» »

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa

«
1
2

Mare3 ::

Kupil bi lap top in najbolj se mi dopade tale: http://www.mimovrste.com/artikel/275039...
kaj več denarja pa že ne bi dajal. Zato me zanima kakšne imate kaj izkušnje oz. kakšen nasvet glede nakupa oz. kaj drugega za to ceno vendar bi imel Apple-a cenejši so pa le manjši.

IceIceBaby ::

Dobiš to kar plačaš. Odlično ohišje (jaz sem stopil na njega s celo težo, pa se mu nikjer ne pozna), odličen trackpad, spodoben hardware, spodobna avtonomija... Ni nobenih presenečenj. Mene od uporabe odvrača nizka resolucija sicer spodobnega zaslona in odsotnost SSDja, zato sem večino časa na Airu 13".

Če lahko, počakaj do poletja. Apple naj bi že pripravljal naslednjo generacijo macbookov z retina ekranom. Sicer pa kupi. Plačal boš precej ampak boš dobil dobro mašino.

technolog ::

Ohišje narejeno iz enega kosa aluminija, narejenega s CNC stroji. To omogoča, da je prenosnik lažji in bolj odporen.

Če hočeš kakovost, pojdi s tem.

Mare3 ::

Aha kaj pa Macbook Air 13" cena nekje 1300€ je razlika kakšna?

technolog ::

Ja, pri airih je pač pri isti ceni prenosnik lažji in bolj prenosljiv, vendar malenkost manj zmogljiv. Pa zaslon je boljši.

Če se ti da, res počakaj na retina zaslone.

Zgodovina sprememb…

Mare3 ::

Bom počakal ni panike se mi ne mudi. Kako je pa kaj s ceno bodo novejši dražji ali bo cena približno ista?

IceIceBaby ::

Air ima boljšo resolucijo. Spodobnih 1440x900 proti 1280x800. Pri "pisarniškem" delu se kar pozna. Pa Air ima 128gb SSD proti običajnemu trdemu disku. Spet, precej velik boost pri pisarniških opravilih, browsanju itd. Air je pri takšnem delu veliko hitrejši.

Poleg tega je air veliko lažji in tanjši. Ima pa malo slabšo baterijo (še vseeno 5 ur z lahkoto), manj priključkov, nima optične enote...

Bom počakal ni panike se mi ne mudi. Kako je pa kaj s ceno bodo novejši dražji ali bo cena približno ista?


Uradno se sicer ne ve, ampak običajno cene ostanejo iste ali pa se spremenijo za +- 100 USD v ameriki, tako, da za isto ceno dobiš boljši, novejši model.

Mare3 ::

Bo novejši MacBook pro imel ssd?

Mavrik ::

Poleg tega je air veliko lažji in tanjši. Ima pa malo slabšo baterijo (še vseeno 5 ur z lahkoto), manj priključkov, nima optične enote...


Pozabil si omenjati, da ima opazno počasnejši procesor (tam nekje za 20-30% razlike med najhitrejšim 1.8 GHz Air procesorjem in najpočasnejšim 2.4 GHz MBP procesorjem) ter nezmožnost spreminjanja rama (pride s 4GB in se ga ne da nadgraditi, MBPji podpirajo pa do 8GB, kar se pri resnem delu pozna).
Da ne bodo preveč selektivne informacije ;)
The truth is rarely pure and never simple.

zee ::

Macbook Pro je krasen delovni stroj. Trenutno se splaca pocakati z nakupom, saj naj bi Apple naslednji mesec predstavil prenosnike z novimi Ivy Bridge procesorji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mare3 ::

Kot kaže bom res počakal z nakupom. Samo še to kje se ga najbolj splača kupiti, pa da ni neka nemčija avstrija itd. ker ne poznam jezika?

zee ::

Kjer je najbolj ugodno. Na enem drugem forumu so priporocali trgovine v Avstriji, vendar se zavedaj, da bodo imele tipke na tipkovnici vgravirane nemske znake. Kakopak lahko v OS X instaliras slovensko tipkovnico.

