» »

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Temo vidijo: vsi
««
37 / 38
»»

mr1two ::

Načeloma se je dobro držati priporočil, ampak gre tudi z 18-25 zračnico na easy 30 plašč skozi. Tudi kakšen 1.5 do 2.0 spraviš na 2.2, 2.25, vendar pretiravati ni ravno najboljše.
Manjša zračnica se že raztegne, ni pa najbolj optimalno.
Pri (pre)veliki zračnici v (pre)majhnem plašču lahko naletiš na kakšne težave kot na primer, da ne moreš ravno lepo spravit zračnice noter- pazljivost in potrpežljivost, da ti ne pritisne zračnice med plašč in obroč... Mogoče malo več telovadbe okrog tega, sicer pa bi moralo iti.

BTW, če ne gre drugače, lahko tudi 29mtb plašč v 26 natlačiš. Preverjeno drži, ampak čimprej zamenjat.

TL;DR: Nebi smelo biti problema, lahko uporabiš 35 zračnice za 32 plašče.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

oemdzi ::

Ravnokar sem pred menjavo verige (po 2600 km se prestav več ne da naštimat do "perfekcije" oz. veriga na določenem mestu drgne malce po zobniku oz. je nasploh postala zelo glasna) in me zanima ali se za razstavljanje uporablja isto orodje za SRAM in SHIMANO verige (vem pa da je pomembno koliko redne so) ? Vem tudi, da ima SRAM poseben konektor ki ga lahko zapneš ročno, ampak kako se ga dobi gor na verigo če ga recimo ni gor (ker vidim, da se nekatere verige prodajajo brez njih).

Kakšen nasver za nakup ? Ceneje in večkrat menjat ali obratno ? Gre za treking kolo z gorsko grupo Acera 3x8 (veriga ima 114 členov).

hvala za pomoč

p.s. Na koliko km kaj vi povprečno menjate ketno ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Invictus ::

Ni problem veriga, ampak zalja za prestave.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oemdzi ::

Ne sem vse preštelal že 10x iz nule in zraven ne pomislil na ketno. Prestave sem si že ničkolikokrat poštimal brez problema (ne samo sebi), tako, da sem skoraj prepričan, da ni problem moja sposobnost kalibriranje prestav.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

oemdzi ::

edit:
No lahko tudi, vendar nekako dvomim, ker sem prebral, da je znucana veriga tipični krivec(če odmislimo fizične poškodbe), ko prestave kar naenkrat ni mogoče nastavit. Glede da je kolo novo, acera oprema, verjamem, da so za ketno dali najcenejši shit kar so ga našli, ker itak nihče ne navaja modela ketne :D Mazal sem jo še kar redno z oljem za ketne motornih žag :P
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

dasf ::

oemdzi je izjavil:

Ravnokar sem pred menjavo verige (po 2600 km se prestav več ne da naštimat do "perfekcije" oz. veriga na določenem mestu drgne malce po zobniku oz. je nasploh postala zelo glasna) in me zanima ali se za razstavljanje uporablja isto orodje za SRAM in SHIMANO verige (vem pa da je pomembno koliko redne so) ? Vem tudi, da ima SRAM poseben konektor ki ga lahko zapneš ročno, ampak kako se ga dobi gor na verigo če ga recimo ni gor (ker vidim, da se nekatere verige prodajajo brez njih).

Kakšen nasver za nakup ? Ceneje in večkrat menjat ali obratno ? Gre za treking kolo z gorsko grupo Acera 3x8 (veriga ima 114 členov).

hvala za pomoč

p.s. Na koliko km kaj vi povprečno menjate ketno ?


Načeloma so orodja za verige univerzalna, za SRAM in shimano, ter za fiksije pa do 11-rednih grup (nekatera naj ne bi bila kompatibilna z 11, največ 10).
Kupi/sposodi si ključ za merjenje raztezka verige, da vidiš če je res kriva ketna. Lahko tudi z ravnilom približno izmeriš, poglej na youtube.

Če ne menjaš verige pravočasno se ti uničujejo verižniki in kaseta, ki jih je dražje menjati kot verigo. Po 2600 km bi morala biti še vredu, ampak možno da se poceni izvedbe prej znucajo.

