» »

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Temo vidijo: vsi
««
22 / 38
»»

Senitel ::

Oni peljejo ene 50km/h (kar je tolk, kot je dovoljeno za avte). On se pa s kakšno polovico tega poskuša ne ubit na kolesarki medtem, ko z mobitelom maha okrog in snema teroriste. >:D Še dober da se ni na cesto pred njih zvrnil med snemanjem, pol bi šele bla p********.

ttommy ::

Mislim no- vsi bi morali malo "oladit"!! Ne pa da takoj, ko nekdo dela nekaj kar ne delaš sam, ali pa tega nisi zmožen (velja za čisto vse in mislim kar je še sprejemljivo), obsojaš kot nor. Čisto nam Slovencem podobno. Kaj ko bi se začel brigat vsak zase in se truditi ne ovirati ostalih?
Gamer

garamond ::

thramos je izjavil:

S kolesom po Celovški.

Preden sem izvlekel telefon, so prepeljali še eno rdečo luč.

Profesionalni kolesarji se lahko tako peljejo, ampak jih mora spremljati namenski avtomobil. (Razen čez rdečo.)

jype ::

Senitel> Oni peljejo ene 50km/h (kar je tolk, kot je dovoljeno za avte).

Omejitev na tem odseku je 60 km/h.

garamond> Profesionalni kolesarji se lahko tako peljejo, ampak jih mora spremljati namenski avtomobil. (Razen čez rdečo.)

Am, kako se pa izkažejo za profesionalne? Nisem nič temu podobnega zasledil v zakonodaji. It's just common sense, da se vozijo tam in kar se prava tiče tudi sami odgovarjajo za posledice tega.

Rias Gremory ::

ttommy je izjavil:

Mislim no- vsi bi morali malo "oladit"!! Ne pa da takoj, ko nekdo dela nekaj kar ne delaš sam, ali pa tega nisi zmožen (velja za čisto vse in mislim kar je še sprejemljivo), obsojaš kot nor. Čisto nam Slovencem podobno. Kaj ko bi se začel brigat vsak zase in se truditi ne ovirati ostalih?

Too mainstream za božjo voljo!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

garamond ::

jype je izjavil:

garamond> Profesionalni kolesarji se lahko tako peljejo, ampak jih mora spremljati namenski avtomobil. (Razen čez rdečo.)

Am, kako se pa izkažejo za profesionalne? Nisem nič temu podobnega zasledil v zakonodaji. It's just common sense, da se vozijo tam in kar se prava tiče tudi sami odgovarjajo za posledice tega.

Če imajo licenco Kolesarske zveze Slovenije ali ustrezne druge mednarodne kolesarske organizacije (94. člen Zakona o pravilih cestnega prometa). Ostala pravila v zvezi s tem so tudi kar podrobno definirana.

jype ::

ZPrCp> (2) Trening iz prejšnjega odstavka lahko poteka na vozišču tistih cest, ki nimajo kolesarskega pasu oziroma kolesarske poti.

Se pravi bi tam morali jit po kolesarski stezi, ali pa plačati 100 evrov?

Po pravici povedano še nisem slišal, da bi policisti ustavili športne kolesarje, razen če ti počnejo res kapitalno neumnost.

garamond ::

jype je izjavil:

ZPrCp> (2) Trening iz prejšnjega odstavka lahko poteka na vozišču tistih cest, ki nimajo kolesarskega pasu oziroma kolesarske poti.

Se pravi bi tam morali jit po kolesarski stezi, ali pa plačati 100 evrov?

Po pravici povedano še nisem slišal, da bi policisti ustavili športne kolesarje, razen če ti počnejo res kapitalno neumnost.

Meni se je tudi zazdelo čudno, ampak z bolj podrobnim branjem bi razlaga lahko šla takole: zakon ne pravi, da lahko trening poteka le na takih cestah, ampak jih samo eksplicitno dovoljuje. Poleg tega daje v prvem odstavku pravico voziti vzporedno, ampak pri vzporedni vožnji zahteva uporabo skrajno desnega prometnega pasu.

Ampak sem kar prepričan da bi se dalo interpretirati zakon v kakšne čudne nelegalne situacije.

garamond ::

garamond je izjavil:

uporabo skrajno desnega prometnega pasu.