Se to: ce mislis na Applov prenosnik namescati Windowse, ti toplo priporocam, da nabavis kateregakoli prenosnika visjega cenovnega razreda poljubne znamke, ne pa Macbook Proja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

Mavrik je izjavil:

Poleg tega je air veliko lažji in tanjši. Ima pa malo slabšo baterijo (še vseeno 5 ur z lahkoto), manj priključkov, nima optične enote...


Pozabil si omenjati, da ima opazno počasnejši procesor (tam nekje za 20-30% razlike med najhitrejšim 1.8 GHz Air procesorjem in najpočasnejšim 2.4 GHz MBP procesorjem) ter nezmožnost spreminjanja rama (pride s 4GB in se ga ne da nadgraditi, MBPji podpirajo pa do 8GB, kar se pri resnem delu pozna).
Da ne bodo preveč selektivne informacije ;)


MBPji neuradno podpirajo 16 GB. Preveri OWC. Če pač rabiš.

Seveda dobiš ponavadi za isto ceno kak dober in lahek PC laptop. Ponavadi tudi hitrejši. Sploh če ne boš uporabljal MAC OSX.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zlobcek ::

Hja nevem, elitebooki od HP so s ceno tam tam... Dell top line - XPS/precision isto. Thinkpadi isto, sony vaio Z serija sploh ne bi govoru.

Ko sem se jest odločal, je prevladala osvetljena tipkovnica in hudo dober zaslon z alu ohišjem. 13" MBP z I7. Upgradan je ram - 16G (kingstone pase not) in 250SSD Vertex3 + 750 momentus XT namesto DVD. Laufam Win8. Uporablja se pa kot pripomoček pri fotografiji (photoshop, lightroom), web zadevah (dreamweaver), grafiki (Indesign), amatersko video obdelavo, projektiranje (autocad, archicad, sketchup, razne simulacije), office. Večinoma je doma priklopljen na 24" monitor.

Slabosti, ki sem jih s časoma opazil so, da se zadeva pri obremenitvi greje in s tem postane precej glasna - photoshop, lightroom z raw fili itd. Office, Autocad in to je ql. Se pozna, da je unibody na meji zmogljivosti; Elitebook 85xx prej je bil precej tišji tudi pri loadu; Je pa drugače zaradi ssd neobremenjena stvar neslišna.
- AHCI na primer ne deluje na windowsih ampak le na MAC OS (SSD). Da se urediti nek patch če imaš intelov chipset, ampak ga še nisem. Sicer dela, a so prenosi malo počasnejši. Vsaj v testih.
- Včasih me moti tudi glossy zaslon, vendar sem se navadil in ga obrnem od svetlobe.
- Na kurac mi gre EFI, pri zagonu sveti tist beden bel zaslon 30 sekund preden gre naprej v Win.
- Resolucija zaslona je mal bedna. Pr tem se res splača počakat na naslednjo verzijo.

Mare3 ::

No ja na njem ne mislim nevem kaj izumljati v glavnem bo za pisarno (e-banka, urejanje dokumentov, računi, internet, morda kak film itd.). Pa sem se zaradi izkušenj prijateljev odločil za apple ker vsi ki so ga kdajkoli kupili niso imeli nikoli probemov za razilko od drugih znamk. Pa tudi mac os bo gor ne mislim nalagat windows-a. Bom pa vsekakor počakal na novejšo verzijo če pravite da bo boljša ;)

Mavrik ::

MBPji neuradno podpirajo 16 GB. Preveri OWC. Če pač rabiš.


Čisto možno, uradno Apple navaja samo 8GB in nisem hotel zavajati v primeru, da čipovje ne podpira več (kar je problem pri enih generacijah MBP).