Sam menjam pri 1% raztezku, ponavadi to znese nekje 4000km oz. 3x letno.

LeQuack ::

Ta tema letos nima smisla, ker dejansko še ni bilo poletnih temperatur, bomo kr direktno iz pomladi šli v jesen.
Quack !

oo7 ::



90 kmh po ravnem je to možno?
Sem prvič mislil, da je na tovornjaku že LJ tablica:))

Okapi ::

Seveda je. Svetovni rekord v zavetrju je 268 km/h.

O.

jype ::

LeQuack> Ta tema letos nima smisla,

Like hell it doesn't:

mr1two ::

oemdzi je izjavil:

edit:
No lahko tudi, vendar nekako dvomim, ker sem prebral, da je znucana veriga tipični krivec(če odmislimo fizične poškodbe), ko prestave kar naenkrat ni mogoče nastavit. Glede da je kolo novo, acera oprema, verjamem, da so za ketno dali najcenejši shit kar so ga našli, ker itak nihče ne navaja modela ketne :D Mazal sem jo še kar redno z oljem za ketne motornih žag :P


Držim se za glavo, ko to berem. Kolko "poha" imaš gor na verigi(lepljivo olje + prah + lepljivo olje + prah...)? A veš, da so tista olja dobra za nič drugega kot za kar so namenjena? Lepijo se, da obstanejo nekolko več kot pol obrata na celotni poti po meču...

Vrži verigo proč, konc je z njo.

Vzemi/kupi novo, priporočam KMC, 8 redne verige so med najcenejšimi, med 5 in 10 eur. Pri tej že imaš konektor poleg.
Za mažo uporabljaj namensko olje za verige, če dosti voziš v dežju/mokrem, vzemi mokro mažo, ker se dosti bolje oprime verige in je dež ne spira. Redno čiščenje verige pomaga pri življenski dobi celotnega pogonskega sklopa- verige in verižnikov.

Orodje za verigo je vsako ok za ta tip verige.

S svojimi verigami naredim med 3k in 5k km, odvisno od tega kako in kje vozim. Blato, pesek, voda in sol skrajšata to dobo. Redna maža, redno čiščenje, suho vreme, višja kadenca to dobo podaljšata.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

kitewing ::

Fotke iz današnjega juriša na Vršič (dva albuma): http://prijavim.se/results/all

bluefish ::

Kaj je finta teh trakov na nogah?

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Sriple Tix ::

ttommy ::

Takle trak bi pa bilo pametno imeti. Na maratonu okoli Pohorja (146km) so me nekje po 87-ih kilometrih začeli grabiti krči v mišicah na stegnih- posledica intenzivnega pritiskanja na pedala, ker sem 15 kilometrov vodil skupino- jaz z navadnim 11 let starim gorskim kolesom s cestnimi gumami. Grabiti so me začeli tako, da sem mislil, da bom moral odnehati.
Ko sem šel na rep skupine, sem počival in se malo masiral, ter spil ta gel:
http://www.enervit.si/enervitene-sport-...

Ta gel mi je dal prijatelj, ki ga je kupil v Italiji po promocijski ceni in pravi da ti da energijo direktno v mišice. Torej mi je dejansko ta gel pomagal. Ker preden sem spil ta gel in sem na repu skupine malo močneje pritisnil na pedala, so se pojavili krči (pri rahlem pritiskanju ni bilo krčev). Potem sem spil gel in vodo, ter čez cca 10 minut, ko je bilo treba malo močneje pritiskati na pedala, krčev ni bilo več.

Zanima me, če bi bilo naslednjič pametno imeti te trakove? Bi preprečilo pojav krčev? Krčev nisem dobil še nikoli prej.
Gamer

Aston_11 ::

ttommy je izjavil:

Ta gel mi je dal prijatelj, ki ga je kupil v Italiji po promocijski ceni in pravi da ti da energijo direktno v mišice.
Tole naredi tudi navaden cuker. Krči pa prenehajo, ko telo malo miruje in si opomore, malo poskrbi za transport potrebnih snovi iz drugih delov telesa in vsaka nadomestitev tekočina pomaga pri odpravljanju krčev. Če ima tekočina še kaj kalija, magnezija in podobnega, toliko boljše oziroma nujno.
Edit: glukoza, fruktoza ... so cukri, torej lahko tudi cocacolo ali kaj podobnega spiješ, pa bo energije več kot dovolj.