... ki seveda ni nujno kolesarski prometni pas ampak za motorna vozila.

jype ::

V tem primeru je to kar kolesarski pas, ki je skrajno desno :)

garamond ::

jype je izjavil:

V tem primeru je to kar kolesarski pas, ki je skrajno desno :)

No v bistvu ne, nekje iz nekega drugega zakona:
59. prometni pas je označen ali neoznačen vzdolžni del smernega vozišča, ki je dovolj širok za neovirano vožnjo dvoslednih vozil v eni vrsti;

Obstaja pa tudi izraz "kolesarski pas".

jype ::

Zanimivo, v ZPrCp je kolesarski pas izenačen (enakovreden) prometnim pasovom.

mr1two ::

Včeraj sm se odpravil od Ilirske Bistrice do Ljubljane. Računal sem na švoh 3 ure, pa se mi zdi da sm kr dobro odfural. Sem pa imel mal sreče, ker je pihalo v hrbet od Vrhnike dalje. :D
Dns pa zarana(4.20) na vlak in nazaj domov na šiht.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

kitewing ::

jype je izjavil:

Senitel> Oni peljejo ene 50km/h (kar je tolk, kot je dovoljeno za avte).

Omejitev na tem odseku je 60 km/h.

garamond> Profesionalni kolesarji se lahko tako peljejo, ampak jih mora spremljati namenski avtomobil. (Razen čez rdečo.)

Am, kako se pa izkažejo za profesionalne? Nisem nič temu podobnega zasledil v zakonodaji. It's just common sense, da se vozijo tam in kar se prava tiče tudi sami odgovarjajo za posledice tega.

Kolesarji morajo imeti licenco KZS(UCI) in morajo imeti spremljevalno vozilo.

BlaY0 ::

jype je izjavil:


Po pravici povedano še nisem slišal, da bi policisti ustavili športne kolesarje, razen če ti počnejo res kapitalno neumnost.

Fant, pejt na bicikel.com forum in malo pobrskaj. Boš presenečen...

jype ::

BlaY0> Fant, pejt na bicikel.com forum in malo pobrskaj. Boš presenečen...

Presenečen sem. Vsi kršijo zakone, pa nikogar ne sankcionirajo.

Kar je prav, ker niso nobena grožnja, niti varnosti, niti uporabnosti cest.

BlaY0 ::

Slabo gledaš... daj pejt še enkrat pogledat...

jype ::

BlaY0> Slabo gledaš... daj pejt še enkrat pogledat...

Sem že, isto. A moram statistično obdelat, da bo jasno, da se športnih kolesarjev ne ustavlja?

kitewing ::

jype je izjavil:

BlaY0> Slabo gledaš... daj pejt še enkrat pogledat...

Sem že, isto. A moram statistično obdelat, da bo jasno, da se športnih kolesarjev ne ustavlja?

Sej ti verjamemo na besedo, saj si največja avtoriteta slovenskega kolesarstva.

BlaY0 ::

jype je izjavil:

BlaY0> Slabo gledaš... daj pejt še enkrat pogledat...

Sem že, isto. A moram statistično obdelat, da bo jasno, da se športnih kolesarjev ne ustavlja?

Ne seri.

_IKE_ ::

kitewing je izjavil:

jype je izjavil:

BlaY0> Slabo gledaš... daj pejt še enkrat pogledat...

Sem že, isto. A moram statistično obdelat, da bo jasno, da se športnih kolesarjev ne ustavlja?

Sej ti verjamemo na besedo, saj si največja avtoriteta slovenskega kolesarstva.



Kateri se je potrebno vedno in povsod priklanjati se, ker njegova beseda, sveta in edina pravilna je ? >:D

BlaY0 ::

@jype:

Enkrat so celo kolono (ene 15 rundašev) ustavl, ker so se skoz predor na Ljubelju peljali brez luči, samo prvi in zadnji sta jo imela. Vsi so plačal, tudi prvi in zadnji, ker prvi ni imel zadnje zadnji pa ne sprednje.

Drugače pa lahko najdeš na bicikel.com izpovedi od kolesarjev, ki so zmetali že 500 in več EUR za razne banalne prekrške. Vožnja skozi rdečo ni banalen prekršek, da se razumemo. Samo jaz vem zakaj greš ti v rdečo, ker če bi se ustavil, bi se s tebe ulil švic v potokih, to pa nobenmu kolesarju ni lih fajn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0> Enkrat so celo kolono (ene 15 rundašev) ustavl, ker so se skoz predor na Ljubelju peljali brez luči, samo prvi in zadnji sta jo imela. Vsi so plačal, tudi prvi in zadnji, ker prvi ni imel zadnje zadnji pa ne sprednje.

