» »

Ubuntu za naslednje leto napoveduje 5% delež na novo prodanih računalnikih

Ubuntu za naslednje leto napoveduje 5% delež na novo prodanih računalnikih

Oktobra pride Ubuntu na Q, Quantal Quetzal, po nacionalnem simbolu Gvatemale.

vir: Phoronix
Phoronix - Update: mimogrede, BigWhale je prisoten na konferenci in skrbi za redne updejte preko Twitterja.

Canonicalov vodja prodaje, Chris Kenyon, je na včeraj začeti Ubuntu razvijalski konferenci v Kaliforniji optimistično napovedal, da bo že prihodnje leto kar 5% novo prodanih računalnikov (18 milijonov, po ocenah) poganjalo Ubuntu Linux. K temu so zaslužni predvsem dobri odnosi podjetja z velikimi integratorji in dobavitelji komponent (OEM in ODM), prisotnost v Dellovi trgovinski verigi (tako skozi branding kot izobraževanja prodajalcev) kot tudi skorajšnje odprtje še ene azijske podružnice v Pekingu (eno že imajo, in sicer v Tajpeju vse od l. 2008). Ocena predvideva podvojitev bere 8-10 milijonov prodanih enot od lani.

Na lanskem dogodku v sosednji Budimpešti je Canonicalov lastnik, Mark Shuttleworth, sicer navrgel bistveno večje številke: 200 milijonov uporabnikov do leta 2015. Kako naj bi prišli do tako velike cifre, še ni znano, pa tudi Mark je od takrat več ni omenjal na nobeni od sledečih konferenc. Med možnostmi naštevajo Ubuntu na TV in pametnih telefonih, ki pa se od lani nista kaj dosti premaknila naprej. V dobro jim sicer govorita sorazmerno veliko število ročnih namestitev na Windows ali po komponentah sestavljenih računalnikih, ter vse večja popularnost Ubunta kot strežniškega operacijskega sistema, v drugi smeri pa je treba upoštevati predvsem številne azijske kupce, ki računalnike z Ubuntom kupujejo predvsem zaradi nižje cene, potem pa na njih nameščajo piratske kopije Oken. Prikazu natančnih uporabniških statistik se je Canonical namreč izognil; govorili so bolj o preboju v velike trgovinske verige. Kot so nedavno poročali Španci, je s tem lahko velik križ.

Za primerjavo, po Gartnerjevi oceni naj bi Apple lani dobavil 4.5% novih računalnikov, letos pa 5.2%.

112 komentarjev

«
1
2 3

Good Guy ::

prvi april je mimo pobje

Looooooka ::

azijske kupce?...a ne bi blo bolj primerno "kupce".

D3m ::

World domination! Muahahahahahhhahhah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Icematxyz ::

Ker načeloma tako ali tako uporabljam Ubuntu bom načeloma kupil Ubuntu prednameščen na naprave, ki jih bom kupil. Se pravi pa naj bo to stacionarni, prenosni ali tablični računalnik ali pametni telefon ali morda celo TV.

Če na modelu, ki bi ga najraje imel ne bo prednameščen Ubuntu bom pa tako ali tako verjetno privzet OS izbrisal in nanj namestil Ubuntu. Torej z moje strani nimam nad načrtovanim tržnim deležem pripomb, kvečjemu upam, da bo pri vseh napravah, ki jih bom v bodoče kupoval možno najti tudi izbiro z Ubuntu.

Nanthiel ::

Meni se zdijo prizadevanja v redu, četudi preveč optimistična.
Sicer se mi ne gre za to, da bi bil Ubuntu prednameščen, ampak za to, da bo v takem primeru strojna podpora na tistem izdelku načeloma brezhibna.

poweroff ::

Lepo, da imajo resno zastavljene cilje. Sicer sem prepričan, da so veliko preoptimistični, ampak če mislijo dejansko migat v tej smeri, je to vsekakor pozitivno.
sudo poweroff

Zheegec ::

Hmmm, mogoče je "Linux" 5% še teoretično dosegljivo. Ubuntu 5% je pa že kar malo noro :)

fosil ::

Za ubuntu in linux nasploh bi bila lahko odlična tržna niša mikro pc-ji kot je raspberry pi.
Lahko bi tudi sami naredil neko podobno varianto, malenkost močnejšo.
Tako je!