Kinesio trakovi služijo različnim namemom, so zelo učinkoviti, če so pravilno nameščeni (sem spremljal ženo, ki je bila na seminarju na to temo, ki je trajal in trajal, vsaka aplikacija pa ima svoje značilnosti), recimo imaš na isto mesto namestitev za jačanje mišic, za blokiranje mišic, za odpravo otekline, za stabiliziranje določenega dela telesa, skratka cela znanost - razlika ali lepiš od spodaj navzor, zgoraj navzdol, ali je trak napet itd itd., zaradi česar sam tega ne bi lepil, ker enostavno ne znam in je škoda traku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

oo7 ::

Pri števcu mi je šla baterija in danes sem kupil novo in zdaj moram spet notri vnesti vse podatke. Navodila sem vrgel stran sem pa tudi pozabil kako se izmer Wheel size? Je to mogoče cola?

Hvala

repson ::

1. Postavi kolo tako, da bo ventilček v najnižji točki in kolo čimbolj pravokotno na podlago.
2. Naredi 2 do 5 polnih obratov kolesa v čimbolj ravni črti s pritiskom na balanci.
3. Izmeri prevoženo dolžino v milimetrih in deli s številom obratov

Ad 2) Lahko narediš tudi samo en obrat, vendar več obratov kot narediš, bolje izpovprečiš obseg kolesa, bolj bodo točne meritve na števcu. Seveda moraš potem to razdaljo tudi izmerit z metrom, tako da ne pretiravat pri številu obratov.

oo7 ::

repson je izjavil:

1. Postavi kolo tako, da bo ventilček v najnižji točki in kolo čimbolj pravokotno na podlago.
2. Naredi 2 do 5 polnih obratov kolesa v čimbolj ravni črti s pritiskom na balanci.
3. Izmeri prevoženo dolžino v milimetrih in deli s številom obratov

Ad 2) Lahko narediš tudi samo en obrat, vendar več obratov kot narediš, bolje izpovprečiš obseg kolesa, bolj bodo točne meritve na števcu. Seveda moraš potem to razdaljo tudi izmerit z metrom, tako da ne pretiravat pri številu obratov.



Hvala :)

ttommy ::

Pozdravljeni. Včeraj sem spet šel na maraton okoli Pohorja. Je bila vročina in vmes tudi dež.. Tako kot lani so me začeli grabiti krči v nogah (stegna). Bilo je celo tako hudo, da sem moral ustaviti in se usesti (mišice sem prav videl kako se sprehajajo sem ter tja). Na srečo je mimo prepeljal avto organizatorjev in prijazen gospod mi je dal tableto proti krčem. Sem pa pozabil kako se ji reče. Bila je majhna, okrogle oblike in sive barve. Sem jo moral zdrobiti z zobmi in popiti z vodo. Krči so po cca minuti popustili. Ve kdo kako se jim reče in kje se dobijo? Da bom naslednjič pripravljen. Pa letos sem šel zadnjič z gorcem na 21 prestav ter z dirkalnimi gumami. Je težko držati ritem specialkarjev po ravnini in navzdol.
Gamer

videc ::

Ponavadi so to tablete magnezija, pa verjetno je še kaj notri.
Pa kako hodite na maratone brez zadostne kondicije in prevoženih kilometrov?
Mislim...

r3dkv1c4 ::

Jurcek ga je zatrolal kar ze v prvem postu te teme....brezveze

Videc....na ST-ju je polno profi biciklistov......vsi skupaj niso sposobni naredit 5k letno....ups pardon.....so z avtom
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

ttommy ::

Kondicije imam dovolj. Na leto naredim čez 6000km. Sem pa opazil več koga, da ga je zagrabil krč. Na maraton okoli Pohorja bom pa hodil dokler bom lahko na spomin na mojo pokojno mati, ko sem šel z njo na ta maraton leta 1984 kot 12 letni mulc. Umrla je 2014, lani sem pa šel prvič po 31-it letih. Nekaterih stvari pač ne razumete...
Gamer