Pa kot je bilo že omejeno - Windowsi delujejo precej slabo na Apple prenosnikih (to pomeni - opazno več segrevanja in opazno slabše trajanje baterije, prav tako je touchpad slabše odziven in bolj neroden), tako da za Windowse raje kupi karkoli narejenega za njih.
The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

Mare3 je izjavil:

No ja na njem ne mislim nevem kaj izumljati v glavnem bo za pisarno (e-banka, urejanje dokumentov, računi, internet, morda kak film itd.). Pa sem se zaradi izkušenj prijateljev odločil za apple ker vsi ki so ga kdajkoli kupili niso imeli nikoli probemov za razilko od drugih znamk. Pa tudi mac os bo gor ne mislim nalagat windows-a. Bom pa vsekakor počakal na novejšo verzijo če pravite da bo boljša ;)


Za ta namen jst drugega kot Aira 13 ne bi niti gledal. CPU popolnoma dovolj zmogljiv, v kombinaciji s SSDjem laptop leti pri takem delu in pa tudi 4GB rama je dovolj za tako uporabo, ceprav bi 8GB blo to to...mogoce bodo novejsi modeli zmogli tudi teh 8GB rama.

Invictus ::

Ko bo Air lahko imel 16 GB RAMa, ga takoj kupim ...

Sicer bo pa novi MBP precej podoben AIru. Brez CD/DVD enote in tanjši. Samo malo bolj zmogljiv bo. Upam da bo imel 4 slote za RAM.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IceIceBaby ::

Air je pri pisarniškem delu* par razredov hitrejši od proja. Imam oba doma, vedno, ko prižgem proja me preseneti počasnost.

*pisarniško delo zame zajema browser z veliko odprtimi tabi, word, excel, mail, kak enostaven photoshop edit, dreamweaver in podobno.

Mavrik ::

Maš SSD v Proju? In zakaj ne? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

NazgulRR ::

Za nakup probaj pogledat v ispot ali istyle prinas. Oboji nudijo popuste na gotovino, dobiš tudi 10% off če si študent, če nisi, pa lahko pripelješ enga študenta s sabo in dobiš popust prek njega. Včasih majo kake akcije, da ponudijo podaljšano garancijo ali pa kak software zastonj zraven.

Drugače pa naj bi nove predstavili 11.6. in bi naj imeli retina display ter usb3.

IceIceBaby ::

Mavrik je izjavil:

Maš SSD v Proju? In zakaj ne? ;)


Nimam, ker ni moj primarni računalnik. Če bi ga redno uporabljal bi definitivno dal not SSD. Že zaradi tišine se splača. Mogoče sem jaz ekstra občutljiv, ampak meni gre brnenje diska na živce.

para! ::

SSD je obvezen, ja, tko da avtorju priporočam da dokupi, če jih takrat še vedno ne bojo vgrajevali serijsko.

Drugače pa naj bi nove predstavili 11.6. in bi naj imeli retina display ter usb3.

Retina bo omejena na MBP al pride tud na Aire?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

IceIceBaby ::

Saj veš kako je pri Applu, vse so samo govorice. Trenutno sem zasledil le rumorje, da naj bi predstavili 15" MBP z retino, pripravljali pa naj bi tudi Aire in iMace.

Kaj točno se bo zgodilo bomo videli na keynotu. Jaz ne bom gledal, ker sem ravno kupil i5 Aira :)

technolog ::

Mare3 je izjavil:

Kot kaže bom res počakal z nakupom. Samo še to kje se ga najbolj splača kupiti, pa da ni neka nemčija avstrija itd. ker ne poznam jezika?


Cene applovih izdelkov so v Evropi več ali manj iste, ne glede na državo.

AaBoy ::

Mam eno drugo vprašanje, kaj menite bodo se bolj prodajali rabljeni MBP 15, ko bo prišla nova serija ven? Mislim predvsem z i7 in ne C2D procesorji.

trnvpeti ::

Predvidevajo retina zaslone.
Ce to res pride ven, se neretina zasloni ne bodo kaj veliko vohali.