Jumping Jack ::

Ubuntu se imenuje Ubuntu in ne Ubunt, zato se pravilno sklanja Ubuntuja, Ubuntuju itd., in ne Ubunta, Ubuntu...

Spc ::

Good Guy je izjavil:

prvi april je mimo pobje

Windows 8 pa še pride .. tak,da
 

driver_x ::

Po moje pa se Ubuntujevci preveč osredotočajo na zunanji izgled. S term ne bi bilo nič narobe, če ne bi hkrati zanemarjali zanesljivosti. Dobra lastnost so LTS izdaje, čeprav je nadgradnja linuxa na novo verzijo precej enostavnejša in neboleča od nadgradnje Windowsov. Sicer pa deleža in uporabe na namizjih ne določajo operacijski sistemi, ampak aplikacije, ki na njih tečejo.

5er--> ::

Med možnostmi naštevajo Ubuntu na TV in pametnih telefonih, ki pa se od lani nista kaj dosti premaknila naprej.

Imajo delujoč prototip naprave, kar se mi ne zdi kar tako...

zee ::

5er--> je izjavil:

Med možnostmi naštevajo Ubuntu na TV in pametnih telefonih, ki pa se od lani nista kaj dosti premaknila naprej.

Imajo delujoč prototip naprave, kar se mi ne zdi kar tako...


Od prototipa do prodaje v trgovini je se dolga (in trnova) pot.

To je bistveno bolj zanimivo. Dellov ultrabook s prednalozenim Ubuntujem. Ce bo avtonomija kaksnih osem ur, ne vidim razloga, da zadeva ne bi bila hit med geeki.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Iluvatar ::

Kakšen delež na novo prodanih računalnikih predstavljajo novo prodani sistemi brez nameščenega OS-a?
To bi bilo zanimivo primerjat...

RoSeR ::

Kaj pa Ubuntu in resno delo?

driver_x ::

RoSeR je izjavil:

Kaj pa Ubuntu in resno delo?


za moje pojme je Unity rahlo štorast (KDE je bolj prilagodljiv), ampak se da vseeno delati. Navsezadje tudi Googlu ne gre tako slabo z njim.

zee ::

Resno delo je zelo relativen pojem. Za moj primer: za resno delo v sluzbi je Ubuntu vec kot dovolj oz. edino spodobno orodje. Za koga drugega verjetno ni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

JesusChrist ::

RoSeR je izjavil:

Kaj pa Ubuntu in resno delo?


Na začetku leta sem preklopil na Mint12 (ki sicer temelji na ubuntu) in sem vedno našel akvivalent vsemu software-u. Vse je zastonj, software je ali od enakega proizvajalca ali pa je enako uporaben. Tudi marsikatere prednosti sem opazil. Ogromno zelo uporabnih orodij, ki že pridejo z OS. Edini problem na katerega sem naletel so bile igre, saj imam v prenosniku hibridno grafiko in nvidia še nima driverjev za linux (sicer eni so, ampak ne delajo - je še v razvoju) - nasploh grafični driverji niso več nek problem, če nimaš hibridne grafike.

Vglavnem resno delo na linuxu ni noben problem. Vsaj pri meni ni bilo - pa sem razvijalec. Vsakemu orodju se najde ekvivalent - treba se je le privaditi. Isto se o uporabnosti sprašuje nekdo, ki je vedno bil na Linuxu in se seli na windows na orodja, katerih ni navajen.

driver_x je izjavil:

RoSeR je izjavil:

Kaj pa Ubuntu in resno delo?


za moje pojme je Unity rahlo štorast (KDE je bolj prilagodljiv), ampak se da vseeno delati. Navsezadje tudi Googlu ne gre tako slabo z njim.


