» »

Sestava računalnika ... Spet

Sestava računalnika ... Spet

PrideLess ::

Lep pozdrav vsem skupaj.

Po parih letih je spet čas za novo sestavo računalnika.
Budget je 800€, sestava pa zaenkrat v tem smislu :

* ASRock Z77 Pro4
* Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX
* Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
* ZOTAC GeForce GTX 560 Ti 1GB
* Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
* SATA LG GH-24NS
* Rasurbo Real & Power 650W Gaming Modular - 80+

Za ohišje se mi pa sanja ne katerega, tako da če kateri od vas ima kakšen pameten predlog kar na dan z njim. Nič fancy... črnega srednje velikosti.

To sestavo so mi naredili v Dinokomp, cena 807€ (še brez pogajanja ;))

Ali z čim pretiravam, ali je kaj preslabotnega... prosim povejte.
U glavnem rad bi imel mir z tem kakšne 3 - 4 leta.

Lp,
Grega

Leks ::

v ta sistem si omisli še SSD

Pro_moted ::

Mogoče bi Geforce 560 Ti zamenjal za Radeon 7850.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Xserces ::

560Ti se ne splača več kupovat... SSD bi lahko dal notr ampak potem moraš šparat pri vsem drugem... Res da se bo poznalo pri odzivnosti / hitrosti sistema ampak če si nek gamer najprej GPU in CPU
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Sssaga ::

Če si gamer in na budgetu, ti je prioriteta GPU->CPU->MOBO->OverClock. SSD v takem primeru ni v ospredju. Lahko pa kupiš velik SSD in počakaš s HDD-jem. Za začetek bi bil SSD 120GB recimo dovolj tudi za ene par velikih špilov:Max Payne rečmo :))

gendale ::

lahko kupi tudi majhen ssd in ga uporabi kot predpomnilnik za disk, z77 chipset naj bi to podpiral
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

cole-22 ::

Če je prioriteta gaming sistem je prvo dobra grafična in potem ostalo!
Raje navaden disk in močna grafa, kot SSD in povprečna grafa.
Prvo vprašanje. Se bo navijalo?

Nekaj takega:
Matična: vsaj ASRock Z77 Extreme4 če se bo navijalo (plate se nikoli ne splača vzeti najcenejše. Če se ne bo navijalo lahko prišparaš še par 10€, ki se doda grafični)
Procesor: i5 3570K ali 2500K (30€ razlike, ki se lahko doda grafični)
Ram: Vseeno kateri. Važno, da je 8GB in je najcenejši. Ker so pa cene tam tam bo corsair OK.
Napajalnik: Corsair Builder Series CX 600W
Disk: Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
Ostali denar v grafično...

Ostale stvari kot so ohišje, dvd in podobno vzameš najcenejše. Če imaš pač omejen budget. Ker ohišje za 30€ ali za 150€ ne bodo igre nič hitreje delale.

dronyx ::

cole-22 je izjavil:

Ker ohišje za 30€ ali za 150€ ne bodo igre nič hitreje delale.

To sicer res drži, ampak moje mnenje je, če nekdo ne kupuje tovarniško sestavljenih PC-jev, ampak sestavlja sam po komponentah, potem je smiselno investirat nekoliko več v kvalitetno (in na pogled ne najgrše ohišje), ki ima med drugim dobro izvedeno hlajenje ter nek kvaliteten napajalnik, na katerem ne piše 600, potem pa ima težave napajati povprečno gamer grafično kartico.

Sam osebno sem nekje pred 8 leti kupil neko Enermaxovo ohišje z vgrajenim kvalitetnim napajalnikom in vmes sem zamenjal že dvakrat vgrajene komponente, pa z lahkoto jih še enkrat. :)

Če bi danes kupoval ohišje, bi zelo verjetno vzel Fractal Design Arc, ki je zelo podoben mojem sedanjemu ohišju. Je pa res, da tudi če je pod mizo, težko gledam kišto, ki mi že na pogled ni všeč, čeprav na število FPS v igrah ta nič ne vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

cole-22 ::

Če si omejen z budgetom in kupuješ za več let je neumno investirat v lepše in dražje ohišje, če zaradi tega trpi hardware!
Napajalnik sem pa dokaj kvaliteten priporočal in ne nek XZY 600W.

dronyx ::

Glede napajalnika je Corsair CX 600W v redu izbira. Jaz sem pisal bolj na splošno, nisem mislil tvojega konkretnega predloga.

