» »

Pomoč ali je možna priključitev SSD disk na SATA priključek

Pomoč ali je možna priključitev SSD disk na SATA priključek

easyrider3 ::

Mi lahko kdo svetuje če je možna priključitev SSD diska na SATA priključek?
Sem pred odločitvijo ali bi menjal HDD disk ker mi že kar nekaj časa gre to škripanje po računalniku na jetra in bi si nabavil SSD disk in to sicer samo za sistem in kakšen program. Nabavil bi pa naslednjega CORSAIR FORCE 3 60GB ker nebi zaenkrat rabil večjega. http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t... Sedaj se sprašujem ali mi bo sploh deloval na moji matični plošči,ker je že kar stara in ima samo SATA priključka a drugače naj bi bil SATA 3 priključek.
Tukaj je še naslov moje matične plošče:-------http://www.dealtime.com/Foxconn-P4M800P...
------http://reviews.cnet.com/motherboards/fo...
Prosim da mi bilokateri svetuje kaj narediti ali bi disk funkcioniral ali se da preko kakšnega adapterja priključit ali preko PCI priključka ???
Drugače bi pa res enkrat že hotel imeti SSD disk ker drugače sploh ne rabim nekega velikega prostorskega diska,ker nimam nobene potrebe po filmih,glasbi ali podobnega. Mislim da za sistem bi obvezno moral računalnik imeti SSD disk ker le tako deluje tako kot bi moral.

Zheegec ::

Kam pa boš priključil SSD disk, če pa ne na SATA priključek? Nekateri zelo dragi imajo SAS priključek, samo to pač ne pride v poštev.

Furbo ::

Ta plata ima zgleda SATA 1, ne vem kje si videl kaj več. Bo pa delalo kot vem, čeprav počasneje, še vedno pa svetlobna leta pred diskom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::

Uf, jeba bo, tale plata ima SB VT8237R, ki je imel tezave ze s sata 3gbit diski.

Given the importance of backward compatibility between SATA 1.5 Gbit/s controllers and SATA 3 Gbit/s devices, SATA 3 Gbit/s autonegotiation sequence is designed to fall back to SATA 1.5 Gbit/s speed when in communication with such devices. In practice, some older SATA controllers do not properly implement SATA speed negotiation. Affected systems require the user to set the SATA 3 Gbit/s peripherals to 1.5 Gbit/s mode, generally through the use of a jumper, however some drives lack this jumper. Chipsets known to have this fault include the VIA VT8237 and VT8237R southbridges, and the VIA VT6420, VT6421A and VT6421L standalone SATA controllers.

easyrider3 ::

Samo da bi delovalo pa čeprav z hitrostjo kot jo ima SATA1 ker še vedno bo stokrat boljše in hitrejše delovanje kot pa HDD disk.

Dr M a potem misliš da ne bi deloval SSD disk???

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

crucial bx100 crystal disk mark slab rezultat

Oddelek: Strojna oprema
493004 (2276) dj_uro
»

Dograditev prenosnika HDD + SSD

Oddelek: Strojna oprema
61058 (1009) Figurant1991
»

Pocasen SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
453862 (2724) AgiZ
»

Prvi SSD s SATA-600 iz Microna

Oddelek: Novice / Diski
174258 (3435) jest10
»

sata problem .....!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81420 (1285) jan01

Več podobnih tem