Ni ga čez gnome. KDE je, če mene vprašaš katastrofa. Unity pa bo počasi prišel do točke, kjer bo uporaben
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

RoSeR ::

Mislim, da vsi vemo, kaj pomeni resno delo. Če samo omenim področje arhitektura, oblikovanje, design, ne vidim primernega orodja v Ubuntu ipd., ki bi lahko bilo enakovredno vsem orodjem v Win. Seveda se postavlja vprašanje, kaj pomeni za vse firme, da svoje programe prilagodijo tudi za uporabo v linux sistemih.

poweroff ::

RoSeR je izjavil:

Mislim, da vsi vemo, kaj pomeni resno delo. Če samo omenim področje arhitektura, oblikovanje, design, ne vidim primernega orodja v Ubuntu ipd., ki bi lahko bilo enakovredno vsem orodjem v Win. Seveda se postavlja vprašanje, kaj pomeni za vse firme, da svoje programe prilagodijo tudi za uporabo v linux sistemih.

Hja, zdaj si izbral tista področja, kjer je Linux podpora zelo slaba.

Lahko ti pa nekdo izbere področja, kjer je Windows podpora slaba.

Pač, imamo oboje in uporabljamo oboje. Linux bo šel pa samo naprej, nazaj ne more iti.
sudo poweroff

driver_x ::

roser: delam s poklicnim oblikovalcem, ki je preklopil na Linux (ne vem točno, kaj za eno distribucijo uporablja). Od orodij pa je omenjal (lahko da sem tudi kaj pomešal) Inkscape, Blender in še nekatera druga orodja, saj producira tudi filme. Pred nekaj leti sem bral, da naj bi večina holivudskih risank nastala na Linuxu, kateri SW so uporabljali, sem pa pozabil. Za arhitekturo pa tudi jaz še nisem slišal, da bi kdo uporabljal Linux.

JesusChrist ::

RoSeR je izjavil:

Mislim, da vsi vemo, kaj pomeni resno delo.


Resno delo je zelo širok pojem in se razlikuje od stroke do stroke.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

sirotka ::

5% pri prodaji novih ze lahko, gor bo ostal pa morda na 0,5%, ker vecina takoj ob prihodu domov nasname winse.

RoSeR ::

@Matthai
Izbral področja kjer sem "doma".

@sammy73
"oblikovanje" v 2D delovnem okolju (vektorska grafika, filmi, slike, ...) je (lahko) možno na vsakem OS-u, ker sama orodja niso tako zahtevna.

@ninjeti
res je, pa vendar, kot sem že v zgornjem stavku napisal, tudi sami programi in njihova kompleksnost lahko definirajo "resnost" dela. Recimo, če linux sistem dobi orodja kot so Allplan, Cinema 4D, 3DMax, ipd., potem se lahko menimo, da je tudi na tem OS-u, za to področje dela, možno izvajati resno delo.

@jype
In katera orodja ti to čakaš, na Win, ki bi tebi omogočala resno delo (pa so na drugih OS-ih)?

Zvezdica27 ::

lp,

mater ste osli... vsak foh ma svoje fore, eni pač morajo biti na win, drugi na osx, tretji na custom sistemih.

Sem pravnik. Sem med top 5 strokovnjaki v naši državi na zelo ozkem področju. Moja delovna mašina v službi je na ubuntu 10.04 in z njega ne grem vsaj še nekaj let pa če bo vmes 17.04 pršu ven. In da ne bo pomote - gre za hudo strokovno/resno delo (razen ko porispevam k trollanju ns S-T ;)

Sem zavajal? Ja pa ne... jebiga, za moj foh je Openoffice dovolj - še veš, po moje bi še vedno lahko gonil 9.04 in delal b.p. Ostalo je v glavi al pa trollanje.

Če pa za arhitekte ključna stvar operacisjki sistem in glava ni važna, pol pa fantje, narobe svet. Jaz vsaj v teoriji lahko vse na papir in svinčnik naredim, napišem (včasih res, na terenu).

