» »

Sesuvanje i7 3820, 64GB sistema, NUJNO

Sesuvanje i7 3820, 64GB sistema, NUJNO

«
1
2

Dragi ::

Pozdrav,

Imam sistem z spodnjo konfiguracijo, ki ga uporabljam za video obdelavo.
Problem je, ker ne deluje kot bi moral. Zaganjanje lahko traja URE.

Pri prizigu neprestano zmrzuje. Pri tem ne pokaze nobene slike.

'Zatakne' se na dva nacina.
Pri prvem se zagozdi za nekje 4 sekunde. Ventilatorji (priklopljeni na maticno plosco) delujejo na maximumu.
Po 4 sekundah se ponovno zazene.

Na maticni plosci je 7 led diod ki sluzijo kot indikator delovanje 'napajalnih faz'. Svetile naj bi vse.
V tem primeru svetita samo dve.

Druga vrsta zatikanja traja malo dlje za okoli 20 sekund.
Ventilatorji delujejo potihoma, sveti vseh 7 modrih led.

PC se tako resetira tudi po par ur skupaj dokler koncno ne pride v Windows OS.

Kolicina rama izgleda ima malenkost vpliva, vendar ne dosti. Dogajalo se je tudi z samo eno 8GB palcko.

Bios na maticni plosci je posodobljen (zadnja verzija).
Obicajno pomaga, ce na maticni plosci pritisnem moder 'OC' gumb za samodejno navijanje, vendar zadnje case tudi tisto nima prevec vpliva.

Se da kaj postorit v BIOS-u?

Naj omenim, da je imela maticna plosca NEPRESTANE probleme z napajalnikom Corsair tx750v2 (popolnoma novim).
Sele, ko sem ga zamenjal za popolnova novega Cooler Masterja 650W je delovalo normalno.

Naj poudarim, da sem popolnoma zgubljen v naprednih bios nastavitvah (navijanje) kar se tice biosov v novih I7 sistemih. Prav mozno je, da je tezava tam, vendar je sam ne prepoznam.

procesor: i7 3820
maticna: msi x79A GD45 8D
http://www.msi.com/product/mb/X79A-GD45...

Po specifikacijah MSI podpira do 128GB DDR3 rama z 16GB na slot.
Ima 8 DDR3 slotov v izmenjajocih modri/sivi barvi socketa


8x8 GB Corsair Vengeance PC3-12800U CL10-10-10-27
Skupaj 64GB

Cooler Master 650W
Crucial M4 128GB
Crucial M4 128GB
5x Trdi diski med 500-1TB
Ati 5700HD (zacasno)
  • spremenil: Dragi ()

RejZoR ::

Home Basic podpira do 8GB, Home Premium do 16GB (64bit verzija) RAM-a. Imaš mogoče kaj od tega?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Realman ::

Vsekakor bi rekel, kriva plošča. Lahko diplomo narediš, pa ne ugotoviš. Če imaš možnost, menjaj ploščo in potem testiraj. Pa ne z drugo MSI!!!!

Dragi ::

@rejzor
Zatakne se TAKOJ pri zagonu. Sploh ne da slike od sebe.

Inicializacija biosa (POST, raid in ostale stvari) trajajo par sekund normalno. Do tega koraka sploh ne pride.


@Realman
Plosco nameravam menjat v kolikor se ne da problema odpravit z 'optimalnimi' nastavitvami v biosu, za kar pa rabim pomoc nekoga, ki to zna.
Kaki nasveti kaj spremenit, recimo frekvenco ali voltazo...
Kot sem rekel prej so mi vse nastavitve tuje.