Aston_11 ::

ttommy je izjavil:

Pa letos sem šel zadnjič z gorcem na 21 prestav ter z dirkalnimi gumami. Je težko držati ritem specialkarjev po ravnini in navzdol.
Tle je vsa umetnost. Specialkarji kolesarimo lažje, ker so kolesa lažja in grejo hitreje in porabimo pol manj energije kot nekdo, ki z isto hitrostjo (če je to sploh mogoče) kolesari z gorskim ozirima z isto energijo razvijemo bistveno večje hitrosti. Posledice si pač opazil. Drugi del umetnosti - če je fura daljša in je zunaj vroče, imej s sabo pol flaškice donata. Je ni tabletke s toliko magnezija, kot ti ga da požirek donata in ki se celo absorbira, kar se tabletke večinoma ne. Potem so še domače arcnije, na katere nekateri prisegajo.

dolenc ::

Kot so že ostali povedali, magnezij pa kalij skupaj pomagata. Ustrezno se moraš tudi par dni prej pripravit, da si lepo hidriran, pa ne bo krčev :)

Master_Yoda ::

Ima kdo izkusnje z montiranjem drzala za telefon na bilanco ? Trenutno jih imajo v Lidlu, ampak me skrbi da bodo vibracije med voznjo po nasih cestah/kolesarskih stezah mi unicile telefon.

#000000 ::

Kje se kake fajn in poceni led luči dobi v LJ ? nekdo spizdil pred štacuno mamu mu :)

dolenc ::

Sicer ne garantiram za vse, uporabljam pa eno pocen stojalo za ene 3eur, vecinoma gozdne voznje pa se mi se ni zgodilo da bi odletu. tam kjer se spne na balanco lahko napoka ko plastika zgubi na proznosti, jaz sem svojega zalil s sekundnim in spila

DOOM_er ::

ttommy je izjavil:

Kondicije imam dovolj. Na leto naredim čez 6000km. Sem pa opazil več koga, da ga je zagrabil krč. Na maraton okoli Pohorja bom pa hodil dokler bom lahko na spomin na mojo pokojno mati, ko sem šel z njo na ta maraton leta 1984 kot 12 letni mulc. Umrla je 2014, lani sem pa šel prvič po 31-it letih. Nekaterih stvari pač ne razumete...


6kkm ti ne pomaga prav dosti če jih ne delaš kvalitetno. Laganini kilometri služijo laganini kondiciji, če pa se spraviš v rdeče območje potem s 6kkm bp prevoziš maraton okoli pohorja, brez krčev
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

r3dkv1c4 ::

Kondicije imam dovolj. Na leto naredim čez 6000km.

Nimaš!

Ti nimaš pojma o kondicijski pripravljenosti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Invictus ::

ttommy je izjavil:

Pozdravljeni. Včeraj sem spet šel na maraton okoli Pohorja. Je bila vročina in vmes tudi dež.. Tako kot lani so me začeli grabiti krči v nogah (stegna). Bilo je celo tako hudo, da sem moral ustaviti in se usesti (mišice sem prav videl kako se sprehajajo sem ter tja). Na srečo je mimo prepeljal avto organizatorjev in prijazen gospod mi je dal tableto proti krčem. Sem pa pozabil kako se ji reče. Bila je majhna, okrogle oblike in sive barve. Sem jo moral zdrobiti z zobmi in popiti z vodo. Krči so po cca minuti popustili. Ve kdo kako se jim reče in kje se dobijo? Da bom naslednjič pripravljen. Pa letos sem šel zadnjič z gorcem na 21 prestav ter z dirkalnimi gumami. Je težko držati ritem specialkarjev po ravnini in navzdol.

Rešitev je preprosta. Več kolesari.

Nimaš kondicije. Če bi jo imel, ne bi dobil krčev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Še dobro da noben profesionalni kolesar nikoli ne dobi krčev. Oh wait.
Quack !

jype ::

Krči niso povezani zgolj s kondicijo, temveč predvsem z uživanjem pravilnih količin pravih snovi. Pri visoki obremenitvi je treba nadomeščat cel kup različnih soli, ki jih s potenjem hitro izgubljaš (predvsem magnezij in kalcij, pa še druge).

