» »

Kje legalno kupiti online glasbo

Kje legalno kupiti online glasbo

zmaugy ::

Ali razen Apple store obstaja še kakšno dobro založeno mesto, kjer jim ne smrdi denar, če prihaja iz Slovenije?

Tilen ::

Zune Music Pass

Nisem 100%, če je naš market že podprt. Je pa res, da smo pred kratkim dobili Marketplace s podporo za Slovenijo in bi lahko bil podprt tudi Zune Music Pass.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zmaugy ::

"Download the Zune software for free to sync your personal music, videos, and pictures to your Windows Phone. There is no Zune Marketplace available in your location for apps, music, or videos. This site contains basic information about using the Zune software and syncing your digital media to your phone."

Dal sem worldwide/international. Slovenije seveda ni gor.

Kje so zdaj zagovorniki glasbene industrije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

neres ::

Najboljše da greš na spletno stran glasbenika in poskušaš kupit direktno od njega.

Sicer pa je dosti drugih online trgovin. Npr. Bandcamp, Bleep, Boomkat, Indietorrent, Zunior, HDtracks, Mindawn, ...
Večina teh manjših trgovin je za glasbenike bolj ugodna kot iTunes, Zune, Amazon, Google ipd., se pravi gre več denarja glasbeniku. Npr. konkretno: Bandcamp pobere 15% denarja od nakupa, iTunes pa 30% in še letno naročnino, ki jo mora glasbenik plačat, da lahko sploh prodaja na iTunes-u.

zee ::

Applova glasbena trgovina je ze dobro leto na voljo v Sloveniji, takisto tudi iTunes match.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Griffith ::

RejZoR ::

Men ni jasno v čem je catch, da storitve ne podpirajo določenih držav. Mislim, a so naši evri kej manj vredni od nemških al pa francoskih? Oz manj vredni od ameriških dolarjev al pa angleških funtov? Bedasto. Očitno jim nič ne manjka če se ne brigajo širit ponudbe v čim več držav vključno z našo...

Ker sam bi rade volje kupoval muziko s predpogojem, da nisi vezan na nek trapast proprietary software oz da je muzika navešena z DRM-jem. Pa ne zato ker bi jo piratiziral naokoli ampak res nimam nobene želje uporabljat nek zavaljen program samo zato ker si prisiljen v to. Oz da nakoncu ne moreš spravit te muzike na USB ključ v avto...
iTunes je kaj v takem stilu al si vezan na istoimenski program?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zee ::

Pri iTunes si vezan na njihov program, ceprav lahko glasbo nalozis na poljuben predvajalnik s programom DoubleTwist.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ted ::

Zune pass je ok zadeva, problem je da praktično nima slovenske glasbe če odštejemo Siddharto in še kak znan band - to pomeni da z nakupom ne podpiraš slovenskih glasbenikov. Zame je to no go.
Mah...

zmaugy ::

RejZoR je izjavil:

Men ni jasno v čem je catch, da storitve ne podpirajo določenih držav. Mislim, a so naši evri kej manj vredni od nemških al pa francoskih? Oz manj vredni od ameriških dolarjev al pa angleških funtov? Bedasto. Očitno jim nič ne manjka če se ne brigajo širit ponudbe v čim več držav vključno z našo...

Ker sam bi rade volje kupoval muziko s predpogojem, da nisi vezan na nek trapast proprietary software oz da je muzika navešena z DRM-jem. Pa ne zato ker bi jo piratiziral naokoli ampak res nimam nobene želje uporabljat nek zavaljen program samo zato ker si prisiljen v to. Oz da nakoncu ne moreš spravit te muzike na USB ključ v avto...
iTunes je kaj v takem stilu al si vezan na istoimenski program?


Tudi meni je ta bebavost naravnost nerazumljiva in nora. Čudno da pošiljajo CDje v Slovenijo, saj se jim prav tako lahko zgodijo nepredstavljive stvari (?) kot mp3 pesmim kupljenim online.
Osebno mi bi zelo odgovarjala Amazonova trgovina, ampak ne gre. Moji evri očitno niso dovolj dobri (lahko pa kupim kindle varianto knjige, to pa ni problem).

Pri Apple me odvrača njihov obvezni softver, ampak očitno bom primoran prestopit to the Apple dark side, ker drugje enostavno ni toliko izbire. ;(( To je tudi edini način, da me Apple pripravi da kupim kakšen njihov gadget.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple iTunes na voljo tudi v Sloveniji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4814466 (5319) opeter
»

Zakaj je založbam Apple iCloud všeč, Amazonov Digital Locker pa ne

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
118720 (7326) techfreak :)
»

Kupujem shuffle pa me zanima če je res da moram prenašati musko preko itunes ali je š

Oddelek: Pomoč in nasveti
51711 (1587) detroit
»

Trusted computing, DRM in naša življenja

Oddelek: Problemi človeštva
132433 (1953) Keyser Soze
»

Amazon mp3 beta vs. iTunes

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
416187 (4614) TESKAn

Več podobnih tem