» »

ali imam dovolj močen napajalnik?

ali imam dovolj močen napajalnik?

«
1
2

hafoman ::

Zdravo, pred kratkim mi je crknila grafična kartica GF 8600 GT na sicer mal starejšem računalniku (pcx pales), pa želim nadgraditi računalnik... Razmišljam o nakupu grafične kartice Gigabyte nVidia GeForce 430 GT 1GB, zraven bi pa dodal še 2x 2GB pomnilnika (zdaj imam 2x 1GB). Glavno vprašanje pa je, če mi bo zdržal oz. bo računalnik "preživel" ob večjih obremenitvah pri 420 vatnem napajalniku?

KTr1sk ::

Saj 430GT ni nič boljša grafična, je ravno toliko da lahko uporabljaš PC (ni za igre) tako da bi morala delat, kakšne imaš pa ostale komponente?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

hafoman ::

Procesor: Intel Core2 Duo E6550 2.33GHz
Pomnilnik: 2x1GB, 667MHz, DDR2
Trdi disk: 320GB, L2 16MB, SATA2, vrt.7200min-1
Grafična kartica: GF8600GT 256MB

zihr je kaj bolšja a ni? Res pa je da nimam namena igrat nekih zelo zahtevnih igric... Po drugi strani pa: katero priporočaš, da dam notr glede na napajalnik?

Janac ::

7750

hafoman ::

aja pa še matična od intela DG31PR...

Janac ::

7750 daj notri in bo vredu

hojnikb ::

7770ka je dost bolša do tega jajca od 430gt.
Kak 420W napajalnik pa maš to ?
#brezpodpisa

Janac ::

kaj je s tabo narobe hojnik? 7770 ne bo delovala na tem psuju.

hafoman ::

Trust 420W low noise big fan... če kj pomaga

hojnikb ::

Janac je izjavil:

kaj je s tabo narobe hojnik? 7770 ne bo delovala na tem psuju.

Zakaj že ?

hafoman je izjavil:

Trust 420W low noise big fan... če kj pomaga

Kulk da od sebe na 12V liniji ?
Ker to je najbol važn podatek pr napajalniku. Tistih 420W en k* pomen. če na 12V liniji ne da več kot recimo 200W od sebe.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hafoman ::

192W -.- razmišljal sem o bolj cenovno ugodnih grafičnih...

Janac ::

ker je presvoh!

hafoman ::

razmišljal sem o grafični, ki bi bla za odtenek boljša od stare...

hojnikb ::

200W je kr kriza.
Potem bo res kaka 7750 boljša.

@Janac
Kvalitetn 420W napajalnik (ki da večino toka na 12V linijo) bi bil zmožn poganjat hd7770
#brezpodpisa

Janac ::

ja to bi bil samo glede na ostale komponente sem dvomil da ima psu za 70eurov ali vec...

kvaliteten psu s 450w: http://www.cougar-world.de/en/products/...

hojnikb ::

to je pa tut res.. 8-)


@hafoman
z hd7750 nimaš kej sfalit + poje tole 8600gt v vseh pogledih..
#brezpodpisa

Janac ::

pa 7750 tudi ne rabi dodatnega napajanja, ker se napaja iz slota.

Samo vseeno bo tole kar tezka z 200w...

hojnikb ::

glede na to da ma hd7750 samo 8W večjo porabo od te 8600gt, mislim da ne bo panike..
#brezpodpisa

hafoman ::

ne rabm tok močne grafične za tak računalnik, pol se mi že bolj splača nov računalnik kupt... js bi kej bol poceni

Janac ::

ja potem pa kaksno rabljeno,povej ceno...

hafoman ::

tam do ene 80 evrov??

Janac ::

ja no, kolk je pa 7750?

whitefish ::

114.

Janac ::

hojnikb ::

#brezpodpisa

whitefish ::

Vseeno več kot 80.

Architect ::

le kupi to reč, ki so ti svetovali:
http://www.mimovrste.com/artikel/263000...

Ti bo računalnik še dolgo dobro služil, če boš le imel 4 gb rama. Procesor je sicer res šibak vendar se ga da lepo naviti.

Karkoli slabšega pa se ti skoraj ne splača kupovat, saj boš čez že zdaj pri vseh boljših igrah videl da ne bo delalo kot bi moralo, če ne kupiš 7750.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

hojnikb ::

za 80€ boš težk dobu kej pametnega, ki bo delal na tem napajalniku

mogoče kaka 6670ka
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

Architect ::

ah 5450 pa res ni bistveno boljša od 8600 gt. škoda denarja.
Če kupi 5450 mu še vedno nobena novejša igra ne bo delala niti na medium, kaj šele high.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

5450 je trash za gaming..
#brezpodpisa

Janac ::

saj je rekel da ne bo veliko igral iger, pa za 20eurov je tole zelo dober nakup

hafoman ::

mislm igral bom večinoma tiste igre, ki sem jih prej z 8600 gt mogoče kšno bolj zahtevno...

hojnikb ::

Janac je izjavil:

saj je rekel da ne bo veliko igral iger, pa za 20eurov je tole zelo dober nakup

A ni potem bolje da uporabi intergrirano grafiko, ki je v g31 ?

hafoman je izjavil:

mislm igral bom večinoma tiste igre, ki sem jih prej z 8600 gt mogoče kšno bolj zahtevno...