Kar se tiče raznih budget variant, kjer se gleda na vsakih 10 €, je pa kar se mene tiče zadeva precej brezpredmetna. Če danes nimaš denarja za ne vem kakšno grafično, ki stane 400 €, pač kupiš nekaj cenejšega in res ne bo vse delovalo na ultra high v vseh igrah (Half Life 2 verjetno bo), boš pa čez leto dobil isto kartico za polovično ceno, ko pride ven nova serija.

Sploh mi je pa smešno, da ljudje igrajo predelave iger za konzole, ki imajo HW nekje iz leta 2004, na računalnikih, ki stanejo po 2000 EUR. To je zame precej absurdno in podobno, kot bi šel v Milansko Skalo poslušat Damjana Murka. Hkrati pa razumem občutek, ko te nek rookie v BF3 pokosi samo zato, ker so ti FPS-ji za trenutek padli pod 30 in v trenutku nerazsodnosti letiš kupit zato nov računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Zgoraj sem pozabil sarkastično dodati še to, da par milijonov igralcev po svetu igra BF3 na konzolah, ki so kot rečeno skoraj 10 let stara strojna oprema, na PC-jih jih je zgolj par sto tisoč. Torej da v neki igri uživaš očitno ni pogoj računalnik za 1000 € in več.

PrideLess ::

Hvala vsem za mnenje...

Setupa ne mislim navijati, kar sem omenil tudi Dinokompu, zato so mi sestavili nov setup.

ASRock H77 Pro4-M
Intel Core i5 3550 (3,30Ghz, 6MB) BOX
Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
Sapphire Radeon HD 7850 2GB
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
SATA Sony NEC AD-5280S Silver
Sharkoon WPM600 - 600W - 80+
SilverStone Temjin TJ08 Silver

Cena še vedno 800€. Za GPU bom sigurno vztrajal na nVidia, čeprav je ta za skoraj isti denar kar močnejša. Nekako sem že cel čas na nVidi, zato bo tako tudi ostalo.
Ne razumem samo če zadeve ne bom navijal, zakaj potem drug procesor.

Drugače pa se mi zdi ostalo kar v redu... Kap pravite ?

Lp,
Grega

novinec09 ::

Imaš kar lepo sestavljen konfig- meni osebno je všeč.

Pusti nVidio - raje vzemi to kartico, kot staro GTX 560 - boš precej več dobil z par € več.
Procesor so ti verjetno zamenjali zaradi kar precejšnje razlike v ceni - si pa zato dobil boljšo grafično in ohišje glede na prvi post za skoraj enak denar.
Jaz osebno bi kar vzel ta komplet, ker kolikor vidim nima pomankljivosti + odlično ohišje za malo €.

Venum ::

Js bi meu eno pripombo glede matične. Imam eno slabo izkušnjo z asrock. Nikol ni delalo kot bi moglo, ni se dalo spreminjat timingov in frekvenc na ramih (čeprav bi spremenil na nazivne vrednosti) etc etc...Po dveh mescih je moja asrock placa umrla in to me je izučilo, da nikol več ne šparam pri platah. Potem sem kupim eno asusko za 94€ in mi služi brezhibno po 4 letih. Poglej tut za kakimi gigabytkami.

Pro_moted ::

Plate majo garancijo vse tak da ni treba se preveč sekirat. AsRock pa je tudi zelo napredoval.
Meni je Gigabytka šla po 3eh tednih tudi. Pa se mi ne zdi zdaj to razlog da šimfam firmo. Pač naletiš na gnilo jabolko.Sploh pa P/P so Asrock plate najboljše.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

whitefish ::

Če mu je všeč nVidia naj jo kar vzame :) Vzemi GTX 560 Ti 448 Cores,ki je skoraj identična GTX 570.

novinec09 ::

Asrock izdeluje dandanes odlične plošče - jaz imam z njimi samo dobre izkušnje.

Tudi sedaj razmišljam, da bi mojo ASUSko zamenjal za Asrock.

Če kdo kupi ASUS P8Z68 PRO se naj javi - možna tudi menjava za Asrock enakega ranga. :D

whitefish ::

Je pa res da je dražja..

