» »

pasja hrana - kje kupujete?

pasja hrana - kje kupujete?

1
2
3 4

blackbfm ::

Dvomim da je hrana kriva za energijo. Načeloma ima slaba hrana več svinjarije na katero znajo bit psi alergični, torej se praskajo non stop.

fosil ::

Gwanaroth je izjavil:

Zato ker sam ne moreš nikoli zbrati vseh sestavin, ki jih pes potrebuje in so v kvalitetni pasji hrani, kaj šele zadeti prava razmerja..
Glukozamin, kalcij, chondroitin, fosfor, omega 3, omega 6, ... go for it.

Eni pa res pretiravate.
Kako pa do tega pridejo v divjini (npr. volkovi). Vsako jutro spijejo eno žličko ribjega olja in vzamejo še ene par multivitaminskih tablet?
A sam tudi vsak dan poješ vse to v točno pravih razmerjih?
Tako je!

Gwanaroth ::

A pes živi v divjini? Come on. Pes je udomačena žival. Primerjava z volkovi je irelevantna, saj je volk zver, pes pa ne.

Snovi sem naštel zato, ker so zelo pomembne za pravilen razvoj pasjega mladiča. Pa boš spet reku, kaj pa potepuški psi ki kotijo bogu za nogu brez kalcija, kondroitina.. ja, koliko od njih pa preživi? Če pa že, kakšni pa so - polni bolezni..

Verjetno vsak (pustmo zlorabe in neodgovorne lastnike), ki se odloči imeti psa, si želi, da bi se njegov pes pravilno in zdravo razvijal, in prava prehrana je tu ključna, seveda poleg vsega ostalega kar pač vsaka pasma rabi.
Lights often keep secret hypnosis..

jype ::

#000000> Slišal sem da policaji vodniki psov sami pripravljajo hrano in jo vedno preden jo dajo psu tudi sami probajo.

Kakor kateri, ob delu pa vsekakor brikete, ker se na teren ne vozi cele kuhinje.

Janac ::

a lahko hrana vpliva na odpadanje dlak?

3p ::

Hrana za pse (in ljubljenčke) je sploh en velik biznis. Kot so eni ugotovili: da so klavniški odpadki z malo žnj-razrednih žitaric pa par kemikalij dražji od mesa?! Sploh ko pogledaš kake konzerve (a la "poceni" pedigre: konzerva vsebuje par% mesa, veliko vode, dosti želatine, za ta denar pa lahko pes dobi recimo dobre pol kile osličev z testeninami).

barakus ::

Definitivno. (glede dlake)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Janac ::

imamo mopsa(psico) in mu ZELO odpada dlaka, katera hrana bi to resila?(vsaj malo)

Goody ::

Janac je izjavil:

imamo mopsa(psico) in mu ZELO odpada dlaka, katera hrana bi to resila?(vsaj malo)


Lidlova. Našmu nič ne odpada, resda ni Mops, pa ogromno energije ima (še posebej za svoja leta).

Janac ::

ja sej lidlovo pa to zdej je...

jype ::

Janac> imamo mopsa(psico) in mu ZELO odpada dlaka, katera hrana bi to resila?(vsaj malo)

Psu se ves čas kupuje isto hrano. Treba je ugotovit, katera mu ustreza, potem se je pa držat.

oemdzi ::

jype je izjavil:

DimmniBurek> To je dražje kot če kupiš meso :O

Pa pes dlje in kvalitetneje živi od tega kot od mesa.



Me preseneca, ker imas toliko za povedat proti proteinom :D

jype ::

oemdzi> Me preseneca, ker imas toliko za povedat proti proteinom :D

Ker ne nameravam živet 25 let (tako kot pes).

Janac ::

ja kater pes pa docaka 25 let :)) ?

Gwanaroth ::

Za probleme z dlako ti svetujem Eukanuba Dermatosis.
Lights often keep secret hypnosis..

Janac ::

cena?

Piggykiller ::

Psu kupujem izključno Bewidog, najprej je imel balance croc, tolko da se je malo spucal( imel je resne težave s kožo) zdaj pa dobiva basic croc.

jype ::

Janac> ja kater pes pa docaka 25 let :)) ?

