» »

Nov ekran - elipse

Nov ekran - elipse

shadeX ::

Kupil sem nov ekran Samsung SyncMaster S22B300 22 inch.

Ko sem v windowsih in pogledam dobro moje ozadje ( logo od windows 7 ) vidim po namizju kot nekakšne elipse ( kot da nevem, bi bilo premalo barv ). Drugače ne znam povedat. A je imel kdo kakšen podoben primer?

boogie_xlr ::

Poskusi s tem, če še vedno vidiš elipse, potem to pokaži še na servisu.

DragonHeart ::

saj on nima mrtvih pixlov.

Poizkusi nastaviti kontrast, svetlost in ostale nastavitve zaslona. Zaslon pomojem deluje povsem OK, samo pokaže ti kako je neka slika nekvalitetna.

Pač zamenjaj ozadje namizja s kvalitetnejšim in teh obročev ne boš več videl.
Verjetno si imel prej zelo slab zaslon, ki je slabo prikazal barve in kontrast in takih nepravilnosti na slikah nisi opazil.

Zgodovina sprememb…

boogie_xlr ::

Nisem mislil mrtvih pikslov, DPB je le orodje, ki spremeni celotno sliko na eno barvo, ki jo izbereš, in nato iščeš nepravilnosti.

shadeX ::

boogie_xlr.

sem že prej gledal za mrtve pixle in ostale nepravilnosti. in ne kot zgleda ni mrtvih pixlov in tudi elips ni bilo. Sem pa zamenjal ozadje z kvalitenješim in sedaj je vredu.

Sam me čudi zakaj bi namizje od windows 7 ( privzeto ozadje od win 7 ) vsebovalo nekvalitetno sliko. to me je malo začudilo..

Hvala obema.

SLO_Matej ::

Saj je privzeto ozadje v WP7 zelo dobre kakovosti in se ne bi smelo videti ničesar.

stock ::

Tako je slika je zelo kvalitetna, pomojem bolj kaj s softwarom ne štima. Če je tudi nov računalnik itd. Kaki driverji za grafično. Sigurno tudi tam poglej nastavitve.. barve, kontrast.. pomojem je samo nekaj na tem. Mogoče kaj ostalo od prejšnjega monitorja.

DragonHeart ::

aja privzeto namizje ima orboče? sem mislil da imaš kakšno drugo sliko. hm. tisto ne bi smelo imeti obročev!

Kot je svetoval stock, preglej kaj je z gonilniki.

In kot sem svetoval že na začetku, preglej tudi nastavitve zaslona. mogoče je kaj čudno nastavljen kontrast ali karkoli..

shadeX ::

čudno je vse ukop. če zamenjam ozadje ( ali pa drugo temo ki je v win 7 ) se elips ne vidi. če je pa ta slika od win 7 , kjer se barve prelivajo, pa je videt elipse. ma čudno je ..

sem nastavljal konstrast in barve pa je isto.

Killermode ::

Poglej resolucijo ekrana in nastavi na enako v windowsih oz driverjih od grafične kartice.

Matev ::

mogoče imaš vklopljeno premalo barv

vklopi 32 bitno barvno paleto

ker če imaš 16 bitno paleto potem so elepse vidne - sem ravnokar preizkusil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

shadeX ::

ne. sem preveril imam vklopljeno 32bitno paleto. Fora je ker elips na drugih ozadjih sploh ne opazim. Samo ne tej od windows 7 in pazi, v obeh verzijah windowsow 32 in 64bit.

Killermode je izjavil:

Poglej resolucijo ekrana in nastavi na enako v windowsih oz driverjih od grafične kartice.


Resolucija je na max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Matev ::

a lahko kako forko zaslona narediš

da vidimo te elipse

...

in pa ali ti vidiš razliko če daš na 16bit in ko daš na 32bit barvno paleto v windowsih
?

Resolucija je na max.


resolucioja ne sme biti na max

ampak mora biti na nativni
!!!

to koj popravi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Killermode ::

shadeX je izjavil:

ne. sem preveril imam vklopljeno 32bitno paleto. Fora je ker elips na drugih ozadjih sploh ne opazim. Samo ne tej od windows 7 in pazi, v obeh verzijah windowsow 32 in 64bit.

