» »

Fresh new beginning in Slovenia

Fresh new beginning in Slovenia

1
2
3

JesusChrist ::

Včasih sem govoril in razmišljal kako je slovenija en drek. Danes še samo razmišljam o tem. Ob failih naših politikov se nasmejem, kot majhen otrok, ki dobi igračko. Ob neumnem folku okrog sebe sem tiho in jih pustim govoriti, da vidim kako polni sranja so. Krog prijateljev sem skrčil na minimum. Hkrati pa čakam na priložnost, da pobegnem iz te gnojne jame z nazivom Slovenija.

In ja, vsaj dan me moji sodržavljani razočarajo, spravijo v smeh, spravijo do facepalm-anja, itd. Ko sem bil pred mesecem dni na švedskem v štokholmu, sem videl kako primitivni, zaostali, butasti s(m)o slovenci. O podrobnostih pa ne bi, ker se mi ne da pisat tako dolgega besedila :D
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Ko sem bil pred mesecem dni na švedskem v štokholmu, sem videl kako primitivni, zaostali, butasti s(m)o slovenci. O podrobnostih pa ne bi, ker se mi ne da pisat tako dolgega besedila :D


Ne sodi ostalih po sebi.

Kar se pa tiče avtorja prispevka. Lahko čepiš doma in se smiliš samemu sebi, lahko pa kaj narediš. Če te moti nedogajanje v tvojem domačem kraju, pa organiziraj kako delavnico, koncert, druženje. Če ti ni za bit v domačem kraju, se odseli in si uredi življenje kje drugje. Sam sem svoj čas počel oboje, no eno počnem še danes. Najprej sem poskrbel, da mi v nekem trenutku v domačem kraju ni bilo dolgčas (mladinsko društvo s prireditvami, delavnicami in lastnim časopisom), pol pa sem se preselil v Lj, kjer danes delam in živim, ženska in stanovanje included. In ja, malo več krogov ljudi je, kot se tebi zdi. Če pa iščeš pravo družbo po gostilnah, diskačih in kmečkih feštah pa, ti verjetno ne bo uspelo spoznati nekih hudo zanimivih ljudi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Invictus ::

JesusChrist je izjavil:

Ko sem bil pred mesecem dni na švedskem v štokholmu, sem videl kako primitivni, zaostali, butasti s(m)o slovenci. O podrobnostih pa ne bi, ker se mi ne da pisat tako dolgega besedila :D

Če bi bil tam dlje časa, bi videl da kake velike razlike ni. Edina razlika (in to največja) med Švedsko in Slovenijo je da imajo tam celo sposobne politike.

To potegne marsikaj za sabo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

JesusChrist ::

@Daedalus: to mi previš predvsem ti, ki me tako dobro poznaš

@Invictus: si že bil tam?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

panteist ::

Invictus je izjavil:

Edina razlika (in to največja) med Švedsko in Slovenijo je da imajo tam celo sposobne politike.

...in Švedinje :)

Jaz pa sem opazil, da nisem ravno navezan na ljudi in okolje tu. S koncem študija se že nekaj časa igram z mislijo o iskanju dela v Kanadi, Angliji ali na Japonskem. Vsaj študij mi omogoča večji spekter služb.

D3m ::

Japan? Good luck with that. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Daedalus ::

@Daedalus: to mi previš predvsem ti, ki me tako dobro poznaš


Pravi osebek, ki pavšalno razglaša pripadnike nekega naroda za primitivne, zaostale, butaste. See my point? Al si preveč nekaj od prej naštetega?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

JesusChrist ::

Daedalus je izjavil:

@Daedalus: to mi previš predvsem ti, ki me tako dobro poznaš


Pravi osebek, ki pavšalno razglaša pripadnike nekega naroda za primitivne, zaostale, butaste. See my point? Al si preveč nekaj od prej naštetega?


To razglašam samo za tiste ljudi, ki jih poznam. In verjemi da jih je veliko. Nisem pa ti jaz kriv če nimaš ambicij za kaj večjega in si zadovoljen s tem, da si povprečnež.

