» »

Delo od doma: kup motenj, a še vedno večja storilnost

1
2
»

gendale ::

linuxdady je izjavil:

Zakaj pa na bolniško? A če hoče človek v miru delati - in to tako, da je tudi kaj od tega, je za v bolniško? Po možnosti s kakšno psihiatrično diagnozo?

to je dost popularno pred odhodom v penzijo

greš na dopust + bolniško in ubistvu si v penziji par mesecev prej

+ to kar je rekel jype
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

MrStein ::

Kar 43 odstotkov jih med delom pogleda TV, 20 odstotkov jih igra igre, 24 odstotkov jih zvrne kakšen kozarec vina ali piva, 35 odstotkov jih poskrbi za hišna opravila in 28 odstotkov jih vmes skuha kosilo.

Torej enako kot v službi? Kje je problem?
(sem potem še smajli hotel dat, ampak v bistvu ni potrebe, je čisto resno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jlpktnst ::

Citrix je živa katastrofa kolikor sem imel izkušenj z njim (jamranje sodelavcev).

So še drugi načini za delo od doma.

MrStein ::

Aha, raziskava z "hidden agenda" ;)

Odvisno od dela ali ne rabiš nobene posebne opreme, ali pa kaki VPN, ki pokrije 99% potreb. Citrix bi verjetno svoj "specialen SW" podturil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

linuxdady ::

Za povezavo uporabljamo Cisco AnyConnect. Deluje. V Oknih tako ali tako, odlično pa tudi v PCLinuxOS. V Ubuntu pa žal ne.

nekikr ::

Pa je bila storilnost prej tako na psu, da se je tako enostavno doseglo normo 150%? Ker, če upoštevam samo kar si napisal, si prej delal 8 ur, sedaj od doma pa narediš z lahkoto delo vredno 12 ur, lahko bi še več če bi bilo potrebno. To pomeni, da si imel prej storilnost na psu?

linuxdady ::

@nekikr: Niti približno. Pač pa je omejevanje dela na točno določenih 8 ur v dnevu na določeni lokaciji, ki zahteva 100 km vožnje dnevno, nesmiselno, a zelo bistveno oviranje storilnosti.

nekikr ::

In kaj recimo znaš tako hudičevo dobrega, da niso mogli dobiti kadra iz razdalje 20km? Čisto resno vprašanje. Ker tistih zgodb policajev poznam kar nekaj iz prve roke. Vozili so se po celi Sloveniji da je le kilometrine bilo veliko, čeprav bi brez najmanjšega problema lahko našli kader bistveno bližje (besede policaja).

gzibret ::

Meni kar paše delo v službenih prostorih. Nekako imam rad ločeno šiht/dom, da se oboje ne meša. Res pa je, da imam šiht 5' stran od doma. Pa še lastno pisarno imam, tako, da mi sploh ni problem.

Se pa strinjam z enim uporabnikom, ki je rekel, da bi lahko delo od doma kar hitro postalo delo 24/7/365
Vse je za neki dobr!

linuxdady ::

Najbrž ne znam nič več, kot kateri koli pravnik s 35 leti izkušenj iz upravnega prava. Niti približno nisem nenadomestljiv ali kaj podobnega. Po drugi strani pa je zame služba uradnika prvega kariernega razreda pač najbližja v prestolnici. Tistih nekaj ustreznih delovnih mest, ki so bliže, je že zasedenih. Zadnjih pet let pa seveda tudi nisem ravno perspektiven kader, za katerega bi se upravni organi izven prestolnice tepli.
Delo od doma pa pomembnost oddaljenosti zmanjša na zanemarljivo raven.

Okapi ::

Se pa strinjam z enim uporabnikom, ki je rekel, da bi lahko delo od doma kar hitro postalo delo 24/7/365
Če si plačan po učinku, toliko bolje, ne?;)

Sicer pa je stvar dogovora. Jaz delam od doma. Nekatere stranke plačajo strogo po učinku. Hitrejši kot sem, boljša je "urna postavka". Ena tuja firma pa plačuje po opravljenih urah in vsak mesec oddam časovnico. S tem da to je v resnici bolj formalnost, ker na začetku določijo največje število ur, ki jih plačajo za posamezni projekt in če bi to število ur slučajno prekoračil, bi moral zelo dobro utemeljiti, zakaj sem potreboval več ur.

O.

nekikr ::

linuxdady: ok, to je potem čisto v redu. Kaj pa tiste sodelavke, ki se tudi vozijo iz ne vem kako daleč, so tudi takega kova?

