» »

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Temo vidijo: vsi
««
36 / 38
»»

ttommy ::

Večinoma gre takoj. Meni je šla večinoma moja kupovati in pravi, da so ljudje tako nori, da kar drugim iz vozičkov ven jemljejo..
Gamer

mr1two ::

Običajno imaš prvi dan še čas zbirat številke in barve, potem pa kar ostane. Tega jemanja iz vozičkov nisem še videl :D.

@Seagal
Odvisno od tega, kaj misliš furat. Če bo manj kot 2% makadama, potem vzemi specialko, če bo pa več, pa raje trekinga. Oprema, vsaj kar se tiče menjalnikov, je na obeh dobra za ta denar.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Sriple Tix ::

r3dkv1c4 je izjavil:

že obraba gume pokaže regionalno pripadnost;)

No, ja. Avto imam obut v tole:

Motorju vsako leto namenim vsaj en takšen komplet:


Saj ne mislite resno, da varčujem pri elastikah za 20€? ;)

Opremo pa itak kupujem v Lidlu ... in večina resnih rekreativcev, ki jih poznam tudi, kajti načeloma je kvaliteta podobna izdelkom s petkratnikom cene, ki se dobijo v nekih ekskluzivnih kolesarnicah.

r3dkv1c4 ::

Sriple Tix...se popolnoma strinjam s tabo...mal heca pa ja paše:)

Sriple Tix ::

Seveda, zato tudi "pomežik" na koncu posta :).

Danes z novo gumo, vendar tokrat le do tabel z opozorilom za medveda, zihr je zihr . Na vrhu in potem navzdol je bilo hladno za dolge hlače in rokavice s prsti 8-O.

jype ::

Končno en dan, ko ni blo vroče:

mr1two ::

Dns je uspel lanskoletni plan, da pridem v manj kot uri do Sviščakov. Kr dobr filing na vrhu. Bo treba prit pod 55 minut :)
strava link
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

ttommy ::

Če bi kdaj šel za cel dan na kolo in bi imel vklopljeno športno aplikacijo, pa navigacijo mi najbrž baterija ne bi zdržala.. iščem kakšno poceni rešitev- USB polnilec za na kolo. Najceneje kar sem našel je ta luč, ki ima možnost polnjenja mobilnikov. Bi bila OK?

http://www.zeleno-kupi.si/product_info....
Gamer

Okapi ::

Pogledaš lahko tudi za dodaten/zunanji akumulator (power pack). Za 20 evrov dobiš na ebayu že marsikaj.

O.

mr1two ::

Te power packe sm tudi sam gledal. Kako se obnesejo ti z 18650 baterijami?
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Meni dobro, je pa en zoprn minus pri tistih, ki so sestavljeni: Vodotesni so le dokler jih ne odpreš, to pa moraš, če slučajno celice preveč izprazniš (18650 in podobne celice imajo vgrajen cutoff in jih je treba individualno priključiti na vir napetosti, da jih oživiš nazaj).

gorjanc ::

Kako pa potem te battery packe montirate na kolo?

jype ::



V tisti črni torbici iz sintetičnih vlaken je paket baterij. Torbica ima trak, s katerim jo pritrdiš kamorkoli že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ttommy ::

Na te mobilne USB polnilce sem pa čisto pozabil. Hvala za info.
Gamer

einstein :P ::

jype je izjavil:

Končno en dan, ko ni blo vroče:



Ja, če ni blo svinjsko vroče, potem je pa to offtopic ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

Bo treba počasi šaltati na https://slo-tech.com/forum/t511104/1679 - recimo na kakšne podhlače ali podobno opremo.