Zheegec ::

Pri Macbook proju (trenutnih) je težava, da imata 13" in osnovni 15" glede na ceno najslabše ekrane v svojem cenovnem rangu že zadnjih 10 let. Pri 15" lahko doplačaš za 1680x1050 nebleščeči ekran, ki je kar OK. Pa katerega koli Maca kupiš moraš obvezno dograditi SSD - da ne boš imel počasnejšega kompa, kot nekdo, ki je kupil "navadnega" prenosnika za 700€ in dogradil SSD :)

Imaš pa pri vseh Macbookih dobro baterijo in zelo dobro ohišje (konkurenčno HPjem in Lenovotom za isto ceno) in baterijo. Majhen minus je, da nima tipkovnice zaščitene proti vdoru tekočine, kar konkurenca ima, samo ni bistveno. Za poslovno uporabo manjka tudi priključek za dodatno baterijo in dock station, samo tega najbrž ne rabiš. V vsakem primeru je MBP 15 kar dober nakup.

[edit] Mare3 - kot vidim tvoj post vmes ga boš imel za Facebook machine. Ne mislit, da ne crkujejo, procent okvar je pač nižji, kot pri PCjih za 500EUR, ampak podoben, kot pri PCjih za 1500EUR. Ravno danes imel pokvarjenega Aira 13 v roki (ki ga je kupil človek zaposlen na Microsoftu, mislil sem, da bom umrl od smeha - Microsoftovec na servis prinese crknjenega Macbook Aira).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

AaBoy ::

Ja zaslon je ful tak tak za takšen denar, ker mam skoro 4 leta star rač in na 15 inch zaslonu resolucijo 1680x1050 in zakon.

zee ::

Invictus je izjavil:

Ko bo Air lahko imel 16 GB RAMa, ga takoj kupim ...

Sicer bo pa novi MBP precej podoben AIru. Brez CD/DVD enote in tanjši. Samo malo bolj zmogljiv bo. Upam da bo imel 4 slote za RAM.


Stirih rez za pomnilnik nima noben prenosnik. Ce rabis 16GB, pac kupis2x 8GB modul.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zheegec ::

Stirih rez za pomnilnik nima noben prenosnik

Oh, how you be wrong :) Že imel v rokah Elitebooka s 4x8GB RAM in 2xSSD + prostor za še enega v RAID 5 :) 6500€ sicer :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zee ::

Za to ceno si kupim delovno postajo (recimo to iz podpisa), pa se ostane za en dober prenosnik s 24'' monitorjem vred.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

zee je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ko bo Air lahko imel 16 GB RAMa, ga takoj kupim ...

Sicer bo pa novi MBP precej podoben AIru. Brez CD/DVD enote in tanjši. Samo malo bolj zmogljiv bo. Upam da bo imel 4 slote za RAM.


Stirih rez za pomnilnik nima noben prenosnik. Ce rabis 16GB, pac kupis2x 8GB modul.

Lenovo serija W jih ima od samega začetka ...

Zdaj te pride 32 GB RAMa približno 200 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SLO_Matej ::

Zheegec je izjavil:

Ravno danes imel pokvarjenega Aira 13 v roki (ki ga je kupil človek zaposlen na Microsoftu, mislil sem, da bom umrl od smeha - Microsoftovec na servis prinese crknjenega Macbook Aira).

Mogoče pa je človek del MS-jeve ekipe, ki razvija programe za OS X in gre morda celo za služben prenosnik? MS je softwersko podjetje, ki izdeluje programe in aplikacije za različne platforme (tudi za iOS, poleg lastnega WP7).

IceIceBaby ::

Pa pokvarjen Air tudi ni nič smešnega ali nenavadnega. Moj prejšnji je bil na servisu zaradi 3 povsem ločenih napak.

Zheegec ::

Ne saj crkne vse, od mednarodne vesoljske postaje do kavnega mlinčka, samo ta situacija je bila pa LOL.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ted ::

Kolegu so na macbookpro-ju tik pred iztekom podaljšane garancije menjali okvarjeno matično ploščo. Če kupiš kupi tudi dodatno garancijo. Sicer bi se sam za tak denar raje odločil za ultrabook-a:

http://www.amazon.de/UX31E-RY009V-Ultra...
Mah...