Kar se pa tiče novice: ločimo med linux/GNu ter ubuntu pa bo svet lažji. Linux ima prihodnost, ubuntu tudi, sam 5%... nekoč, nekoč. Danes težko. Upam pa da bo, a težka bo, ker se ne prebijejo niti v svoje adute (recimo Dell - ni variante, da kaj spodobnega dobiš z ubuntu, če pa bodo ultrabooki to dali in bo avtonomij ISTA kot na win - morda).

Tko da: resnost dela... res je da pišem tole iz službe, sam razen za ozka področja (recimo animacija risank), kjer vaše nebuloze držijo, drugač pa ubuntu oziroma recimo raje linux/gnu ponuja popolnoma vse za 90% vseh poklicev.

Sam mal je treba mrdnt, pa kdaj kak ukaz kje napisat.

zz

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

driver_x je izjavil:

Pred nekaj leti sem bral, da naj bi večina holivudskih risank nastala na Linuxu, kateri SW so uporabljali, sem pa pozabil.


Blender. Še vedno No.1 izbira za animacije.

p3540821Za arhitekturo pa tudi jaz še nisem slišal, da bi kdo uporabljal Linux.[/st.citat naj bi izjavil:


Jaz sem načrte od "mojega" geodeta hotel gledat na Linuxu in dejansko obstaja software, ki zna prikazat DXF format. Res je pa da več od gledanja nisem

Jaz sem načrte od "mojega" geodeta hotel gledat na Linuxu in dejansko obstaja software, ki zna prikazat DXF format. Res je pa da več od gledanja nisem potreboval.
sudo poweroff

panteist ::

No, pa še jaz glede resnega dela. Delam na področju fizike, natančneje monte carlo simulacija transporta delcev, interakcija s snovjo in modeliranje. Ubuntu (ali kakšno drugo linux okolje (najraje z DE: KDE, XFCE, Gnome 2.30)) je trenutno edini OS, kjer lahko res sproščeno delam. Uporabljam MATLAB, Mathematico, kakšne LaTeX texteditorje, LibreOffice, GNUplot in še nekaj drugih čisto specifičnih M. C. profesionalnih programov - nekaj z licenco, drugi skompajlani z GitHuba. Brez debian repository-ja bi si že glavo razbijal, ker se skoraj vse tam najde in instalira v 5min.

Na Win se počutim kot bi mi nekdo polomil noge in roke. Z le enim namizjem nimam kaj početi, za vsak neumen updejt je potrebno restartat računalnik, jaz pa včasih potrebujem več dni uptime-a zaradi izvajanja simulacij, interface mi ni všeč, sam rad določim kaj vse se mi izvaja, da ne trošim procesorja in RAMa,itd. OSX je pa pač kjut za uporabo na hišnem računalniku, kaj več pa zaradi zaprtosti sistema ni uporaben.

RoSeR ::

@zvezdica27

Za tvoje "pisarniško" delo je dovolj tudi tajnica in pisalni stroj. Še fotokopirca ne rabiš, imaš indigo zato, glavo od firme pa lahko vsakič na roko narišeš ali pa daš v tiskarno delat a4 liste....Ja, tako se je včasih delalo. Res, da so glave še vedno "iste", trg pa zahteva svoje, da so tudi izdelki času primerni.

Sam pa sem pod resno delo mislim tudi predvsem programe, ki zahtevajo med drugi tudi boljšo strojno opremo, kot pa je potrebno za pisanje in, kot si rekel, trollanje.

p.s.: recimo, zmagovalni izdelek za NUK2, je tudi produkt primernih in dobrih programov in seveda "glave". Kako bi izgledalo vse to narisano na roko, kot včasih? Verjetno nagrade takšen izdelek ne bi dobil.

@nny ::

5 % bi bilo kul, ja, samo realno težko dosegljivo. Dovolj mi je zabodenih pogledov, zakaj ima Ženska, NEračunalničarka na laptopu nek "obskurni" OS.

driver_x ::

JesusChrist je izjavil:

RoSeR je izjavil:

Mislim, da vsi vemo, kaj pomeni resno delo.


Resno delo je zelo širok pojem in se razlikuje od stroke do stroke.


ne, ne, resno delo je tisto delo, za katerega potrebuješ windowse.

