» »

Hp pro book 7210s LCD in drobovje

max00slo ::

pozdravljeni. stvar je taka... cistil sem si prenosnik in ponesreci z vijakom prescipnil + napajanja ventilatorja in se rac. ni hotel prizgati. ko se ugotovil da je tu tezava sem seveda izoliral zadevo itd... ampak! je mozno, da sem s tem ko sem naredil krajsi stik, usmrtil osvetlitev ekrana? torej od takrat dela vse ok, le da je tema na ekranu. zanima me, ce ima kdo kaj izkusenj, kaj je tukaj narobe? zarnica? modul oz kako se ze rece.. splitter al kaj je tisto vezje... ali se je mogoce zgolj poskodoval povezovalni kabel (na kateremu je tudi webcam)? rad bi si naredil kar se da manj stroskov ce bi le vedel kaj tocno je slo.

ze vnaprej vaem hvala za odgovore.

ps: se opravicujem za slovenstino... tipkam preko mobilnika saj je kar huda nevihta :) ter... osnovna plosca je ok vga daje ok signal na eksterni monitor.

Mad_Lion ::

Prvi korak je da vse še enkrat razstaviš pogledaš da ni nikjer kakega kratkega stika in da PREDVSEM pogledaš da je vse dobro priključeno. Iztakni še enkrat vse kable in jih ponovno priključi. Predvsem tista za LCD in za inverter (ta v bistvu skrbi za osvetlitev.)
Če ne pomaga je naslednja malo manj prikladna možnost da si res povzročil kratki stik in skuril varovalko. Nahaja se pred invertorjem. (Poglej če se pod močno svetlobo vidi slika na ekranu-le ta bi namreč še vedno moral delat.)
Varovalka izgleda približno takole:
Ponavadi se nahaja na matični včasih pa tudi na inverterju samem.
Ko jo najdeš jo izmeri z multimetrom. Če je zanič jo bo treba zamenjati. Ti priporočam da to opravi nekdo drug z opremo in znanjem. V skrajni sili lahko tudi okoli prelotaš žico ali cin da ponovno skleneš kontakt. Vendar pa to ni ravno priporočljivo ker če še nisi odpravil kratkega stika se bo tokrat skadilo še iz česa drugega in bo še več škode, sicer bi pa moralo delovati brez problema.
Pa še nekaj. Nekateri laptopi nimajo te varovalke (vsaj za lcd ne- ena je sicer še za napajanje vendar v primeru odpovedi le te cel laptop nebi delal)

Ampak kot pravim še enkrat preveri vse priključke, da nisi slučajno pozabil česa priklopit ali pa je slabo priklopljeno. Je veliko večja možnost da bo v tem problem kot pa v varovalki.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Mad_Lion ()

Hvala za odgovor! :)

Torej, vse tisto sem seveda že preizkusil (pregled,če je kje drugje še kaj narobe, kak stik...). Ja, inverter besedo sem iskal :) Grem pogledat za varovalko in izmerit... Slika se vidi, kot pravim, zgolj osvetlitve ni :(

Še enkrat, res hvala za odgovor. Če ima še kdo kakšno idejo - kar na plan! :)

Lp,m

Ok... odprt ekran, nikjer najden inverter... Našel le tri čudne elemente, ki mi vlečejo na pokvarjene oz. razbite. Mi lahko kdo to potrdi? Prav tako, nevem kateri element to sploh je oz. sta - oznaki D1, D2. Glejte sliko:
 Vezje

Vezje

Ter še to bi dodal - na spletnu ni NIKJER nič o inverterju ali karkoli podobnega (backlight etc). Obrnil 15 google (reklamnih) strani... nič.
edit: slika

Zgodovina sprememb…

• spremenil: max00slo ()

Aja še tole da dodam. Izprobal sem še zamenjat LCD ekran z istim... ekran je ok. Drug dela na mojem prenosniku in moj LCD na drugem prenosniku.

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Display prenosnik slabo dela

Oddelek: Strojna oprema
15769 (335) solatko
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
977469 (2080) Pyr0Beast
»

pokvarjen LCD

Oddelek: Pomoč in nasveti
71137 (895) jat2406
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25115693 (5953) Mazo
»

Laptop monitor in problem z uporom