IceIceBaby ::

Zenbook pride v kratkem nov. Izboljšana tipkovnica in trackpad baje, ivy bridge pa še par malenkosti. Če so popravili tipke in trackpad bo zenbook odličen nakup.

http://www.engadget.com/2012/05/22/asus...

trnvpeti ::

IceIceBaby je izjavil:

Zenbook pride v kratkem nov. Izboljšana tipkovnica in trackpad baje, ivy bridge pa še par malenkosti. Če so popravili tipke in trackpad bo zenbook odličen nakup.

http://www.engadget.com/2012/05/22/asus...

pozabil si na glavno, 1920x1080 HD ips ekran

panteist ::

trnvpeti je izjavil:

pozabil si na glavno, 1920x1080 HD ips ekran

OMG, really? Shut up and take my money! Glih plača bo sovpadala z izzidom, le pozanimat se še morm glede podpore linuxa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: panteist ()

Mavrik ::

(Imam prejšnjega Zenbooka) - Ubuntu dela vredu, malo ima probleme s touchpadom (morš uporabljati "tap to click" ker Ubuntu še ne podpira dobro Apple-style touchpadov - možno da ma ta model to popravljeno), dodati pa moraš še skripto, ki ugasne USBje pred suspendom in jih prižge po resumu (na Ubuntu wiki). Drugače dela super.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

trnvpeti ::

za ta zen je bil podatek, da se bo dobil cenejsi 1600x900, sedaj pa tega ni

tudi jz gledam za lin podporo(crunch ali arch)

Mavrik ::

Ja, prišel je nov, ki je malo debelejši in ima 1366x768 ali 1920x1080 screen, disk in diskretno grafično kartico v dražji različici.
The truth is rarely pure and never simple.

panteist ::

Mavrik je izjavil:

(Imam prejšnjega Zenbooka) - Ubuntu dela vredu, malo ima probleme s touchpadom (morš uporabljati "tap to click" ker Ubuntu še ne podpira dobro Apple-style touchpadov - možno da ma ta model to popravljeno), dodati pa moraš še skripto, ki ugasne USBje. Drugače dela super.
Uh, tole mi je čedalje bolj všeč :)

emmentaler ::

js še počakam botem si pa ubodem enega majhnega novega Maca...Retina&co....malo, kompaktno ter z svinsko veliko resolucijo...
me like:D

Zgodovina sprememb…

para! ::

Ja, če bo retina na Airih in MBPjih bo to precej dober razlog za nakup. Na iPad3ki je slika neverjetna.
Death before dishonor!

emmentaler ::

sploh mi ni jasno kako bo slika na 13inčnem ko bo neki čez 2k resolucije:))

Zheegec ::

Se je treba kar navadit. kakšnih 6 let nazaj 12" 1920x1200 je bilo kar noro. Par let nazaj sem nekaj sprobaval 12" 1920x1080, kar je tudi majhno pri default dpi, ampak pixel pitch je pa noro dober in res ostra slika, kljub temu da je bil anti-glare ekran. Oziroma mislim, da ima Sony še 11" 1920x1080 če ga še delajo? Vem, da se ti mali prenosniki z visoko ločljivostjo (11-13") niso nikoli dobro prodajali in so jih zadnja leta kar ukinjali. Sedaj, ko bo imel Apple nekaj podobnega bo to spet naenkrat nujna zadeva :)

[edit] ali je bil 13"? V glavnem, na default dpi so črke noooorooo majhne :) Že 15" 1920x1080 so. Ampak itak imaš customizable dpi na Windows...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

emmentaler ::

kar sem jaz gledal pred leti, da je imelo hudi resolucijo na malem ekranu, je koštalo več €€ kot apple...predragi so bli, zato jih pa doben ni hotel met...cene teh novih pa baje da ne bodo neki dražje kot pa so sedaj...

AaBoy ::

Gledam sedaj te nove prenosnike, ko so jih izdali in me zanima kaj mi priporočate za programiranje. Gledam pa med MBP in MBA 13, osnovni model. Pač Air ima boljši zaslon vendar lahko Pro-ja nadgradim čez čas. Pač kaj bi mi svetovali?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook za programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7412103 (6177) Saul Goodman
»

macbook air vs macbook pro

Oddelek: Kaj kupiti
246012 (5106) mikko
»

Novi Macbook Pro 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8611497 (9464) JayKay
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438180 (33536) dejanslo

Več podobnih tem