» »

Snemanje digitalne televizije..

Snemanje digitalne televizije..

MK99 ::

Pozdravljeni!

Pred leti smo na veliko uporabljali videorekorderje, ki pa so zal nekako izginili s trga. Pa me zanima, kaj dejansko je danes sploh na voljo za snemanje televizijskih kanalov??
Kupujem Samsung TV, ki sicer ima neko moznost snemanja na usb, samo kot berem, omogoca samo snemanje gledanega programa.. kar pa ni to kar iscem.
Vem, da so bili DVDR snemalniki, ki pa mi sploh ne dišijo, raje bi neko snemanje na HDD. Predvsem bi rad moznost snemanja ene oddaje/filme in istocasno gledanje drugega kanala, moznost trajnega shranjevanja posnete vsebine, moznost programiranja snemanja, v kolikor je mozno se pauzirati/prevrteti/preskakovati reklame pri gledanem kanalu...

Trenutno sem na Telemach kablu, ali bi moral za moznost snemanja preklopit na iptv?

Hvala vnaprej za vse nasvete, predloge in ideje :)
Lp, Matic

mtosev ::

rešitev je DVB-C PVR:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DIGITel ::

Telemach ponuja Cisco HD DVR http://info.telemach.si/pdf/DVR8398DVB.... kateri ima vgrajen disk 320GB namenjen snamanju vsebin.

OldSkul ::

tale cisco je crap

Dami ::

Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Furbo ::

In kaj ma ta ceton ustreznega? Samo neki tunerji za priklop na pc so?

Tudi mene zanima, če je kako nadomestilo za videorekorder.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

Furbo je izjavil:

In kaj ma ta ceton ustreznega? Samo neki tunerji za priklop na pc so?

Tudi mene zanima, če je kako nadomestilo za videorekorder.

www.technisat.com majo ogromno izbiro

http://www.technisat.com/de_DE/DigiCord...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

MK99 ::

Raje bi vzel nekaj neodvisnega od operaterja, samo ko gledam malo cene.. :/

Pišuka, bi pricakoval, da bo zdaj v "digitalni" dobi veliko lazje in ceneje snemati programe, je pa v bistvu ravno obratno. 500eur za nek snemalnik?? Ko pa malo gledam navodila za uporabo, me pa tudi kar glava boli..

-valvoline- ::

Maš tudi TVje z neodvisnim snemanjem kanalov,lahko snemaš tudi 2 kanala hkrati. Mal si poglej po netu po novejših modelih.

MK99 ::

Ravno kupujem Samsung ES6710 (letnik 2012), ki ima "moznost snemanja na usb napravo"..
Samo kot sem bral na nekem forumu, je mozno samo snemanje gledanega kanala, pa predvajanje naj bi tudi bilo omejeno na TV, ne moreš npr posnetka gledat na PCju. Sicer je bilo to napisano za en D6000 (letnik 2011) model, samo dvomim, da se je kaj drasticnega spremenilo. Bom pa cez par dni videl..

mtosev ::

MK99 je izjavil:

Raje bi vzel nekaj neodvisnega od operaterja, samo ko gledam malo cene.. :/

Pišuka, bi pricakoval, da bo zdaj v "digitalni" dobi veliko lazje in ceneje snemati programe, je pa v bistvu ravno obratno. 500eur za nek snemalnik?? Ko pa malo gledam navodila za uporabo, me pa tudi kar glava boli..

saj maš cenejše snemalnike. en je že za 350e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

-valvoline- ::

MK99 je izjavil:

Ravno kupujem Samsung ES6710 (letnik 2012), ki ima "moznost snemanja na usb napravo"..
Samo kot sem bral na nekem forumu, je mozno samo snemanje gledanega kanala, pa predvajanje naj bi tudi bilo omejeno na TV, ne moreš npr posnetka gledat na PCju. Sicer je bilo to napisano za en D6000 (letnik 2011) model, samo dvomim, da se je kaj drasticnega spremenilo. Bom pa cez par dni videl..

Obstaja več modelov novejših tvjev sposobnih spodobnega večnamenskega snemanja,tudi takšni modeli so ku majo vgrajen HDD. Maš tut all in one tv varijante,ki imajo zraven še vgrajen bluray recorder in vgrajen HDD (500gb-2tb).

Zgodovina sprememb…

MK99 ::

No, tega pa še nisem zasledil.. :/
Lahko poveš za kak model? Za snemanje, bluray mi ni zanimiv.

Kupujem pa 46" (117cm) in je ES6710 najnovejši in prakticno najdrazji v tem rangu kar jih najdem na mimovrste in enaa.

zavajon ::

MK99 je izjavil:

Raje bi vzel nekaj neodvisnega od operaterja, samo ko gledam malo cene.. :/

Pišuka, bi pricakoval, da bo zdaj v "digitalni" dobi veliko lazje in ceneje snemati programe, je pa v bistvu ravno obratno. 500eur za nek snemalnik?? Ko pa malo gledam navodila za uporabo, me pa tudi kar glava boli..

Saj to ni odvisno od operaterja, ampak od tehnologije. Danes imamo praktično 2 tehnologiji, DVB-C/T in IPTV. Za snemanje kabelskega signala rabiš DVB-C tuner z slotom za CI kartico (razen če hočeš snemati samo RTVSLO), recimo kaj takega, za IPTV pa samo dodatno mrežno kartico in navodila, ki jih najdeš na netu.

Edit:
Sori, sem spregledal, da iščeš namenski snemalnik, ne PC komponento.
Kakorkoli, glej, da bo imel CI slot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

-valvoline- ::

MK99 je izjavil:

No, tega pa še nisem zasledil.. :/
Lahko poveš za kak model? Za snemanje, bluray mi ni zanimiv.

