» »

RAM - GB/MHz

RAM - GB/MHz

DoberDan ::

Pozdravljeni!
Samo nekaj me zanima. Imam 4GB DDR2 RAM-a. Po slotih so ploščice razporejene takole:

Slot1: 2GB 400Mhz
Slot2: 1GB 266MHz
Slot3: 512MB 333MHz
Slot4: 512MB 333MHz


Skupno torej 4GB DDR2, ki pa delajo skupno pri 260 MHz. Kar je precej malo...
To bistveno vpliva na delovanje računalnika in kako? Oz. bi bila bistvena razlika, če bi bili vsi na 800MHz? Naj raje vzamem počasnega 1GB ven, da bo delalo pri višji frekvenci vse skupaj, ali pustim. Ali je sploh kakšna razlika v praksi... (npr. Photoshop, igre.)
Bolj manj GB pri večjem MHz ali več GB pri manjšem HMz?

Komponenete:
-Matična Gigabyte GA-8N-SLI
-Intel pentium D 805(dual core) 2,66GHz
-Ram 4GB DDR2 (zaradi enega počasnejšega mi vse štiri ploščice delajo pri skromnih 260 MHz)
-SSD disk MUSHKIN Chronos MKNSSDCR120GB 120GB 25/S600
-trenutna grafična: Nvidia Geforce 7600GS 256MB --> sledi Ati HD 5770
-Napajalnik LC Power LC6650GP3 V2.3 650W
-Windows 7 Ultimate 32bit

Janac ::

ma razlika seveda je, samo nevem kako opazna pa tudi ne. Sicer je pa 260MHz kar malo za danasnje case...

sledi Ati HD 5770 i like :D

hojnikb ::

Neke razlike ni, še vedno pa lahko malo dvigneš latence in naviješ tistga 266mhz, če te to tak moti.
#brezpodpisa

DoberDan ::

Ma ne, moti me ne, če zaradi tega ne trpi storilnost kompa.

Bolj me zanima, v čem točno se pozna razlika.

5er--> ::

Daj za foro ven "Slot2: 1GB 266MHz", pa boš videl, če opaziš razliko med 266 in 333.

dope1337 ::

Po mojem mnenju pusti notr vse kar maš. Pri takšni sestavi računalnika kot ga imaš trenutno, se ti hitrost RAMov ne bo poznala (edino v sintetičnih testih). Drugače ti pa delajo RAMi na 533MHz, pač najnižja frekvenca pri DDR2 RAMih (vkolikor je men znano). Vseeno ... pusti vse notr. Pa mogoče po nabavi grafične, reskiraš še 20e pa dobiš gladko 4 giga DDR2 @ 800MHz rame. Magari pojd v kak servis računalnikov vprašat, če jih majo kej za prodat ... bojo jeftina pomoje.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Janac ::

potem das lahko se ven rame z 333MHz;)

DoberDan ::

mhm. Sej zdle sem na drugem forumu našel priporočilo: "Pozorni morate biti, da kupite dovolj hiter RAM za zahteve vašega procesorja (CPU). Torej, če ima CPU privzeto hitrost BUS-a 1333MHz glejte, da boste kupili vsaj 667MHz RAM za normalno delovanje."

No, torej glede mojega CPU-ja ne bi smel biti problem, ker ima BUS speed 140MHz.
Ampak, velja enako pravilo tudi za GPU?
Je možno, da mi je prejšnja Ati HD 4850 zmrzovala zaradi te ovire? Al nima to nikakeršne zveze z RAMi?

5er--> ::

>Je možno, da mi je prejšnja Ati HD 4850 zmrzovala zaradi te ovire?
Ne.

>Al nima to nikakeršne zveze z RAMi?
Točno.

dzinks63 ::

Za test daj vse tri slabe palčke ven iz kompa, pusti samo 2GB ploščico katera dela na 400MHz oziroma 800MHz kot ddr2. Če bo opazna razlika na boljše, nabavi še eno enako palčko z 2GB rama, drugače pusti tako kot je, komp je že star in kaj veliko od njega tako ali tako ni več za pričakovat. Bi pa v tem kompu nadgradil grafično na kakšno HD4850, HD5770 ali GTS250 če igraš še kaj igric. Za pisarniška opravila, net in podobno pa še bo služil nekaj časa.

ps

Ok vidim da si že prej imel HD 4850 in z njo probleme. Očitno se ti je pregrevala sama ali pa je slabo prezračeno ohišje ali pa nekaj ni štimalo z driverji, mogoče je celo kaj pokvarjena, pretestiraj jo v drugem brezhibnem kompu, drugače pa naredi svežo namestitev OS, kar prav tako nebi škodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Blinder ::

Sej ko ram dela pri nižji frekvenci tudi automatsko zmanjša latence, tako da če ima 50% nižjo frekvenco delovanja upočasnitev NI 50% ampak manj.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Janac ::

dzinks, kako to da GTS250 in 5770 meces v isti kos?

dzinks63 ::

V ceni med njima ni bistvene razlike 50-60€ za prvo ali drugo.

amigo_no1 ::

Slot2: 1GB 266MHz
Slot3: 512MB 333MHz
Slot4: 512MB 333MHz

Prodaj/zamenjaj in kupi eno 2Gb palčko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252152 (981) Mitja358
»

Rabljena PCI-e grafična za max 50€ - najboljša izbira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15220200 (18253) DoberDan
»

Problem iz Delovnim spominom!!

Oddelek: Strojna oprema
91452 (1171) Griffith
»

Kratko vprašanje o Ramu

Oddelek: Kaj kupiti
91205 (986) HIP_HOP
»

Kje kupiti star RAM za prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
274813 (4248) Smukecc

Več podobnih tem