» »

Solarni polnilec NASVET

Solarni polnilec NASVET

traxxas ::

Zanima me,če bi bil zmožen napajati GSM napravo z vklopljeno navigacijo s stalno priklučitvijo?
Namreč,nakup Garmina za na kolo mi je prevelika investicija (400eur).
Imam pa navigacijo na Samsungu.Po izkušnji sodeč,mi navigacija dokaj hitro izprazni baterijo,tako,da opcija s temi sončnimi polnilci bi bila zanimiva.
  • spremenil: traxxas ()

Pyr0Beast ::

Optimist.

Če misliš s seboj nosti cirka kilo ali več panelov - go ahead.

Drugače si pa predelaj dinamo za napajat zadevo ali pa dokupi dodatne baterije za telefon.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matev ::

ne verjamem da je panelov za kilogram

Pyr0Beast ::

Računaj na to, da panele ne boš neposredno usmerjal proti soncu.

Še najboljša varianta je, nalimati jih na ruzak.

Pa prideš čez nekako s 2x10^2cm paneloma, mogoče več, ker rabiš še dober boost konverter.

Vsekakor je lažje po teži kupiti dodatno baterijo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

joze28 ::

kupi raje še eno baterijo za telefon, ti "tamali" solarni polnilci so za 1 led diodo in nič več.

traxxas ::

Problem je ,ker ne bo možnosti polnjenja baterij.Kakšne panele mi pa priporočate in kje to tobit?
Recimo glede dinama,kako je z nihanjem napetosti in kako doseči čim manjše trenje?

Pyr0Beast ::

Dinamo ti požre olala energije in se ga skoraj ne splača uporabljati.

Za težo panelov dobiš 3-4 baterije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BladE_ ::

Poglej na DealExtreme za prenosne baterije. Eno izmed teh uporabljam tudi jaz in je super, če pri roki ni polnilca.
Akcija - Reakcija

karafeka ::

Ko sem jaz gledal za solarnimi polnilci, sem našel Nomad 7, link v
prenosne solarne celice .

Zadeva je dobrih 100€, ampak baje ti nafila telefon v 2 urah (seveda če imaš pogoje). Lahko pa zraven kupiš še baterije, ki ti jih celice napolnijo čez dan, iz teh baterij pa potem filaš telefon. Kolikor sem gledal komentarje na netu (youtube etc), so vsi zelo pozitivni. Je pa draga zadeva....

kmetek ::

Matev ::

a kaj druzga kot italijanščine nisi mogel najti

kmetek ::

imaš zgoraj english možnost.

Solar Battery backup for mobile phone
BSSET1

Battery backup with solar panel for mobile phone with retractable cable and 6 connectors --- EAN: 8018417150852




Solar Battery Backup for mobile phone. The solar panel can increase the battery life when exposed to the sun. 1500mAh rechargeable battery lets you keep with you an energy reserve to charge your phone in the absence of other energy sources. The compact size and light weight make this product easy for travel. The design has been completely designed and engineered in Italy, exclusively for SBS. The retractable cable and connectors provided make it easy to use and compatible with most mobile phones on the market.

* Specifications:input voltage:5V DC
* Exit voltage: 5,7V ? 0,2V DC
* Battery capacity: 1500mA
* Charging current: 500mA
* Solar panel integrated
* Dimensions: 104(L)x44(W)x13(H) mm
* Weight: 80g
* Battery charging LED red
* Battery charging time: up to 4 hour
* Retractable Cable lenght: 75cm
* Colour: White-Silver
* Package: Battery back up, Cable USB-mini USB for charging, Retractable cable, users manual, n°6 connector for mobile phone:
* 1. Mini Usb: Mobile Phone/ Smart Phone, GPS /Digital Camera/Recording Camera
* 2. Micro Usb: Mobile Phone/ Smart Phone , Digital Camera
* 3. Nokia
* 4. Samsung
* 5. USB female: MP3/MP4 player, iPod, Digital Camera and other.
* 6. Nintendo DS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

primo ::

Sicer je tema stara. Ampak če koga zanimajo moje iskušnje s solarnimi polnilci.
Jaz sem se zadnje dni veliko posvečal tem solarnim polnilcem. Namreč planiram bolj robinzonski dopust s kajaki okoli otoka Hvara in tako bo bolj problem imet stalno poln mobitel. Najprej sem nabavil tega: http://www.ebay.com/itm/320671026383?ss... . . Če sem ga napolnil preko USBja je še kar delal, ko pa sem ga 2x pustil cel dan na soncu (1x v avtu in 1x cel dan na plaži, obakrat ful sončen dan) pa sploh ni delal. Telefon mi je polnilo kakšnih 30 sekund in že se je polnilec spraznil. Reklamiral sem in so mi vrnili denar. Včeraj sem dobil tega: http://etrgovina.mobitel.si/iskalnik/?q... . Na soncu sem ga pustil okoli 10 ur in mi je dopolnil telefon za cca 9% in se je sparaznil. Potem sem ga polnil na elektriko preko USB in rezultat je bil isti. Torej ta je še slabši od tistega z Ebaya saj ne dela niti če ga polnim preko USBja.
Tudi iskušnje drugih na netu so podobna. Tako da sem prišel do zaključka, da so ti polnilci samo veliko zavajanje kupcev.
Lep pozdrav!
Zdravko

Pyr0Beast ::

Lepo da je folk prišel do takega zaključka
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276257 (5127) Karen
»

Samsung razvil nov tip litij-ionskih baterij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5519495 (14807) Jst
»

Solarni polnilci

Oddelek: Kaj kupiti
51360 (906) SplitCookie
»

Solarni polnilec za mobitel

Oddelek: Loža
74358 (4175) šernk
»

Kako podaljšat delovanje baterije ?

Oddelek: Loža
5779 (668) Mr Hilter

Več podobnih tem