» »

sata problem .....!!!

sata problem .....!!!

mcstrudl ::

Z starega računalnika sem vzel ven disk (sata2) in ga priklopil na drug računalnik, z plato
asus a7v600-x. Disk dela na drugem comp popolnoma brez problema. Na tem comp pa diska nikakor ne zazna niti v biosu niti ko se zažene, zazna samo dvd in flopy.
Probal sem že vse živo, flashanje, spreminanje biosa, kable..... nič. zanimivo pa je to da če dam jumper na disk (piše nakaj kao 1,5gb/s), potem sicer napiše ob zagon serial_ch1:samsung 200GB..., vglavnem najde disk, ga zažene , se prikaže screen od xp-jev in potem ga takoj samodejno resetira...

se komu kaj sanja

pavka ::

Problem z driverji od plate?? Na drugi plati drugi driverji da bi delalo??
Več glav več ve!!!

KandazaR ::

A si inštaliru driverje za sata ki jih moraš imeti na disketi??

mcstrudl ::

nimam nobene diskete, imam samo cd. kam pa naj bi se zapisali podatki oz. driveji za sata, v bios?
na disk se namreč ne morejo ker ga sploh ne zanza...
driveji so pa veliki več kot gre na disketo, lahko jih edino probam presnet na cd...

kuglvinkl ::

A to je SATA kontroler že vgrajen v SB? Če ja, potem preguglaj, ker je imela VIA porbleme z nekaterimi SATA diski + v BIOSu imaš eneblano?

mcstrudl ::

Kje naj dobim driverje za na disketo. na asusovi strani imajo samo driverje velike 7mb.

jan01 ::

Sem vedel, da sem nekje na eni spletni trgovnini z rdeče/modro napisano prebral, da samsungovi sata2 diski niso kompatibilni z nekaterimi starejšimi south bridgi s sata1....

http://www.behardware.com/news/7717/via...

Only the VT8237R+ support SATA2 properly, this is a design issue in the following chipsets: VT8237, VT8237R, VT6420 and VT6421L


Iz "nekje"
Problem:
Second Generation Serial ATA hard drives are not detected when connected to a VIA or SIS Serial ATA controller. These First Generation Serial ATA controllers include the following chipsets:
* VT8237
* VT8237R
* VT6420
* VT6421L
* SIS760
* SIS964

Cause:
Our Second Generation Serial ATA hard drives use autospeed negotiation. This enables our Second Generation Serial ATA hard drives to automatically detect the motherboard data transfer rate, making it backward compatible with First Generation Serial ATA data transfer rates. However, because this technology is so new, some older First Generation Serial ATA controllers are unable to support autospeed negotiation and cannot recognize the drive. This “drive not detected” condition occurs when a chipset is incapable of correctly negotiating the data transfer speed with a Second Generation Serial ATA hard drive.

Resolution:
* You can purchase and install a third party PCI or PCI-Express Second Generation Serial ATA controller card for your Serial ATA hard drive(s).
* To lock the drive at 150 MB/s data transfer rate, install a jumper shunt on pins OPT1, shown in the picture below.



Pametni rešitvi vidim dve:
A: kupi drug disk
B: še boljše boš naredil pa, če prodaš procesor in matično in si kupi matično asrock 939 dula vsta(ali pa 939 dual sata)=15-16k in en procesor athlon 64 na 939 za kolikor si lahko privoščiš(3200=20k, 3500=24k, 3800=28k)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

mcstrudl ::

samo meni, ce dam jumper na 1,5 gb/s pol mi disk zazna, in tudi zazene windowse, samo se pol sredi winxp screena samodejno resetira. je mogoce problem ker so na disku windowsi ki so prej laufali na drugi maticni,procesorju,graficni.... je resitev ce winse se enkrat nalozim...

jan01 ::

Itak, ce maticno zamenjas moras obvezno se enkrat posnet windowse. Najbolje je, da formatiras particijo na katerem je windows(yato je dobro imeti windowse na posebni particiji veliki recimo 15-20GB!!), da se pocisti vsa nesnaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plošča ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
161787 (1520) schurda
»

Problem instalacije XP - SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162316 (1322) Duhec
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493684 (1911) Deflector
»

VIA opozarja na nezdružljivost

Oddelek: Novice / Matične plošče
294075 (3315) kuglvinkl
»

Brand delovna postaja

Oddelek: Kaj kupiti
6802 (740) dr.J

Več podobnih tem