Prvo bi poskusil povecat voltazo k ramom in znizat frekvenco, vendar ne vem KATERO nastavitev naj spremenim niti na KAKO VREDNOST.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Silvo ::

Probaj mogoče s kakim modulom rama manj zagnati zadevo
seveda resetiraj prej bios na privzete nastavitve.,če ne veš kaj si spremenil.
Ne rabiš spreminjat voltaže zaenkrat...

lp,Silvo
Silvo

ncc2000 ::

pober vwso priferijo ven razen enga navadnega hd-ja, cd-ja, grafe in ene rom pačke, resetiraj bios, pa da vidiš, če tako bios kaj drugače opravi svoje delo

Mesar ::

1 ram, 1 hdd cpu pa mb pa garaf pa testiraj če 9sto dogaja
Your turn to burn!

kuglvinkl ::

Morpš vse stran pobrat in počas začet. Se pravi, samo HDD, potem pa priklapljaš, če prideš čez.

Vedno se najprej pregleda RAM, če gre to čez, je potem časovno najceneje dobit nekej drugo trafo, če je to OK, je običajno odpizdl plato.

Mesar ::

lah je tut CPU, vem da sem mel enega semprona k je BSODe ven metal pa so ga na garanciji menjali... pa ni bil nič skurjen al pa kaj od novega je to delu.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Dragi ::

Periferije nimajo veze. Odklopil sem vse in poskusil z 8x8GB rama. Isto
Naknadno sem ven pobral ves ram in pustil notri samo 1x8GB.
Isto.

Mora biti neka fora z maticno plosco, saj kot sem omenil se sistem vcasih lepo zboota po vklopu tiste samodejne OC funkcije.
No, vcasih.... sedaj tudi to ne pomaga vec.

Tisti OC kot razumem sam spreminja frekvence in voltaze in ravno zaradi tega sumim da rabi maticna malenkost prilagojene nastavitve.

Bios je resetiran (se resetira sam ko se racunalnik koncno pokaze sliko).

Napajalnik je ta Cooler Master ze drugi. Prvotno Crucial tx 750W sploh ni zbootal maticne. Sem se frustriral 3 dni, da sem sploh pogruntal.


Z maticno je pa tako...
Narocena je bila v nemciji v hardwareversand.de 11. Aprila, od tega je ze en mesec in par dni, zatorej je vrniti mislim da vec ne morem.
Lahko edino kupim drugo vendar sem potem stran vrgel 206 eurov (kolikor je stala MSI-jevka).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

first_line ::

Vidim da plata podpira tvoj procesor šele z 7760vA1 BIOSom.
Katerega imaš sedaj ne vem, če nižjo verzijo, lahko vemo kaj je problem.

dzinks63 ::

Se ti to že od začetka dogaja, ali sedaj čez čas?
Najprej pretestiraj ves ram in preglej, če je točno ta tvoj tip in proizvajalec rama sploh kopatibilen z tvojo osnovno ploščo (motherboard ram support). Za začetek postavi vse na stock, s samo eno palčko rama in testiraj. Za ram postavi primerne voltaže in timinge. Ko ti bo z eno palčko delovalo dodajaj po eno in zopet testiraj. Z polnimi bankami rama je že včasih bilo precej problemov, delovale so na slabših nastavitvah ali pa celo samo v single chanelu. Čaka te še ogromno dela, tudi napajalnik če ne daje od sebe dovolj konstantne voltaže, pri tako nabritem sistemu, gre kmalu lahko kaj narobe. Sicer pa za takšnole zadevo, bi moral že v startu posegati po najkvalitetnejših komponetah, da je potem vse skupaj nekako kompatibilno in stabilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Dragi ::

@first_line
Bios je najnovejsi.

@dzinks63
Dogajalo se je na zacetku ves cas z prvim napajalnikom Corsair TX750w. Po menjavi napajalnika na Cooler Master 650W je bil nekaj casa mir, sedaj pa se dogaja isto.

Na stocku je ze sedaj. Ce bi vedel kako povecat voltazo bi to storil ze sam.
Katere nastavitve spreminjat, na kaj jih nastavit....
OC del biosa kjer se nastavlja voltaze, frekvence in ostale periferije je zame neznanka.