v tem primeru je 5450 out of the question, ker je slabša od 8600gt.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

to bi bilo pa super, pa pocaka se kaksno leto in cel komp kupi na novo

hojnikb ::

Tako. Zdele ko maš fuč grafično, lepo laufaj sistem iz intergrirane grafike (gma 3100) in potem ko maš $$$, nabaviš cel komp.
#brezpodpisa

Architect ::

Lej hafoman, če boš igral iste igre kot z 8600gt mi razloži zakaj boš kupil novo grafično? Ali ti igre zdaj slabo delajo?

edit: eh, nisem videl da se mu je grafična pokvarila.


vseeno je integrirana precej slabša od 8600gt, tako da mu verjetno niti tiste antične igre, ki so delale na 8600gt ne bo do dobro delale.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Architect je izjavil:

Lej hafoman, če boš igral iste igre kot z 8600gt mi razloži zakaj boš kupil novo grafično? Ali ti igre zdaj slabo delajo?

ka ti slabo bereš slućajn ??

Če mu je grafa crknala, bo bol težk kej špilo..
#brezpodpisa

Architect ::

hojnikb, umiri se malo. jasno?

hojnikb ::

Architect je izjavil:

Lej hafoman, če boš igral iste igre kot z 8600gt mi razloži zakaj boš kupil novo grafično? Ali ti igre zdaj slabo delajo?

edit: eh, nisem videl da se mu je grafična pokvarila.


vseeno je integrirana precej slabša od 8600gt, tako da mu verjetno niti tiste antične igre, ki so delale na 8600gt ne bo do dobro delale.

to je res, da je gma 3100 trash od trasha, ampak za osnovno uporabo pa je, kar je vseeno bolše kot če nič nimaš..
#brezpodpisa

hafoman ::

ja sj zdej mam na integrirani pa mi še minolovc šteka, filmov ne morem normalno gledat itd -.-

hojnikb ::

Architect je izjavil:

hojnikb, umiri se malo. jasno?

ti raj ber tak ko je treba, pa bo vse kul. Got that ?

hafoman je izjavil:

ja sj zdej mam na integrirani pa mi še minolovc šteka, filmov ne morem normalno gledat itd -.-

inštaliraj driverje od intela, ker gma 3100 je sposobna gnat tut kako staro igro (recimo css na low detajlih(
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Architect ::

rajši poglej kako neumno mu svetuješ no. Najprej mu rečeš naj kupi 7770, nato pa praviš da je dobra tudi integrirana grafična, ki niti pasjanse ni sposobna poganjat. wtf?!?

Kaj ko bi se nehal norčevati iz človeka in mu dejansko pomagal?

hafoman, ti pa povej ali boš igral kakšno novejšo igro sploh, kdajkoli, ali ne? ker če ne boš igral ničesar je vseeno če kupiš nekaj za 80 eur in imaš mir. Če pa boš karkoli novejšega igral pa obvezno kupi 7750.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Architect je izjavil:

rajši poglej kako neumno mu svetuješ no. Najprej mu rečeš naj kupi 7770, nato pa praviš da je dobra tudi integrirana grafična, ki niti pasjanse ni sposobna poganjat. wtf?!?

7770 bi bla dobra v primeru, če nebi meu nič, tako ma pa vsak intergrirano grafo (za katero prej nisn vedu)
#brezpodpisa

Architect ::

za 7770 bi moral kupiti nov napajalc, kar je dodatnih 60 eur. še enkrat, ne norčuj se iz človeka.


Sistem je sicer trenutno še čisto dober, ni razloga da bi kupoval novega, še posebno če ne igraš novejših iger, recimo battlefield ali kaj podobno zahtevnega. Kak skyrim pa bi ti tudi na intel 6650 moral delovati čisto OK z dobro grafično.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Architect je izjavil:

za 7770 bi moral kupiti nov napajalc, kar je dodatnih 60 eur. še enkrat, ne norčuj se iz človeka.

Chill dude in ber VSE poste.
7770 sn mu prvo priporočal zato, ker nisn vedu kako kvaliteten napajalnik ima. V primeru da bi meu kvaliteten 420W napajalnik in nobene intergrirane grafe, bi bla 7770 dobra izbira.
#brezpodpisa

Architect ::

Architect je izjavil:


hafoman, ti pa povej ali boš igral kakšno novejšo igro sploh, kdajkoli, ali ne? ker če ne boš igral ničesar je vseeno če kupiš nekaj za 80 eur in imaš mir. Če pa boš karkoli novejšega igral pa obvezno kupi 7750.

hojnikb ::

hafoman :: danes, 16:22:17
mislm igral bom večinoma tiste igre, ki sem jih prej z 8600 gt mogoče kšno bolj zahtevno...
#brezpodpisa

hafoman ::

ste pa vsi prepričani, da ne bo počepnu pri 7750 pri močnih obremenitvah? sicer pa 6670 tudi ne zgleda tako slaba...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
849894 (8116) fruchty
»

''Low-end'' računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9910848 (8570) gruntfürmich
»

Katera grafična od teh je najboljša izbira

Oddelek: Kaj kupiti
182116 (1830) Janac
»

Boljši FPS (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
635379 (4537) Sssaga

Več podobnih tem