» »

naključni dogodek in doseganje 100% range-a

naključni dogodek in doseganje 100% range-a

urosz ::

nisem najbolj vedel v katero temo naj vprašam, prav tako ne vem najbolj, kakšen naslov topica naj dam, ampak če opišem na kratko:

slovar ima 6 tisoč izrazov. na 1x mi vrne le en izraz, ki je naključni - z njihovim algoritmom za naključje nisem seznanjen. pridobivam lahko recimo tisoč naključnih izrazov brez problemov. koliko paketov po 1000 naključnih izrazov naj zajamem, da bom overall imel pokritih vsaj 99% izrazov :D

upam da me razumete, pa lp ;)

McHusch ::

Povej s kolikšno verjetnostjo hočeš imet pokriti 99 % izrazov. Ker s 100 % ne boš nikoli, lahko se ji pa poljubno približaš.

urosz ::

jaz bi rad, da bi se čim bolj lahko približal, pa da vseeno ne bom zdaj tam delal milijon requestov :D

neko kul razmerje med dobro pokritostjo in čim manj requesti želim. si pa niti približno ne predstavljam, koliko requestov to pol naj nanese.

Mesar ::

Sproti beleži izraze v PB pa nared skripto, da se ustavi ko prideš do želene cifre...
Your turn to burn!

^TMS^ ::

Najbolj učinkovito bi bilo, da bi celoten set ključev prekopiral v neko drugo generiranju bolj prijazno strukturo, potem pa iz tam generiral naključen izraz in ga obenem iz te množice izbrisal. V tem primeru, bi v prvih 6000 poskusih dobil željenih 100%, bi bilo pa dokaj potratno s prostorom.

Generiranje z "x-zahtevki" je sicer zelo nedeterministično (enkrat bi uspelo, drugič ne).
To iterate is human, to recurse divine.

urosz ::

težava je v tem, da jaz nimam celotnega seta ključev. ne vem, kateri vse obstajajo.

Mesar-jeva opcija mi je kar všeč drugače


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB mora povrniti škodo zaradi phishinga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12848822 (41893) tony1
»

Spremembe kazenskega zakonika na obzorju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17640500 (31161) BlueRunner
»

[Python] Ali se da narediti...

Oddelek: Programiranje
263209 (2414) Rias Gremory
»

Kriptografija in kriptoanalitika (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
828913 (7004) [D]emon
»

[C] generator naključnih števil

Oddelek: Programiranje
363317 (2835) Thomas

Več podobnih tem