Vajenc ::

einstein :P je izjavil:

jype je izjavil:

Končno en dan, ko ni blo vroče:



Ja, če ni blo svinjsko vroče, potem je pa to offtopic ;)

V nuklearki je zmeri vroče ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

GamerBoy ::

Mater samo lije, sploh ne morm na bicikl :) Razmišljam o nakupu sobnega kolesa, mogoče mi kdo lahko pove kako zelo se kvarijo ti magnetni in ali je 4kg vstrajnik dovolj, da ohraniš oz nabereš še malo kondicije za kolesarjenje po pravi cesti :D Sicer enega že imamo doma, star 15 let, še na trake, kar je super za težavnost štimat, ampak me moti, da je zic za 20-30 cm prenizek in sploh ni podobno kolesarjenju. Nimam neki dost dnarja tako da razmšljam o bolhi ali pa cheap novemu, na bolhi je problem da ne pridem do nobenih podatkov o kolesu, vstrajnik, višina itd.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

einstein :P ::

Kako se pa magnet lahko pokvari?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

GamerBoy ::

Ja saj bicikl ni samo magnet :D
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Okapi ::

Poglej, če ima Hofer še kakšnega na zalogi, ali počakaj, da jih bodo znova dobili (jih imajo vsako leto vsaj enkrat). Za zmeren denar dobiš tam največ. Osnovni model so imeli za 130 evrov (8 kilski vztrajnik), boljši model pa za 200.

O.

ttommy ::

Imam pa res srečo- sem kupil in namestil blatnike, pa zgleda, da se mi je ležaj na zadnjem kolesu vsul. Prej je kolo imelo malo hoda levo- desno. Ko sem pa dal kolo nazaj in jo zategnil, je pa kolo bilo trdno vpeto- ni migalo levo- desno, pa tudi nek zvok se sliši, ko se kolo vrti. Pa se hitro zaustavi, kot bi zaviral. Je to težko menjati, ali naj kar serviserju peljem?
Gamer

Aston_11 ::

Snemi dol in poglej, če ima os luft. Če ima, zategni matice, če imaš ključe.

ttommy ::

Os nima lufta, pa prej se je os kar zraven vrtela- se kolo ni hotelo vrtet, ko sem ga v rokah držal.
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

driver_x ::

GamerBoy je izjavil:

Mater samo lije, sploh ne morm na bicikl :) Razmišljam o nakupu sobnega kolesa, mogoče mi kdo lahko pove kako zelo se kvarijo ti magnetni in ali je 4kg vstrajnik dovolj, da ohraniš oz nabereš še malo kondicije za kolesarjenje po pravi cesti :D Sicer enega že imamo doma, star 15 let, še na trake, kar je super za težavnost štimat, ampak me moti, da je zic za 20-30 cm prenizek in sploh ni podobno kolesarjenju. Nimam neki dost dnarja tako da razmšljam o bolhi ali pa cheap novemu, na bolhi je problem da ne pridem do nobenih podatkov o kolesu, vstrajnik, višina itd.


Kupi si raje trenažer.

ttommy ::

Jaz sem pozimi čisto opustil vadbo in sem bolj lenaril popoldan, edino kak sprehod. Letos bom pa aktiven na trenažerju ali pa sobnem kolesu, vsaj 20 min dnevno. Če pa bo kolesarska steza suha, bom vseeno s kolesom hodil v službo.
Gamer

jype ::

Prav super je, da dežuje, da je za spremembo mal drugačna dinamika.




Vajenc ::

jype je izjavil:




Tale ti je lepo ratala.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

ttommy ::

S prvo mavrico je tudi kot pravljična...
Gamer

bluefish ::

GamerBoy je izjavil:

Mater samo lije, sploh ne morm na bicikl :)
Heh, dva dni nazaj, preden se je v Ljubljani ulilo, se ravno preoblečem in ob pogledu skozi okno opazim, da se na asfaltu pojavljajo sledi kapelj. Po parih minutah se je dež okrepil, vendar sem se kar odločil za eno krajšo vožnjo.
Sicer sem bil ob koncu premočen in s svinjarijo do vratu, ampak vožnja je bila vsaj osvežilna in dejansko sproščujoča.

jype ::

Jsm pa zakluču z avgustovskim deževjem:

Sriple Tix ::

