» »

WIFI ojačat signal v hiši

WIFI ojačat signal v hiši

zacetnik11 ::

Pozdravljeni
V hiši imam Linksys WRT54G/GL/GS router in sicer v pritličju, WIFI signal bi pa rad imel po celi hiši, kaj bi moral narest da bi ojačal signal, nebi pa rad zdeval celo premoženje zanj.
Kaj svetujete, je pa vmes armirana plošča, zidovi.
Na routerju že imam nameščeno DD-WRT.

Za odgovore in pomoč se vam najlepše zahvaljujem.

amigo_no1 ::

Dodatna dostopna točka (access point).

zacetnik11 ::

Ker mi sedaj router daje signal samo v pritlišču in če dam dostopno točko recimo 10metrov stran, ali mi bo potem po celotni hiši lovilo signal, na kaj morem bit pozoren pri nakupu dostopne točke, glede na moje zahteve?

amigo_no1 ::

Težko reči na pamet, jakost signala je odvisna od same gradnje (veliko železa v stenah) ali npr 0.5m debele stene v starih hišah, tam bo signal načeloma slab.
Če daš router v drugo nadstropje nekje na sredini tlorisa, potem bi moral biti signal prvem in tretjem.Pomaga tudi če prestaviš na B način in nastaviš npr kanal 1,6 ali 11.Splača se tudi poigrati z nastavitvijo anten !

http://www.monitor.si/clanek/brez-zic-s...
7 od skupno 17 jih na tem testu

sploh ni nič lovilo !

drug test:
http://www.monitor.si/clanek/se-dlje/

buksek ::

amigo_no1 je izjavil:

Dodatna dostopna točka (access point).

Mi Lahko na kratko razložiš na kaj je treba biti pozoren pri access pointu? Imam namreč Linksysov WRT54G (kot glavni ruter), kot access point bi pa v spodnjem nadstropju rad nastavil Belkinov ruter, ki ima možnost access pointa. Ali se morata IP-ja ujemati? Namreč, ko želim nastaviti Belkin ruter kot access point, moram vtipkati IP in DNS. DHCP sem pred tem že izklopil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54gl router ne najde modema

Oddelek: Omrežja in internet
413303 (2500) candy58
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366603 (4916) maremare
»

WRT-54GL, Asus WL-500W domače omrežje...

Oddelek: Omrežja in internet
8928 (890) borča
»

WiFi v stanovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
123945 (3389) Frenckie
»

kako povečati WLAN signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
197544 (6371) Karen

Več podobnih tem