» »

Znanstvena fantastika - knjige

Znanstvena fantastika - knjige

Marat ::

Malo sem padel v ta žanr, ki ga nisem nikoli prej bral. Zdaj sem prebral dve klasiki od Arthurja C. Clarka, Rendezvous with Rama in pa The Songs of Distant Earth. Ta zadnja mi je bila še posebej fascinantna. A kdo ve če obstaja kakšno njeno nadaljevanje, ful me zanima kaj se je zgodilo pol na planetu Sagan 2 :)

Ta tematika človeškega naseljevanja/koloniziranja nekega drugega planeta mi je zelo zanimiva, a je še kaka dobra sci-fi knjiga na to temo?

Okapi ::

A res misliš, da ve kdo tule kaj več o tem (o nadaljevanju Rame), kot lahko prebereš na Wikipediji?

Tema s priporočili sci-fi knjig pa tudi že obstaja;-).

V kateri recimo najdeš priporočilo za trilogijo Mars (rdeči, zeleni, modri).
Mars trilogy @ Wikipedia

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Marat ::

Za Ramo vem, za Sagan 2 me je zanimalo. Oziroma kaj podobnega na temo koloniziranja vesolja. Bom pogledal to Mars trilogijo, tnx

Tisto temo sem pa videl, vendar večina predlogov ni vesoljski sci-fi, ampak orwel, huxley itd.

nejcpirc ::

Za knjige ti predlagam http://www.goodreads.com/ Narediš profil, oceniš sebi najljubše knjige in glede na ocene ti portal sam predlaga sorodno branje.

Furbo ::

Ramo se kar splača brati naprej, naslednji deli postajajo samo še bolj zanimivi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

noraguta ::

rama je zakon. mal v obratni smeri od klarka je tud Childhood's End @ Wikipedia
men mogoče celo njegova najbolša knjiga.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

Tisto temo sem pa videl, vendar večina predlogov ni vesoljski sci-fi, ampak orwel, huxley itd.
Vprašanje glede naslednjega bralnega podviga: ZF

A. Smith ::

Tale novela sicer ni čisto na temo poseljevanja planetov, vendar pa je ena boljših, zato jo priporočam. http://filer.case.edu/dts8/thelastq.htm
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Ramon dekers ::

Zvezdica27 ::

lp,

preberi Hamiltona , Pandora's star in judas unchained - vesoljski SF, sicer je malo razvlečen (2.000 strani, bi bilo lahko mirno vse skupaj na 1500), a je zelo dober, meni doslej skoraj najljubši. Preostane pa ti še ... milijon knjig in avtorjev, za katere nisva nikoli slišala ;)

Jaz sem ugotovil: vse kar je dobilo Hugota in nebulo je vredno branja. In tega je ogromno. Pa še nominiranci... samo časa manjka ;)

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno berete? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1211316649 (416) cebelar123
»

Sci-fi predlogi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
579303 (2030) Apofis
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038590 (10711) Zvezdica27
»

Vprašanje glede naslednjega bralnega podviga: ZF (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10715211 (8809) Jst
»

Katero knjigo za na morje?

Oddelek: Sedem umetnosti
416656 (5640) BigWhale

Več podobnih tem