Kupujem pa 46" (117cm) in je ES6710 najnovejši in prakticno najdrazji v tem rangu kar jih najdem na mimovrste in enaa.

LG time machine series,če se prav spomnim to je nekaj kar ti iščeš. Vgrajen hdd in neodvisno snemanje kanalov.

Spc ::

PC + Cablestar Combo HD CI + DVBViewer PRO
:)
 

krebs11 ::

Jaz imam že kar nekaj časa Edision Argus piccollo http://edision.si/index.php?option=com_... , stane pa 99€ in snema na usb diske, sam uporabljam 500GB usb verbatim disk in snema v formatu ts.

dexterboy ::

Jaz se s tole problematiko ukvarjam že par mesecev, pa sem po vseh do sedaj zbranih informacijah (sam sem tudi na Telemachu) prišel do sledečih zaključkov:
- Tale Cisco so spljuvali vsi po vrsti, je pa sedaj (od letos) novi model, za njega pa še ne vem, kako dela.
- Ker imam Panasonic plazmo, se prodaja tudi panasonic rekorder s trdim diskom in snemanjem na DVD ali BDR, cena seldnjega je še vedno viiisoka, imata pa oba HDD notri, ampak je pri DVD modelu zgolj SD rezolucija, seveda pa imata slot za CI modul/kartico.
- Pri Monitorju so testirali že nekaj teh snemalnikov, vsak ima svoje slabosti in prednosti.
- Obstajajo tudi kartice za PC, ki ima tudi slot za CI modul, ampak je potlej tako, da moraš imeti prižgan PC, pa ne gleh kej drugega delati itd...
- Tudi sam sem zasledil EDISION stran, zaenkrat edina stvar, ki jo nameravam kupiti, predvsem zaradi cene :D

@krebs11, lahko še kaj več napišeš o tem proizvodu? Koliko sem videl, imajo celo seznam priporočljivih diskov za uporabo.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

krebs11 ::

Jaz imam Verbatim 500GB USB disk, ki ima napajanje preko usb. Zadeva deluje tudi na usb ključe, imam KIngston 16GB, pa tudi tam lepo dela, samo premalo prostora, zato je disk boljši. Datotečni sistem je ntfs, snema v *.ts, kot sem že napisal, velikost posameznih datotek je okoli 3,81GB, tako, da če snemaš dalj časa imaš več ts datotek, 000.ts, 001.ts, 002.ts, ... Ima 8 časovnikov, izbiraš lahko način snemanja: enkrat, dnevno, tedensko, mesečno, kako naj snema program ali radijo: ali naj snema program, radijo ali naj samo preklopi na tisti kanal in lahko samo gledaš,nastaviš program, datum, začetni čas, koliko časa in ali naj po končanem snemanju gre v mirovanje ali ne. Sprejemnik je lahko v standby in se ob uri sam vklopi, posname in se ugasne. Snema tudi HD programe, posname vse tako, kot dobi, ni nobenega dodatnega kodiranja kot pri HDD dvd snemalnikih. Posnetke lahko gledaš na sprejemniku ali pa jih skopiraš na pc in gledaš v bsplayer ali VLC. Predvaja tudi mkv, avi, mpg datoteke, samo mora imeti kodek avc ali mpeg, drugače ne predvaja, pa tudi podnapise predvaja, samo niso v redu, jaz se za to sploh ne sekiram, ker imam LCD, ki predvaja filme preko usb. Ima tudi timeshift, tako da lahko daš na pavzo, pa ti snema na hdd, pa lahko potem naprej gledaš, od tam, kjer si pritisnil na pavzo.
Drugače imam še tistega Ciscota, pa je res zelo slab, počasen odzil na tipke, pritisneš tipko, pa moraš čakat malo, da ti sploh pokaže meni, edino tisti opomnilniki so v redu, ki jih lahko nastaviš v epg, da ti ob tistem času prestavi na tisti program, ki si nastavil opomnilnik, drugače pa zvok tudi kdaj začne prehitevati, če ga imaš prižganega dalj časa na istem programu, če pa prestaviš na drug program in nazaj je pa spet ok, pa še marsikaj je slabo pri njem, tudi to, da ne moreš nastavljat ure in 16:9 ali 4:3.
LP

BadWolf ::

T-2 rešitev
Vlc, oziroma še bolje multicast.
Deluje perfektno, zjutraj nastaviš, zvečer pogledaš.
Za ev. Obdelavo in arhiviranje pa svetujem freemake video converter.
Moralo bi delat tudi na ostalih iptv, siol...

astras ::

mas pa tudi katerega od teh
lp

francek1 ::

Odkar sem na Amisu, snemam preko njih, za dva dni nazaj je pa itak vse posneto.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bauci ::

Jaz tudi že nekaj časa raziskujem zadevo s snemanjem DVB-T, DVB-C in IPTV signala in prišel sem do tega, da je za tako napravo treba plačati 500€ in več in trenutno je rešitev dober HTPC ali VU+ultimo, ki te pa pride komplet z diskom več kot 600€, mogoče še Dreambox 8000.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni TV sprejemnik/komunikator...

Oddelek: Zvok in slika
132803 (1065) Bezukhoff
»

Kateri video snemalnik?

Oddelek: Zvok in slika
82145 (1835) BorutO
»

digitalni sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
328982 (6527) 6151
»

AmisTV vs Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
234339 (3941) IceBoX
»

Kaj kupiti za snemanje nadaljevank na pop tv

Oddelek: Kaj kupiti
316471 (5629) Spajky

Več podobnih tem