» »

Ko ste kupili rabljen avto...

Ko ste kupili rabljen avto...

jalovec09 ::

mi je deloval brezproblema, sem moral takoj nekaj vložiti, sem kupil mačka v žaklu itd.

Sam tko me zanima, kolk so prodajalci pošteni.

Zheegec ::

Dosedaj sem kupil 2 rabljena (oba Alfa Romeo), oba delovala super (oz enega še vedno imam). Je pa res, da nikoli ne gledam kilometrov, ko kupujem rabljen avto in imam zato ponavadi manj težav. 2 leti star avto je imel 100k km, kar večina slovencev še pogledala nebi.

kalko ::

Pozabil si še opcijo "kupil sem avto, za katerega sem že ob ogledu vedel, da bo treba v njega še nekaj vložiti".

Roko na srce, večina fizičnih oseb se za prodajo avta odloči takrat, ko bi bilo treba vanj vložiti jurja ali več. Bodisi pred velikim servisom, bodisi pred večjimi popravili, recimo obnovo podvozja, ipd.

Blinder ::

nisi ti sonček že 20+ avtov kupil? ti bi moral nam povedat kolko so prodajalci pošteni...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jalovec09 ::

Najbolj sem se na*ebal v avtohiši Avtodelta v Ljubljani, ko so mi prodali avto z slabim motorjem, ta zadnji nakup, 1 leto mi dela avto, se vozi, je pa požrešen olja, ampak garancija do 1l/1000km, ni ravno nateg....bi bil, če bi avto pil olja 1.1l/1000km ...

Malajlo ::

Sicer kupujem samo nove avte, enkrat za spremembo pa sem za drugi avto pri bajti kupil rabljenega pri dealerju (vse sorte iz Italije/Nemčije).
4 leta star (leasing, očitno), ohranjen, malce pobuškan, s sumljivimi amortizerji (ki so res spustili čez eno leto!), sicer pa več kot ugodno (ker ni bil dizelaš).
In potem zimske gume, pa glavni servis na 100k km, amortizerji, pa nekaj več obiskov na servisu zaradi CNG, ampak stroški do sedaj odtehtajo nakup, beri: nisem v minusu 8-)
Roko na srce, večina fizičnih oseb se za prodajo avta odloči takrat, ko bi bilo treba vanj vložiti jurja ali več. Bodisi pred velikim servisom, bodisi pred večjimi popravili, recimo obnovo podvozja, ipd.

Sicer nisem večina, ker avtomobile menjam iz nečimrnosti po 4-5 letih. Vsi brezhibni, servisirani, lepi kot iz škatlice (zavarovalnica pa ja lahko plača preliv po vratih po petih letih plačevanja kaska). Vredni pa ravno toliko kot porajsani, obšlesani, znucani ostali, pa kaj :))

Mesar ::

Torej najboljše kupit alfo s čimveč kilometri?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jype ()

Malajlo ::

jalovec09 je izjavil:

Najbolj sem se na*ebal v avtohiši Avtodelta v Ljubljani, ko so mi prodali avto z slabim motorjem, ta zadnji nakup, 1 leto mi dela avto, se vozi, je pa požrešen olja, ampak garancija do 1l/1000km, ni ravno nateg....bi bil, če bi avto pil olja 1.1l/1000km ...

Opel ima za nove avte 6dcl/1000 km mejo porabe. Kar je več, je za servisirat, sicer pa čisto po tovarniških normah.
Če pa vprašaš kakega rally voznika ali podobno, ti bo povedal, da če avto ne pije olja, je nekaj narobe. To mora pit, tako veš, da se podmazuje :|

Good Guy ::

Mesar je izjavil:

Torej najboljše kupit alfo s čimveč kilometri?


če hočeš avto, stran od italjanov :))

pobalinka2 ::

Hmmm. Kupila 3 leta starega VW golfa, 5-sportsline, 50.000km z DSG avtomatskim menjalnikom. Imel je ze 2 lastnika, kao nikol karamboliran (kasnej sm zvedla, da to ne drzi cist ampak je bil ustrezno obnovljen), 10k€. Vlozt sm mogla 3 jurje, ampak mi zdaj 2,5 leti deluje BP. dobila sm pa 1,5k€ nazaj od prodajalca, ker je prec nasledn dan sla turbina in je bil model ful fer. Sm pa kupvala od fizicne osebe in ne prek kaksne avtohise, ker so fanta v Nm kr konkretno nategnli pri nakupu.
Nakupa ne obzalujem.

Mesar ::

Kolko ti pa olja žere? Kje so zaj vsi VW fanboyi? Ko točijo olje v svoje golfe z vlkimi kantami kr jim žre 2L na 1000km pa to še vedno kao ni dosti.
Your turn to burn!

Zheegec ::

Mesar je izjavil:

Torej najboljše kupit alfo s čimveč kilometri?

:))
DA! Več jih je, bolj je ziher da so točni in da boš potem naprej pravilno delal servise. Potem moraš samo upati, da je tisti pred teboj tudi bil priden.
Sedaj ima 6 let star avto okoli 200k km pa dela kot urca. Če bi pa, ko sem ga kupil s 100k km bil prevrten na 50k km, bi pa velik servis delal 50k prepozno...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mesar ::

Hja, kak se servisi pred tem delajo pa nikoli ne veš, eni grejo pri 100kkm velik dnar zmetat na uradni servis, drugi pa k prvemu "domačemu" mehaniku, da menja samo tisto "nujno".
Your turn to burn!

pobalinka2 ::

1,1l na 1000km :)

Mesar ::

A vsakič ko greš tankat še liter olja kupiš? Če ne vsakič pa vsakič drugič zagotovo. :))
Your turn to burn!

Gandalfar ::

Pejt drugam tarnat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dolivanje hladilne tekočine motorja

Oddelek: Na cesti
357710 (7060) Daliborg
»

Motorna olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7818669 (9925) hojnikb
»

Skoraj nov avto pije olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6222101 (20366) bosmla
»

Kam izginja motorno olje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5233745 (31984) jalovec09

Več podobnih tem