» »

OS se ne naloži - problem HDD?

OS se ne naloži - problem HDD?

Bye ::

Najprej vesele praznike vsem!

Pri frendici so se začeli problemi z nalaganjem Oken pri zagonu računalnika. Lučka od trdega diska nenehno sveti ali pa enako utripa. Potreben je 4- ali celo večkratni reset, da se OS naloži. Ali to pomeni okvaro diska? Je možen kakšen drugi vzrok, npr. ramniki?

s6c-gEL ::

Da.Poženi CrystalDiskInfo in preveri stanje hdd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

MIHAc27 ::

Lahko je tudi ram, kot že sam ugotavljaš. Še bolj verjetno disk sploh, če je računalnik že v letih.

Bye ::

CDI je javil opozorilo za 13 okvarjenih sektorjev (glej priloženo sliko na forumu). SSD že čakam, ramnike pa bom itak menjal zaradi odzivnosti sistema - zdaj je gor samo 2 GB na Win7.

imagodei ::

Si že ugotovil vzrok? Simptomi, ki jih navajaš, lahko kažejo tudi na napajalnik v okvari.

EDIT: Eh, predolgo časa je minilo, preden sem pritisnil Pošlji sporočilo. :)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Bye ::

Računalnik je bil kupljen l. 2010. A tudi napajalnik je lahko vzrok? Na koncu bom menjal vse :) Sicer se mi zdi precej nenavadno, da bi disk škripnil že po štirih letih, glede na redkost uporabe... Očitno šrot primerek (serijska konfiguracija iz BB).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

imagodei ::

No, za okvarjene sektorje napajalnik gotovo ni kriv. Če se pa računalnik sploh ne zažene, če ne vidiš niti teksta že pri POST, potem bi znal biti napajalnik. Seveda ni izključeno, da ni problem v RAMu, pač, napajalnik je ena izmed možnosti.

Če problem nastane šele, ko PC začne nalagat OS, pred tem pa vidiš text na zaslonu, potem napajalnik nima veze.
- Hoc est qui sumus -

Bye ::

Komp se vedno zažene; ko začne nalagati OS, se občasno zašteka, nakar je potrebno resetirati, včasih tudi večkrat, da naloži pravilno.

Riff ::

kakšne so pa kej specifikavcije računalnika ? kaj pa če je prašen da se kaj pregreje ? lahko ga malo posesaš ali spihaš na kompresor, če se je mogoče nabrao kaj prahu, kaj pa cd ali dvd medija ali pogon je pa preizkušen s katerim nalagaš OS

Bye ::

Ne vem specifikacij na pamet. Jutri objavim, ko montiram SSD, pa ga bom sproti še spihal.

Bye ::

Ravnokar nameščam OS s ključka; kako lepo leti :)

Abak se ni nikoli pregreval. Sem ga že spihal, ampak prahu je bilo za vzorec, ni to krivo. I blame WD, mislim, da je zdaj očitno.

@Riff
Specifikacije
proc: Intel Core 2 Duo E5500 2.8 GHz
plošča: MSI MS-7529
ram: Apacer 2 GB UNB PC2-6400 CL5
grafa: ATI HD4350 512 MB DDR2
disk: WD Caviar Green 500 GB (WD5000AADS, SATA 32 MB)
napajalnik: LC Power LC420H-8

Bye ::

Popravljam podatek za ploščo. Na njej je sicer navedeno MS-7529, verjetno je to tovarniška oznaka? BIOS pa spiše G31TM-P21.

Win7 so že gor. Mater, raketa!!!!!! Hvala za nasvete, zelo sem zadovoljen.

Zdaj pa še ramnike menjat, mmmmm :))

Riff ::

me veseli da je bil disk :), drugače pa ni tako slaba konfiguracija, je pa tud opcija da dodaš še 2 giga rama poleg obstoječega pa imaš z 4 giga mir za časa, koliko je ocena SSD diska v win7 ? kaj pa rama ti potem ram ali procesor zbije oceno da hočeš zamenjat ram, pri meni je najnižja ocena 4,9 zaradi rama in procesorja :D

BorutK-73 ::

Windows experience indexs da SSD-ju oceno tam okoli 7.5-7.9, seveda če imaš vse nastavljeno pravilno za ssd.

ps
Ima kdo čez 8?

Bye ::

Mene v glavnem zanima, ali se splača dodati še 2 giga rama v smislu, da bi mi to vidno pohitrilo sistem, podobno ali vsaj približno kot SSD.

hojnikb ::

Ne, 4GB ti nebo nič pohitrilo sistema (vsaj ne v taki meri kot ssd recimo). Sploh ker imaš sedaj ssd, sistem v primeru swappanja (miljon tabov z flasom) še vedno nebo tako počasen kot če bi bil na hddju :)

BorutK-73 je izjavil:

Windows experience indexs da SSD-ju oceno tam okoli 7.5-7.9, seveda če imaš vse nastavljeno pravilno za ssd.

ps
Ima kdo čez 8?

Zelo zelo težko, če je pa upper limit pri Win7 7.9 :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Riff ::

tle v tvojem sistemu rabiiš boljšo grafično ranga 8800gt/gts ali HD 4850/70/90 ali kaj podobnega

solatko ::

Če bo dal kakšno od naštetih grafik, bo napajalnik odpovedal. Že sedaj je na maximumu.
Delo krepa človeka

bluefish ::

hojnikb je izjavil:

Ne, 4GB ti nebo nič pohitrilo sistema (vsaj ne v taki meri kot ssd recimo).
Pohitrilo ga res ne bo, vendar pa je dobro imeti vsaj 4GB. Jasno, odvisno od namena rabe računalnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča in M.2 ssd kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
363609 (1828) Fsegula62
»

Medion Akoya E4214 - vredno nadgradnje z SSD in dodatnim ramom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
455701 (3822) anddrej
»

Višeanje ferkvence procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
10945 (745) hojnikb
»

"gaming" računalnik z monitorjem za 500 - max 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6512466 (11470) hojnikb
»

Windows experience index (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
989777 (6529) Janac

Več podobnih tem