» »

Označevanje(labeling) mrežnih kablov

Označevanje(labeling) mrežnih kablov

levaky ::

LP!

V enem rack ohišju moram označiti patch kable pa ne vem točno, kako se tega lotiti.

Špica bi bilo dobiti kakšne A4 liste s takšnimi nalepkami:



Bi jih lahko hitro na maso sprintal in polimal.

Na voljo imam tudi Brother PT-2480 printer, tako da tudi to pride v poštev.

Kako vi rešujete to?

lp, Matej

Nagi Bator ::

Kako vi rešujete to?

Alkoholni flomaster. Res pa se nikdar nisem mel cele solate kablov za oznacit.

gumby ::

Zakaj bi sploh označeval patch kable? Označuje se ponavadi vtičnica na panelu...
my brain hurts

darkolord ::

Zakaj bi sploh označeval patch kable? Označuje se ponavadi vtičnica na panelu...
Zato da ti ni treba razdirati celega šopa kablov, da ugotoviš, kam na switchu je ta kabel vtaknjen?

tony1 ::

Rešitev so:
a) plastične napisne vezice, v željeni velikosti, nanje pišeš z markerjem

b) industrijske nalepke, ki se termično printajo s tiskalnikom Brother P-touch in trajajo vsaj kakšnih 10 let. Tiskalnik tovarniško podpira napis tipa zastavica, ki ti isti tekst naprinta dvakrat in nato oba konca oviješ okrog kabla

tony1 ::

Še to: vidim, da imaš Brotherjev P-touch tiskalnik: v množici knofov na njem (ali v programu za tisk) poišči knof FÄNCHEN, kar pomeni zastavica in tako spirntaj nalepke.

levaky ::

Tale printanje z ptouchom je fino, malo me moti edino to, da potem te zastavice visijo okoli:) Rajši bi imel nekaj, kar se ovije okoli kabla, tako kot tiste nalepke v sliki, ki sem jo prilimal. Morda kdo ve, kje v Sloveniji bi se dalo dobiti takšne nalepke?

Razmišljal sem, da bi vzel 24mm oz 36mm širok trak in nanj natisnil label, potem pa ta trak ovil okoli kabla. Trenutno imam 12mm trak in pride ravno okoli polovice UTP kabla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: levaky ()

tony1 ::

levaky je izjavil:

Razmišljal sem, da bi vzel 24mm oz 36mm širok trak in nanj natisnil label, potem pa ta trak ovil okoli kabla. Trenutno imam 12mm trak in pride ravno okoli polovice UTP kabla.


Tole je prava rešitev. Saj se da tudi smer tiska nastaviti in naprintaš z opcijo zastave na dovolj širok trak takole:
AAAA
----
AAAA

In potem pri črtkanih črtah samo prepogneš in nalepiš na kabel (uporabi pač bolj majhne fonte, pa bodo nalepke manjše). Aja, 24mm trak sicer ne bo dovolj velik za UTP kable, bi pa bil za optiko. Vprašanje je, če boš v tvoj P-touch spravil kaseto s 36mm?

Mesar ::

jaz običajno z nožkom zarežem zarezice v ovoj kabla...

1 zarezica = 1
2 zarezici = 2
3 zarezice = 3
...

pol pa še mam zraven tabelo kaj pomeni katera številka. Do zdaj še ni blo nekih problemov.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jype ()

Phoebus ::

no, mesarjev predlog ni ravno top :-)

levaky ::

Hehe, ta mi niti preveč ne diši:) Sploh pa nebi šel novih patch kablov rezati:)

tony1: tvojega predloga moj brother ne omogoča... Pa tudi sicer so mi te zastavice mal problematične, nikoli mi ne uspe zalimati tako, da se oba konca lepo pokrijeta:) Vedno en nekje malo štrli:)

Najraje bi imel take nalepke, kot so tiste zgoraj. En del je bel, ostalo pa prozorno in samo oviješ okoli in okoli.... Problem je samo v tem, da ne vem, kje bi jih dobil.

Matej

darkolord ::

nikoli mi ne uspe zalimati tako, da se oba konca lepo pokrijeta:) Vedno en nekje malo štrli:)
Zalepiš konca skupaj, potem pa še proti sredini?