6000km na leto sicer ni zadosten podatek, da bi lahko vedeli, kakšno kondicijo ima nekdo, še največ o tem bi izvedeli, če bi vedeli tvoj povprečen srčni utrip med kolesarjenjem in tvoj maksimalni srčni utrip oziroma starost.

Načeloma je čisto OK, če uporabljaš kvalitetne športne napitke, ali pa če si jih zvariš sam - na internetu je ogromno navodil, ki jih lahko preizkusiš, da prideš ceneje skozi.

r3dkv1c4> Videc....na ST-ju je polno profi biciklistov......vsi skupaj niso sposobni naredit 5k letno....ups pardon.....so z avtom

Mogoče profiji res prevozijo 5k letno z avtom, ampak jaz nisem profi, tako da z avtom prevozim precej manj.

S kolesom pa manj kot 10k na leto nisem že od najstniških let. 50km na dan je bilo v hriboviti Sloveniji ravno prav, po ravnem je pa treba še precej dlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

Še dobro da noben profesionalni kolesar nikoli ne dobi krčev. Oh wait.

Ko bo on naredil 200km vsakih 2 dni, potem verjamem da jih bo tudi on...

Za en usran maraton okoli Pohorja pa res ni treba nekaj ekstra trenirati. Za tistih usranih max. 44 km...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Odvisno kako hitro jih odpelješ. Recimo 44km vožnja na čas in na polno je po moje kar zahtevna.
Quack !

Goody ::

Invictus je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Še dobro da noben profesionalni kolesar nikoli ne dobi krčev. Oh wait.

Ko bo on naredil 200km vsakih 2 dni, potem verjamem da jih bo tudi on...

Za en usran maraton okoli Pohorja pa res ni treba nekaj ekstra trenirati. Za tistih usranih max. 44 km...


;) pametuješ 100 na uro pa še brati o čemer pametuješ se ti ne ljubi. Troll "na nivoju". Je sam napisal da je 146km in ne max 44km - mal razlika.

          ::

Invictus tak maraton naredi z levo nogo za ogrevanje.

oemdzi ::

          je izjavil:

Invictus tak maraton naredi z levo nogo za ogrevanje.

In s samo desnim pedalom*
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Invictus ::

Goody je izjavil:


;) pametuješ 100 na uro pa še brati o čemer pametuješ se ti ne ljubi. Troll "na nivoju". Je sam napisal da je 146km in ne max 44km - mal razlika.

Našel napačnega.

Še Štajerci se tud ne morejo zmenit kateri "maraton" bo pravi ....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goody ::

Invictus je izjavil:

Goody je izjavil:


;) pametuješ 100 na uro pa še brati o čemer pametuješ se ti ne ljubi. Troll "na nivoju". Je sam napisal da je 146km in ne max 44km - mal razlika.

Našel napačnega.

Še Štajerci se tud ne morejo zmenit kateri "maraton" bo pravi ....



LOL, dej no dej, 44km je samo trail maraton Pohorje na katerem se pa laufa in ne goni ;) - tekaški. Pa četudi bi ga z gorcem poiskusil prevozit ne bi bilo tako enostavno - čez 2 jurja višinske po trailih in gozdnih poteh. Bo pa letos mountain bike maraton Pohorje ampak ta v dveh dolžinah 65 in 35km...Ja noben od teh ni okoli Pohorja ampak so vsi po Pohorju. Pohorje je malo preveliko za obkrožit s 44km (no razen nekje po vrhu ;))

Tomi ::

Ima kdo doma, ter ne potrebuje zaradi menjave ploščic, en komplet vijaka in kovinske podložke za Shimano SL SPD (
) in je iz Ljubljane in mi je pripravljen ali odstopiti ali dati za simbolno ceno? Kot kaže, mi je med vožnjo en tak izpadel. Ploščic to sezono še nimam namena menjati, drugače bi kupil cel komplet.

Na ZS, prosim.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

Rias Gremory ::

Link ne dela. Daj presledek med povezavo in zaklepajem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

martincek1 ::

Zdravo :)

Planiram turo Kr. Gora - Mangart - Bovec - Vršič - Kr. Gora - (Bled?)