Ampak zakon pravi, da mora le prvi imeti sprednjo, zadnji pa zadnjo.

BlaY0> Vožnja skozi rdečo ni banalen prekršek, da se razumemo. Samo jaz vem zakaj greš ti v rdečo, ker če bi se ustavil, bi se s tebe ulil švic v potokih, to pa nobenmu kolesarju ni lih fajn...

Jaz grem v rdečo predvsem zato, ker je križišče prazno. Če ni prazno, potem tudi v zeleno ne grem. Sem osel, zato sem šel le enkrat na led.

BlaY0> Drugače pa lahko najdeš na bicikel.com izpovedi od kolesarjev, ki so zmetali že 500 in več EUR za razne banalne prekrške.

Ja. To ne dokazuje ničesar v zvezi s frekvenco kaznovanja kolesarjev.

BlaY0 ::

Tole si izjavil:

jype je izjavil:


Presenečen sem. Vsi kršijo zakone, pa nikogar ne sankcionirajo.


...zdaj si pa še frekvenco od nekje potegnil da se bi ven izvil. E zmijo, zmijo ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0> ...zdaj si pa še frekvenco od nekje potegnil da se bi ven izvil. E zmijo, zmijo ;((

Ja, seveda frekvenco. Lahko kršiš predpise in te policist ne vidi in te ne kaznuje. Lahko kršiš predpise in te policist vidi in te ne kaznuje (kolesarski default). Lahko kršiš predpise in te policist vidi in te kaznuje (izjemni dogodek).

To sm hotu povedat.

BlaY0 ::

Zadnjih par let je število kolesarjev na cestah precej večje in šele zdaj se vidi, da jih 95% ne ve kaj so to cestno prometni predpisi, če se izrazim po staro.

jype je izjavil:


Lahko kršiš predpise in te policist vidi in te kaznuje (izjemni dogodek).

Fant, tega je s porastom kolesarjev vedno več in ni več izjema kot praviš. Verjetno imaš sam pač zegn da te še niso zahaklal.

Jaz zase vem da se preden s kolesom zavestno naredim prekršek, prepričam da daleč naokoli ni kakega smrkca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Na živce mi gredo predvsem kolesarji, ki se vozijo čez cesto po prehodu za pešce. Po defaultu se recimo ne bi smeli, torej jaz s tono pleha okoli sebe, ko vidim da nekdo pred prehodom za pešce sedi na biciklu, mirno pičim čez, saj mora kolesar najprej sestopiti z bicikla preden gre čez prehod za pešce ane, s tem da imam nogo na bremzi in spustim šajbo ker vem, da bo skočil na cesto ravno takrat, jaz bom pa potem idiota nahrulil...

jype ::

BlaY0> mirno pičim čez,

Če zarad tega pade, ne da bi se te sploh dotaknil, boš ti plačal ko munjen. Če ga dejansko zadeneš, mu lahko daš kar ključe od avta.

BlaY0> saj mora kolesar najprej sestopiti z bicikla preden gre čez prehod za pešce

BTW, to ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

_IKE_ ::

jype je izjavil:

BlaY0> mirno pičim čez,

Če zarad tega pade, ne da bi se te sploh dotaknil, boš ti plačal ko munjen. Če ga dejansko zadeneš, mu lahko daš kar ključe od avta.

BlaY0> saj mora kolesar najprej sestopiti z bicikla preden gre čez prehod za pešce

BTW, to ne drži.



Vidiš ko pa bo nekdo malo bolj trmast po naravi ,moral plačat odškodnino nekomu zaradi tega ker je šibkejši udeleženec v premetu a je kršenje predpisov z strani šibkejšega udeleženca povzročilo nesrečo, ne glede nato da voznik ni ničesar naredil narobe ( skratka vozil po predpisih in predvidel kar se od običajnega človeka pričakuje )

bo tak osebek naredil rompompom zaradi katerega bo prišlo do zakonodajnih sprememb, predvsem v delu glede določanja stopnje odgovornosti voznika za nasrečo v primerih ko je nesrečo zakrivilo kršenje predpisov z strani šibkejšega udeleženca.

jype ::

Ne bo, brez skrbi.

Sodišča niso bedasta, a objektivno odgovornost vsekakor morajo upoštevati. Kriv bo še vedno objestni kolesar.

