» »

Ventilator / Kako?

Ventilator / Kako?

JanezH ::

v ohišju imam 2 ventilatorja (CPU, pa še eden), ki sta priklopljena na konektorje na plati.
Zdaj pa me zanima, kako bi priklopil še kak ventilator, ker imam temp. proc. nekako preveliko in na plati ni več konektorjev? :(
Kam se to točno priklopi, kje naj kupim tak ventilator (ker v rač. trgovinah imajo verjetno samo take s konektorji za plato)?
A obstaja kaka stran kjer je to malo opisano in narisano?
In a tak ventilator predstavlja veliko obremenitev za napajalnik? 8-O

ChiefThunder ::

same ventilatorje bi lahko priklopil neposredno na molex konektor (napajalnik), njih potrata je pa majhna... lahko se tud dobi razdelilce, da imaš več priključkov, takšnih kot so na plati...


rdeča + črna = 5V
rumena + črna = 12V
rdeča + rumena = 7V
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Krofojed ::

Megahit ima take, ki se priklopijo na molex, za 600 SIT (oziroma jih je vsej imel ne tako tako dolgo tega). So se kar mocni, ampak nagnjeni k ropotu (resonanca z ohisjem). Mozno je, da celo jaz kakega imam - poklici me, pa bom pogledal.

sonyboy ::

Mene tud zanima to!!!
Kje dobiti razdelilce za molex???
Če mi lahk kdo zrihta???
Moj email: sonyman@email.si

Krofojed ::

Jaz sem pred nedavnim enega kupil pri Mlacomu.

segi ::

Jaz sem ga kupil v Čipu v MB.Cena 400 sit.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

alesrosina ::

hm.... iz molexa ni treba met nobenga posebnga razdelilca - ce le znate mal vezat, si kupte u ksni stromarski stacuni vezice, k so u ibr cheap.

Poglavarcek ::

Mene tud zanima, kaj je najboljš naredit za znižanje temperature. Posedujem namreč Athlona 1.333 AXIA Y in mam gor Titana TTC-D5TB ( 8cm), pa mam temperaturo pri normalnem delu okol 52 st., pri obremenitvi pa okol 58. Se mi zdi mal preveč. Mam pa gor na procu Artic Silver II pasto, pa očitno ni tako dobra, kot jo hvalijo!
Titan je dober glede tega ker je tih, tako da ne bi rad spet šel nazaj na kakšnega glasnega Volcanota.
A bo kaj bolje, če dam spredaj in zadaj po enega 8 cm ventilator in naredim airflow.
Sam nočem met pa spet glasne mašine.
Kaj predlagate?

8-O

JanezH ::

Bo pomagalo ja. Danes sem si vgradil še dva 80 mm sistemska ventilatorja (prej sem imel enega) - spredaj mi piha noter, zadaj pa en piha ven, en pa noter v ohišje in mi je temperatura padla za približno 3°C. 8-)

rc-car ::

3°C?? 8-O

Pri meni je razlika med vklucenima in izkljucenima ventilatorju v ohisju 10°C ali vec!! Ampak to po nekaj urah delovanja, ko se zacne nabirat topel zrak..

Ponavadi imam pa itaq oba na 5V in ventilator na procu na 7V, tako da je zelo tiho vse skupaj.. 8-)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

boogoo ::

Ventilatorja eden od odspredaj (piha noter) in eden odzadaj (piha ven), ni neka optimalna resitev, sicer malo prevetri ohišje, ampak ventilator na procesorju še vedno zajema topel zrak. Idealna rešitev je, če namestiš ventilator tak, da bo pihal direktno na hladilnik od procesorja, ta bo potem zajemal hladnejši zrak ==> proc. hladnješi.
Dobro pa bi bilo če bi še dal odspredaj en ventilator in priklopil na 5 ali 7 V, za rahli prepih.

Jaz sem mel na začetku odspredaj 120 mm ventilator odzadaj pa 80 mm vent. + vent. od power supply-ja, potem pa sem oba ventilatorja izklopil pa zgoraj vrezal kišto pa dal enga na vrh, da direktno piha na vent od proca, pa je temp. manjša za 6 °C od prejšnje pozicije ko je bilo več ventilatorjev, plus tega temp. na procesorju je zelo konstantna. Aja odspredaj še mam vedno vent, ampak sem dal gor potenciometer, tak da rahlo piha noter in dela prepih. Sedajšnja postavitev, mi je žnila temp proc. za 6°C in še rač je tišji


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382955 (1727) rejven
»

Kam privit ventilator?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242679 (2236) racunalnicar
»

Danes sestavljam novi computer...

Oddelek: Strojna oprema
281652 (966) antonija
»

ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
844672 (3117) goku :)
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82037 (1768) DSmidgy

Več podobnih tem