» »

Zakup domene vprašanja...

Zakup domene vprašanja...

RejZoR ::

Ok, stvar je taka, furam blog do katerega se dostopa preko .tk forwarding domene. Problem je da je slednji zadnje čase nenormalno počasen in večkrat stran niti naloži ne. Ko napišem poln dejanski URL naslov pa se naloži takoj. Torej je krivec .tk.

Me pa zanima sledeče. Hostinga za spletno stran ne rabim, rabim samo preusmeritev naslova. Ampak bi pa bilo fajn, če bi bilo malo več kot zgolj forwarding.

Torej, da bi lahko preusmeril osnovno domeno an tak način:
moj.blog.com/rejzor/blog ---> www.rejzor.si

Ampak če pa bi na blogu dostopal do "podfunkcij", pa bi se slednje dodajale osnovni domeni. Npr:
www.rejzor.si/album če bi odprl foto album
www.rejzor.si/o_meni če bi odprl About stran

Bo pa to vezano na eksterni naslov in ne spletno stran hostano na nekem mojem webhostu.

Kako se temu sploh reče, da vem kaj iskat. Če pozante kakšnega ponudnika, ki je zanesljiv in res zelo ugoden bi bilo fajn, ker rabim zgolj samo naslov, ki si ga je lažje zapomnit kot dolg stock filet. Ne rabim hostinga, ne rabim mailov z lastno domeno in nič blazno naprednega. Samo malo fleksibilen forwarding.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Če se ti da napisat rewrite rule za to ti reč postavim na enega od svojih strežnikov. Lahko je nginx ali apache.

RejZoR ::

Sorry sam te nič ne zastopim kaj govoriš :) Care to explain?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Za vsako skupino naslovov URL na tej domeni moraš imet pravilo (ki se v angleščini imenuje "rewrite rule") ki določa, kam na drugem spletišču se bo reč preusmerila.

Če tega ne znaš, potem morda lahko točno napišeš kaj bi rad, pa ti pokažem kako se to prepiše v jezik, ki ga razumejo spletni strežniki :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

301 redirect

Oddelek: Izdelava spletišč
373772 (2547) Netrunner
»

Plačljiv URL forwarding?

Oddelek: Omrežja in internet
391935 (1371) hojnikb
»

Rewrite URLja (apache)

Oddelek: Izdelava spletišč
8937 (857) levaky
»

mod_rewrite

Oddelek: Izdelava spletišč
111185 (1127) techfreak :)
»

Postavitev domene

Oddelek: Izdelava spletišč
142749 (2473) Ales

Več podobnih tem