» »

Nastavitev omrežja med win xp in win7

Nastavitev omrežja med win xp in win7

D_u_H_e_C ::

Zdravo. Imam en dokaj velik problem.
Namreč vzpostavit želim povezavo med dvema računalnikoma.... Na enem so xpji, na drugem je win7
Naj mi prosim kdo razloži kako se naj lotim tega, ker meni ne uspe :Sje kje na netu lepo opisan postopek kako pa kaj? namreč nujno bi potreboval omrežje...
Hvala že vnaprej
LP

xyd1 ::

klik

če kaj nebo jasno pa vprašaj

D_u_H_e_C ::

hehe :)
em tnx za pomoč, ampak potem sem uspel nekako rešit... ni blo nič posebnega sicer... :)

bisernik ::

Da nam nove teme odpiral...

Mam hišni računalnik v sobi, kjer mam Win XP, na prenosniku mam pa Win 7. Na hišnem računalniku lahko odprem in spreminjam mape, ki so v skupni rabi na prenosniku, medtem ko na prenosniku (kjer mam win 7) v omrežni soseščini vidim hišni računalnik, odpret pa mape ne morem, ker me vedno sprašuje za neko geslo (vnos omrežnega gesla).
Mam enako delovno skupino na obeh računalnikih. Na Win 7 mam pri nastavitvah skupne rabe izklopljeno skupno rabo, zaščiteno z geslom.

Sem naredo po navodilih, ki so na linku v postu od predhodnika zgoraj, ampak nekaj ni vredi...

Sem gledal tudi na tej strani, kjer nekaj piše, da je včasih treba odpreti vrata za dostop, da se omogoči povezava. Kje pridem do teh UDP-jev in TCP-jev?

Kje se preklaplajo ti UDP-ji in TCP-ji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bisernik ()

amigo_no1 ::

Sem gledal tudi na tej strani, kjer nekaj piše, da je včasih treba odpreti vrata za dostop, da se omogoči povezava. Kje pridem do teh UDP-jev in TCP-jev?

V lanu ti no potrebno nič odpirati portov.
Hišni računalnik in prenosnik sta povezana na router ?

bisernik ::

Hišni računalnik je povezan na ruter preko kabla, prenosnik pa brezžično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821568 (15006) kamuee
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472990 (2541) RuskiSnajper
»

win7 pa vista v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
172027 (1776) tey007
»

Čudno obnašanje uTorrenta in odpiranje portov ( slab prenos )

Oddelek: Programska oprema
82687 (2515) blackbfm
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289364 (6300) bastadu

Več podobnih tem