» »

Žarnica za fotopostopek

Žarnica za fotopostopek

mirch ::

Kupujem žarnice za fotopostopek. Vprašal bi, če so te uredu:

http://www.svetila.com/sl/actinic-bl-tl...

oziroma katere vi priporočate?

Prosim lepo za pomoč.

LP!
  • spremenil: mirch ()

beeone ::

Ta žarnica bo kar se valovne dolžine čisto vredu, ker mislim da rabiš pri laku pod 410nm ali nekaj takega. Bi bilo pa fino, da si narediš več žarnic vzporedno za bol enakomerno osvetlitev plošče.

AtaStrudl ::

Brane22 ::

Ne vem, če bo to ravno optimalno.

Prvič, svetloba visokotlačnih Hg lamp ( unih iz uličnih svetilk, ki jim pač razbiješ zunanji balon) dela na fotolaku nekoliko bolje, poleg tega so tiste že po obliki bistveno bližje točkastemu svetilu in je bistveno lažje kontorlirati kot svetlobe- pač montiraš lampo z reflektorjem pol metra stran od plate pa je.

Pri neonkah je fajn, če imaš neko mrežico s katero požreš vse žarke, ki so preveč odmaknjeni od vertikale.

Ta varianta parih neonk neposredno blizu plate brez zaščite bo kaznovala vsak odstop filma od plate ( neravnost vitroplasta ali stekla itd)

MajorM ::

Jaz sem si (pred leti) izdelal en osvetljevalnik v kovinski škatli. Če si zainteresiran ti ga prodam. Počakaj do popoldna prilepim eno sliko.

MajorM ::

Evo zadevo. Če je kdo zainteresiram prodam.




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MajorM ()

mirch ::

Oprosti MajorM, ampak meni le žarnice manjkajo, tako da imam tako le minimalen strošek :)

Pa rad imam modelarstvo tako, da mi ni neki problem takih stvari sam gradit:) Se opravičujem in hvala vseeno;) Mogoče pa ti bo kdo drugi kupil:)


Lahko pa mi poveš, katere žarnice imaš to not?:) Pa hvala da si me spomnil, da vprašam kakšno steklo je na skenerju v originalu pritrjeno? Namreč, navadno steklo zaduši UV svetlobo za 50%.

Še enkrat hvala MajorM!

MajorM ::

Ni blema. :)

Brane22 ::

Tisto so "black lamp" in ne baktericidne lampe.

Črna verzija bistveno manj izseva AFAIK.

Kar se stekla tiče, komot je lahko navadno, če imaš solidno lampo.

Jaz se nisem matral s kvarčnim steklom. NO če ga dobiš, pač toliko bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

mirch ::

Če še ga dopolnim s čim takšnim:

http://www.ebay.co.uk/itm/AC-220V-Power...

oziroma takšnim:

http://www.ebay.co.uk/itm/DC-12V-Power-...


Kaj predlagate?

kondezator ::

UV-B spekter svetlobe je pravi za osvetljevanje. Germicidne(UV-C), UV-A oziroma "črne žarnice" pa nimajo svetlobe, ki ima pravo valovno dolžino.

mirch ::

Hvala Vam za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3D oblikovanje in animacija - Max, Maya, Softimage, Blender... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
589176829 (17094) Machete
»

Nasvet glede ''nevarnih stropnih svetilih''

Oddelek: Pomoč in nasveti
91265 (788) 737
»

Marshmallows + plinski gorilnik

Oddelek: Loža
111172 (925) tx-z
»

Prenosnik do 500 €

Oddelek: Pomoč in nasveti
267326 (7032) trnvpeti
»

temperatura

Oddelek: Pomoč in nasveti
7864 (772) Meizu

Več podobnih tem