Ko mački stopiš na rep pač cvili.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

...sem videl kako primitivni, zaostali, butasti s(m)o slovenci.


Še vedno ne štekaš ane?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

JesusChrist ::

Daedalus je izjavil:

...sem videl kako primitivni, zaostali, butasti s(m)o slovenci.


Še vedno ne štekaš ane?


Jaz že štekam, TI ne štekaš. Torej sedaj po tvojem ogromen vzorec ljudi, ki jih poznam ne more biti merilo? In ni to merilo v neki vasi, ampak merilo večih mest, vasi in popolnoma različnih krajev slovenije. Daj podaj se enkrat v neko tujo državo: švedsko, ameriko ali kam dalje. Prva razlika ki jo bom omenil: tujci znajo zelo dobro angleško (v omenjenih dveh primerih). Druga stvar je obnašanje: vedno pripravljeni pomagati in velikokrat te nagovorijo. V sloveniji če bo kak tujec po angleško vprašal nekaj ga bo tipičen slovenec le blesavo pogledal in odšel (99% primerov, ki sem jim bil priča po mestih v sloveniji). V sloveniji tudi nisem doživel, da bi kdo koga kar tako nagovoril - še huje, vsi se držijo grdo, kot da si jim kaj hudega storil.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Gladi ::

Če ti še nisi srečal takih primerov še ne pomeni da ne obstajajo. In recimo v Ljubljani še nisem videl nobenega primera da kakšen "lokalec" ignoriral tujca, ko bi ga ta kej vprašal v angleščini. Ko sem bil v Munchnu sem na železniški spraševal neko stvar nek par okoli 50 pa tud nista mela pojma o angleščini, ampak ne govorim da je cel narod zavrt, nesposoben etc. Če pa obsojaš druge po sebi, pa pač ti itak ni nikjer ni pomoči.

JesusChrist ::

Odlično, po vajino takoj obsojam druge po sebi očitno ker se ne strinjata z mano - res sta prava biserna primerka mojih primerov slovenskosti. Ravno o tem govorim. V muenchenu jaz nisem naletel na gluha ušesa še. Tudi je odvisno koga sprašuješ. Torej ker iz lastnih izkušenj in glede na relativno velik vzorec nekoga ocenim sem po vajino idiot, ki druge sodi po sebi. Debata na nivoju, ni kaj.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Jaz sem bil že praktično povsod razen v ZDA (sem pa že metal kamne tja) in bistvena razlika med razvitimi in nerazvitimi družbami je, da v razvitih ljudi enostavno ne moti drugačnost. Če se po Ljubljani sprehajaš v strgani trenirki (jaz to ves čas počnem, mi je všeč socialni eksperiment, sploh ko dekleta čutijo potrebo po omenjanju da imam preveliko in strgano majico) si bil včasih (15 let nazaj) tarča posmeha, danes te pa opazijo samo še razmeroma redki hribovci. V Kobenhavnu je bilo že pred 10 leti popolnoma nepomembno, kako si bil oblečen. V (zahodnem) Berlinu in Frankfurtu že pred 20 leti, v Minhnu pa npr. pred 10 leti še ne.

Na Kitajskem in v osrednji aziji nihče razen nacijev ne pali na obleko, na Japonskem pa še nisem bil.

Seveda je kritična masa tisto, kar določa mainstream. Kretenov je povsod polno, ampak v sodobni liberalni družbi se je kretenom nerodno obnašat kretensko.

Gladi ::

JesusChrist je izjavil:


. Tudi je odvisno koga sprašuješ.

