» »

Pomoč - utripajoča lučka, računalnik - mrtev

Pomoč - utripajoča lučka, računalnik - mrtev

Tea Time ::

Lep pozdrav...

Imam eno vprašanje. Računalnik preprosto zmrzne. Ko ga poskušam ponovno prižgat, zelena lučka pod stikalom za vklop samo utripa. Stvar ne dela. Včasih se niti disk ne zažene prav (se zaganja, ustavi, zaganja...), včasih se zažene... Na monitorju nič slike.

Pustim pol ure - stvar dela. Hladilnike poskusim - so vsi hladni. Nič čudnega.

Je lahko virus, ali gre za pregrevanje? Kakšen predlog?

Hvala.


PS.
Sem naredil nujne backupe...
Have a break!

amigo_no1 ::

Če se hladen ne zažene potem ni pregrevanje.

Napajalnik , grafična , rami ?

Pc speaker kaj piska ?

v Triki & naveti imaš napisano "2.) Kako vklopiti ATX napajalnik, ne da bi bil priklopljen na matično ploščo?"
http://www.slo-tech.com/clanki/04022/

Clear cmos z jumperjem na matični ?

Kakšna lučka gori monitorju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Tea Time ::

No, hladen se zažene... ko ga pustim pol ure - je ok. Samo je finta v tem, da je 3x crknil po cca. 10 minutah. Kar zmrzne.

Zdaj stvar dela... Se bojim, da bo spet crknil.

Rame sem prečekiral pravkar memtest - 0 napak. Zdaj stvar dela... Se bojim, da bo spet crknil.

PC speaker je tiho. Lučka za disk ne gori, ali gori (odvisno, "kak se počuti"). Utripa pa lučka pod stikalom za vklop, enakomerno, hitro (2x na sekundo). Zaženejo se vsi ventilatorji.

Monitor: lučka utripa.


Hvala Jeje.
Have a break!

Tea Time ::

Zdaj je že prižgan kake 4 ure... Brez problema. Disk check - vse ok.
Have a break!

#000000 ::

Tole mi liči na slab napajalnik, (slab pomeni da bo kmal šel v maloro) LP

Tea Time ::

Hm... Napajalnik je pa res zadnje, na kar sem pomislil. Imam LC 420. Od česa mu je le slabo? Se mi zdi, da redkokateremu računalu gre tako dobro, kot mojemu. Samo OO, Internet, pa seveda igra - šah. Res huda obremenitev.

Kako to, da bi bil napajalnik - se zaženejo vsi ventilatorji (al to nima povezave)?


Hvala lp.
Have a break!

#000000 ::

V mojem primeru so se zagnali vsi ventilatorji, in tudi računalnik je vsake kvatre prižgal, vendar se je restartal ali kar sam od sebe, ali ob obremenitvi. LP

Tea Time ::

Neverjetno... In čudno. No kul, vsaj vem kaj sumit. No, da vsaj disk ni. To me že veseli :)

Imam doma P166! Še vedno dela, pa je star čez 10 let! Pravi tank. Tale stvar pa v letu crkne.


Obstaja kak program za preverit napajalnik (bo težka, kaj?)? Disk je po testih ok, ram tudi... Grafa zelo verjetno tudi (a lahko tudi delovanje grafične s čim preveriš?)

Hvala
Have a break!

Azrael ::

Napihnjeni kondezatorji v napajalniku ali matični?

LC napajalniki nimajo ravno kvalitetnih kondenzatorjev.
Nekoč je bil Slo-tech.

trek@s ::

Podobne simptome sem imel jaz na mojem: utripanje lučke, disk se včasih zagnal, včasih ne,... Vzrok: pokvarjeno reset stikalce Sem ga potem kar odklopil, tak da sploh nimam reset tipke.

Duhec ::

Še en glas za napihnjene kondenzatorje.

Tea Time ::

Sem pogledal včeraj - kolikor se pač da od strani. Ni videt, da bi bil na matični napihnjen kateri izmed kondenzatorjev. Prav tako sem pogledal skozi špranje napajalnika - tudi ni bilo videt kake spremembe. Seveda nisem ničesar jemal narazen - samo kolikor se je videlo...

Hladilnik na procesorju je bil hladen, na grafični malo topel, prav tako na plati, napajalnik pa še malenkost toplejši. Ampak to tako, da brez težav držiš prst na njem kako dolgo želiš...
Have a break!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214714 (4465) acookook
»

PC ugasnil med pregledovanjem BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131768 (1542) solatko
»

Računalnik se več ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
173354 (3110) BorutK-73
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156101 (5451) Uporabnik-6
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410078 (7861) Tac20

Več podobnih tem