Kšn zlo počasn. Bistveno je, da če bi živeli dlje kot 20 let, jih ne bi mogel zaščitit pred paraziti s takimi kemikalijami kot jih lahko, ker živijo prekratek čas in se jim v tem času ne more akumulirat dovolj škodljivih snovi v telesu.

Janac ::

govoriva o pasjih letih al tko normalno?

jype ::

Normalno. Psi, ki preživijo več kot 18 let so silno redki, za več kot 20 pa sploh nobenega ne poznam. Veliki psi praviloma živijo okoli 10 let.

Janac ::

Kaj pa majhni? a lahko hrana vpliva na zivljensko dobo?

jype ::

Jasno, da vpliva, ampak če razumeš metabolizem zveri ti je hitro jasno, da dolgega življenja ne moreš izsiliti s prehrano.

Okapi ::

Ljudi je mogoče nategnit s prav čemerkoli:)

Drugače pa, na Šar planini sem pri pastirjih videl čistokrvne šarplanince, ki so prekipevali od zdravja (vsaj na zunaj - nisem iskal glist v dreku;) ), jedli so pa celo poletje v glavnem samo skuto, v celem življenju pa enega briketa ali konzerve niso videli.

Kar se pa pripravljene hrane in cene tiče, za orientacijo, Mazurijeva hrana Exotic canine, ki jo uporabljajo profesionalci v mnogih živalskih vrtovih in ima vse, kar mora hrana imeti, stane nekaj manj kot 2€/kilo (v ZDA).

O.

d0rK ::

Goody je izjavil:

d0rK je izjavil:

Jurja za švicarja in potem 8€ za hrano? Hmmm.


A ne, pa prov nč mu ne fali, pa je že precej v letih. Tud drek ma prov lep ;)

No sej ne rečem. Moj je top hrano odkar ga imam... Pa je nažalost bolj bogi zdravstveno. Ampak ok.

Od kje je vaš švicar?

Blinder ::

mihec87 je izjavil:

jype je izjavil:

Vice> Čudno da si edini ki to trdi. :))

Nisem edini, vprašaj kateregakoli prodajalca pasje hrane!


Normalno saj je prodajalec :)

Prodajalec ležajev ti tudi reče da jih peri direktno z visokotlačnim čistilcem..


haha :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

civic_ ::

Gwanaroth je izjavil:

Zato ker sam ne moreš nikoli zbrati vseh sestavin, ki jih pes potrebuje in so v kvalitetni pasji hrani, kaj šele zadeti prava razmerja..

Glukozamin, kalcij, chondroitin, fosfor, omega 3, omega 6, ... go for it.


Tole zveni zelo podobno Herbalife propagandi :)). Jejte umetno hrano v praških po 50€/kg, saj z hrano ne morete dobiti vsega kar potrebujete. Če smo že pri naravnem...koliko od vas psom daje surovo meso? Resne knjige priporočajo surovo meso.

DarwiN ::

gregor je izjavil:


Kje kupujete pasjo hrano?

Sedaj sem odkril to stran:

http://www.zooplus.de/

Je morda kdo že kupoval v tej trgovini (vaše izkušnje?) oz kakšni podobni z nizkimi cenami?

Hvala

LP


Kupujem za svojga mačka v zooplusu že slaba tri leta... Zakon so... Najcenejši, kar sem našel... Je pa tako, da je poštnina v Slovenijo celo zastonj, če kupiš za 69€+, tako da jaz naročim ravno ene 2x na leto, pa še takrat se ponavadi najde kak ~10% popust na vse artikle... Pa z vsakim nakupom še dobiš neke simbolične bonus pike, ki jih lahko v roku enega leta (torej pri naslednjem nakupu) vnovčiš za kakšna promocijska darilca, hrano, ipd... Prispe pa roba v cirka 4-5 dneh... Skratka, špica..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

papasmrk ::

Jaz svojem psu dajem brikete srednje kakovosti (Acana, Now!, Bosch), velikokrat kaj z mize pade (brokoli, kakšen kos mesa, kost, kos jabolka), včasih pa kupim poceni puranja jetrca in mu jih dam surova. Zaenkrat ne vidim, da bi imel kakšne težave tako da bom tako nadaljeval.