Cvetka, sej to je bil tud moj point :))

Odlično, po vajino takoj obsojam druge po sebi očitno ker se ne strinjata z mano

Kar sem hotel povedati je bilo to, da ne vem od kje teb tak širok spekter obnašanja Slovencev, katerega sam ne opažam v taki meri kot ti. In edina logična razlaga je da ocenjuješ Slovence po svoji podobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

JesusChrist ::

jype je izjavil:

Jaz sem bil že praktično povsod razen v ZDA (sem pa že metal kamne tja) in bistvena razlika med razvitimi in nerazvitimi družbami je, da v razvitih ljudi enostavno ne moti drugačnost. Če se po Ljubljani sprehajaš v strgani trenirki (jaz to ves čas počnem, mi je všeč socialni eksperiment, sploh ko dekleta čutijo potrebo po omenjanju da imam preveliko in strgano majico) si bil včasih (15 let nazaj) tarča posmeha, danes te pa opazijo samo še razmeroma redki hribovci. V Kobenhavnu je bilo že pred 10 leti popolnoma nepomembno, kako si bil oblečen. V (zahodnem) Berlinu in Frankfurtu že pred 20 leti, v Minhnu pa npr. pred 10 leti še ne.

Na Kitajskem in v osrednji aziji nihče razen nacijev ne pali na obleko, na Japonskem pa še nisem bil.

Seveda je kritična masa tisto, kar določa mainstream. Kretenov je povsod polno, ampak v sodobni liberalni družbi se je kretenom nerodno obnašat kretensko.


In ravno slovenci niso pripravljeni sprejemati drugačnosti. Geji so prvi dokaz.

Gladi je izjavil:

JesusChrist je izjavil:


. Tudi je odvisno koga sprašuješ.

Cvetka, sej to je bil tud moj point :))


E vidiš, na švedskem kogarkoli si vprašal (in res kogarkoli) si VEDNO dobil odgovor in pozornost. Kakšna je verjetno za 100% odziv ljudi starosti med 15 in 80 letom in še hkrati znanje angleščine vseh recimo pri nas?

Odlično, po vajino takoj obsojam druge po sebi očitno ker se ne strinjata z mano

Kar sem hotel povedati je bilo to, da ne vem od kje teb tak širok spekter obnašanja Slovencev, katerega sam ne opažam v taki meri kot ti. In edina logična razlaga je da ocenjuješ Slovence po svoji podobi.


Po svoji podobi? Oprosti, ampak jaz sem pripravljen na spremembe, se ne bojim drugačnosti, vedno pomagam (tudi tujcem), pripravljen na spremembo mišljenja, če je nekdo sposoben podati ustrezne dokaze/argumente

In ker v zadnjem letu živim v MB v bloku ti povem sledečo mentaliteto: nadrli so me iz res ničnih razlogov že 30krat (ker jim ni pasalo da z NEmariborsko tablico parkiram v določenih delih, ker sem kao preglasen (v resnici sem pa takrat spal), itd.). To mi vedno bolj kaže sliko.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

jype ::

ninjeti> In ravno slovenci niso pripravljeni sprejemati drugačnosti. Geji so prvi dokaz.

http://www.geopedia.si/?params=T2633

Zelo jasno kaže kdo in kako.

Zgodovina sprememb…

JesusChrist ::

jype je izjavil:

ninjeti> In ravno slovenci niso pripravljeni sprejemati drugačnosti. Geji so prvi dokaz.

http://www.geopedia.si/?params=T2633

Zelo jasno kaže kdo in kako.


Opala, napačen gumb za izbris. Ignore that.

jype, najbolj žalostno je, da sploh je kaj rdečo.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

jype ::

ninjeti> jype, najbolj žalostno je, da sploh je kaj rdečo.

Ja. Saj tudi v Ljubljani so mnogi bili proti, a ker je večina za, se to kaže v splošnih družbenih odnosih.

Tudi Švedi so konzervativni - a jim je nerodno, ker se v njihovi družbi taki dovolj dobro zavedajo, da so družbeno zaostali in da njihovo mnenje temelji na čustvih, da ne povzročajo preglavic skoraj nikomur.

D3m ::

Ahhhh že spet dva gay trooperja.

Moje mnenje, kot sam nimam nič proti gejem. Naj se fukajo/ljubijo doma kukr se hočejo. Samo ne mi paradirati in skakati na ulici pred mano, ker potlej pa spremenim pol.