RoSeR ::

driver_x je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

RoSeR je izjavil:

Mislim, da vsi vemo, kaj pomeni resno delo.


Resno delo je zelo širok pojem in se razlikuje od stroke do stroke.


ne, ne, resno delo je tisto delo, za katerega potrebuješ windowse.


Resno delo potrebuje RESNE programe, če je govora o delu na računalnikih oz. z računalniki. Na katerem OS pa se ti programi zaganjajo, pa na koncu sploh ni pomembno....pa pozabi besedo RESNO. Imam Ubuntu, pa si z njim nimam kaj počet, ker mi ne omogoča primerno delovno okolje in programe. Seveda so za to krivi proizvajalci programske opreme in ne sam OS.

Relanium ::

Ohh Ubuntu in bloatware na novih mašinah?
Ja no, tu boš vsaj na hitro vse dol zmetal, označiš v synapticu, par sekund pa vse sranje izgine dol :)
(Oz. v programskem središču)

Bistri007 ::

FreeDOS bodo zamenjali z Ubuntu. Big deal, leti prvo minuto dol prvo in drugo.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zheegec ::

HP ima Suse na določenih modelih in dosti ljudi je s tem čisto zadovoljno. Tudi ne vem, zakaj ne bi bili. Pač namesto Macbook Pro za $1200 Facebook machine kupiš $600 Facebook Machine z isto 5 ur avtonomije in to je to. FPS igre pa ne delujejo dobro ne na enem ne na drugem :)

Zvezdica27 ::

Roser:

tvoje delo je resno, moje pa ni?

Tko kot je napisalnekdo: pozabi na besedo resno. Tko kot očitno ti ne moreš delati na ubutnu nekdo drug (poznam par ljudi) nikakor ne more delati na win. Ni podpore, ni programov. Kaj zdaj? Da pa ti predpostavljaš, da ubuntu ali linux ne omogoča resnega dela, pa sem že v prvem stavku prvega odgovra napsial, da tako razmišljajo osli.

In še enkrat: za 90% vseh poteb je dober tako linux, kot win, kot osx. t.i. resno delo. V resnici profi delo, tko a veš, za evre, za preživetje.

Jaz pa - če bi hotel - bi čisto vse lahko naredil s papirjem in kemikom. vse. In ja - gre za hudo resno delo in noben, razen nekega osla po nicku Roserja se mi ne bi smejal zaradi tega. če biti vedel kaj vse se je v naši držav v zadnjih nekaj mesecih naredilo s svinčnikom in papirjem... Ampak ne veš, tko da si blažen. Lih jem sendvič ki si ga tako služim, tako resno je to delo.

Tko da ne me jebat u glavo če pojma nimaš kaj govoriš. Vsak sistem je 90% uporabnikom dovolj. Ostalo so preference.

I choose Linux!

zz out

Zgodovina sprememb…

JesusChrist ::

zvezdica na leta in za pravnico bi pričakoval lepši odnos ter izbiro besed, glede na to, da se ostali obnašajo letom primerno. živi dokaz, da izobrazba nikoli ne pomeni inteligence.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

l0g1t3ch ::

Tako Windows kot Linux zagovorniki imajo sila čudne metode za štetje namestitev njihovega omiljenega OS-a.

Windows zagovorniki ti bodo trdili, da je število namestitev Win kar enako številu prodanih pc-jev in so slepi za dejstvo, da nekdo vzame Win samo zato, ker mu je vsiljen in ga že prvi dan povozi z nekim Linux distrom.
Medtem ko Linux zagovorniki so pa mogoče še za odtenek hecnejši pri štetju, ker izjemno ponosno štejejo čisto vsak gadget na katerem je Linux kernel čeravno gre za gadget kjer je OS postranskega pomena.

Sam bi štel namestitve tako, da se upošteva samo naprave kjer je uporabnik zavestno izbral napravo zaradi OS-a oz. ga je namestil sam.

morbo ::

RoSeR je izjavil:

če linux sistem dobi orodja kot so Allplan, Cinema 4D, 3DMax, ipd., potem se lahko menimo, da je tudi na tem OS-u, za to področje dela, možno izvajati resno delo.