Nastavit znam pogone, postavit raid polje, vklopit funkcije procesorja kot je Turbo Boost, Speed step in virtualizacijo, potem se pa ze konca.
Kaj naj spremenim, da povecam voltazo ramov? Na koliko naj nastavim? 1.52V?


Predstavljajte si, da racunalnik obtici pri zagonu v tistem trenutko, ko pritisnete POWER tipko za zagon.
Slike ne, slisim edino kako se diski poganjajo in kako se lucka v DVD pogonu prizge, nakar se racunalnik resetira ali pa ostane zmrznjen se malo dlje (odvisno kako obtici).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Wisse ::

Ali napajalnika ne sumiš več, glede na to, da si imel prej z močnejšim probleme?

Samo ugibam, ampak mogoče pri tvoji radodarni konfiguraciji počepne samo kakšen rail napajalnika (3,3V, 5V, 12V...) in ti to dela težave. Različni raili napajajo različne sklope računalnika in ponujajo tudi različno moč na izhodu. Šele njihov seštevek vrne 650W, kar pa niti približno ne pomeni, da se moč poljubno porazdeli (glej ploščico na napajalniku).

Edit: Sem pozabil, da bi se to popravilo, ko si odstranil večino periferije. Ups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisse ()

Dragi ::

Takole izgleda bios:





Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Janac ::

jaz ti drugega kot recti da zamenjaj plato pa nevem

solatko ::

Za zagon sistema ima tvoj napajalnik preslabe 12V linije. Zamenjaj napajalnik, po možnosti za takega, ki ima samo eno močno 12V linijo. Tvoj ima 3x 19A, kar je za zagon tvojega sistema, občutno premalo - priporočam vsaj 25-30A/12V.
Delo krepa človeka

Janac ::

ce si iz okolice kamnika ti lahko posodim moj psu da bos videl ce je kaj drugace

ncc2000 ::

Dragi je izjavil:


Bios je resetiran (se resetira sam ko se racunalnik koncno pokaze sliko).


lahko tole razložiš?

@edit pa še to: naštel sem, da imaš 8 sata enot ... kam pa to vse priključiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

Janac ::

am na maticno plosco tam kjer so sata konektroji?

8 sata portov imajo cenejse plate, tiste high enda majo tut 12+

ncc2000 ::

Janac je izjavil:

am na maticno plosco tam kjer so sata konektroji?

8 sata portov imajo cenejse plate, tiste high enda majo tut 12+



že že.. samo, koliko pa jih ima njegova?
nekje zgoraj je link, kakšno mobo ima..

feryz ::

Dragi je izjavil:

Z maticno je pa tako...
Narocena je bila v nemciji v hardwareversand.de 11. Aprila, od tega je ze en mesec in par dni, zatorej je vrniti mislim da vec ne morem.
Lahko edino kupim drugo vendar sem potem stran vrgel 206 eurov (kolikor je stala MSI-jevka).
Kaj pa je zdaj to!?
Valjda imaš garancijo. Posnemi video, makar s telefonom, zapakiraj in pošlji nazaj.
Za 200 € boš že počakal par dni. Lahko pa video pošlješ po mail-u, skupaj s vprašanjem, kaj ti je storiti.

Drugače so kar praktične tele internetne trgovine, kaj ne? Doma bi dal par evrov več in jih že par zreklamiral v tem času.

Janac ::

ncc2000 je izjavil:

Janac je izjavil:

am na maticno plosco tam kjer so sata konektroji?

8 sata portov imajo cenejse plate, tiste high enda majo tut 12+



že že.. samo, koliko pa jih ima njegova?
nekje zgoraj je link, kakšno mobo ima..


ahaaaaaaa ta plata jih ma sam 6

ja verjetno ma kaksno pci kartico nevem jaz

TechBeats ::

Lahko še vprašaš tukaj, I7 3820 OC thread
http://www.overclock.net/t/1221208/i7-3...

je kar aktiva tema, tako da boš hitro dobil odgovor glede navijanja in nastavite voltaž.