TOP ::

Venum je izjavil:

Js bi meu eno pripombo glede matične. Imam eno slabo izkušnjo z asrock. Nikol ni delalo kot bi moglo, ni se dalo spreminjat timingov in frekvenc na ramih (čeprav bi spremenil na nazivne vrednosti) etc etc...Po dveh mescih je moja asrock placa umrla in to me je izučilo, da nikol več ne šparam pri platah. Potem sem kupim eno asusko za 94€ in mi služi brezhibno po 4 letih. Poglej tut za kakimi gigabytkami.

Tole se je dogajalo včasih,sedaj ne Asrock je ogromno napredoval od kar,se je odcepil od Asusa.

PrideLess ::

Takole, verjetno bo kar tale setup :


ASRock H77 Pro4-M
Intel Core i5 3550 (3,30Ghz, 6MB) BOX
Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
ZOTAC GeForce GTX 560 Ti 448 Cores 1280MB
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
SATA Sony NEC AD-5280S Silver
Sharkoon WPM600 - 600W - 80+
SilverStone Temjin TJ08 Silver

Ja vztrajam na nVidii saj imam z njimi odlične izkušnje, tako da upam da bo tako tudi v bodoče.
Svaka čast pa Dinokompu za njihovo odzivnost, prijaznost, svetovanje in nakoncu tudi ceno.
Pubeci, hvala pa tudi vam za vsa mnenja...
Lp,
Grega

whitefish ::

Uživaj v Physxu ! (Če boš igral katero od teh iger : http://developer.nvidia.com/physx-games )

Xserces ::

HD7850 se bolj splača pa se lahko na glavo postavte... 7850 skoraj enaka GTX570 ponekod malo slabša nek mau bolša... poraba manjša, glasnost manjša in pa tut temperature so nižje...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Pro_moted ::

Xserces je izjavil:

HD7850 se bolj splača pa se lahko na glavo postavte... 7850 skoraj enaka GTX570 ponekod malo slabša nek mau bolša... poraba manjša, glasnost manjša in pa tut temperature so nižje...


Na koncu pa itak vsakemu svoje :) Jaz sem z svojo 7850 zadovoljen.Komu pa veliko pomeni psysics pa pač naj kupi nvidia.
Objektivno gledano je pa radeon 7850 sigurno boljši nakup.

Lp.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

stock ::

Saj je tidi i5 3570K boljši nakup, pa če ne navijaš pa zato ker ga boš kasneje bolje prodal xD

bdoxx ::

@ PrideLess
menjaj plato za ASRock H77 Pro4/MVP
razlika borih 5€

PrideLess ::

Povsem se zavedam glede tega, da je HD7850 močnejša od GTX 560 ti,ampak moje izkušnje z nVidia karticami so precej boljše... pa pustimo to.

@maticko : hvala za opozorilo glede plate. Da ne raziskujem naokoli, v čem je ASRock H7
7 Pro4/MVP boljša od ASRock H77 Pro4-M ?

Lp,
Grega

dronyx ::

PrideLess je izjavil:

ASRock H77 Pro4-M

Vidim da je tole mikro ATX matična. Ali ima mikro ATX kakšne slabosti (kakšne so omejitve glede razširitve)? Jaz tudi razmišljam o tem, ker ponavadi ne vgrajujem v PC 4 grafične v SLI ali česa podobnega. Računalnik imam ponavadi 4 leta, potem pa kupim novega (vsaj storjno opremo, ohišje in napajalnik pa imam vsaj za dve generaciji).

dronyx ::

Glede Samsung trdega diska (zgoraj imaš Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB) so mi pa v eni firmi odgvorili: "Samsungovih (trdih) diskov se malo izogibamo, 1 leto tovarniške garancije in tudi nemalo okvar, sedaj pod seagatom. Tako da gotovo je wd blue boljši nakup..."

novinec09 ::

mATX plošče niso nič slabše od ATX - pač manjša velikost, da se lahko manjši računalniki sestavijo.
Imaš tudi TOP plošče z mATX velikostjo.

Samsung še vedno prodava diske, čeprav ga e kupil Seagate.
Pa trenutna serija diskov je še vedno Samsung - ko bodo prišli novi modeli - potem bo šele vprašljivo kako in kaj bo z diski.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528595 (3607) Gox89
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
201406 (1240) Starcraft||
»

Budget računalnik za 600 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
685806 (5066) Loocas
»

Dober namizni računalnik za dobro ceno (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7313218 (12643) Janac
»

Gamer računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
264256 (3177) cajhi

Več podobnih tem