» »

Kabelski internet in ruter

Kabelski internet in ruter

TOP ::

Kolega ma kabelski internet od Telesa in modem sem priklopi na ruter in potem na PC.Povezavo mi kaže vse normalno in dostop do rureja tudi dela,samo internet noče,delat.Zanima me kaj je treba nastavit,da bi delal internet.Ruter pa je Asus RT-N10E.Hvala

toxius ::

default gateway, DNS-e...

TOP ::

Ja kaj moram kej upisat v nastavitve ruterja.

amigo_no1 ::

Mac naslov na routerju naj "sklonira" (clone mac on wan port)).

Tip povezave bo verjetno dhcp.

TOP ::

To me zanima kam moraš upisat MAC adreso.Kaj tole prepišeš iz modema MAC adreso in jo upišeš v ruter sam pod katero rubriko.Hvala

amigo_no1 ::

Kloniraš mac prvotnega pc-ja (za routerjev wan port).
http://slo-tech.com/forum/t194441/p1219...
Kabelski internet - 2 PC

http://www.networklab.co.uk/cmodem/link...
glej pod "1. Finding the MAC address that the CM 'learns'"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

an0nimen ::

Kabelski operaterji imajo ponavadi na svojih DHCP serverjih več urni DHCP lease kar pomeni, da v primeru če je ta čas 4 ure kot je to na Telemachu modema ne moreš prestavit na novo napravo prej kot v 4 urah po tem ko si zadnič modem imel aktivno priključen na katero koli napravo za dostop do interneta.

V praksi pomeni to, da pač izklopiš modem iz elektrike za 4 ure (recimo čez noč) in potem priklopiš na novo napravo, ali opraviš clone mac address iz naparave na katero je modem direktno priključen in jo trenutno uspešno uporablaš za dostop do interneta ozr najbol elegantna rešitev opraviš DHCP release iz command promta z komando "ipconfig /release" in takoj za tem izklopiš modem iz elektrike in računalnika. Če si postopek opravil pravilno potem bo prenos modema možen takoj brez čakanja ali clone mac addressa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
232912 (2297) NeMeTko
»

Vzpostavitev brezžičnega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
163129 (2863) barbara2
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622309 (21225) MTB
»

Pomoč. Nastavitev routerja

Oddelek: Omrežja in internet
91941 (1829) AndrejS
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116760 (16005) Tilen

Več podobnih tem