Za trenutno situacijo bi pa rekel to, MSI matične so bolj tko tko, 64gb rama je veliko in naredi večji stres na matično (višanje voltaž je kar nuja), samo če praviš da je isti šmoren z samo 8gb rama potem nekaj ni ok.

Mogoče je kriva auto voltaža za cpu in ko se boota nekaj zamede cpu in ga noče spustiti naprej.

Ko praviš da imaš 4 vente na matični a si siguren, da niso premočni za matično oz hočejo preveč voltaže in zato matična kolcne.. Jaz sem imel podoben problem, ko sem priklopil 140mm fan direktno na matično, ko sem ga priklopil na napajalc (4pin disk molex) je bilo ok. Mogoče probaj še ti kakšn ventilator priklopit na napajalnik z 4pin molex.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Dragi ::

TechBeats je izjavil:

Lahko še vprašaš tukaj, I7 3820 OC thread
http://www.overclock.net/t/1221208/i7-3...

je kar aktiva tema, tako da boš hitro dobil odgovor glede navijanja in nastavite voltaž.


Za trenutno situacijo bi pa rekel to, MSI matične so bolj tko tko, 64gb rama je veliko in naredi večji stres na matično (višanje voltaž je kar nuja), samo če praviš da je isti šmoren z samo 8gb rama potem nekaj ni ok.

Mogoče je kriva auto voltaža za cpu in ko se boota nekaj zamede cpu in ga noče spustiti naprej.

Ko praviš da imaš 4 vente na matični a si siguren, da niso premočni za matično oz hočejo preveč voltaže in zato matična kolcne.. Jaz sem imel podoben problem, ko sem priklopil 140mm fan direktno na matično, ko sem ga priklopil na napajalc (4pin disk molex) je bilo ok. Mogoče probaj še ti kakšn ventilator priklopit na napajalnik z 4pin molex.

Uff pa res, na to nisem pomislil.

Bi pojasnilo zakaj se dogaja bolj pogosto zadnje case. Pred enim tednom sem dodal se 2 ventilatorja na maticno.
Testiram jutri in porocam!

Trdi diski so vsi prikljuceni na napajanje, ne pa na maticno, ker ni dovolj prikljuckov.
Da vem, prej bi moral pogledat teste katero maticno je dobro vzet ampak se mi je mudilo in sem vzel tisto MSijevo.
Sedaj imam pa sranje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

feryz ::

TechBeats je izjavil:

Ko praviš da imaš 4 vente na matični a si siguren, da niso premočni za matično oz hočejo preveč voltaže in zato matična kolcne.. Jaz sem imel podoben problem, ko sem priklopil 140mm fan direktno na matično, ko sem ga priklopil na napajalc (4pin disk molex) je bilo ok. Mogoče probaj še ti kakšn ventilator priklopit na napajalnik z 4pin molex.
Ja, to bo to.
Plata lahko zvleče preko konektorjev preko 300W štroma, 1 vent pokuri 1 cel vat. Štirje tako pokurijo že pošastne 4W.
Če jih odklopiš, boš dejansko zelo razbremenil comp.

Če je to res, kar pišeš, potem si imel stik v konektorju, poškodovano plato, karkoli!
Lahko bi to bilo tudi tukaj vzrok, zato pa so mu napisali, naj iz plate populi vse!!!
Pa še ven naj jo da iz ohišja in proba na mizi. Lahko da je kaj v stiku.

Zadnjič mi je spet uletel frajer, ki je nadgradil računalnik in prišravfal ploščo brez distančnikov, direkt na ohišje. Seveda le s tremi šraufi, ker onih pri maski ni mogel dati, ker niso dosegli lukenj. Je pa delala par dni in kar je najlepše, na koncu je izpadla DOA in tip je dobil novo. Distančnike je pa le našraufal noter.

ncc2000 ::

Dragi je izjavil:


Trdi diski so vsi prikljuceni na napajanje, ne pa na maticno, ker ni dovolj prikljuckov.


