» »

kaj je narobe...

kaj je narobe...

Leann ::

Ja, že cel dan brskam po netu preko telefona, me je predvsem na ta forum vrglo med googlanjem, vprašala sem za nasvet kolega, ki se spozna na pc-je, a žal ni iz Lj, da bi prišel osebno pogledati... Pa bom še tu kar vprašala za mnenje... Takole je bilo ... Zjutraj sem še normalno prižgala računalnik, delal kot ponavadi... Pa sem bila glih 'varuška' in rečem nečaku, preden greva ven, naj ga ugasne. Ok, 'tamal' (12 let) kar stisne un gumb za prižigat (to čisto tako povem, saj ne verjamem, da bi.bilo to lahko krivec...). Dve uri kasneje hočem prižgati, pa nič od nič. Sploh se škatla ne zalavfa, ne da nič od sebe. Dva morebitna krivca (o katerih sem brala dosedaj), bi znala biti matična ali pa napajalnik... Se strinjate oziroma vaše teorije? Matično imam Asus m2n68-am. Pa ko je računalnik priključen na elektriko, tista lučka na matični utripa zeleno- sb pwr. Drugače se.pa nič ne premakne (recimo ventilatorji...), nobenega zvoka...
Hvala, vsak nasvet, komentar bo dobrodošel...
  • poskusila klonirati: Leann ()

shadeX ::

1. A mogoče slišiš kakšen zvok ( klikanje - skupaj z utripanjem lučke ) kadar poskušaš vklopiti računalnik?

2. Malo sem Googlav in prišel do zaključka da v večini primerov (ko je zelena lučka utripala na matični plošči - pri Asusih), šel prav napajalnik.

3. Poskušaj si sposoditi kakšen napajalnik od kakega prijatelja in poskušaj vklopiti računalnik nazaj.

4. Če deluje kupi nov napajalnik. Strošek cca 20€ do 50€ ( odvisno od tvojih komponent )

korenje3 ::

lepo da ženska ve katera osnovna plošča je v računalniku. v glavnem, ko ste poskušali prižgati računalnik, ali ste pritiskali pravi gumb? da ni slučajno reset. Pa napajalnik mora biti vžgan zadaj.

edit: aja ok lučka utripa. ima utripanje kakšno zaporedje? lahko da je to koda za napako, ki je ponavadi definirana v knjigici od osnovne plošče.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Leann ::

Torej, napajalnik imam en povsem nov doma, skoraj istega kot tale, ki je že v računalniku, LC5550 v 2.2. No, ni čisto ista verzija, ker mi ni najbolj jasno, kako bi priključila ventilator, ki ima drugačen pin konektor... Ma, tudi če ostalo priključim pravilno in da je napaka v napajalniku, bi potem moralo delati ali pač ne? Vsaj toliko, da se zažene, da vem v čem je napaka.
Shadex- nič, nič, nobenega zvoka, ne klikanja...
Korenje3- ahm ja, sem 100%-no prepričana, da sem pritiskala pravi gumb, konec koncev pa niti ne bi mogla faliti, ker imam na ohišju samo enega... :-) In ja, sem blond, ampak toliko pa spet ne, da ne bi bil odzad napajalnik vžgan, jaz bi pa bentila...
Glede zaporedja utripanaj zelene lučke na matični pa ne razumem najbolj, kaj mislite...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Leann ()

korenje3 ::

mislimo da če lučka utripa v nekem zaporedju, da to pove neko kodo za napako.

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?boa...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Janac ::

ce si iz okolice LJ ti jaz lahko zamenjam napajalnik.

imagodei ::

Si poskusila za nekaj minut popolnoma izklopiti napajalnik iz napajanja (fizično izštekat kabel iz vtičnice)?

Poskusi, poročaj.
- Hoc est qui sumus -

Leann ::

Ok, jaz pri utripanju lučke ne opazim nobenega zaporedja... Ahm, se pa ob tem utripanju sliši čisto tiho klikanje, v tem stilu zvok. Aja, pa včeraj tudi nisem opazila to, da je tudi ob gumbu za vklop na zunanjem delu kište tista modra luč/svetloba, se pravi kot takrat kadar je comp prižgan in normalno funkcionira. S tem, da se dejansko nič drugega ne dogaja, nič se niti malo ne zažene.
Imagodei- to sem že v štartu preizkusila, preverila tudi, da ni not kaj iztaknjeno... Ni problem v tem.
Janac, pošlji mi sporočilo, tu ne bom cifre pisala. Sem prav iz Lj. Predvsem če znaš prav preverit, kaj je narobe, ker zdaj je tako, da sem danes star napajalnik sama zamenjala, s to razliko, da samo ventilatorja nisem povezala, pa nič od nič... Ooh, matična?!

Anney ::

So priklopljeni vsi kabli od napajalnika na matično tudi 4 pinski?

 4pin

4pin



Ventilatorja od česa? Procesorja?

 vent

vent



Tole si dovolj trdno pritisnila not?
 atx

atx

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

imagodei ::

Mah, dajmo no... Zakaj bi računalnik deloval do pritiska na gumb za IZKLOP, potem pa bi magično skočili konektorji iz matične?

Dejmo brat, fantje.
- Hoc est qui sumus -

undertacker ::

Imam težavo, kajti na monitorju se pojavljajo različne barvne pike grafično kartico imam ATI Radeon X1950 GT. Zanima me kaj gre po gobe monitor ali grafična.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

In ta problem je povezan z OP-jevim kako?
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test matične,ali deluje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211928 (1564) loveJDM
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156101 (5451) Uporabnik-6
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
7631 (501) Brias
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334775 (4439) luka9
»

Pomoč - utripajoča lučka, računalnik - mrtev

Oddelek: Pomoč in nasveti
111371 (1223) Tea Time

Več podobnih tem