Najraje bi imel take nalepke, kot so tiste zgoraj. En del je bel, ostalo pa prozorno in samo oviješ okoli in okoli.... Problem je samo v tem, da ne vem, kje bi jih dobil.
Samih nalepk ni problem najti, problem je, da niso poceni, napravice, ki nanje tiskajo (no, lahko tudi ročno), so pa tudi drage ko žafran

Če jih pa najdeš kje blizu in/ali ugodno, pa seveda deli to z nami :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

fosil ::

Uporabiš navadno nalepko ali kar papir in potem oviješ s širokim selotejpom.
Tako je!

darkolord ::

Hmm, "LSL-77-602" zgleda kar v redu...

levaky ::

ravno nasprotno, izgledajo odlično. Z njimi oz podobnimi sem delal v nemčiji in moram reči, da je bila poezija. Problem je le v tem, da ne vem, kje bi jih dobil v sloveniji oz vsaj v evropi, da jih naročim.

Matej

levaky ::

Našel sem podjetje http://www.sharpmark.com/, ki se ukvarja točno s tem. Pa še v Angliji so locirani.

Sicer zadeve niso poceni, ampak po drugi strani, 22 funtov za 1050 nalepk tud ni veliko. Juhej!

Matej

gumby ::

darkolord je izjavil:

Zato da ti ni treba razdirati celega šopa kablov, da ugotoviš, kam na switchu je ta kabel vtaknjen?

Narediš spisek povezav in ga obesiš na vrata omare. Boš prej našel oba konca kabla, kot pa da iščeš oznako na kablu...
my brain hurts

darkolord ::

Sicer zadeve niso poceni, ampak po drugi strani, 22 funtov za 1050 nalepk tud ni veliko. Juhej!
Poštnina je pa še tudi toliko :\

A boš naročil tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

levaky ::

Ne vem še, se moram pozanimati, koliko pride poštnina. Matr, ne more bit poštnina 22 funtov, če pošljejo po običajni pošti...

balocom ::

natisneš navadno nalepko, nalepiš nalepko na kabel in daš okoli prozorno termoskrčljivo cevko.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Mesar ::

lahko daš prek ono folijo za zvezke ovijat? think ppl
Your turn to burn!

mat xxl ::

Mesar je izjavil:

jaz običajno z nožkom zarežem zarezice v ovoj kabla...

1 zarezica = 1
2 zarezici = 2
3 zarezice = 3
...

pol pa še mam zraven tabelo kaj pomeni katera številka. Do zdaj še ni blo nekih problemov.


Mesar od tebe bi pa res kako bolj izvirno idejo pričakoval, kot recimo narediš z vžigalnikom in ognjem na enega 1 črno piko, na naslednjega 2 ....................

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

darkolord ::

in daš okoli prozorno termoskrčljivo cevko.
Čez konektor?

Mesar ::

Jah pa jo pol zakuriš... tak se dela če si Čeh. Glede na to kake bedarije dela najboljše, da si naredi kable različnih dolžin pa bo glede na dolžino vedel kateri kabel pride kam... prvi kabel je dolg 100cm, vsak naslednji pa 1cm daljši...
Your turn to burn!

levaky ::

Mislim da se bom odločil kar za nalepke od sharpmark. Rajši kak € več, pa da zadeva proper zgleda.

Baja ::

Obujam temo. Stric Gugl noče sodelovati pa me zanima ali je kdo našel kje v Sloveniji take ali drugačne nalepke za označavanje UTP kablov?

lp

Opkow ::

Poglej pri firmi Techtrade.

tony1 ::

Brotherjeve napisne trakove (nalepke) se zagotovo dobi pri nas, ne vem pa, kje jih firma nabavlja.

Prav tako se da pri nas kupiti napisne vezice (ki so, če rabiš na roke napisati le nekaj malega, še bolj priročne) pri:
http://www.sm-s.si/katalog.php

dj_jojo ::

Brother ima super rešitve za take zadeve:

angleški link: http://www.brother.co.uk/business-solut...

Nekateri tiskalniki imajo možnost navpičnega tiska, ki ti ga potem zareže ali odreže na dober primerno dolg trak, ki ga oviješ okrog kabla. Lahko uvozis podatke iz tabele in hkrati natisneš vse nalepke, nekateri tiskalniki so wifi drugi ročni. Dobiš trake različnih barv in kombinacij ter tipov.

Je pa vprašanje če rabiš to narediti 1x, ali se splača kupiti tiskalnik.


lpd

Baja ::

hvala vse za predloge.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskalnik za nalepke

Oddelek: Pomoč in nasveti
251687 (1078) JeBelaCesta
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826739 (12468) denisbegood
»

Kaj proži alarm proti krajam v trgovinah?

Oddelek: Loža
122885 (2185) Pečo89
»

Kateri kabel za omrežje v hiši? utp/ftp/stp/sftp?

Oddelek: Omrežja in internet
2811251 (8927) antonija
»

izgube pri dolgem mrežnem kablu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101409 (1199) darkolord

Več podobnih tem