Daj nekomu drugemu, da pregleda sestavljenost mašine, mogoče gre za banalen problem....

Janac ::

kako mas pa ti sploh sestavljeno to kisto?

Dragi ::

Feryz, Par let nazaj sem aktivno navijal tako da vem kako se te stvarem streze. Ker pa nisem na tekocem z hardware sceno pa se na navijanje in konfiguracijo i7 sistemov ne spoznam.

Ne skrbi =)


Ventilatorji so odklopljeni vsi, prav tako sem odklopil vse diske sedaj ker je samo vprasanje casa preden mi kateri crkne. Konstantni zagon je groza za motorje.

Plata je bila tudi na mizi prej, na kartonu in lesu. Isti smorn.

Naj omenim da se to resetiranje izvaja ciklicno. Se pravi na vsakih 10sekund ali karkoli pac.
Sem posnel kratek video, uploada se sedajle na dropbox

blackbfm ::

MSI matične so bolj tko tko


Kako tko? Govora je o plati za 200 eur ne o taki za 30 ali kolikor pač že so najcenejše. Na pogled izgleda čisto na nivoju.

Dragi ::

TechBeats ::

^
Ja pomoje da je krivo to preveč ventilatorjev in ne dobi dvolj štorma za boot.

feryz je izjavil:

TechBeats je izjavil:

Ko praviš da imaš 4 vente na matični a si siguren, da niso premočni za matično oz hočejo preveč voltaže in zato matična kolcne.. Jaz sem imel podoben problem, ko sem priklopil 140mm fan direktno na matično, ko sem ga priklopil na napajalc (4pin disk molex) je bilo ok. Mogoče probaj še ti kakšn ventilator priklopit na napajalnik z 4pin molex.
Ja, to bo to.
Plata lahko zvleče preko konektorjev preko 300W štroma, 1 vent pokuri 1 cel vat. Štirje tako pokurijo že pošastne 4W.
Če jih odklopiš, boš dejansko zelo razbremenil comp.

Če je to res, kar pišeš, potem si imel stik v konektorju, poškodovano plato, karkoli!

Nevem a je to sarkazem? :P in a se nanašaš name ali na Dragija

ampak ok, v mojem primeru ja je ta 140m fan pokuril preveč štroma in je resetiralo komp oz se je skos prižigal in ogašal. Ta 140mm fan je bil prej od procesorja (scythe zipang 1000rpm), sedaj sem ga pa priklopil na nek stranski fan priključek in se je začelo to.. Čim sem pa uporabil 4pin molex disk priključek /podaljšek
nekaj takega kot to

pa zadeva dela spet kot je treba (več kot 6-7 mesecev)..

Kako tko? Govora je o plati za 200 eur ne o taki za 30 ali kolikor pač že so najcenejše. Na pogled izgleda čisto na nivoju.


Ja MSI plate niso bile kaj preveč na dobrem glasu, govorim iz preteklosti. Nevem kako je sedaj, amapk kar sem videl po raznih forumih folk ni kaj preveč navdušen nad njimi (buggy bios, niso kaj dobri OC'erji). Sem pa samo omenil, nisem rekal da je sranje in da naj takoj zamena. :)
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

blackbfm ::

Sicer taka sestava je bolj eksotika, ni stestirano na masi uporabnikov in lahko prihaja do kakšnih nekompatibilnosti...AMPAK če ti je en čas delovalo potem bi jaz tak reku:

1) nekaj z napajalnikom
2) fuč plata

Dej najdi še kakšen napajalnik za stestirat da res izločiš to.

bosmla ::

98% da je kriv napajalnik - v taksno masino daj noter nekaj kar stane cca 200€ in ima najmanj 800W

blackbfm ::

V bistvu če tak pogledaš...glede na video, plata trza, neke zadeve se izvajajo samo ne pride skozi..pri neki klasični okvari je plata ponavadi mrtva:)

Dragi ::

Da, tocno tako.

