» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
6 / 62
»»

Janac ::

OMG kak grdi spegli;((

Tole sem malo editiral tako kot je korenje3 rekel...

DragonHeart ::

kupi ta komplet, ga temeljito preuči in delaj tako kot piše v njem. vsakodnevno objavljanje slik na forumu ne bo iz tebe naredilo dobrega fotografa.

še link:
http://www.mimovrste.com/artikel/140058...

Ta slika ki si jo objavil je povsem povprečna, naredim s telefonom takšno.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Vem, to sliko sem objavil ze na prejsni strani, zdaj sem jo samo malo editiral.

k4vz0024 ::

Janac, vpiši se v fotoklub. Tam imajo razne debatne večere o fotkah. Je pa pohvalno, da se trudiš....

Janac ::

DragonHeart, daj mi 50EUR pa kupim.

DragonHeart ::

nisem socialna, da bi podpiral nezaposlene.

Če bi se rad naučil, kupi in se uči.

Drugače pa ne boš verjel, obstaja tudi knižnica, ni treba biti 16 ur na dan na računalniku.

k4vz0024 ::

Je pa mogoče možnost, da si jo sposodiš v knjižnici....?

Janac ::

Sem ze gledal pa nic v knjiznicah. Sem dobil pa ene zanimive knjige.

DragonHeart ::

kako da ni?

http://cobiss6.izum.si/scripts/cobiss?u...
vpiši v iskanje digitalna fotografija.

Ali pa se ti niti z iskanjen ne da potruditi?

Zgodovina sprememb…

skyline ::

http://cobiss6.izum.si/scripts/cobiss?u...

Ja, Kelbyja pa res nikjer nimajo...

DragonHeart ::

http://cobiss6.izum.si/scripts/cobiss?i...

eh, je že skyline prilimal link.

V glavnem janac, s takšnim delom ne boš ničesar dosegel.

Spoštujem vse ki znajo s fotoapartom narediti perfektno sliko...sliko z dušo. Vsi ki so pripravljeni vložiti ure in ure v razvijanje svojega znanja. Smešni so mi vsi wanabeji z overpriced kamero ki niso pripravljeni niti knjige prebrati na to temo.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

pa saj neke knjige sem ze mel doma pred 1 mesecem. Doma mam se tako

skyline ::

A pa si jo ze odprl? :)

Janac ::

sem ze prebral celo;)

Samo vem da je pri manjsi f vrednosti vec zamegljenosti.

DragonHeart ::

ni fora da jo prebereš. vzami jo s seboj na teren in vadi.

zato je kelby zakon, ker ti tudi svetuje kako se lotiti kakšnega problema. Daš tisot reč v nahrbtnik in se učiš na terenu.

Janac ::

ja vadim naj, potem boste pa spet rekli da se da tako fotko s telefonom nardit

pa se drag hobi je tole

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

k4vz0024 ::

Moderni fotkiči omogočajo res čudo stvari, vendar, dokler osnov ne osvojiš, ne omogočajo razvoj motiva oz. ideje, ki jo želiš pokazati... Velikokrat se pokaže, da ročni način nastavitev, s poudarkom, da veš kaj želiš, daje najboljše rezultate.

DragonHeart ::

celo najboljšim fotografom izmed tisoč slik nastane le 1 res fenomenalna. Ti vsak dan objaviš 5 slik in prašaš če je že kaj bolje.

Nočem ti vzeti volje samo to kar trenutno izvajaš ne bo iz tebe naredilo kvalitetnega fotografa z dušo.

Moj nasvet: zamisli si idealno fotografijo nerejeno nekje v tvoji okolici. Zamisli si nek res fenomenaln prizor. Karkoli. Nato se potrudi in naredi najboljšo fotografijo te reči, potem pa to objavi. Ne objavljaj vsake malenkosti.

panteist ::

Janac je izjavil:

ja vadim naj, potem boste pa spet rekli da se da tako fotko s telefonom nardit

pa se drag hobi je tole

Ah, verjemi mi, da sem poskusil še dražje :-) Moj nasvet je tole - poglej si nešteto fotk različnih fotografov, ideje, kompozicije, igre z barvami, poskusi "reproducirati" kakšno fotko, izberi si motiv, ki ga boš v seriji poskusil najbolje fotografirati z variiranjem faktorjev, spoznaj opremo do potankosti (ne, f-number ni dovolj), itd. Pač uživaj v fotkanju, dosti se igraj, primerjaj delo z drugimi fotografi, nadgrajuj znanje,...

googleg1 ::

Še jst eno fotko:
 stadion stozice

stadion stozice

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

genesiss ::

Ne dela ti slika.

kuglvinkl ::

Še en snashot je bil.

googleg1 ::

Okej, slaba. Hotu sm probat google drive, pa ni ravno najboljša izbira za slike. Ker posta ne morm več popravt še enkrat na drugem strežniku:

 stadion

stadion



Se opravičujem za smetenje teme.

darkolord ::

Lepo, edin moti k je vse postrani :)

einstein :P ::

Upam, da je za začetnika s poceni fotoaparatom v redu:





:P

Samo nekam meglene se mi zdijo že po nekaj centimetrih razdalje :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

A bi te ubilo, če boš stopu čez vhdodna vrata?

jezus...

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Odlični fotki.