gregor ::

no, jaz sem se odločil da kupim

http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundef...
+
http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundef...

da pridem čez 69 eur in ni poštnine :)

ali kdo pozna te konzerve - Lukullus?

naša pika = jack rusel terier, namreč samo brikete ne je, sedaj mu mešamo z hussa konzervarmi (prej rinti)

Hvala

LP

blackbfm ::

če ne je briketov samih potem je pes enostavno preveč razvajen (ajd razen če so zdravstveni zadržki)

DarwiN ::

ali kdo pozna te konzerve - Lukullus?


Saj imaš tam zraven ocene in mnenja kupcev.. 29 mnenj v tem primeru in povprečna ocena 5 zvezdic, torej maksimum.. Le trije psi niso bili zadovoljni s to hrano, tko da ne reskiraš veliko. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

gregor: Pa za nove kupce imaš kodo za 10% popust: 10praf

Upam da še deluje..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gregor ::

blackbfm je izjavil:

če ne je briketov samih potem je pes enostavno preveč razvajen (ajd razen če so zdravstveni zadržki)


ja, kaj čemo, razvajena princesa :)



DarwiN je izjavil:

gregor: Pa za nove kupce imaš kodo za 10% popust: 10praf

Upam da še deluje..


bom sprobal in poročam če še deluje....

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

tako, naročilo oddano:



10 % rabat za novega kupca že avtomatsko vrže, konzerve sem vzel ene cenejše (tudi z pozitivnimi komentarji)

LP

gregor ::

torej prejšni četrtek popoldan sem naročil
na dhl se dali v petek
blago je prišlo včeraj dopoldan

od naročila do dobave 4 del. dni, vsekakor bom še kupoval pri tej trgovini

dobil sem že dva nova kupona za popust, 10% in 5%

LP

krneki0001 ::

Za svoja dva haskija kupujem hrano v eni manjši trgovini za male živali v avstriji. Kupujem brikete z 80% ribe pa 20% sadja in zelenjave (6 vrst rib) od firme ORIJEN. Psa sta nora na te brikete. Pa že v osnovi sta nora na ribe.

http://www.orijenpetfoods.co.uk/acatalo...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

gregor ::

to je top hrana: 6 Star Premium Dry Food

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food...

cena? verjetno kar precej drago?

LP

xCore ::

Jaz sem najprej kupoval orijen in sem potem zaradi cene prešaltal na acano. Ni neke bistvene razlike med njima razen v ceni. Vsekakor sodijo med najboljše hrane na trgu.
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

gregor ::

sedaj sem pogledal ceno za:

http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundef...

in to je preveč za mene

acana pa je malo cenejša:

http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundef...

krneki0001 ::

Mislim da dajeva 78 evrov za 13,5kg vreče.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

noraguta ::

ma zato dobiš že svež0 ribo skor.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

krneki0001 ::

Sorry, kupujem redno sveže ribe, ker imava vsako soboto ali nedeljo kosilo z ribami (edino takrat je čas, da lahko zažarim na vrtu v vrtni uti). Za ta denar bi dobil mogoče 7kg postrvi, pa še to mastnih iz ribogojnice.

Ta hrana je za psa res dobra in kvalitetna, pa jo imata 2 haskija skoraj za cel mesec, ker dobita vedno še kaj zraven (pečena jetrca, pečenega piščanca ali pa pečenega purana), tako da to ni neka huda cena. Imata pa skledo te hrane stalno na razpolago, tako da si lahko postrežeta kadarkoli hočeta. Ko se sprazni, jo pa spet napolnim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

noraguta ::

ja itak če j pes v pogonu je dost "manj" podvržen debelosti kot sicer. moj če ni zgonjen sploh ne je. ok kake pomije katere sicer odsevujejo. briketov se loti zgolj v skrajni sili. sicer pa bog ve kolk delov krave pa prašičov je zakopal moj tekom dveh let.
ampak za morsko ribo je to še vedno solidna cena.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

krneki0001 ::