Daedalus ::

Na živce mi gredo predvsem kolesarji, ki se vozijo čez cesto po prehodu za pešce. Po defaultu se recimo ne bi smeli, torej jaz s tono pleha okoli sebe, ko vidim da nekdo pred prehodom za pešce sedi na biciklu, mirno pičim čez, saj mora kolesar najprej sestopiti z bicikla preden gre čez prehod za pešce ane, s tem da imam nogo na bremzi in spustim šajbo ker vem, da bo skočil na cesto ravno takrat, jaz bom pa potem idiota nahrulil...


V tem primeru si idiot predvsem ti. Jaz svojo tono pleha raje ustavim ali pa vsaj upočasnim na hitrost, s katere se bom lahko ustavil, če bi šlo na tesno. Ne razumem lih, kje je fora te eksluzivnosti prehodov za pešce. Itak pa tudi če stopiš z bicikla, to idiotom ne pomeni ničesar. Vseeno ne upoštevajo absolutne prednosti pešca, ki želi na označenem prehodu prečkati cesto.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

garamond ::

jype je izjavil:


BlaY0> saj mora kolesar najprej sestopiti z bicikla preden gre čez prehod za pešce

BTW, to ne drži.

To smo že obdelali in drži. Verjetno ravno v tej temi, kjer je nekdo citiral oba relevantna zakona in člene.

BlaY0 ::

Daedalus je izjavil:


V tem primeru si idiot predvsem ti. Jaz svojo tono pleha raje ustavim ali pa vsaj upočasnim na hitrost, s katere se bom lahko ustavil, če bi šlo na tesno. Ne razumem lih, kje je fora te eksluzivnosti prehodov za pešce. Itak pa tudi če stopiš z bicikla, to idiotom ne pomeni ničesar. Vseeno ne upoštevajo absolutne prednosti pešca, ki želi na označenem prehodu prečkati cesto.

Jaz tudi, saj to sem tudi napisal (noga na bremzi). Če si mislil da "pičim" pomeni, da še stopim na gas zraven se motiš. Vedno predvidim, kaj bo kreten naredil, pa naj si bo to voznik avta, če sem jaz na kolesu ali pa kolesar, če sem jaz v avtu.

Drugače pa če se vozi po predpisih potem tam kjer ni kolesarske sploh ne moreš čez prehod za pešce, saj se moraš voziti po cesti, menjavati pasove in nakazovati smer tako kot motorna vozila. In ker folk ne pozna predpisov dela tako kot pač dela, s kolesom se po cesti pripeljejo do prehoda za pešce potem hajd čez.

jype ::

garamond> To smo že obdelali in drži. Verjetno ravno v tej temi, kjer je nekdo citiral oba relevantna zakona in člene.

45. člen

(hitrost vožnje)

(1) Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

(2) Voznik, ki se približuje križišču, prehodu ceste čez železniško progo, prehodu za pešce, kolesarski stezi, prehodu za kolesarje ali drugi prometni površini, mora voziti posebno previdno. Voziti sme s takšno hitrostjo, da lahko varno ustavi in pusti mimo vozila in druge udeležence cestnega prometa, ki imajo na križišču prednost, da lahko varno ustavi pred prehodom za pešce, pred prehodom ceste čez železniško progo oziroma, da lahko vozilo ustavi, če bi z vožnjo preko prehoda ogrožal pešce in kolesarje.

BlaY0> s kolesom se po cesti pripeljejo do prehoda za pešce potem hajd čez.

Kar je tudi prav, ker je manj nevarno kot zaviti sredi križišča.

BlaY0 ::

jype je izjavil:


Jaz grem v rdečo predvsem zato, ker je križišče prazno.

Ja ampak to je prepovedano! Dobiš pike! Mater Jure, kam se ti pa tolk mudi? Sej ni treba tok derkat pa rekordov podirat. Chill out man! Lepo se ustavi pred rdečo, mal poglej naokrog, če gre kakšna dobra bejba tam mem, tvitni vmes ene dvakrat, kakšen post na slo-tech naredi pa se bo prižgala zelena, takrat je pa reakcijski čas na kolesu itak 100x krajši in boš ti že čez cesto preden bo šofer na tvoji levi sploh uspel stisnt pedal za gas. Zakaj bi dirkal čez rdečo, brezveze, ti povem, pridobiš max eno minuto na semafor, če vzameš, da je povprečni interval semaforja 45 sekund. Skratka pri 10ih semaforjih in bo 5 rdečih, boš doma od 3 do max 5 minut kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

garamond ::

@jype
No, to velja če se kolesar pelje preko prehoda, tako kot avtomobili. Prečkanje v smislu peščev iz ene strani ceste na drugo pa je prepovedano (razen, če vodi kolo ob sebi in postane kolesar pešeč).

