» »

Katera grafična od teh je najboljša izbira

Katera grafična od teh je najboljša izbira

Kurzweil ::

Torej stvar je sledeča, oseba bi imela grafično za Adobe programe (predvsem Illustrator in Photoshop), za gledanje HD filmov igra pa mislim da samo košarko 2k13 in mislim, da ima željo še po novem Assassins Creedu da bo delal, odloča se med temi grafičnimi:

Gigabyte grafična kartica AMD Radeon HD 6570, 1GB, PCI-E
Grafična kartica Sapphire HD 6750 1GB GDDR5 Lite
Grafična kartica ATI Club 3D HD 6770 1GB DDR5 PCIE
VGA ASUS AMD HD 6670 2GB (HD6670-2GD3)
GRAFIčNA KARTICA PCI-E 2.1 CLUB3D RADEON HD 6750, RETAIL, 1024MB
Sapphire HD6670 1GB DDR3 grafična kartica
MICROSTAR R7750-PMD1GD5/OC HD7750 1GB PCIe
HIS Radeon HD7750 iSilence5 1GB PCIe
GRAFIčNA KARTICA SAPPHIRE RADEON HD 7770 1GB DDR5 GHZ EDITION

Torej takšen je nekje seznam, budget je nekje max 100€, pa me zanima katera je tisto najboljša price/performance izbira?
Tu pa sprašujem zato, ker marsikdo ve za kakšno akcijo trenutno, ali pa seveda bolje pozna strojno opremo in lahko predlaga še kakšno novo varjanto, ki bi se najbolj izplačala, kar bi bil še posebej vesel. Hvala

hojnikb ::

7770 1GB
#brezpodpisa

Kurzweil ::

Mogoče je kar malce predraga, mogoče kakšna za 100€, ali pa slednja ceneje, 100 je nekje max vložek...

hojnikb ::

Potem pa 7750. Čeprav mu kr povej da kaki ultra high detajli v igrah odpadejo..
#brezpodpisa

Pro_moted ::

Naj se stegne teh 20 evrov, pa bo lahko igral kakšno igro še v prihodnosti.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hojnikb ::

Pro_moted je izjavil:

Naj se stegne teh 20 evrov, pa bo lahko igral kakšno igro še v prihodnosti.

+1
Ker med 7770 pa 7750 je kr velka razlika, kar se tiče gaming performanca..
#brezpodpisa

Kurzweil ::

Torej od vseh teh predlagate 7770 in 7750, ima še kdo kakšen predlog v tem rangu (do cca 100 eurov) ?

EDIT: je mogoče kaj od Nvidie boljšega ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

hojnikb ::

Nvidia ma trenutno bol bogo ponudbo v tem rangu, kar se tiče price/performance..
#brezpodpisa

darkkk ::

Tule ni kaj dosti razmišljat,
ali 7770 ali pa APU :)

Janac ::

Glej da maš dovolj močan napajalnik.

Cyberdine1 ::

http://www.dinokomp.si/product_info.php... tale hd 7770 je še najcenejša v SLO, če ne upoštevaš poštnine.

Kurzweil ::

Janac je izjavil:

Glej da maš dovolj močan napajalnik.


Takole je, jaz sem imel pred leti isto HPjevo mašino HP Pavilion Elite m9770ch , ki ima 460W napajalnik in sem v njej imel Asus 460 GTX 1GBm, ki je bila takrat kar potratna in sem imel isti napajalnik, koliko gledam pa ima Radeon 7770 manjšo porabo, 7750 pa še za otenek manjšo... mislim, da bi to moralo biti dovolj ? vem da je vedno dobro imeti 100W v dobrem, ampak to bi moralo delat ?

Če pa bo šel napajalnik pa ga bo pač zamenjal, bo delovala ta grafična na tem napajalniku, oz. verjetno jo ima kdo ?

Cyberdine1 ::

odvisno od ostale konfiguracije.

Naj ti bo tale stran v pomoč: http://support.asus.com/PowerSupply.asp...

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Cyberdine1 je izjavil:

odvisno od ostale konfiguracije.

Naj ti bo tale stran v pomoč: http://support.asus.com/PowerSupply.asp...


No na takšen priročnik sem vedno imel mokre sanje, ideja je super, ampak tole je nerealno, oziroma si jemje enih dobrih 100W prednosti. Ker jaz če nastavim samo rame, procesor in grafično, mi pokaže da moram imet 550W, pa sem imel še seveda poleg tudi CD-rom, disk, USBje, USB 3.0 kartico, 2 ventilatorja na ohišju, ko dodam še vse to mi piše 600W minimum, pa ti zagotavljam, da sem imel 460W napajalnik in mi je to delovalo leta, poleg vsega je bil tisti napajalnik res nek unknown olož, pa ni bilo težav.

Še vedno izhajam iz tega, da če je meni na isti konfiguraciji takrat delala 460 GTX, bo morala tudi 7770, glede na to da ime kakor gledam manjšo porabo elektrike. Nisem pa tudi ne tako prepričan če ima ta 7770 manjšo porabo, ker sem videl par različnih viriov...

Cyberdine1 ::

Stvar je izračunana glede na max porabo vsake komponente posebaj, kar se pa v realnosti seveda najverjetneje nikoli ne bo zgodilo. Dejstvo je pač, da če kupiš tak napajalnik k ti ga izpiše bo seveda zadeva laufala brez problema.

"The recommended power wattage figure is calculated based on the peak or maximum utilization power consumption of installed devices or components."

Trenutno imam tudi sam en bolj švoh računalnik z vgrajenim 270 al 280W napajalnikom, pa mi na strani zazna max 350w. Se je že nekajrat sam od sebe ugasnil, ko je prišlo do malo večje obremenitve.

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

za 7770 ni treba skrbet, da bo napajalnik prešvoh, stvar niti ne rabi dodatnega napajanja


Cyberdine1 ::

HD 7770 ima dodatno 6 pin napajanje. Sam je itq standard na vsakem napajalniku že skor to.

Siddh ::

aja 7750 pa je brez, my bad, saj poraba je v končni fazi skoraj ista


Janac ::

7750 se napaja iz pci-e slota, 7770 rabi dodatno 6pin napajanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična do 135€

Oddelek: Kaj kupiti
403956 (2905) reptilia
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
849948 (8170) fruchty
»

Ali je HP Pro 3500 dober?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302543 (1689) 6151
»

ali imam dovolj močen napajalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
767136 (6493) Janac

Več podobnih tem