» »

Monitor - na kaj biti pozoren

Monitor - na kaj biti pozoren

grex ::

Enkrat sem odprl temo, kateri 19 palčnik je najboljši. Na koncu sem prišel do ugotovitve, da je najboljše stvar it pogledat preko enega tedna pa se pol odločiš.

Zanima me pa naslednje. Ko bom prišel pogledat monitor v neko trgovino, na kaj naj bom pozoren (recimo same specifikacije monitorja, defekti, ki naj jih (ne) pokaže ob robovih slike ipd..).

Kupil bom pa nek flat/trini tron 19 palčni do 140K SITov.

LP, Grex

Mr.B ::

1. Vprašaj na katero grafiko je priključen.
2. Nastavi na resolucijo , s katero boš delal celi dan , tu mislim delal , ne igral igrice.
3. Nastavi belo ozadje , poglej barvitost te bele barve.
4. Vpiši kakšo besedilo , uporabi Excell , ter preveri vse štiri robove in sredino za brljivost teksta.
5. Malo poglej geometrijo.

V splošnem , mal dnarja mal muske , je moj moto.
Če vzameš kakšnega Mitsubishija nisi mogel kaj falit.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

grex ::

Ali ima kdo kake pripombe bi kaj dodal na naslednje (to sem dobil od enega frenda):

1) Refresh rate (at least 85 Hz in every mode) I use 100 Hz in 1024x768 and 32 bit colour
2) How big is the dot on the screen the smaller the better...
3) Possibility to adjust moire and convergence (this is really important)
4) It's good if You can adjust purity
5) Don't buy trinitron
6) At least 3 yrs of guarantie


oki,. kej pripomb??

Grex

grex ::

Tole sem dobil od enega prijatelja:

1) Refresh rate (at least 85 Hz in every mode) I use 100 Hz in 1024x768 and 32 bit colour
2) How big is the dot on the screen the smaller the better...
3) Possibility to adjust moire and convergence (this is really important)
4) It's good if You can adjust purity
5) Don't buy trinitron
6) At least 3 yrs of guarantie


ali ima kdo kaj pripomb na katero od naštetih dejstev. Aja Trinitron je rekel, da je stara tehnologija, Flatron je novejša..
Glede na to, da nč ne vem o tem,...

lp, Grex

OldSkul ::

Flatron je tehnologija pri LG monitorjih.To je v bistvu navadna ploska katodna cev.

Povem ti da so Trinitron monitorji boljši pa tudi ne če je slaba firma!

grex ::

Aha, se pravi, da je flatron SAMO pri LG-jih (,ki so mi pa sumljivo poceni, tako da se verjetno ne bom za njih odloču).

Ja nč, na koncu bom pač gledal trinitronce po vseh zgornjih kriterijih.

LP, Grex

Huey P ::

Flatrom je podobna zadeva kot Trinitron in Diamondtron,...


..::DOOM III: The Legacy::..

frudi ::

pravzaprav Flatron ni podobn Trinitron oz. Diamondtron monitorjem. Flatron NIMA trinitronske cevi ampak navadno, le da je kljub vsemu popolnoma raven in da so luknje v maski nekoliko drugačne (vertikalno raztegnjeni kvadratki namesto elips). v bistvu Flatroni sploh niso slabi, predvsem glede na ceno, ampak niso pa neki vrhunski razred monitorjev.

kar se pa frekvence tiče - gledati moraš HORIZONTALNO frekvenco, ta ti pove, kake vertikalne frekvence zmore monitor pri določenih resolucijah. minimum pri 19" monitorjih je 96kHz horizontalno, kar pa zadošča 'samo' za 85-90Hz pri 1280x1024, zato se raje ozri za monitorjem z več kot 100kHz vertikalne frekvence. ene 115kHz bi blo fajn, ker to zadošča za 110-115Hz pri 1280x1024.
če pa slučajno nameravaš uporabljat nižjo resolucijo (1024x768 ali 1152x864), bo zadoščal tudi monitor z 96kHz horizontalne frekvence.

od nastavitev - moire pa konvergenca obvezno, po možnosti ločeno za posamezne dele ekrana (zgoraj-spodaj recimo). pa čimveč nastavitev za geometrijo, ker običajno rabiš ravno tisto, ki je ni :). dočim je pa čim natančnejši nadzor temperature barv bolj stvar okusa.

kot je že nekdo napisal - bodi pozoren na berljivost texta, še zlasi v vogalih.
probaj hitro preklapljati med svetlimi in temnimi okni in opazuj, če slika pri tem 'diha'.
nastavi kako belo ali pa svetlo sivo ozadje in preveri, kako enakomerna je slika, predvsem po vogalih.

sicer pa, reči v trgovini, naj ti prikažejo tudi kaki najcenejši in kak vrhunski monitor. tako boš lahko videl, kakšna ne sme biti slika in kakšna mora biti :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A še komu piska monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525234 (3505) Pyr0Beast
»

Kateri 19 palčni CRT monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
141567 (1381) Dead_Eye
»

Katerega od naštetih monitorjev naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
262013 (1570) gappee
»

Vprašanje o trinitronih

Oddelek: Pomoč in nasveti
402077 (1485) Hux
»

nakup monitorja (LG)

Oddelek: Kaj kupiti
71088 (943) darh

Več podobnih tem