» »

Vdori v e-mail account

Vdori v e-mail account

Ramon dekers ::

Zanima me ali ima google kaj bolje urejeno varnost kar se tiče vdorov. Gledam mejle ki jih je "razposlala" kolegica preko yahoja, sam kliknem na povezava in se mi hekne hotmail, nato sem odprl povezavo še preko gmaila, vendar je gmail ostal nedotaknjen.

Povezave sem odprl namenoma, saj sem vedel da mail: enlarge your penis, pač ne bi poslala ona.

bluefish ::

Ramon dekers je izjavil:

... sam kliknem na povezava in se mi hekne hotmail...
Malce razloži to.

Ramon dekers ::

jah preprosto ane, poslala mi je nek link do povezave, v naslednjem trenutku mi hotmail sporoči da je bil e-mail blokiran ker naj bi bilo preko njega poslanih preveč random mejlov in zahteval kodo oziroma podatke za obnovitev mejla. Nato sem spremenil pass.

cen1 ::

Samo preko URLja ti ne morejo celotnega maila heknit. A si ziher da samo zaradi enega klika? Meni je to čudno no.

lambda ::

Pa ti lahko npr. sunejo cookie in dobijo vsaj začasen dostop (XSS). Si v mail.live.com, klikneš na link, ki kaže na neko tretjo stran, ta naredi redirect na something.live.com, izkoristi XSS ranljivost, ukrade cookie in pristane lahko ponovno na tisti tretji strani in lahko ti še opaziš ne vsega skupaj.

Zato se pa ne klika na sumljive povezave.

BlueRunner ::

Ali pa se bolj banalno ribarjenje:

Klik, referrer, Your e-mail had been hacked!!!! Please enter you mothers maiden name ...

Architect ::

Za dostop do gmaila pač (če si pameten), potrebuješ tudi mobilni telefon, kamor ti pošljejo številko za 1x uporabo, s katero prideš do maila. Brez te številke je povsem nemogoče priti v mail preko brskalnika,zato je za moje pojme gmail daleč najvarnejši mail. Če se kdorkoli želi prijaviti v moj mail in se to ne dogaja iz mojega brskalnika jaz dobim sms in lahko instantno zamenjam geslo in sem spet varen. Poleg tega pa itak ne more priti do maila, ker nima mojega telefona.

Edino dobro je imeti backup narejen, če slučajno izgubiš telefon. Recimo na telefon dekleta, če ji zaupaš.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

cen1 je izjavil:

Samo preko URLja ti ne morejo celotnega maila heknit. A si ziher da samo zaradi enega klika? Meni je to čudno no.



ja, na enem kompu sem imel kaspersky, ta je sicer rekel da je stran okužena in preprečil nadaljevanju, na drugem pa microsoft essential ki je spustil vse skozi.

Architect je izjavil:

Za dostop do gmaila pač (če si pameten), potrebuješ tudi mobilni telefon, kamor ti pošljejo številko za 1x uporabo, s katero prideš do maila. Brez te številke je povsem nemogoče priti v mail preko brskalnika,zato je za moje pojme gmail daleč najvarnejši mail. Če se kdorkoli želi prijaviti v moj mail in se to ne dogaja iz mojega brskalnika jaz dobim sms in lahko instantno zamenjam geslo in sem spet varen. Poleg tega pa itak ne more priti do maila, ker nima mojega telefona.

Edino dobro je imeti backup narejen, če slučajno izgubiš telefon. Recimo na telefon dekleta, če ji zaupaš.



No ja pa saj imaš tisto "skrivnostno vprašanje," googlu pa res ni potrebno vedeti moje številke.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Architect je izjavil:

Za dostop do gmaila pač (če si pameten), potrebuješ tudi mobilni telefon, kamor ti pošljejo številko za 1x uporabo, s katero prideš do maila. Brez te številke je povsem nemogoče priti v mail preko brskalnika,zato je za moje pojme gmail daleč najvarnejši mail. Če se kdorkoli želi prijaviti v moj mail in se to ne dogaja iz mojega brskalnika jaz dobim sms in lahko instantno zamenjam geslo in sem spet varen. Poleg tega pa itak ne more priti do maila, ker nima mojega telefona.

Edino dobro je imeti backup narejen, če slučajno izgubiš telefon. Recimo na telefon dekleta, če ji zaupaš.


Uporabljam že nekaj časa 2 fazno preverjanje ampak včasih sms rabi tudi do pol ure da prispe!

BlueRunner ::

RockyS je izjavil:


Uporabljam že nekaj časa 2 fazno preverjanje ampak včasih sms rabi tudi do pol ure da prispe!

SMS?
Zakaj pa ne Google Authenticator @ Wikipedia ?

bobanne ::

mene pa zanima če je možno oziroma če kdo ve kako vdreti v facebook... ker je prijatelj nekaj objavil inne želi zbrisat...
zvala za odgovore :)
LP ttomyi

lambda ::

Vdor v njegov račun je kaznivo dejanje, have that in mind.

Ziga Dolhar ::

ttomyi: Pravila. Pri kaznivih dejanjih ne pomagamo.
https://dolhar.si/

bobanne ::

aha dobro hvala vseeno.

solatko ::

ttomyi - Če je kaj osebnega, gre zahteva za izbris po pravni poti. Najprej mu zagrozi s prijavo. Nedovoljeno objavljanje, je kar hudo kazniva zadeva.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Japonskem Yahoo uvaja bonitetne ocene uporabnikov

Oddelek: Novice / Zasebnost
409004 (7174) Markoff
»

Gmail geslo

Oddelek: Omrežja in internet
143223 (2890) Baja
»

Yahoo uvaja šifriranje e-pošte in ukinja gesla

Oddelek: Novice / Varnost
2810295 (8450) Glugy
»

Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
475933 (4144) tattoo
»

Vdor v gmail (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7420143 (18900) Joze_K

Več podobnih tem