BlaY0 ::

jype je izjavil:


BlaY0> s kolesom se po cesti pripeljejo do prehoda za pešce potem hajd čez.

Kar je tudi prav, ker je manj nevarno kot zaviti sredi križišča.

Za motoričnega debila. Za takega tudi kolo ni.

jype ::

BlaY0> Ja ampak to je prepovedano! Dobiš pike! Mater Jure, kam se ti pa tolk mudi?

Priti skoz križišče in se skrit za semaforštango nasproti še preden voznik na moji levi spelje in zavije desno v moj bicikl.

BlaY0> Lepo se ustavi pred rdečo, mal poglej naokrog, če gre kakšna dobra bejba tam mem, tvitni vmes ene dvakrat, kakšen post na slo-tech naredi pa se bo prižgala zelena, takrat je pa reakcijski čas na kolesu itak 100x krajši in boš ti že čez cesto preden bo šofer na tvoji levi sploh uspel stisnt pedal za gas.

Problem je predvsem v tem, da se njemu zelena prižge prej kot meni, torej ravno obratno, kot bi moralo biti, če bi semaforji bili namenjeni zagotavljanju varnosti v prometu.

BlaY0> Zakaj bi dirkal čez rdečo, brezveze, ti povem, pridobiš max eno minuto na semafor, če vzameš, da je povprečni interval semaforja 45 sekund. Skratka pri 10ih semaforjih in bo 5 rdečih, boš doma od 3 do max 5 minut kasneje.

Pa sej nisem na dirki!

Gre za sekunde!

Nikoli ne dirkam - vedno se ustavim, pogledam, speljem. Tudi ko je luč zelena.

garamond> Prečkanje v smislu peščev iz ene strani ceste na drugo pa je prepovedano (razen, če vodi kolo ob sebi in postane kolesar pešeč).

Ne najdem tega v zakonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ttommy ::

Ja tud jaz prevozim rdečo zjutraj na poti v službo (pa tudi popoldan nazaj),če je cesta popolnoma prazna. Sicer pa tudi pri zeleni pogledam levo in desno in ne brezglavo zapeljem čez križišče. Z avtom pa nikoli niti pomislim ne, da bi peljal skozi rdečo...
Gamer

BlaY0 ::

jype je izjavil:


Priti skoz križišče in se skrit za semaforštango nasproti še preden voznik na moji levi spelje in zavije desno v moj bicikl.

Pa saj to sem ti v naslednjem stavku opisal da sploh ni problem. Tudi ob dejstvu da se tvoja zelena prižge kasneje kot njegova. Če še nisi opazil, vsaj v Ljubljani če ne v celi Sloveniji folk ne speljuje ob zeleni ampak raje potem še malo v rumeno in rdečo vozijo...

jype ::

BlaY0> Pa saj to sem ti v naslednjem stavku opisal da sploh ni problem. Tudi ob dejstvu da se tvoja zelena prižge kasneje kot njegova. Če še nisi opazil, vsaj v Ljubljani če ne v celi Sloveniji folk ne speljuje ob zeleni ampak raje potem še malo v rumeno in rdečo vozijo...

Ja, če jo zamudijo pa turirajo še preden se sploh ustavijo, ker se jim tolk mudi. Rdeča večini voznikov itak pomeni "samo še trije!"

BlaY0 ::

ttommy je izjavil:

Ja tud jaz prevozim rdečo zjutraj na poti v službo (pa tudi popoldan nazaj),če je cesta popolnoma prazna. Sicer pa tudi pri zeleni pogledam levo in desno in ne brezglavo zapeljem čez križišče. Z avtom pa nikoli niti pomislim ne, da bi peljal skozi rdečo...

Jaz pa od kar imam otroke ne( pa že prej ene pet let ne). Ker bi bil tako slab zgled recimo za otroka, ki z mamico pred zebro čaka, da se bo prižgala zelena. Ker jaz tudi svoje otroke učim, da se čez rdečo ne sme, čeprav me potem sprašujejo ko kakšen bukselj prevozi rdečo, zakaj je pa on lahko šel. Skratka slaba tolažba in slabi so kakršni koli izgovori za prečkanje križišča ali prehoda pri rdeči luči.