LP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

JesusChrist ::

D3m je izjavil:

Ahhhh že spet dva gay trooperja.

Moje mnenje, kot sam nimam nič proti gejem. Naj se fukajo/ljubijo doma kukr se hočejo. Samo ne mi paradirati in skakati na ulici pred mano, ker potlej pa spremenim pol.

LP.


Ker se bojiš drugačnosti? Ker se počutiš več vreden od njih? Zakaj se potem s svojo punco goniš za roko, če se dva geja ne bi smela?

In to so retorična vprašanja, nočem, da več smetimo temo s tem.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

jype ::

D3m> Moje mnenje, kot sam nimam nič proti gejem.

Ajde spizdi, nimam nč prot teb če te ne vidm.

Phantomeye ::

D3m je izjavil:

Ahhhh že spet dva gay trooperja.

Moje mnenje, kot sam nimam nič proti gejem. Naj se fukajo/ljubijo doma kukr se hočejo. Samo ne mi paradirati in skakati na ulici pred mano, ker potlej pa spremenim pol.

LP.


Naj to vsi počnejo doma ali pa nihče.

Ne morš odlocat, kaj lahko kdo pocne, samo zato, ker si ti proti. Pa ne govori, da nisi. K homofobi ne znate skrivat.

Ne moti me dokler ______________ je tipični odgovor.

Gandalfar ::

Geji so offtopic.

jype ::

V resnici niso - družben odnos do marginalnih skupin je tisto, kar moti originalnega avtorja, le da se večina tega ne zaveda.

panteist ::

D3m je izjavil:

Japan? Good luck with that. :D

Hvala. Cilj je treba imet, sposoben sem, zdaj le še morm delat na tem... :)

Mipe ::

Prebral sem samo prvotni jvernov rant in preskočil vse drugo, da bi podal svojo opazko.

@jverne, mislim, da je tvoj problem mišljenje. Tista ženska ni prav nič kriva, da je njen brat skočil pod rjuhe s tvojo bivšo. V vsem vidiš damo zlo in delaš neumestne zaključke, zato si ratal tako bitter, kot si.

Ramon dekers ::

JesusChrist je izjavil:

Daedalus je izjavil:

...sem videl kako primitivni, zaostali, butasti s(m)o slovenci.


Še vedno ne štekaš ane?


Jaz že štekam, TI ne štekaš. Torej sedaj po tvojem ogromen vzorec ljudi, ki jih poznam ne more biti merilo? In ni to merilo v neki vasi, ampak merilo večih mest, vasi in popolnoma različnih krajev slovenije. Daj podaj se enkrat v neko tujo državo: švedsko, ameriko ali kam dalje. Prva razlika ki jo bom omenil: tujci znajo zelo dobro angleško (v omenjenih dveh primerih). Druga stvar je obnašanje: vedno pripravljeni pomagati in velikokrat te nagovorijo. V sloveniji če bo kak tujec po angleško vprašal nekaj ga bo tipičen slovenec le blesavo pogledal in odšel (99% primerov, ki sem jim bil priča po mestih v sloveniji). V sloveniji tudi nisem doživel, da bi kdo koga kar tako nagovoril - še huje, vsi se držijo grdo, kot da si jim kaj hudega storil.



S temle se 100% strinjam. Se mi je v tujini že zgodilo da sem kako punco vprašal kje je kakšna lokacija, ki sem jo iskal, pa je šla kar z mano...lol. Gre za banalnost, oz vrednoto, ki jo sam cenim. Tu je pa bolj tko, tko.

Invictus ::

JesusChrist je izjavil:

@Daedalus: to mi previš predvsem ti, ki me tako dobro poznaš

@Invictus: si že bil tam?


Ja bil sem. Sicer kot turist. Mi je bilo všeč. Poleti. Pozimi ne bi hotel biti tam. Tema in sranje okoli tega.

Zaenkrat še nisem delal za njih, imam pa tudi to v planu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Tema in sranje okoli tega.

