» »

kje je se kako napajanje za ventilatorje

kje je se kako napajanje za ventilatorje

bodom ::

zio.
mam plato EPOX EP 8KHA+.
in na plati mam napajanja za 3 ventilatorje. enga za ventilator na procesorju (zalman pahljaca), ta druga dva pa sm porabu na ventilator na sprednji strani, ki piha notr, tatretjega pa za ventilator, ki piha na zadnji strani ven.
zdej sm pa hotu dat se en ventilator na zadnji strani na stanico ohisja (mal bo treba rezat:D )...sam kje naj na plati dobim se kako napajanje za tacetrti ventilator?
a obstaja kak 'razdelilec' da bi iz enga prikljucka naredu napajanje za dva ventilatorja?
al je boljs da un ventilator, ki ga mam na sprednji strani umaknem oz. ga premaknem tm na zadnjo stran kot sm reku? pac d bi mel dva ventilatorja, ki bi vn pihala, pa nobenga, da bi notr mal mesal zrak8-O
hvala za odgovore.
LP
  • spremenil: bodom ()

Neo32 ::

seveda se da dobit razdelilc za ventilator, samo bi ti raje predlagal da si kups kabel ki ima na eni strani 4 pinski prikljucek za na molex konektor, na drugi strani pa 3 pinski konktor za ventilator. skorej zihr bi se jih dal dobit v mlacomu ali kaksni drugi racunalniski stacunci. Drgac pa tak prikljucek dobis tud pri nekaterih ventih za cpu hladit (e.g. vulcano7, 7+)
Neo32 (c)

rap3r ::

Še najlaži je pa da greš v eno leletro štrcuno kupš molex konektor in 3 pinski uzameš žičke in zlotaš!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bodom ::

Neo32: kaksn zgleda tale molex konektor? kter izhod gre na plato, itd. ker prvic slism za to stvar8-O
aja pa kej bi se dal cimbolj poceni zrihtat, da mi mal 'obrezejo' ohisje? sam ne mislm tega pocet...

McHusch ::

molex je un prikljucek za strom za diske pa cdrome

MI_KO ::

Če se lahko vmešam:

O Molexu

Aja: Če ti je tud ta konektor predrag (saj ni:) ), odščipni original konektor z napajalca, nato zmeri kje je kaka napetost (Žal jaz je ne vem), nato pa pravilno zlotaj in oblepi z izolirtrakom! Nimaš kaj zaj****! (Če boš pazil na napetost) Pa 100% sm, da lahk na en molex več ventov priklopiš. (poglej na napajalc, vedno je ena nalepka gor, kjer piše max. obremenitev)

Pa vlko veselja.:D

Ps. Vreži (okol nagosto navrtaj, pol pa z škarjami za pleh odcvikaj in zbrusi) kr sam, al pa še boljš: Zvrtaj polno malih luknjic, je lažje pa še kul zgleda.

Dr_M ::

jest sm v molex 2 zice utaknu na eno stran sm dau pa "cokolado" (ne da se mi razlagat kaj je to) na cokolado sm dau pa pa ene 5 ventilatorjev.:) cist uizi je.

fRiK0 ::

Na une prklučke na plati ne dajet več kod en ventilator na en prkluček ker to napako sem jaz naredu in zdej NOBEN ne dela :O Sm pa ugotovu da Celeron 433 zdrži kr dolg brez venta :D
Hvala

LP Tadej

rap3r ::

Zvež črno pa rumeno žico na vent če boš molek odrezu to je 12v!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

kuglvinkl ::

Raje odklopi tista dva s plate in jih zveži direktno na trafo preko molexa. Namreč, ni pametno imeti vente na plati, imaš lahko težave s stabilnostjo, še posebej če navijaš.

Hej pred kakšnim tednom ali dvema je nekdo tu jamral, da je celo skuril ta izhod za vent..
Your focus determines your reallity

bodom ::

kar se tice pa tist k so eni napisali, mal zamenjas zicke, mal lotas pa to...ne mislm se jst spuscat v take stvari, ker jih na zalost niti najmanj ne poznam:(
cak, ma se zdej ne razumem, al je ta molex ze original na plati, pac eden izmed tistih kablov iz napajalnika al morm jst dodatno kupit to in zvezat z enim napajanjem?
kot zastopm je molex na eni strani iz vec prikljuckov (za ventilatorje), na drugi strani pa ga prkljucis na napajanje?
ce si tole narobe predstavljam, help:\

aja, pa glede tistga da ce mas ventilatorje na plati...zdej mam dva...zadnjic sm navijal, pa se mi je masina ze pr 3mhz povecanem fsb-ju sesula. a bi blo mozno to krivo, da ker so ventilatorji krivi kot je reku kunglvinkl?
hvala, LP

kuglvinkl ::

Da, povsem možno in verjetno je, kot je rekel kunglvinkl.

Molex ni na plati. Molex je tisti hudič v obliki bele plastike, ki ga priklopioš na disk poleg IDE kabla (podatki). + ne rabiš nič lotati, samo kupiš razdelilec. cca 400 SIT v TechTrade (zraven Leva).

Vse kar je je to, da odrežeš stran 3 pinski konektor, odjebi žico, ki je namenjena za RPM, potem pa zveži črno na črno, drugo pa na rumeno na molexu. Vse to s pomočjo čokoladice.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511407 (7480) Heavy
»

Kam privit ventilator?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242673 (2230) racunalnicar
»

začetniško vprašanje glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212428 (1873) Opkow
»

Stikala za ventilatorje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312688 (2200) T0RN4D0
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82017 (1748) DSmidgy

Več podobnih tem