» »

Kako napeljati internetni kabel v drugo nadstropje?

Kako napeljati internetni kabel v drugo nadstropje?

JaffaCakes ::

Zanima me kako, bi internetni kabel povezal med modemom, ki ga imamo v kuhinji in računalnikom, ki ga imam eno nadstropje više v moji sobi. Naj pokličem električarja ali je to delo dovolj enostavno, da ga opravim sam? Sem že razmišljal da bi se tega lotil sam, ampak če povem po pravici nevem niti kje naj začnem.

amigo_no1 ::

UTP CAT5/6 kabel potrebuješ in konektorje (2x RJ45) na obeh koncih.
Za pikolovce lahko tudi s/ftp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

mihec87 ::

Pa vrtalni stroj da prevrtaš strop..

amigo_no1 ::

Ne vemo če že ima kanale.

c00L3r ::

Ali pa daš zraven modema še WiFi Router, v svoj PC pa WiFi kartico/ključek in ne rabiš nič vrtat. Je pa opcija s kablom cenejša, če je kaj hišnega mojstra v tebi :)

Rabil še boš klešče, če boš hotel dat RJ45 konektor na UTP kabel. Razen, če boš kupil narejen kabel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

lebang1 ::

Pokliči električarja.

JaffaCakes ::

Hvala za pomoč! Wifi možnost odpade saj sem jo uporabljal do zdaj dokler mi ni crknila omrežna kartica, poleg tega pa mi sploh ni bila všeč ta metoda. Bom probal sam, pa se javim če mi uspe.
Hvala!

Tody ::

Jaffa opcija ena da kupiš kabel pa konektorje in se boš moral zafrkavat sam s tem da daš pravilno konektor gor. Ali pa kupiš že narejen kabel ampak v tem primeru boš moral narediti večjo lukno, ker konektorji so dost široki :)

Nariši in premisli preden greš brezglavo vrtat ;)

Invictus ::

Ne uporabljaj SFTP kablov, če jih ne znaš prav ozemljiti.

V nasprotnem primeru ti bo mreža slabše delala.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Samo za net v 1 nadstropje višje nebi šel polagati kablov niti pod razno.

Zheegec ::

Lahko uporabiš tudi Ethernet over power.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cen1 ::

Poglej si načrt hišne napeljave kako mate kanale speljane. Če obstaja preprosta pot v drugo nadstropje in nimate kanalov že zabasanih se itak splača po kanalih vlečt.. ampak če nisi tega še nikoli delal potem raje odsvetujem.

BlaY0 ::

Če ima kak prazen kanal (dvomim). V polnega oziroma "napol" polnega boš zelo težko spravil še kaj (v kanale se vedno vleče vse kable naenkrat)... zelo težko boš kakšen kabel naknadno potegnil. Poleg tega se podatkovne kable ne polaga v iste kanale kot tokovne.

Zvezdica27 ::

lp,

poglej kako gre štrom, torej kako so speljane požirke. Če imaš kako požirko (kanal) speljano gor, ni nobena kumšt to gor zvleč. Problem je če ne gre direkt v tisto sobo.

Torej: brez tega je edini odgovor: vrtaj. Če pa je požirka, pa pač povleči kabel in potem daj gor UTP konektorje in čao. Klešče si pa nek sposodi.

Ampak tudi vrtanje ni noben bav bav, daš potem en lep kanalčič in je to to. To lahko nardi vsak k ma vsaj 14 let.

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP klešče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7612360 (9126) gumby
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814224 (9014) XS!D3
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827902 (13631) denisbegood
»

Optični kabel od doze do modema

Oddelek: Kaj kupiti
3011221 (10465) klemenSLO
»

Kateri kabel za omrežje v hiši? utp/ftp/stp/sftp?

Oddelek: Omrežja in internet
2811561 (9237) antonija

Več podobnih tem