To je najboljši del severne izkušnje!

TheRiddle ::

Gladi je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Nasploh pa ne najdem ene osebe iz moje regije med 17 in 30 let, ki ne bi imela kakega mutual friend s kom, ki ga ne maram ali ne želim imeti opravka z.

Pomoje problem v tebi, ne Sloveniji.

Heh, glih to hotu komentirat. Pri njemu je jasno razvidno problematika v njem samem in spremembe države mu ne bo koristila. Padel bo v isto situacijo kot tu. Če bi jverne več energije vložu v to, zakaj je tak 'luzr' in zakaj ga je punca prevala bi mu precej bolj korist. Mogoče sežejo težave še dlje, pač vse do odnosa z mamo v otroštvu in tako naprej, samo pač za to bi bila potreba že obravnava pri psihiatru.


Mipe je izjavil:

Prebral sem samo prvotni jvernov rant in preskočil vse drugo, da bi podal svojo opazko.

@jverne, mislim, da je tvoj problem mišljenje. Tista ženska ni prav nič kriva, da je njen brat skočil pod rjuhe s tvojo bivšo. V vsem vidiš damo zlo in delaš neumestne zaključke, zato si ratal tako bitter, kot si.


Sam sem podobnega mnenja kot sta odgovora zgoraj - ok, tista z odnosom z mamo je malo kruta, lahko pa da je kaj na tem.

Naj te še nekaj vprašam: Si ti v zvezi z nekom zaradi te osebe same ali zaradi tega s kom je v žlahti?
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Invictus ::

jype je izjavil:

Invictus> Tema in sranje okoli tega.

To je najboljši del severne izkušnje!

Meni je bil bolj všeč dan. Imaš dovolj časa za bluzit okoli ...

Postavljanje šotora ob dveh zjutraj ob normalni svetlobi. Se moram še kdaj vrnit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

panteist je izjavil:

D3m je izjavil:

Japan? Good luck with that. :D

Hvala. Cilj je treba imet, sposoben sem, zdaj le še morm delat na tem... :)


Upam, da ti rata. Mojemu kolegu še ni pa je že drugo leto dol. Pa vsak tretji mesec gre za en dan v Korejo in nazaj, da se mu spet "resetira čas bivanja" (drugače ga lahko izženejo če ga dobijo).
Je tak....svobodni umetnik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Truga ::

panteist je izjavil:

D3m je izjavil:

Japan? Good luck with that. :D

Hvala. Cilj je treba imet, sposoben sem, zdaj le še morm delat na tem... :)

Dobesedno delat. Za japonsko moras bit vsaj malo deloholika.

Jaz bi sel ke, pa sm prelen pomoje.

jype ::

Sej loh greš v Korejo, tam so vajeni gaming addictsov.

Invictus ::

Če te na Japonskem zaposlijo ko Evropejca, te malo drugače obravnavajo kot domačina. Kulturne razlike pač. Seveda moraš svoje delo vseeno narediti.

Iz svojega foha še nisem našel neke službe tam. Tako da veliko sreče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

panteist ::

@truga: deloholik nisem, res pa je, da uživam v tem kar počnem :)

Phantomeye ::

jaz planiram it v nihon. samo nisem preprican če sem sposoben it sam (zelo slabo se znajdem v neznanem prostoru). šele ko bi predrl to prepreko bi zacel razmisljat o zivljenju tam...

how does one do that. torej gre sam nekam v neznano -.-

IceIceBaby ::

Japonci baje že nekaj časa niso taki deloholiki.

http://stats.oecd.org/Index.aspx?Datase...

jype ::

Phantomeye> how does one do that. torej gre sam nekam v neznano -.-

Greš, s problemi se pa ukvarjaš šele ko prideš do njih.

Gladi ::

IceIceBaby je izjavil:

Japonci baje že nekaj časa niso taki deloholiki.

http://stats.oecd.org/Index.aspx?Datase...