Naša dva sta stalno v pogonu. Že pesjak imata 9X10m za norenje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gregor ::

krneki0001 je izjavil:

Mislim da dajeva 78 evrov za 13,5kg vreče.


kar ugodna cena, še ceneje kot na zooplus.de

LP

SteffanM ::

sicer offtopic, samo me je stvar šokirala pa morem komentirat... wtf? 78€/13.5kg, torej 5.8€/7kg za psa? S partnerko sva človeka pa si ne privoščima takega luksuza niti v celem mesecu :S
da ne bo čisto offtopic: doma pri starših imajo mešanko med nemškim ovčarom in ne vem kom pa se že 10 let prehranjuje samo z ostanki od kosila, veterinar pa pride samo enkrat letno ko je cepljenje.

gregor ::

tudi pri psih ni nič drugače kot drugje v življenju

nekateri imajo lepe službe, prihodke, privatniki... in si lahko privoščijo drage hrane
v tem ni ni nič napačnega, kužki se sigurno ne pritožujejo...

seveda pa si drugi (z slabimi plačami...) lahko privoščijo hrano iz lidla, hoferja oz ostanke od kosil, tudi takšni kužki se sigurno ne pritožujejo...

obstaja pa še ena skupina in sicer tistih ki imajo veliko $$$ vendar pač svojim živalcam ne privoščijo malo boljše hrane, ker se jim zdi to metanje denarja skozi okno

torej vsak kupi tisto kar misli da je prav, ni napačnih odločitev

naša pika že 7 let je royal canin adult mini (analiza 2 zvezdici) in ji nič ne manjka

LP

krneki0001 ::

SteffanM je izjavil:

sicer offtopic, samo me je stvar šokirala pa morem komentirat... wtf? 78€/13.5kg, torej 5.8€/7kg za psa? S partnerko sva človeka pa si ne privoščima takega luksuza niti v celem mesecu :S
da ne bo čisto offtopic: doma pri starših imajo mešanko med nemškim ovčarom in ne vem kom pa se že 10 let prehranjuje samo z ostanki od kosila, veterinar pa pride samo enkrat letno ko je cepljenje.


Ker so to res zelo aktivni psi in cel dan norijo naokoli, jih je potrebno tut kvalitetno futrat. Problem je pa ker haski ne poje veliko in to kar dobi mora biti zelo kvalitetno, da dobi dovolj za "laufat". Psa imata zato to hrano stalno na razpolago - ena vreča pa je približno za en mesec. Poleg tega dobivata še kar nekaj hrane zraven (piščanc, puran, jetrca.. - se jima vsakodnevno kuha). Pojesta oba haskija recimo pol toliko kot povprečen rottweiler na dan (okol 100g briketov in kako bedro piščanca ali pa recimo 200g jetrc na psa).

Me pa lahko 10km vlečeta s kolesom s hitrostjo tam do 42km/h po ravnini. Pa ko ju vprežem v bicikl, sta noro zadovoljna. Že ko vidita vlečne oprtnice začneta zavijat in noret naokoli, ker vesta, da bosta spet laufala.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

obstaja pa še ena skupina in sicer tistih ki imajo veliko $$$ vendar pač svojim živalcam ne privoščijo malo boljše hrane, ker se jim zdi to metanje denarja skozi okno
Obstajajo pa tudi taki, ki nimajo toliko $$$, ampak v želji psom nuditi najboljše nasedajo reklamam in morajo šparati drugje, da lahko psom kupijo najdražjo hrano.

O.

Tilen ::

Primerjat hrano s Hoferja z ostanki od kosila je, milo rečeno, bolano.

5.8€/7kg za psa? S partnerko sva človeka pa si ne privoščima takega luksuza niti v celem mesecu :S


Kaj pa dobita za manj kot 0.8 eur / kg?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779794 (7093) jype
»

Odpoved ledvic pri psu

Oddelek: Loža
4014922 (12228) mihec87
»

glas za psicka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1009049 (5952) SodVina
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556503 (5836) BigWhale
»

Pasja dlaka

Oddelek: Loža
257592 (7089) Smorny

Več podobnih tem