Problem dela od doma je lahko kaj hitro ta, kot so ugotovili zgoraj, da je do 24/7. Enako kot službeni telefon. Super stvar, a če te pokličejo ob polnoči se moraš javiti. Zdaj, če je plača na nivoju potem ni problema sploh, a povečini pač ni.

jype ::

nekikr> Super stvar, a če te pokličejo ob polnoči se moraš javiti.

Aja? Od kdaj pa to?

St235 ::

Zato, ker je večina ljudi tako neumna, da verjame, da če imajo službeni telefon morajo bit dosegljivi 24/7. Zame službeni telefon pomeni, da me lahko pokličejo med delvnim časom in to je to.

Invictus ::

St235 je izjavil:

Zato, ker je večina ljudi tako neumna, da verjame, da če imajo službeni telefon morajo bit dosegljivi 24/7. Zame službeni telefon pomeni, da me lahko pokličejo med delvnim časom in to je to.

Točno to. Ampak ljudje so pripravljeni za zastonj telefon biti dostopni 24/7.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Ja, to je praksa. Kaj je treba in kaj ne niti ni tako pomembno. V eni prejšnjih služb je bilo lepo rečeno: tisti, ki hoče službeni telefon ga lahko dobi, a mora biti dosegljiv tudi izven delovnega časa. Take it or leave it. Nekaj ljudi je bilo presrečnih, nekateri smo pa samo zavili z očmi.

jype ::

nekikr> Ja, to je praksa.

Ne, ni. Večina telefonov ponuja možnost utišanja zvonenja.

nekikr> V eni prejšnjih služb je bilo lepo rečeno: tisti, ki hoče službeni telefon ga lahko dobi, a mora biti dosegljiv tudi izven delovnega časa. Take it or leave it.

Vzameš telefon, potem pa nisi dosegljiv. Če te kdo vpraša, kje si bil cel vikend, poveš da na stranišču.

linuxdady ::

Pravkar sem dobil po e-pošti sporočilo, da se mi s 30.6. izteče delo na domu in da moram priti 2. 7. v službo.

jype ::

Škoda, da nisi sistemc, bi ga lahko pobrisal iz poslanih sporočil pošiljatelja in ko bi te 2. 7. klicali rekel, da nič ne veš o tem da se je delo na domu končalo, da te ni nihče obvestil.

linuxdady ::

Na koncu dopisa lahko preberem, da Ministrstvo misli zeleno. Mogoče bi bil pa čas, da prične razmišljati zrelo.

kronik ::

linuxdady: imava enake predstave kako bi naj javna uprava delovala. Jaz preko interneta oddam zahtevo, ti pa jo v roku enega dneva rešiš od doma. Država prihrani stroške za tvojo pisarno, ti uživaš doma, jaz pa imam vlogo hitro rešeno.

jype ::

linuxdady> Na koncu dopisa lahko preberem, da Ministrstvo misli zeleno.

Če lahko poveš, za katero ministrstvo gre, lahko po e-mailu ministra vprašam če je bukov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

linuxdady ::

@kronik: Tak način poslovanja je pravno urejen. Zakon o elektronskem poslovanju in elektronskem podpisu je bil sprejet že davnega leta 2000. Takšnemu poslovanju sta prilagojena tudi ZUP in Uredba o upravnem poslovanju. Zdaj je treba samo še počakati kakšnih 200 let, da se kaj spremeni tudi v glavah.

@jype: Tega nočem. Sicer nisem povsem brez jajc, ampak pragmatičen pa sem. To namreč ne bi nikomur koristilo, zagotovo bi komu škodovalo.

BlaiseM ::

jype je izjavil:

linuxdady> Na koncu dopisa lahko preberem, da Ministrstvo misli zeleno.

Če lahko poveš, za katero ministrstvo gre, lahko po e-mailu ministra vprašam če je bukov.

linuxdady je izjavil:

@jype: Tega nočem. Sicer nisem povsem brez jajc, ampak pragmatičen pa sem. To namreč ne bi nikomur koristilo, zagotovo bi komu škodovalo.

Ministrstvo za kmetijstvo? "Misli zeleno: vozi se v LJ opravljati delo, ki bi ga lahko opravljal na poljubni lokaciji z internetno povezavo." Go paperless office, go!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi IBM ukinja delo od doma (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10831129 (25758) Invictus
»

Koliko bi stal internet brez oglasov

Oddelek: Novice / Ostale najave
4011834 (9044) Mesar
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711705 (9165) antonija
»

Delo od doma: kup motenj, a še vedno večja storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7318292 (15017) BlaiseM
»

Pilotski projekt O2: Delo od doma povečuje storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5324175 (20484) rokj

Več podobnih tem