Killermode je izjavil:

Poglej resolucijo ekrana in nastavi na enako v windowsih oz driverjih od grafične kartice.


Resolucija je na max.


Kot sem rekel poglej na svoj ekran kakšno resolucijo podpira in nastavi takšno!

jamiroq ::

predlagam test:

- odpri poljuben photo editor (photoshop, gimp, paint.net, ...)
- naredi gradient podoben tistemu v default windows ozadju (R:14, G: 134, B: 223 -> R:18, G:74, B:133)

se barve prelivajo enakomerno ali so vidni pasovi v prelivu?

catch je (vsaj glede na wikipedio, kaksnih verodostojnejsih virov se mi ne da iskat), da je vecina tn matrik zmozna prikazati le 18-bitno barvno globino (6 bitov na kanal) in ne 24 (8 bitov na kanal), kar pomeni, da delajo dithering za barve, ki jih niso zmozni prikazati. od tod so pasovi pri prelivih barv v slikah. na mojem philipsu 220ws lepo vidim pasove na default windows 7 ozadju, sploh v prelivu zgoraj desno.

shadeX ::

a lahko kako forko zaslona narediš

da vidimo te elipse


Zelo rad bi, vendar še z prostim očesom moraš dobro pogledati da to vidiš, tako da fotoaparat ne pride v poštev.

in pa ali ti vidiš razliko če daš na 16bit in ko daš na 32bit barvno paleto v windowsih
?


Seveda jo vidim. Natačno take so tiste elipse o katerih govorim. In so celo po istem vzorcu kot na 32bit, vendar mnogo vidnejše.

resolucioja ne sme biti na max

ampak mora biti na nativni
!!!


Resolucija je na MAX. kolikor monitor podpira se pravi 1920X1080. Seveda če dam manj je slika že razpackana.


predlagam test:

- odpri poljuben photo editor (photoshop, gimp, paint.net, ...)
- naredi gradient podoben tistemu v default windows ozadju (R:14, G: 134, B: 223 -> R:18, G:74, B:133)

se barve prelivajo enakomerno ali so vidni pasovi v prelivu?


Nimam photoshopa, sem pa poiskal gradient ozadje in glej ga zlomka. Še vedno vidim tiste pasove..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

ma kaj ...

sm šel še na 17 inch prenosnik pogledat k ga mam že 4 leta in tudi tuki opazim take elipse. seveda ker je ekran manjši so težje razvidne. Poglejte tudi vi dobro, če vidite na zgornji sliki elipse, kjer se barve prelivajo ( v sredini ) ..

shadeX ::

Naj nekdo naredi prosim visoko kvalitetni gradient background v photoshopu prosim, ker sem malo skeptičen glede teh kvalitet ki jih dobim na netu..

shadeX ::

Če mene vprašate so te elipse vidne samo ob slabi kvaliteti oz. slabši kvaliteti slike.

Naprimer:



Kjer sem označil se lepo barva preliva, vendar elips ne opazim, medtem



Kjer je označeno, so na 22inch monitorju zelo vidne te elipse, na prenosniku 17 inch pa manj oz. skoraj nemogoče jih je videti vendar jih opazim.

Pomoje je kriva samo kvaliteta slike.

boogie_xlr ::

Izgleda da bo res tako, tudi sam opazim te elipse na mojem consumer end 22" monitorju na default W7 slikci. Morda razišči še, če narediš v PS točkovni gradient iz sredine in ga shraniš v JPEG(low in high quality) ali pa v PNG, če bo razlika.

6151 ::

sem res podrobno pregledal tvoj screenshot in nisem opazil nobenih elips.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

DragonHeart ::

na screenshotu windows ozadja ne vidim prav nobenih črt medtem ko na sliki rož, ki si jo dal, se tiste črte vidijo celo na hd televiziji.

kot sem rekel na začetku že, odvisno je kako kvalitetna je slika.

Tu recimo elips skoraj zagotovo ne boš opazil (razen če greš res podrobno pregledati sliko,ma moraš biti res extremno pozoren na to..poglej recimo zeleno barvo, tam se najlažje opazijo,medtemko sta rdeča in modra brezhibni):



tu ji boš zagotovo opazil, saj je nekvalitetna slika:

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

DragonHeart je izjavil:

na screenshotu windows ozadja ne vidim prav nobenih črt medtem ko na sliki rož, ki si jo dal, se tiste črte vidijo celo na hd televiziji.

kot sem rekel na začetku že, odvisno je kako kvalitetna je slika.