Jasno Jure kjub temu, da ima sam dva froca ne hebe žive sile in piči čez samo zato, da mu povprečna hitrost ne bi slučajno padla pod 33 km/h.

jype je izjavil:


Ja, če jo zamudijo pa turirajo še preden se sploh ustavijo, ker se jim tolk mudi. Rdeča večini voznikov itak pomeni "samo še trije!"

Jebiga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ttommy ::

To je drugo. Če so otroci na križišču, vedno počakam. Ali pa če gre moja 11 letna hčerka z mano, vedno počakava na zeleno.
Gamer

jype ::

BlaY0> Jasno Jure kjub temu, da ima sam dva froca ne hebe žive sile in piči čez samo zato, da mu povprečna hitrost ne bi slučajno padla pod 33 km/h.

Ne ga lomt, no. A si pozabu do konca pogledat kšn commute, al od kje takšne vlečeš? Jaz se ustavim tut ko mamka na široki kolesarski ni sigurna vase, pa bi se mogoče prestrašla če bi prehitr prletu mim.

BlaY0> Ker jaz tudi svoje otroke učim, da se čez rdečo ne sme, čeprav me potem sprašujejo ko kakšen bukselj prevozi rdečo, zakaj je pa on lahko šel. Skratka slaba tolažba in slabi so kakršni koli izgovori za prečkanje križišča ali prehoda pri rdeči luči.

Jaz svoje učim, da se čez cesto sploh ne hodi, dokler ni vse frej, pa še pol se drži napeta ušesa, če kšn norc prnori.

BlaY0 ::

Jure, ti moraš v okviru zakonskih omejitev najti varianto da "nadvladaš" tiste, ki jih kršijo. Če sam kršiš te omejitve, da bi dosegel to, je brezpredmetno da sploh poskušaš argumentirati svoje početje.

jype je izjavil:


Ne ga lomt, no. A si pozabu do konca pogledat kšn commute, al od kje takšne vlečeš? Jaz se ustavim tut ko mamka na široki kolesarski ni sigurna vase, pa bi se mogoče prestrašla če bi prehitr prletu mim.

Zato pa po ravnem pičiš 40, in čez rdečo 35 ker se morš pred mamco ustavt in imaš še vedno 33 povprečje. Lej, sej vem da se dost voziš po mestu in imaš vse živo naštudiran in podpiram to, samo ne mi prosim hodit ven s kakršnim koli argumentom, ko je vprašanje vožnje v rdečo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

SplitCookie ::

Kolesarji so najnevarnejši v prometu saj se limajo na svoja povprečja, katero ne sme za nobeno ceno pasti.

In vsak dan mora biti le še višje

Kratkomalo: divjaki

Zgodovina sprememb…

jype ::

BlaY0> Jure, ti moraš v okviru zakonskih omejitev najti varianto da "nadvladaš" tiste, ki jih kršijo. Če sam kršiš te omejitve, da bi dosegel to, je brezpredmetno da sploh poskušaš argumentirati svoje početje.

To bom, ko bom v penziji.

SplitCookie> Kolesarji so najnevarnejši v prometu saj se limajo na svoja povprečja, katero ne sme za nobeno ceno pasti.

No, pa poglejmo malo:

http://www.policija.si/index.php/statis...

BlaY0> Zato pa po ravnem pičiš 40, in čez rdečo 35 ker se morš pred mamco ustavt in imaš še vedno 33 povprečje. Lej, sej vem da se dost voziš po mestu in imaš vse živo naštudiran in podpiram to, samo ne mi prosim hodit ven s kakršnim koli argumentom, ko je vprašanje vožnje v rdečo!

Kaj si pa ti mislu? Da bom čakal? Kdaj bom pa pol sploh lahko skoz križišče zapelu? Ko mam zeleno je prenevarno, ko je rdeča pa ne smem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Blinder ::

a je kdo od vas kej preizkušal, pri kateirh obratih ima navejčjo moč?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Vasi CPP podvigi so offtopic.

Gandalfar je premaknil sporočila v Ubogi kolesar na cesti.

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

Za danes bi lahko skoraj rekel, da ni bilo niti vroče, skoraj toplo ne. Na 3/4 poti sem se odločil, da je mraz prehud in sem se obrnil nazaj v dolino. Bo treba počasi nabavt še kej bolj zimskega za oblečt :).
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.
««
22 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14219717 (12544) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22548922 (42211) BigWhale

Več podobnih tem