» »

Racunalnik se noce ugasnit

Racunalnik se noce ugasnit

Fl[A]sH ::

Hi!
No kot ze naslov pove se rac. noce ugasnit, ampak se resetira, oz. ponovno zazene!
To se zgodi ce grem v Windows XP na Start pa na Shut Down, se ponovno zazene!! :(
Isto se zgodi ce samo 1x stisnes power gumb. Sem pogledal v nastavitve pa je nastavleno da ce 1x stisnes gumb, da bi se mogo rac ugasnit, pa se ne!:(
Ko sem winse na novo instaliral je 1x al 2x delovalo (se je ugasno), ko pa sem dal se ostale programe gor pa sem potem na koncu dal Shut Down pa se mi je ponovno zagnal! ;(
Mogoce kdo ve kaj bi lahko blo narobe?
Hvala, lp!

Lucas ::

Control Panel -> Power options -> APM -> Enable APM support (kljukica)

Dela?
I was here...

Fl[A]sH ::

Hmmm, te opcije kaj si ti napisal (APM), ni na voljo!
Kaj mogoce ni cesa instaliranega?? Samo zakaj se je 1x al 2x vmes, ko sem probal, ugasnil??
Tnx, lp!

Dead_Eye ::

Naloži na novo xp-je in po vsakem programu dej shutdown. In ko se ti ponovno zažene si najdu krivca. Simple kot pasulj(no, skoraj):D .
The one and only

neoto ::

Poglej če imaš v biosu vse Wake on... (pod Power Options) nastavljene na Off.

zile ::

Kaj če bi malo opisal kakšno kišto maš. Za začetek napajalnik. Sploh ima zadaj stikalo za vlop?
Drugače pa v registru (run-->regedit) najdi ključ PowerDownAfterShutdown in nastavi vrednost na 1

Daedalus ::

Poglej v BIOS, če imaš vklopljen ACPI oz. APM.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

To se je tudi pri nas doma dogajal, potem smo pa zvedel ali ugotovil, da je treba znat gumb pravilno pritisnit.

Če ga pritisneš zadost vehementno in ravno prav hitro, potem se ugasne. Če predolgo držiš na gumb se spet prižge.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Fl[A]sH ::

Hmmm, gumb pa bom ja znal stisnit, tak da se ne rabis norca delat! :\

No anyway, napako sem zdaj ugotovil, winse sem na novo gor dal pa postopoma instaliral in gledal kje bo "freezno"! :D No kriv je modem, ce ga instaliram, se racunalnik ne ugasne ampak se znova zazene, ce pa dam restart namesto shutdown pa kr stekne! :(

Drugace pa hvala z ostalimi nasveti! :)
Lp!

Opkow ::

Fl[A]sH
Dej za vsak slucaj poglej, ce nimas v biosu kje vklopljeno funkcijo WOM.
Mogoce mas "cudno elektriko" na tel liniji in ti sproza racunalnik, ceprav ni bi bilo klica... Ali pa z modemom ni cist ok...
Samo ugibam. :|

nevone ::

>Hmmm, gumb pa bom ja znal stisnit, tak da se ne rabis norca delat!

Se ne delam norca. Pri nas se je to res zgodilo, se pravi se delam norca tudi iz sebe, al kaj?

Ne boš verjel, ampak take stvari se dogajajo. Tako da se ne rabiš razburjat, če se tebi ni zgodilo isto. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110447 (9038) inbox
»

Avtomatski izklop PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151808 (1684) jjohny
»

Izklop računalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
101675 (1514) jlpktnst
»

xp in zaustavljanje racunalnika

Oddelek: Operacijski sistemi
111242 (996) CaqKa
»

Win XP Restart namesto Shut-Down

Oddelek: Pomoč in nasveti
101441 (1349) g0Run7

Več podobnih tem