Tu recimo elips skoraj zagotovo ne boš opazil (razen če greš res podrobno pregledati sliko,ma moraš biti res extremno pozoren na to..poglej recimo zeleno barvo, tam se najlažje opazijo,medtemko sta rdeča in modra brezhibni):



tu ji boš zagotovo opazil, saj je nekvalitetna slika:


Jap točno tako kot si rekel. se pravi zaključili smo s tem da so elipse vidne zaradi nizke kvalitete slike!

boogie_xlr ::

Jaz jih opazim tudi na zgornji sliki, imam pač slab monitor ;((

Še posebej preliv med zeleno in modro barvo.

Zgodovina sprememb…

Killermode ::

Jst jih na svojem 27" ekranu ne opazim razen res na tej zadnji sliki ki jo je DragonHeart objavu.

Zgodovina sprememb…

Nagi Bator ::

Gledam vse te slike na starem CRT monitorju in ne opazim nikakrsnih elips.
Kristalno cista slika. Nobenih popacenj niti na tej zadnji 20kB sliki. CRT rules 8-)

skyline ::

Da bi skalibriral ekran, ti pa še ni padlo na pamet?

korenje3 ::

shadeX je izjavil:

Kupil sem nov ekran Samsung SyncMaster S22B300 22 inch.

Ko sem v windowsih in pogledam dobro moje ozadje ( logo od windows 7 ) vidim po namizju kot nekakšne elipse ( kot da nevem, bi bilo premalo barv ). Drugače ne znam povedat. A je imel kdo kakšen podoben primer?


to je zaradi premalo barv, tako da lahko s prostim očesom opaziš prehode barv na sliki. Lahko da je zaradi grafične kartice ali je pa preprosto slika v ozadju z tako malo barv.

Malo verjetno je da s prostim očesom zaslediš te črte zaradi slabega monitorja.

Korenchek ::

Torej, prosim če nekdo odgovori, ki res pozna lastnosti LCD monitorjev, na katere specifikacije moramo biti pozorni, kakšne morajo biti vrednosti, da teh lis - prehodov barv ne bom opazil (kontrast, svetilnost, število barv,...). Namreč ravno sedaj kupujem monitor. Trenutno imam Samsung SyncMaster 2233BW, na katerem vidim te lise.

Zagledal sem se v Samsungov model S22B300H LED
For those about to rock - we salute you!

Opkow ::

Zagledal si se v enega od slabsih monitorjev, glede na tvoje zahteve.
Izogibaj se LCDjem z TN matriko.

Rabis nekaj kar je v rangu IPS matrik.
nekaj takega...

opeter ::

Tudi na IPS-u se vidiji. Sam imam NEC-ov S-IPS monitor, model MultiSync 2080UX+.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

korenje3 ::

opeter je izjavil:

Tudi na IPS-u se vidiji. Sam imam NEC-ov S-IPS monitor, model MultiSync 2080UX+.


potem imaš problem z grafično kartico, verjetno nastavljeno na 65k barv. pri 1 do 16 milijarde barvah kot jih prikazuje s-ips lcd monitor (več kot oko zazna) predohov barv ne boš videl.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Opkow ::

eh sem sel brat starejse teme in kot kaze narobe razumel Korencheka.
Ti govoris o neenakomerni osvetlitvi in ne o stopnicastih prehodih barv (recimo iz zelene na belo), ki so znacilni za TN panele?

Opeter
A ni to eden od prvih NECovih IPS LCDjev, starih ene 7-8 let? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Photoshop gradient problem

Oddelek: Programska oprema
201585 (1429) jizzer
»

Photoshop

Oddelek: Programska oprema
252098 (1316) donski
»

enačba elipse

Oddelek: Znanost in tehnologija
92088 (1783) SavoKovac
»

Potrebujem zastonjski generator slik človeških obrazov

Oddelek: Loža
171888 (1469) PersonaRudis
»

Monitor - na kaj biti pozoren

Oddelek: Kaj kupiti
71007 (879) frudi

Več podobnih tem