Neki časa nazaj je bil nek intervju z nekim japonskim profesorjem na valu 202. V intervjuju je omenjal ravno to problematiko da je pri njih normalno da delajo do celo 10 zvečer, bi blo pa baje delo lahko drugače razporejeno in optimizirano. In z prihodom tujcev na vodilna mesta se dogajajo ravno določene spremembe.

Ramon dekers ::

phantomeye kako pa je z delovnimi vizami tam? Kaj pa bos delal? Jeba je ker zna malo japoncev anglescino, pa ne mi govort kako jo obvladajo, prosim.

D3m ::

Kolega, ki je bil dol ni imel delovne vize (pravi, da je tudi nebi dobil), tako, da je delal na črno na enem otoku, bližje Okinavi, kot pa Tokiju.

Kakor mi je pravil je imel plačo 2.000 eur za delo na plantaži sladkega trsa. Od tega je bilo 1.000 eur na mesec strošek najema hiške + hrana.

LP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Manu ::

Ramon dekers je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

Daedalus je izjavil:

...sem videl kako primitivni, zaostali, butasti s(m)o slovenci.


Še vedno ne štekaš ane?


Jaz že štekam, TI ne štekaš. Torej sedaj po tvojem ogromen vzorec ljudi, ki jih poznam ne more biti merilo? In ni to merilo v neki vasi, ampak merilo večih mest, vasi in popolnoma različnih krajev slovenije. Daj podaj se enkrat v neko tujo državo: švedsko, ameriko ali kam dalje. Prva razlika ki jo bom omenil: tujci znajo zelo dobro angleško (v omenjenih dveh primerih). Druga stvar je obnašanje: vedno pripravljeni pomagati in velikokrat te nagovorijo. V sloveniji če bo kak tujec po angleško vprašal nekaj ga bo tipičen slovenec le blesavo pogledal in odšel (99% primerov, ki sem jim bil priča po mestih v sloveniji). V sloveniji tudi nisem doživel, da bi kdo koga kar tako nagovoril - še huje, vsi se držijo grdo, kot da si jim kaj hudega storil.



S temle se 100% strinjam. Se mi je v tujini že zgodilo da sem kako punco vprašal kje je kakšna lokacija, ki sem jo iskal, pa je šla kar z mano...lol. Gre za banalnost, oz vrednoto, ki jo sam cenim. Tu je pa bolj tko, tko.


Kako pa veš, da je tu bolj tko tko? Ker v svoji državi nisi turist ne boš nikoli vedel kako se Slovenci obnašamo do turistov.
Jaz sem od turistov slišal ravno obratno od tega kakor ste nekateri prepričani, in sicer da smo Slovenci prijazni in radi pomagamo.

Ko berem jverneja in ninjetija vidim točno tipičnega slovenca: zaprt vase, preveč kritičen (vsi so neumni ...), s predsodki do drugih (sestra od tipa s katero te je prevaral??), nizko mišljenje o svoji državi itd...
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

guest #44 ::

para! je izjavil:

Si pa popredalčkal ljudi like a fucking pro! :)

Se sicer ne strinjam, da se človek kot si ti ne bi mogel družit z nekom, ki ima pač drugačne nazore, stil karkoli. Ne vem zakaj ti je to pomembno? Če je nekdo "čefurjada" in sedi v kafani, ti je še vseeno lahko zanimiv al ne? Kaj te moti, da sedi v kafani cel dan? :D

lp

jverne, opiš s kakšnimi ljudmi bi se ti družil oziroma kakšni so tisti, ki so te vredni?


Logično da močno generaliziram. Ampak do sedaj se nisem ujel še z nobenim "čefurjem".

Ne me razumet, sem socialen človek vendar ne da se mi postavljat neko fasado vsakič ko se družim s kom takim.

