» »

Sistemski disk - preveč porabljenega prostora

Sistemski disk - preveč porabljenega prostora

bmatko ::

Pozdravljeni!

Imam sledeč problem. Za sistemski disk uporabljam SSD 128GB. Potem ko sem inštaliral windowse in še nekaj programov mi indikator pokaže da je zasedeno 90% diska. Ker se mi je to zdelo čudno, sem šel pogledat vsako mapo (tudi skrite) in ugotovil da te zasedajo le 50GB. Torej kam je izginilo ostali 50GB? Probal sem tudi s Diskcleanup-om vendar ni pomagalo. Kakršnakoli pomoč bi mi prav prišla.

Lp
  • spremenil: bluefish ()

amigo_no1 ::

System restore točke ?

svenica ::

Poizkusi z izklopom page-fila in hibernacije. Oboje ti zaseda toliko diska, kolikor je rama v tvojem računalniku.

solatko ::

Mapo za torrente daj na drug disk, saj ti rezervira ves potrebni prostor.
Delo krepa človeka

zavajon ::

Četudi našteješ 50GB za vse datoteke na disku, je to nekoliko preveč, razen če imaš 16GB RAM. Sami windowsi 7 po inštalaciji porabijo kakih 10GB, prištej k temu še pagefile in file za hibernacijo (če imaš vklopljeno). Seveda je še vprašanje, kaj misliš z "še nekaj programov". Si preveril, če je z diskom vse OK?

hojnikb ::

Nwm ka vi vse klačite gor na SSD, jst osebno mam na Win7 32bit v tem trenutku zasedenega 14.6GB placa od 60GB.
Pa mam vso programje + musko gor.
#brezpodpisa

bmatko ::

Hvala za hitro pomoč. Ja je bil lapsus:) 128GB seveda. Imam samo eno system restore točko, ki je nisem sam ustvaril ampak je avtomatična. Kako preverim velikost le te? Torrent mapa je že na drugem disku. Glede na vse komentarje pa je najbolj verjetno da je RAM ker ga imam 32GB. Torej kako izklopim pagefile in hibernacijo ter kaj to pomeni posledično za sistem?

hojnikb ::

pagefile ti v tem primeru nese celih 48GB in Hibernate tut nekaj.
Tak da lepo izklop to ker ne rabiš.

Kak izklopiš pa kr lepo pogooglaj :P
#brezpodpisa

zavajon ::

Hibernacija bi ti v tvojem primeru zasedla 32GB, zato jo imaš najbrž že izklopljeno. Preveri v Power Management. Glede izklapljanja pagefila pa boš našel tako mnenja, da se ga lahko izklopi, kakor tudi taka, da je dobro imeti vsaj minimalnega. Sam se odloči, komu boš verjel. Jaz osebno nekako bolj zaupam Russinovichu, ki pravi, da ga ni dobro izklapljat. Lahko pa prebereš zadnji odstavek tega članka iz linka.

hojnikb ::

pri 32GB rama je pagefile bedarija, sploh na SSDju..
Odloč se pa itk sam .
#brezpodpisa

bmatko ::

Sem mislil da imam hibernacijo že onemogočeno, ker pri shutdown meniju nisem imel te možnosti. Vseeno sem preko cmd-ja probal izklopiti in pridobil 24GB:) Glede pagefila pa sem že malo pogooglal in so mnenja res različna. Po vsej verjetnosti ga bom pustil vklopljenega vendar z omejenim limitom (nekaj GB).

Invictus ::

zavajon je izjavil:

Hibernacija bi ti v tvojem primeru zasedla 32GB, zato jo imaš najbrž že izklopljeno. Preveri v Power Management. Glede izklapljanja pagefila pa boš našel tako mnenja, da se ga lahko izklopi, kakor tudi taka, da je dobro imeti vsaj minimalnega. Sam se odloči, komu boš verjel. Jaz osebno nekako bolj zaupam Russinovichu, ki pravi, da ga ni dobro izklapljat. Lahko pa prebereš zadnji odstavek tega članka iz linka.

Page file ni treba ukinit lahko pa omejiš njegovo velikost. Recimo na 128 MB. Ravno toliko da je sistem srečen ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Premalo prostora na C:\ disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
263421 (3037) Invictus
»

kam mi gre 30gb podatkov na ssdju?

Oddelek: Programska oprema
182223 (1516) Phantomeye
»

Ssd disk pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
151454 (1042) JohnCole
»

Novi poceni SSD-ji iz Corsairja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4915541 (13466) gruntfürmich
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493380 (2182) MrStein

Več podobnih tem