Avgusta prevozil:
-2x Kranj-Bled-Kranj
-1x Kranj-Jezersko-Kranj
-1x Kranj-Ljubelj-Kranj
-Vmes še enih 80km
Včeraj Kranj-Šmarjetna-Kranj
Danes Kranj-Jošt-Kranj

Mal me stiska, če sem dovolj pripravljen za to turo, ker mam samo 300km v nogah. Najdaljša tura je bila 70km, s tem da je vse gor-dol, ni blo prave 'ture'. Kakšne so kej vaše izkušnje?

kuall ::

rit te bo bolela. drugače pa ne bi smel biti problem. kolesariš pa je. za motivacijo si prižgi glasbo, ko se ti ne da več in ker postane fakin dolgčas. prej 1 teden sedi, da boš spočit in bo veliko lažje. če me ne bi začela boleti rit bi lahko kolesaril od jutra do večera, toliko kondicije imam. pa še čedalje bolje bi bilo, dlje ko bi kolesaril.

takole pa izgleda, če te zbije avto ko kolesariš: https://www.liveleak.com/view?t=9K0N7_1...
zgleda, da zelo boli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

martincek1 ::

Hvala :)

Ja, sigurno je 'vsaj boleče'. Čeprav mi ni jasno, kaj dela na sredini voznega pasu. Tudi pri svoji vožnji opažam, vsaj ko me drugi kolesarji prehitevajo/jaz njih, da nekateri vozijo kar krepko od roba ceste, ne glede na promet. Večina verjetno zaradi lukenj in smeti, ampak če je za mano avto raje znižam hitrost.

energetik ::

Bolj proti sredi pasu se vozi zato, da te vozniki ne prehitevajo 5cm od balance takrat ko je neprimerna situacija za prehitevanje. Če si na sredi pasu, vozniki počakajo, da se nasprotni pas sprazni. Razen če je voznik psihični bolnik in te nasadi na havbo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Tako je - to, da je voznik izbral tako široko vozilo, da ne more normalno prehiteti kolesarja, je bila njegova odločitev in je torej njegova odgovornost. Če bi izbral kolo ali motorno kolo, bi brez težav prehitel, ne glede na to, da kolesar zaseda polovico pasu, tako pa mora počakati, da se nasprotni vozni pas sprosti, preden lahko prehiteva.

martincek1 ::

No moja percepcija je, da je na cesti ogromno takih bolnikov in si nekak ne upam bit na sredini v skoraj nobenem primeru, razen če vidim, da avto za mano že čaka na primeren prostor za prehitevanje. Čeprav letos sem imel v cca 450km le eno slabo izkušnjo - na Jezersko iz Tupalič proti Kokri, kjer je cesta povsem zjebana in me je avto prehiteval pri nasproti vozečih avtomobilih.

Machete ::

To da (nas) kolesarje prehitevajo v škarje je zame noro, ampak je zelo velik otakih idiotov. Jaz počakam vedno in brez izjeme, da kolesarja z avtom prehitim na daleč, skoraj tako kot drug avto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

Raziskave so tudi pokazale, da kolesarje s čeladami vozniki osebnih avtomobilov v povprečju prehitevajo bistveno bolj objestno - razdalja med avtomobilom in kolesarjem je razpolovljena. Ko sem se letos vozil po Kvarnerju so bile razlike pomembne: Ogromna večina vozil z nemškimi, avstrijskimi in nizozemskimi registrskimi tablicami me je prehitevala tako, da je zapeljala na nasprotni vozni pas. Večina vozil s hrvaškimi, slovenskimi in italijanskimi registrskimi tablicami se je umaknila le toliko, da je bilo prehitevanje razmeroma varno. Majčken delež je prehiteval tudi tako, da sploh ni pustil nič prostora med mano in vozilom, ki je prehitevalo, malce večji delež pa tako kot severnjaki. Kultura se je v zadnjih 10 letih zagotovo bistveno popravila, pa tudi infrastruktura se vztrajno izboljšuje, a prostora za izobraževanje voznikov, kako se pravilno obnašati v prometu, je še ogromno.
««
37 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220060 (12887) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549300 (42589) BigWhale

Več podobnih tem