» »

skrivanje diska in kako videt celotni disk

skrivanje diska in kako videt celotni disk

laguna ::

Haj

Imam dva problema. Imam matično ploščo GIGABYTE 7N400L in imam dva problema: prvi problem je, kako prepričat računalnik, da mi na disku D, ki je SAMSUNG Pata 300GB, prepozna cel disk (300GB), računalnik mi prepozna samo 127 GB, kako in kje popravit to napako.

Drugi probljem pa je tale: na računalniku imam vgrajena dva diska, torej disk C in disk D. Imam naložene windowse 2000 profesional, na obeh diskih imam naložen operacijski sistem, zanima me pa, kako bi na disku C skril disk D, da se s tega diska ne bi dalo pisati in brati z diska D, torej da se v raziskovalcu ne bi videl z diska C disk D, torej bi bil disk D neviden. Kako in če ter kje se da to nastavit v windovsih.

Za informacije in napotke se vam v naprej lepo zahvaljujem.

LP
lagunaaaa

jvolk ::

Probaj nadgradit bios. Napake so poznane z drugih matičnih plošč. Torej ti svetujem da pobereš novo verzijo biosa F11. In stvar sprobaš. Aja disk boš verjetno moral še enkrat formatirat za dostopat do vseh 300G. Mogoče ti bo pustil narediti 2 particiji.

Ok če imaš na obeh diskih svoj os in imaš nastavljen multiboot potem se stvar reši tako, da greš v tistih windowsih, kjer nočeš imet vidnega diska sem: start - control panel - Administrative Tools - Computer Management - Disk Manegment. Spodaj kjer so narisani kvadratki si izbereš tistega na katerem piše D: klikneš z desnim, Change Drive Letter and Paths for d: klikneš na d: in daš remove, yes.

To bi bilo to.. A pa si ti prepričan, da imaš v računalniku res fizično 2 diska in ne le 2 particije na istem disku?

rebro ::

Zakaj ti ne prepozna računalnik celotnega prostora na disku..?...Zato, ker nimaš naloženega SP2, ki ima med drugim tudi podporo za večje diske....Kar se pa drugega problema tiče, si pa že dobil točen in najlažji odgovor.

LP

laguna ::

Ali je potem možno, da se ta "skriti" disk dobi spet nazaj, da postane viden. Kje in kako se to nastavi? Hvala za odgovore. Sta pa to dva fizična diska in ne dve particiji na enem disku.

LP
lagunaaaa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna ()

popcorn ::

sam sp2 naloži in že imaš cel disk
ni treba nič nastavljat...vsaj mislim da ne...jaz nisem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: popcorn ()

laguna ::

No, ta SP2 bi mogoče reši moj prvi problem, to je za videvanje diska nad 127 GB, sedaj sprašujem glede mojega drugega problema, torej ko enkrat skrijem moj drugi disk pred otroki, ali je potem možno, in kako, da ga spet naredim vidnega, da bo mogoč dostop do njega????

LP
lagunaaaa

Apple ::

Hmmm, nisem probal, če to "drži vodo" če particiji oz. disku vzmaeš drive letter v disk managementu?
LP, Apple

zavajon ::

Ne vem sicer, kakšen je SP2 na Windows 2000, ampak dovolj je, da v registru omogočiš "large drives" z:
-----
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi\Parameters]
"EnableBigLba"=dword:00000001
----

Tisto z brisanjem drive letter deluje. Jaz imam tako 2 sistema na 2 diskih.

lp

jvolk ::

Laguna, disk daš nazaj med vidne tako:
start - control panel - Administrative Tools - Computer Management - Disk Manegment. Spodaj kjer so narisani kvadratki si izbereš tistega na katerem ne piše nič, klikneš z desnim, Change Drive Letter and Paths klikneš, ter si izbereš eno črko, pa yes baje :)

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spreminjanje imena diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
71380 (1296) Malajlo
»

Boot screen loada skoraj minuto

Oddelek: Pomoč in nasveti
401324 (876) aleksanderb
»

kako izničiti particije?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91061 (966) IČA
»

Kako zamenjati črke pogonov ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81485 (1261) borinho
»

Majhno vprasanje - WinXP

Oddelek: Programska oprema
5997 (862) Matty

Več podobnih tem