In potem ce pritisnem tisti OC gumb na plati preklopi na drugi 'oc' profil in deluje ok. Vcasih...

Tako da neka fora je z nastavitvami, samo nevem katerimi.

blackbfm ::

Jah po tej teoriji je tak da ti očitno deluje ravno na meji..z oc profilom je stvar malenkost bolj optimalno nastavljena zato včasih potegne ampak še vedno je precej na meji..verjetno se ne gre zanašat na to oz. dvomim da bi na tak način dolgoročno rešil problem.

Mislim da je prvi pogoj za stabilno delovanje pcja to da ti stvar normalno deluje na tovarniških oz. failsafe nastavitvah..šele potem se greš lahko fino nastavljanje.

Icematxyz ::

Sistem mora na "stock" nastavitvah delovati stabilno, torej zamenjaj ali osnovno ploščo ali pomnilniške module in bo težava odpravljena.

Na lastno odgovornost pa lahko povišaš na tej kombinaciji strojne opreme System Agent Voltage (SA) na 1.2V. Predvidevam, da bo potem sistem deloval stabilno!

69charger ::

Ma te MSI plate so čudne. Sem sam imel eno za 90€ na AM3 pa nikakor ni bilo možno sistema naložit(kar naenkrat je prenehalo kopirat), verjetno je bil defekt v SATA kontrolerju. Na tvojem mestu bi jo nazaj poslal in zahteval drugo.

Aja, našel sem TEMO v kateri razpravljajo o mnogih problemih te plošče. Mogoče posodobitev BIOSa?
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

Realman ::

JAz sem plato takoj obsodil, zato ker v življenju več ne kupim MSIjeve plate. Pa ne me narobe razumet, veliko sistemov čisto normalno laufa na njih. Samo sam imam sem imel v 12 letih 3 takšne primere teh plošč, da bi lahko roman napisal.
Tako, da najprej še poskusi ram, če imaš možnost kje dobit, potem pa pomoje samo menjava plošče ostaja.

solatko ::

Po ogledu filmčka, sem vedno bolj prepričan, da je problem v preslabem napajalniku. Če vzameš ven plato in daš gor samo grafiko, RAM in CPU, boš komaj prišel v bios. 12V-ne linije so preslabe. Imeti moraš vsaj 20- 25A po liniji, da ti bo ta sistem deloval normalno. Preveri tudi kompatabilnost CPU, MB in RAM-ov, na MSI-jevi strani.
V plošči sigurno ni težava, saj ti poizkuša lepo zagnati vse stvari po vrsti.

Največja napaka pri sestavi novega računalnika je neujemanje različnih komponent.

Vedno se pogleda priporočila izdelovalca MB, saj je tisto, kar priporočajo, stestirano, tako da nikoli ni problemov s plato, če so stvari kupljene glede na ploščo.

Vedno je največji problem zagon računalnika, saj gredo takrat skozi vsi testi in vse komponente na 100%, če sistem zazna kakšno neujemanje ponovi postopek, tako se dogaja to, kar se dogaja tebi.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

Če odstraniš **vse** (tudi hdd in dodatne ventilatorje) razen 1 palčke tama in grafične, je kaj razlike ?
V biosu, pod "Save & Exit" izberi "Restore Defaults".

S sobno el. vtičnico je vse v redu ? Imaš še kak ups vmes ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

solatko ::

amigo_no1 - bravo, vidiš na to niti nisem pomislil - preglej, če ti ozemljitev na šuko vtičnici deluje, smo imeli primer pri stranki, da mu računalnik doma ni zagnalo, na servisu pa je delovalo b.p., rešitev - vklop na drugo vtičnico.
Delo krepa človeka

korenje3 ::

sicer nisme vse solate bral v tej temi, ampak mislim da je narobe nameščen hladilnik procesorja.

solatko je izjavil:

amigo_no1 - bravo, vidiš na to niti nisem pomislil - preglej, če ti ozemljitev na šuko vtičnici deluje, smo imeli primer pri stranki, da mu računalnik doma ni zagnalo, na servisu pa je delovalo b.p., rešitev - vklop na drugo vtičnico.


jaz nisem mel zemlje na vtičnici, pa mi je pc delal normalno, razen fickering na monitju je bil viden... :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Dragi ::

solatko napajalnik je 700W. +12V linija zmore oddati 50A.