Saj ne, da bi mislil kaj slabega, ampak, saj niso to edini kilometri, ki si jih prevozil v mesecu dni? Jaz gonim zgolj po hribovskih makadamih (oziroma po cesti le toliko časa, kolikor moram prevoziti do tja), pa sem jih npr. v juliju naklepal ravno toliko. V avgustu je kolesarskih kilometrov že nekaj manj, kajti v zadnjem tednu se počasi pripravljam na jesen in zimo ter zato spet več tečem.
Kolo:

Kolo + tek:

tumare ::

Jaz razumem 577milj v 11 dneh da je naredil

Sriple Tix ::

Če so to prevožene milje, potem je slika bolj razumljiva :).

jype ::

Sriple Tix> Saj ne, da bi mislil kaj slabega, ampak, saj niso to edini kilometri, ki si jih prevozil v mesecu dni?

574 milj (924 km) od 19. avgusta. No, pa še en drobiž.

Sicer v avgustu 1620km in 13.200m višincev.

Sriple Tix ::

Mi je bilo malce čudno vse skupaj, zato sem raje previdno vprašal. Dobri kilometri ... oziroma milje :).

Hayabusa ::

Vsak dan kolesariš med 1.6 in 2.4 uri (avg speed med 20 in 30 kmh) ?
To mora biti užitek za moda in prostato.

Hkrati pa še služba, St trolanje in družina ? Ima tvoj dan 72 ur ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

tumare ::

jype> Sicer v avgustu 1620km in 13.200m višincev.
Ja kupi raje motor za take razdalje! :D

FlyingBee ::

impresivno, da še vse dela

jype ::

Hayabusa> Hkrati pa še služba, St trolanje in družina ? Ima tvoj dan 72 ur ?

I'm just that good.

tumare> Ja kupi raje motor za take razdalje! :D

Ta razdalja je nekaj povprečnega.

Če greš na Norveško v enem mesecu narediš 4000km.

Hayabusa> To mora biti užitek za moda in prostato.

Potrjujem. Na eni specjalki mam en zelo star Selle Italia Turbo, na drugi zdaj Fizik Arione. Žal nobenih težav, tako da moram še vedno uporabljat kontracepcijo :|

jype ::

Ker je bilo danes (in včeraj) svinjsko vroče, se je splačalo vozit po visokih cestah:

http://bou.si/pic/batch/alpe

Arctander ::

Eno vprašanje. Ali kdo prakticira prilagajanje tlaka v zračnicah glede na podlago?

Trenutno imam treking plašče. Za asfalt pumpam na 5 bar, ampak imam potem problem na makadamskih klancih, ker začne kopati v prazno. Na primer včeraj, ko sem šel do planinskega doma v Tamarju. Na par odsekih od Planice do Tamarja sem moral sestopiti, ker je zadnje kolo na neutrjenem makadamu samo kopalo. Bi pomagalo, če bi spustil tlak na 3-4 bare? Tlačilko imam vedno s sabo, tako da bi lahko potem nazaj napumpal na cestnih 5 barov. In ali bi nižji tlak pomagal, da pri spustu ne bi s sprednjim kolesom ril po neutrjenem makadamu? Nadvse zoprno, ko zariješ in se komaj obdržiš na biciklu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

RockyS ::

Odvisno tudi od podlage. Na kakem finem drobljencu ne pomaga kaj dosti. Na vsem ostalem se pa pozna.

Ejsi_Disi ::

Če se mi res da, naredim tudi to. Ker imam v klanec lep asfalt, jih ponavadi napolnim na polno. Pred spustom po singlci jih pa tudi spustim. Mam pa polnovzmetenca.
Rock n' roll ain't noise pollution!

mr1two ::

Nekaj pomaga, sam če imaš 28mm gume, potem je predvsem od tehnike odvisno. Če je recmo 10% klanec in ustaneš z zica ter se nagneš čez krmilo, da te ne kipa nazaj, boš samo obstal ko bo zavrtelo v prazno. V tem primeru moraš malo teže prenest proti zadnji gumi, ravno toliko, da guma ne drsi. Poskusi peljat z občutkom.
Nič pa ti ne bo pomagalo, če ne uporabljaš SPDjev- brez tega si sploh ne predstavljam kako lahko sfuraš kaj bolj zahtevnega za gor. Flat pedala so pač omejena na to, da lahko samo in zgolj pritisneš nanj, povlečeš nazaj, gor pa zelo zelo težko.