Maya, Houdini, Blender, Nuke, 3D Coat, 3Delight...

Naštel se samo tisto CG programje (razen Blenderja je vse lastniško in "pro") ki sem ga preizkusil ali ga uporabljam na Linuxu, sicer ga je seveda še več. Problem je v nekaterih firmah ki snobovsko ignorirajo platformo in v splošni ignoranci mase ki misli da na Linuxu ne moreš "resno delat".

RoSeR ::

Zvezdica27 je izjavil:

Roser:

tvoje delo je resno, moje pa ni?

Tko kot je napisalnekdo: pozabi na besedo resno. Tko kot očitno ti ne moreš delati na ubutnu nekdo drug (poznam par ljudi) nikakor ne more delati na win. Ni podpore, ni programov. Kaj zdaj? Da pa ti predpostavljaš, da ubuntu ali linux ne omogoča resnega dela, pa sem že v prvem stavku prvega odgovra napsial, da tako razmišljajo osli.

In še enkrat: za 90% vseh poteb je dober tako linux, kot win, kot osx. t.i. resno delo. V resnici profi delo, tko a veš, za evre, za preživetje.

Jaz pa - če bi hotel - bi čisto vse lahko naredil s papirjem in kemikom. vse. In ja - gre za hudo resno delo in noben, razen nekega osla po nicku Roserja se mi ne bi smejal zaradi tega. če biti vedel kaj vse se je v naši držav v zadnjih nekaj mesecih naredilo s svinčnikom in papirjem... Ampak ne veš, tko da si blažen. Lih jem sendvič ki si ga tako služim, tako resno je to delo.

Tko da ne me jebat u glavo če pojma nimaš kaj govoriš. Vsak sistem je 90% uporabnikom dovolj. Ostalo so preference.

I choose Linux!

zz out


O tvojem načinu pisanja ne bom komentiral, ti je že en napisal primeren komentar, čeprav te je "pomotoma" imenoval za žensko. :)

Pomen besede "delo za računalnikom" ni enako "delu kot poklicu", kot sem ga sam hotel uporabit pri razpravah v tej novici. In če je zate pisanje tekstualnega izdelka na računalniku resno, kompleksno in za sam računalnik preveč obremenjeno delo, vrhunec znanja uporabljenega software-a, potem pa ga kar dalje imej za resno in komplicirano delo (tolčenje po tipkah). Če nimaš tajnice, ki bi ti vse to počela, tudi da te hrani s sendvičem medtem, ko si ti v glavi sestavljaš takšne inteligentne poste, potem si res prava zvezdica v tej deželici, ki misli, da je sestavljanje črk v vsebinski zmazek višek računalniške zmogljivosti.

Kar se tiče procentualnih potreb glede uporabe računalnike se strinjam in je verjetno ta procent še večji, sploh za nas osle, časovno, pa je dosti manjši od teh tvojih 90%, ker mi osli pač prebijem več časa na specifičnih programih, kjer ni trollanja, kakor pri vas odvetnikih, v vseh možnih pogledih, tudi pri ultra dobrih, redkih strokovnjakih, kot si ti.

panteist ::

@RoSeR: Kljub uporabi nezahtevnih in preprostih programov je lahko delo @Zvezdica27 resno, čeprav razumem kaj ti misliš. Kakorkoli že, potem pa odgovori na moj prejšnji komentar glede resnosti dela na linuxu. Jaz tudi prebijem ves čas na specifičnih programih, kjer je še manj trollanja kot npr. pri arhitekturi :)

RedZo ::

v svetu racznalnistva obstajata dve vrsti ljudi: infomratiki in inzenirji. informatiki mesajo zrak, kupujejo licencne programe in narocajo zunanje storitve. inzenirji delajo. se nisem srecal inzenirja, ki bi uporabljal windowse...