Iščem odprtomiselne, skulirane in nestresirane ljudi...ki takoj ko nekdo ne sodeluje z večino ga izločijo.
Ko sem hodu v fitnes so bile debate večinoma o mišicah, pičkah in avtomobilih. Pa sej tud kdaj rad rečem kako tako, ampak z večino ki sem se pogovarjal je bil nek tak zategnjen, naduti ton ki mi ni bil všeč. Le en človek me je ful presenetu, ki je čist skulirano debatiral...pa je bil profi bilder. Povedal je svoje izkušnje, pokomentiral sceno, dal nasvete...
Pač good guy really. Vsi ostali so bolj ali manj bli zategnjeni show off-i in uber pomembneži.

Daedalus ::

Ne me razumet, sem socialen človek vendar ne da se mi postavljat neko fasado vsakič ko se družim s kom takim.


Pa se ne fasadirat.

Ko sem hodu v fitnes so bile debate večinoma o mišicah, pičkah in avtomobilih.


Težko boš tam kako filozofsko debato fural, to je jasno. Pa večina obiskovalcev fitnesov je obremenjenih s tem, kak izgledajo. In temu primerno se obnašajo. Pač, družbo iščeš na komplet napačnih koncih. Raje malo poglej, kje v kraju kjer živiš/okolici se odvija kaj na teme, ki te zanimajo. Pa se tja oglasi. Al pa sam kaj organiziraj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

innerspace ::

guest #44 je izjavil:

Logično da močno generaliziram.


Se ti ne zdi, da je prav to najvecji problem?
In iskanje druzbe za debato v fitnesu...kaj je lahko bolj zgresenega od tega? Iskanje v diskacu, maybe?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

guest #44 ::

1. Ženska ki sem jo videl ni nič kriva, sam mi je smešno kako majhno je vse to skupaj.

2. Ne trdim, da so vsi neumno, zgolj večina. Ta pametni pa so zlo razredčeni in jih je težko najt na enem kupu.

Daedalus je izjavil:

Ne me razumet, sem socialen človek vendar ne da se mi postavljat neko fasado vsakič ko se družim s kom takim.


Pa se ne fasadirat.

Ko sem hodu v fitnes so bile debate večinoma o mišicah, pičkah in avtomobilih.


Težko boš tam kako filozofsko debato fural, to je jasno. Pa večina obiskovalcev fitnesov je obremenjenih s tem, kak izgledajo. In temu primerno se obnašajo. Pač, družbo iščeš na komplet napačnih koncih. Raje malo poglej, kje v kraju kjer živiš/okolici se odvija kaj na teme, ki te zanimajo. Pa se tja oglasi. Al pa sam kaj organiziraj.



Drgač sem poskušal z organiziranjem eventov...komaj se je našel kdo. Na obali je zelo malo krogov izven naštetih in vsi so zelo exclusive na stare kolege iz osnovne šole itd.

Kakšni TED talki in podobno pa so v Sloveniji mogoče 1x letno.


Pač zahojena balkanska država z nonexistent trgom.

jype ::

V pipi je vsak teden kej, pa vedno pridejo vsaj trije!

innerspace ::

guest #44 je izjavil:

Drgač sem poskušal z organiziranjem eventov...komaj se je našel kdo. Na obali je zelo malo krogov izven naštetih in vsi so zelo exclusive na stare kolege iz osnovne šole itd.


Do mene ni prisla informacija o tem eventu:/ Try again.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Daedalus ::

Drgač sem poskušal z organiziranjem eventov...komaj se je našel kdo. Na obali je zelo malo krogov izven naštetih in vsi so zelo exclusive na stare kolege iz osnovne šole itd.


Tu se pa strinjam. Obala je kr kriza glede ljudi. Kolker sem tam naokoli skakal, se je blo še najboljše družiti s študenti, domačini so pa bolj tako-tako.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje v ZDA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19028553 (8814) Ganon
»

Učenje angleščine - v naravnem okolju

Oddelek: Šola
458089 (4891) bajsibajsi

Zakaj smo Slovenci tako zategnjen narod. Od kje to izvira? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14122945 (17944) BigWhale

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13926764 (24016) dzinks63
»

Delo v Avstraliji (tujini) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518132 (9867) Pegaz

Več podobnih tem