Enivej, da se marsikam pridet tudi z 23 gumicami, gladkimi, na 8 barov. Sam s filingom. Če je pa teren neutrjen, pol pa kr bajk na ramo, CX style :).
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

negotiator ::

Arctander je izjavil:

Eno vprašanje. Ali kdo prakticira prilagajanje tlaka v zračnicah glede na podlago?

Trenutno imam treking plašče. Za asfalt pumpam na 5 bar, ampak imam potem problem na makadamskih klancih, ker začne kopati v prazno. Na primer včeraj, ko sem šel do planinskega doma v Tamarju. Na par odsekih od Planice do Tamarja sem moral sestopiti, ker je zadnje kolo na neutrjenem makadamu samo kopalo. Bi pomagalo, če bi spustil tlak na 3-4 bare? Tlačilko imam vedno s sabo, tako da bi lahko potem nazaj napumpal na cestnih 5 barov. In ali bi nižji tlak pomagal, da pri spustu ne bi s sprednjim kolesom ril po neutrjenem makadamu? Nadvse zoprno, ko zariješ in se komaj obdržiš na biciklu.


Ne bi rekel za specialko ampak za treking gume, a ni 5 bar malce visok tlak? Ti kaj piše, koliko gre max?

LP
All easy problems have already been solved.

mr1two ::

@negotiator

Imaš basic treking gume(stock 38 ali 42 širine recimo), na katerih piše 4.5 ali 5 bar max, potem imaš pa malo bolj high performance ali pa ožje(28,32), kjer greš lahko komot do 7, 7.5 bar.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Arctander ::

Na mojih piše inflate to 4,5 - 5 bar.

Tomi ::

negotiator je izjavil:

Arctander je izjavil:

Eno vprašanje. Ali kdo prakticira prilagajanje tlaka v zračnicah glede na podlago?

Trenutno imam treking plašče. Za asfalt pumpam na 5 bar, ampak imam potem problem na makadamskih klancih, ker začne kopati v prazno. Na primer včeraj, ko sem šel do planinskega doma v Tamarju. Na par odsekih od Planice do Tamarja sem moral sestopiti, ker je zadnje kolo na neutrjenem makadamu samo kopalo. Bi pomagalo, če bi spustil tlak na 3-4 bare? Tlačilko imam vedno s sabo, tako da bi lahko potem nazaj napumpal na cestnih 5 barov. In ali bi nižji tlak pomagal, da pri spustu ne bi s sprednjim kolesom ril po neutrjenem makadamu? Nadvse zoprno, ko zariješ in se komaj obdržiš na biciklu.


Ne bi rekel za specialko ampak za treking gume, a ni 5 bar malce visok tlak? Ti kaj piše, koliko gre max?

LP

Če se ne motim, imam na treking gumah napisano od 5 do 7, na specialki pa 6 do 8.
metrodusa.blogspot.com

GamerBoy ::

Fantje kako je z zračnicami in prilagodljivostjo glede na širino ? Recimo imam zračnico na kateri piše 35-47 in drugo 32 - 47, nato na netu najdem podatke o schwalbe zračnici s kar 28-48... Torej kje je finta ? So oznake zgolj informativne in ne neko preverjeno dejstvo do koder paše ali gre za kakšen drugačen raztegljivejši material ali kaj podobnega... Malce me bega, ker menjavam pnevmatike za ožje 32mm, pa imam 5 kosov praktično novih nerabljenih rezervnih zračnic od 35mm naprej, pa nisem ziher ali bi šle tudi na te 700c x 32mm ....
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()
««
36 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220093 (12920) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549345 (42634) BigWhale

Več podobnih tem