» »

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa

1
2
»

Mavrik ::

Ja kaj točno pa delaš? Kakšen hardware rabiš? A sploh hodiš okoli in nosiš prenosnik? Kako ti naj svetujemo če nič pametnega ne poveš :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Zheegec ::

emmentaler je izjavil:

kar sem jaz gledal pred leti, da je imelo hudi resolucijo na malem ekranu, je koštalo več €€ kot apple...predragi so bli, zato jih pa doben ni hotel met...cene teh novih pa baje da ne bodo neki dražje kot pa so sedaj...

Za 900€ se dobi 1600x900 na 14" ekranu in s SSD, za malo čez 1000€ pa 1920x1080 na 15" ekranu s HDD. In to že 3+ leta vsaj. Apple ima kaj za 1000€?
7 let nazaj je bil 15" HP s 1920x1200 okoli 2500€, pa preračunano iz takratnih SIT seveda. Cena je bila podobna, kot je sedaj MBP 15, samo da je vmes preteklo velikooo časa. 3 leta nazaj je kolega dal 1700€ za 15" 1920x1080 IPS, a to je drago?

Gledam sedaj te nove prenosnike, ko so jih izdali in me zanima kaj mi priporočate za programiranje. Gledam pa med MBP in MBA 13, osnovni model. Pač Air ima boljši zaslon vendar lahko Pro-ja nadgradim čez čas. Pač kaj bi mi svetovali?

Novega PRO ne moreš več nadgraditi. Tega, ki je še v prodaji v Sloveniji pa lahko. Jaz sem bistveno bolj pristaš Aira, če ne rabiš res nekega hudega procesorja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

technolog ::

Alien, teb se enostavno ne da dopovedat. Novi MBP ima resolucijo tako, da lahko urejaš full HD video, pa še ti ostane prostor (3 megapiksle) za komande, trakove,... Dej si vsaj poglej keynote.

OP: Drugače pa za programirat ne rabiš nič, razen enega notebooka za 600€. Kaj boš počel poleg tega?

AaBoy ::

Uporabljal bi ga za programiranje za iphone in ipad, verjetno tudi za Android. Ter tu pa tam kaj malega obdelovanja slik. Pač kot gledam ima MBP boljši procesor, RAM-a mata enako, MBA ima SSD disk, ki pa pohitri delovanje računalnika in boljšo resolucijo.
Sem študent, tak da bi ga dnevno prenašal, sedaj glede teže mi ni problem nositi tudi kak težji prenosnik.
Gre se mi bolj za to, da ga po 2 letih ne bom rabil menjat ker bi bil preslabi ali za to ni bojazni?

Bi vzel "en" notebook, samo more biti apple.

IceIceBaby ::

Air in Pro sta precej trpežna. Na oba sem že stopil s polno težo :) Oba sta preživela brez posledic. Sicer še nobenega nisem imel več kot eno leto, ampak načeloma ne bi smelo biti težav.

Pri proju obvezno računaj na nakup SSDja, ki bistveno pohitri delovanje. Sicer pa je meni Air bolj všeč. Počasnejši procesor se praktično ne pozna, resolucija je bistveno boljša pa računalnik je neverjetno tanek. 4gb rama mi zadošča, pa imam rad odprtih veliko stvari naenkrat.

Zheegec ::

Če nujno apple, potem vsekakor Air. Dosti boljša stvar od MBP 13. SSD je pač SSD, ekran je pa tudi boljši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Invictus ::

Ne rabiš več Maca za programiranje. Lahko si kupiš poceni škatlo in nanj daš OSX virtualno mašino.

Ki jo dobiš na travniku. Dela čisto O.K.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare3 ::

So že prišli novi modeli, je kakšna informacija?

Zheegec ::

ja, Gangbang ima večino modelov na zalogi... Vsaj v cityparku, večina bigbangov dobi pa jutri.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bluefish ::

Seveda.
Cena pri nas 2300/3000€ za 15" Retina.

Zheegec ::

retina ni dobila nobena trgovina v sloveniji, tudi se še ne ve kdaj. Največji fail vseh časov LOL :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mare3 ::

A retina zaslon ma samo 15'' ?

Ziga Dolhar ::

Zheegec je izjavil:

ja, Gangbang ima večino modelov na zalogi... Vsaj v cityparku, večina bigbangov dobi pa jutri.


A, iRobo tut prodajate? No ... to je pa pametno vedet :).
https://dolhar.si/

bluefish ::

Zheegec je izjavil:

retina ni dobila nobena trgovina v sloveniji, tudi se še ne ve kdaj. Največji fail vseh časov LOL :)
EPL jih ima v ponudbi. Seveda pa vprašanje, kako je z dobavljivostjo.

Zheegec ::

Kolikor vem še cena ni final, prav tako nihče ne ve datuma...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SLO_Matej ::

Očitno pa popravljanje in zamenjava komponent v novih MB-jih, ne bo enostavno opravilo; http://dne.enaa.com/Racunalniska-oprema...

technolog ::

Za popravljanje imaš applov servis, brezplačno za časa garancije.

Tudi menjava baterije po garanciji stane 140$, ker je poceni glede na kakovost baterije (št. ciklov).

SLO_Matej ::

technolog je izjavil:

Za popravljanje imaš applov servis, brezplačno za časa garancije.

No, saj za časa garancije imajo vsi zastonj servis, ne? :)

Precej zoprno zna biti tole zaradi morebitnih nadgradenj RAM-a ali zamenjave diska (za večjega npr.).

algo ::

Mah tale ni nič posebnega. Sam imam MacBook Pro z i7, SSD, high-res... sam je pa res, da je bila cena cca. 2400eur ampak je res vreden svojega denarja. Zdaj če si finančno zmožen dati čez 2000eur za prenosnik in ga uporabljaš za DELO 8h in več na dan potem ne razmišljaj in prenosnik kupi. Obvezno pa vzami prenosnik z SSD diskom! Ta ki si ga dal v linku nima SSD diska, zberi 200-300eur več in kupi takega, ki ga ima. Obvezno! Ker SSD disk je res tko zakon zadeva in jaz ga ne morem prehvaliti - bere in piše podatke veliiiiko hitrejše od navadnega, odzivnost je veliiiko boljša, računalnik prižge v par sekundah! Ja, v par sekundah! Sicer pa kot sem omenil, če prenosnik rabiš za delo potem ne šparaj! Če ga rabiš občasno, bolj za hobi, tu pa tam za šolo ti je pa brezveze kupovati takšen stroj. Jaz ga rabim za delo in mi ni žal niti centa, ki sem ga dal zanj. Produktivnost se je zelo povečala zaradi same hitrosti in tudi OS X je zame super OS predvsem zaradi več namizij, preglednosti itd. super, pač - večja produktivnost > več denarja na TRR :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook za programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7412197 (6271) Saul Goodman
»

macbook air vs macbook pro

Oddelek: Kaj kupiti
246028 (5122) mikko
»

Novi Macbook Pro 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8611558 (9525) JayKay
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438471 (33827) dejanslo

Več podobnih tem