Težko ju boš presegel. Ker imamo sedaj vrhunsko mnenje o tebi, raje nekaj časa ne limaj novih, da nas ne razočaraš!
https://dolhar.si/

kuglvinkl ::

Zgleda, da sem po pomoti zaklenil. my bad.

einstein :P ::

O, sem pa že mislil, da se je samo zaradi mene vse skupaj zaprlo, pa sem že cel spis spisal, kot opravičilo. :P Če hočeš kuglvinkl (verjetno ne) lahko tudi malo ven stopim in se bolj potrudim. :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Gwanaroth ::

Še par mojih













Tazadnji dve precej cropani in slikani v nemogočih svetlobnih pogojih, zato takšna "granulacija" pikslov ;))
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

einstein :P ::

@Gwanaroth zelo dobre :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Gwanaroth ::

Pa še ena izpred parih dni:

Lights often keep secret hypnosis..

Janac ::

s cim slikano?

Gwanaroth ::

D90 + 18-200 VR II

Svetlobni pogoji precej zaj** za fotkanje.. ko ti ga psi pičijo po zasenčenih gozdnih jasah ali pa v popolni oblačnosti ob 17h popoldne, pač niso ravno studijski pogoji, zato tudi kvaliteta fotk takršna kot pač je (predvsem ISO ga jebe, ki je od 1200 dalje neuporaben).. bolj so motivi zanimivi ;)
Lights often keep secret hypnosis..

Janac ::

fotke so odlicne

korenje3 ::

če se ta tvoj ps ne bi tko pačil bi blo super lol.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jype ::



bluefish ::

Koga ali kaj je pa pes na drugi sliki klal?

Gwanaroth ::

 35mm, f/1.8

35mm, f/1.8



jype: lepe.. to si fotkal (predvsem taprva) s kakšnim f 2.8? Nikon/Sigma?
Lights often keep secret hypnosis..

Ziga Dolhar ::

jype ma Canone. 70-200 2.8L, 16-35 2.8L, 24-105 [tam nekje] 4.0L ...

(Tajkun!)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Eno osnovno pravilo pri samoocenjevanju fotk je, da je treba odmisliti čustveno navezanost na prizor. Gwanaroth in jype ob gledanju svojih fotk podoživljata zanimive priložnosti, ko so bile nareje, in imata v mislih svoje pse, zato sem jima te fotke zdijo odlične. Tudi kakšnim pasjeljubcem so morda še všeč, za vse druge so pa to neki bolj ali manj boring pasji snapshoti, ki niti ne povedo nič, niti niso fotografsko/estetsko zanimivi.

O.

Gwanaroth ::

Okapi: imaš prav in tudi zaradi tega se pomojem ločijo amaterski-hobi fotografi od profesionalcev - da gledajo na fotografijo kot njihov izdelek, ne pa zgolj preslikave čustev in trenutka na senzor (kot gledam npr. jaz (in verjetno še precej pasjeljubcev v tem primeru), pa potem rata 1 fotka na 100..).

Sem pa vsekakor mnenja, da dober "action shot" pač ne more biti brez dobre akcije, naj si bo še tako profi fotograf ;)
Lights often keep secret hypnosis..

Okapi ::

Recimo par primerov z neta, kaj je dobra pasja fotka.


einstein :P ::

Tokrat sem se malo bolj potrudil in stopil ven. Upam, da ne bom spet koga razjezil s temi slikami.









Beri: ne ukvarjam se s slikanjem, zato prosim ne bodite prestrogi. :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

korenje3 ::

hmm imam super monitor, sam te tvoje slike so premalo osvetljene. izgleda tudi kot da barve niso točne.
barve na slikah od Gwanarotha so zelo dobre, ter primerno svetle. Po moje moraš to prvo poštimat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Architect ::

Brez zamer samo to ni nič.

Ne fotografiraj na avtomatskih nastavitvah, če bi rad res dobre fotke delal.

Zgodovina sprememb…

jype ::

bluefish> Koga ali kaj je pa pes na drugi sliki klal?

Trsje.

Okapi> zato sem jima te fotke zdijo odlične.

Ne ga lomt, no. Meni se zdijo slabe, samo zanimalo me je, če bo kdo od novih znal povedat, čemu so slabe.

einstein :P ::

Saj pravim, da nič ne vem o slikanju in fotoaparat je navaden digitalec (Sony DSC-W350) za 150€. Žal nimam 1000€ dragih objektivov in 500€ vrednih fotoaparatov, da bi se lahko primerjal z vami. Predlagate kakšne nastavitve? ISO?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Gwanaroth ::

Okapi: super primere si dal, vendar mislim, da v prvi vrsti znanje in tudi oprema (konkretno na teh dveh fotkah) daleč presega meje (in budget) hobi-amateur fotografov, ki "zlivajo čustva na senzor" s kit objektivi, med katerimi je mogoče kakšna fotka tudi kompozicijsko uspešna...

Mislim, da je point te teme, da se komentira predvsem fotke amaterjev, sej konec koncev nismo na profi foto forumu.. Je pa vsekakor dobrodošlo, da se vmes da tudi kak primer perfektne fotke, saj je tako učenje precej lažje.

Če pa bi se tu oglasil kak Intihar ali Hvastja ali kdo tretji, mislim, da lahko temo kar takoj zapremo..:)
Lights often keep secret hypnosis..

figula ::

sem se malo bolj potrudil

zelo smo zadovoljni, kadar se vsi potrudite :)

Dajmo zamenjat vloge: einstein400, zazri se v svoje fotke, glej vsako nekaj minut in pridi nazaj povedat kaj vidiš, kaj bi spremenil in kaj bi pustil...

ps: mogoče bi bil tudi prah na tipkovnici lahko zanimiva fotka, če bi jo s čim naredil posebno, a?
««
6 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714928 (9511) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214903 (12900) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294151 (1777) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425824 (22666) bluefish

Več podobnih tem