RoSeR ::

panteist je izjavil:

@RoSeR: Kljub uporabi nezahtevnih in preprostih programov je lahko delo @Zvezdica27 resno, čeprav razumem kaj ti misliš. Kakorkoli že, potem pa odgovori na moj prejšnji komentar glede resnosti dela na linuxu. Jaz tudi prebijem ves čas na specifičnih programih, kjer je še manj trollanja kot npr. pri arhitekturi :)

Moj kratek komentar tebi ... super! ...če bi prebral vse moje vpise tukaj, nisem proti OS-ih (ker potem ga ne bi imel inštaliranega) kot osnovni računalniški platformi, ampak proti nemožnosti izbire primernih programov, v mojem primeru pač v mojem področju. Zato je zame recimo uporaba Ubunta, kot OS na primarnem računalniku, neprimerna. Meni je vseeno kako se imenuje OS, samo da ima primerne programe na enem OS-u.

Zvezdica27 ::

ej lupčka vsem pa bohlonaj k smo prjatli

To je moj oseben način izražanja, niste edini ki prenašate to ;) Lej tko je, zame je jezik način komuniciranja vsebine, vi pa se lahko vljudnostno ometavate s karšnimikoli vzdevki hočete. Drugač ne mislim nč slabega, pač beri brez neumestnih pa bo.

glede ostalega pa sem že napisal, da sem over in out. Razumeli ste me.

zz

Bistri007 ::

Windows nudi največjo izbiro programja, to je dejstvo. Posledično večja izbira pomeni, da lažje najreš najprimernejše orodje za tvoje "resno" in malo manj "resno" delo. Sicer pa OS ni Linux, pač pa GNU/Linux, lahko pa si s pomočjo Cygwin in KDE narediš GNU/Windows
;)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Daedalus ::

Kaj pa Ubuntu in resno delo?


Jaz nimam nobenih težav poganjat resnih projektov, ki firmi prinašajo resen denar na Ubuntuju. In z njimi povsem resno upravljat z Ubuntu latopa.

Windows nudi največjo izbiro programja, to je dejstvo.


Pa zelo omejujoče pogoje uporabe osnovnega OS-a. Na žalost.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

panteist ::

No, ko si že tako pikolovski, tudi GNU/Linux ni operacijski sistem, ampak se na kernel nanaša. Za OS je potrebno še malo več.

poweroff ::

Bistri007 je izjavil:

FreeDOS bodo zamenjali z Ubuntu. Big deal, leti prvo minuto dol prvo in drugo.

No, to bo že velik napredek.

Ker FreeDOS je popolnoma, POPOLNOMA neuporaben.

Ubuntu pa tako.. morda bo kakšen (zlasti starejši uporabnik) prižgal računalnik... začel malo surfati.. in se odločil, da zaenkrat še ne bo menjal. ;)
sudo poweroff

Poldi112 ::

panteist je izjavil:

No, ko si že tako pikolovski, tudi GNU/Linux ni operacijski sistem, ampak se na kernel nanaša. Za OS je potrebno še malo več.


V bistvu je, zgolj Linux se nanaša na kernel, tisti GNU, ki si ga tako lepo nalepil zraven, se pa nanaša na userland.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Icematxyz ::

Recimo, če linux sistem dobi orodja kot so Allplan, Cinema 4D, 3DMax, ipd., potem se lahko menimo, da je tudi na tem OS-u, za to področje dela, možno izvajati resno delo.


Težko bi se strinjal:



Drugače pa če 5% predstavlja podvojitev števila naprav s prednameščenim Ubuntu OS se mi to zdi dokaj realen cilj.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Walmart toži Teslo zaradi požarov na solarnih panelih

Oddelek: Novice / Tožbe
4310638 (7468) Utk
»

Stallman in Bacon se dajeta okoli Ubuntove iskalne leče

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4517183 (15066) 34054
»

Ubuntu za naslednje leto napoveduje 5% delež na novo prodanih računalnikih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11227267 (23684) Daedalus
»

Heker Albert Gonzalez kriv

Oddelek: Novice / Varnost
216121 (3544) Eupatrides
»

dejmo tole razčistit ! Pentium ni = Celeron !

Oddelek: Strojna oprema
241643 (960) KTr1sk

Več podobnih tem