» »

Težave pri ugašanju računalnika

Težave pri ugašanju računalnika

horr ::

No ja, težava ni pretirano huda, je pa rahlo moteča, pa mi zaenkrat še ni uspelo ugotoviti njenega vzroka:
ko dam računalnik na shut down, se mi sam ponovno zažene. BIOS sem pregledal počez in povprek (vsaj to si domišljam) in težava očitno ne izvira od tam.
Konektorje na MB sem tudi pregledal, nikjer ni možen kratek stik, tudi konektorji so pravilno zvezani.
Edino kar mi je po moji logiki še ostalo so sami Windowsi XP, ki mi morebiti pošiljajo ukaz Restart namesto Shut Down.

No ja, ne vem, zato sprašujem vas... Kakšna ideja/namig? Hvala!
Support bacteria. They are the only culture some people have.

boštjan ::

control panel-power option-power buttons-when i press power button-daš na shut down.v biosu pa še power managment omogoči.al nekaj podobnega.

AngelOfDeath ::

izklopi autorestart

tropinovec ::

če imaš LOGITECHOVO miš, naredi uninstal driverjev (saj jih tako ne rabiš) in bo šlo ugašat!
to je en od možnih vzrokov - vsaj pri meni je bil...
če imaš naložen EASY CD creator tudi pride to tega pojava!

:\



AngelOfDeath ::

tropinovec
ori starejših voznikih od logitecha je bil ta problem pri novih pa ga več ni.

horr ::

bostjan
nene, ni finta to, da ugašam comp s power buttonom - sam ko dam start/shut down in ga hocem ugasnt se ponovno zazene

angelofdeath:
naj bi bila opcija autorestart v BIOSu?

tropinovec:
imam microsoft mis, HP Record Now...

AngelOfDeath ::

kaj to se že od začetka pojavlja ali od kdaj ?

autorestart je tukaj:

desna tipka na my computer --->> properties --->>>advanced --->>(pod startup and recovery) klikni settings --->> izklopi automaticlly restart.

horr ::

No, deloma sem problem rešil... Zbrisal sem kljukico pred Auto-restart...

Toda! Prisli smo do novega problema - preden se je hudic od racunalnika nameraval ugasnit, se je pokazalo tole...

AngelOfDeath ::

kaj točno pa piše v spodnjem delu ekrana ker je na sliki preveč temno da bi lahko prebral.

horr ::

Ja sm mislu, da je tist nepomembno, pa sem pustu zatemnjeno... No pise sledece:

"Beginning dump of physical memory.
Physical memory dump complete.
Contact your system administrator or technical support group for further assistance."

Skratka - pojma nimam odkod, pojavlo se pa je to odkar sem zamenjal WinME v XP, tezava se nadaljuje tudi po tem, ko sem (iz drugih razlogov seveda) zamenjal ohisje - napajalnik torej ne more bit kriv... Je pa tole prvi blue screen, ki sem ga videl na XP;)

Dusko ::

Kaj pa grafična kartica,kaj si dajal kakšne nove driverje gor.Mogoče kake detonatorje? Mogoče je problem v tem.Ker tak blue screen sn jaz mel ko sn naložil enkrat ene detonatorje.In pol sn igral en špil pa se mi je kar ta screen pojavo.potem ko me je z igrice vun vrglo.Mam pa tudi win xp s sp1.
Po mojem je za ta tvoj problem kriv en driver od ene naprave.

boštjan ::

horr tebi je delovnega pomnilnika zmanjkalo.mislim da bi si mogo virtualnega povečat

horr ::

bostjan: mislim, da to ne bo to, namrec imel sem ga 2xRAM - 768MB in sem ga za test povecal na 1024 in ni bilo nic bolje...
No pa saj ni tako vazno, bom pac power-off gumb stiskal, namrec ta napaka ne vpliva nic obcutno na sistem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110686 (9277) inbox
»

izklapjanje računalnika - moder ekran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101281 (1096) bluefish
»

Težava z zagonom računalnika (strojna napaka?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141880 (1673) jat2406
»

Racunalnik se noce ugasnit

Oddelek: Pomoč in nasveti
101331 (1172) nevone
»

Avtomatski izklop PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151860 (1736) jjohny

Več podobnih tem