Trenutno deluje OK z vklopljenim OC profilom. So pa odklopljeni vsi diski in vsi ventilatorji razen tistega za procesor.

Samo tako ne gre... Cez 2 ure bo pa spet crknilo...

Mesar ::

Zakaj z OC profilom? Default profil daj pa testiraj z minimalno opreme, seveda pred tem testiraj memory, memory grafične, Super PI, če vse to pride skoz dodajaj počasi strojno opremo če se začnejo napake in/ali nihanja v napetosti je kriv PSU, drugače pa verjetno plata.
Your turn to burn!

69charger ::

Kot vidim v prvem postu da če mu niti z Corsair TX750 ni potegnilo potem je najverjetneje plata samo še za odpad.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Mesar ::

Sej pa ima garancijo al ka?
Your turn to burn!

solatko ::

Dragi - "Naj omenim, da je imela maticna plosca NEPRESTANE probleme z napajalnikom Corsair tx750v2 (popolnoma novim).
Sele, ko sem ga zamenjal za popolnova novega Cooler Masterja 650W je delovalo normalno."

Izhajal sem iz tvojih podatkov - CM ima pri 650W 3x12/19A in to je za tvoj sistem premalo.
Nekaj imaš narobe postavljeno - pojdi tako kot so ti predlagali - po komponentah. Brez da se zadeva vidi, je težko dat konkreten nasvet, govorim pač iz prakse in poizkušam predlagat uporabne rešitve. Si preveril ozemljitev (nekatere plošče ne delajo v redu, če ozemljitev ni vredu).

Napisal si, kako ti trenutno deluje in že ugotavljaš, da ne bo šlo. V takem primeru ti lahko pomaga samo servis, ki ti bo komponente preveril, stestiral in pravilno sestavil v sistem. Celoten sistem bo tudi stestiran in nekaj časa bi moral imeti mir.

Sam lahko narediš enako. Odpri stran MSI-ja in preglej, če imaš CPU in RAM-e v skladu z MB. Če je to v redu, sestavi komponente po navodilih za tovarniške nastavitve, procesor, rame in grafično, dodaj sistemski disk in DVD enoto, če jo imaš. Sistem startaj in opazuj dogajanje. Če gre vse brez problema, vzemi kakšen testen program in zadevo obremeni za kakšno uro, dve (za silo je tudi test v everestu dober).
Če bo to vse preživelo (v everestu lahko opazuješ, kaj se dogaja s temperaturami, voltažo in kakšna je poraba v Watih).
To vse naredi na default nastavitvah, potem pa to zaženi še pod OC in enako testiraj nekaj časa. Temperature morajo ostati pod 80C, če gre višje, je problem hlajenje. Če napetosti niso stabilne, je problem v napajalniku, če pa zadeva ne deluje, je problem lahko v vsaki komponenti.
Delo krepa človeka

TechBeats ::

Nevem no, meni se bolj zdi problem z uni extra ventilatorji (sploh če so 12v) in kakšno voltažno v biosu..

Kot sem omenil, probaj tukaj vprašati za kakšno extra nastavitev oz dodaj une bios slike in naj povejo, če je kaj premalo al preveč.
http://www.overclock.net/t/1221208/i7-3...
AciD TriP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
947204 (5316) strumf666
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511407 (7480) Heavy
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466789 (3512) radmannsdorf
»

Računalnik se ne vžge pravilno

Oddelek: Strojna oprema
462169 (1824) Robi :P
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922359 (21170) LukaTCE

Več podobnih tem