» »

Menjava kondenzatorja.

Menjava kondenzatorja.

#000000 ::

Menjat moram en kondenzator na matični, 6.3V 2200uf, na voljo pa imam 10V 2200uf, sicer sem skor 100% da lahko uporabim slednjega, ampak pač double check

einstein :P ::

Lahko ga uporabiš. :D

#000000 ::

Hvala LP

einstein :P ::

Ni problema. ;)

RudeBw ::

Zamenjat moram 2x po 2 kondenzatorja na Samsungovem LCD TV-ju. Pri priklopu TV-ja je zadnje čase potrebno čakat tudi 5-10 min, da se vklopi. Na netu sem dobil cel kup zadetkov, ki vsi po vrsti trdijo, da gre za fuč kondenzatorje. Zato sem odprl TV in na plati so res 4 kondenzatorji čisto napihnjeni in jih bo treba zamenjat. Problem pa je, ker ne najdem ustrezne zamenjave. Namreč dva kondenzatorja sta 25v 470uf 105°C, dva pa 25v 820uF 105°C.
Iskal sem v spletni trgovini Conrad in nimajo ustrezne zamenjave. Tudi na e-bayu ni prav enakih. Zato bi bil zelo hvaležen, če bi mi kdo lahko povedal, katere podobne kondenzatorje bi lahko nadomestil z zgoraj navedenimi in kje se jih da kupit. Zelo je zaželeno, da jih lahko dobim v dnevu ali dveh, torej od dobavitelja iz Slovenije.

Duhec ::

Jaz sem jih dobil v IC elektronika Lj. in Delko v BTC Lj.

#000000 ::

poklič v HTE na roški, conrad je bolj bogi glede tega, no vsaj bil je.

RudeBw ::

Oh, hvala sem jih res dobil v IC Elektroniki. Hvala za info!

negotiator ::

@rudebw

Imajo vse v conradu, samo malo težje je najti. ;)
All easy problems have already been solved.

RudeBw ::

Evo, sem dobil po pošti naročene kondenzatorje, pa me zanima, če je temperatura zelo pomembna. Na originalnem kondenzatorju je navedena 25v 470uf 105°C, dobil pa sem takšnega, kjer je na ovoju navedeno 85°C . Ali je to lahko problem ali bo vseeno OK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RudeBw ()

#000000 ::

Ja nej bi bil 105 ampak ker nimaš takih boš dal 85, lahko bo OK. ampak znajo dokaj hitreje krepnit.

RudeBw ::

Hmm, če ni sigurno, da bo TV sploh delal s temi 85°C, potem je verjetno sploh vprašanje ali naj se igram z lotanjem? Ali pa bi vseeno moralo delat in je bolj vprašanje časa, koliko bo zdržal?

#000000 ::

Delal bo.

RudeBw ::

OK, potem probam in javim! Še enkrat hvala za pomoč.

mujek ::

Delalo bo, ampak bo življenjska doba teh kondenzatorjev krajša.
Glavni razlog zakaj ta tip kondenzatorjev "neha delovati" je temperatura - ki pospešuje izhlapevanje dielektrika v kondenzatorju.

negotiator ::

RudeBw je izjavil:

OK, potem probam in javim! Še enkrat hvala za pomoč.


Bo delalo, ne skrbi.

Če temperature v monitorju niso nad navedeno temp. na kondičih, sploh ne bo problema, kar pa verjetno itak niso...
All easy problems have already been solved.

RudeBw ::

Ok, hvala vsem za koristne informacije. Sem se vseeno odločil in zamenjal z tem z nižjo temp (85°C). Kljub temu, da sem se spajkanja lotil prvič in ker mi vse skupaj niti približno ni ratalo po "šolsko", sedaj TV spet deluje - vklopi se takoj. Sem naredil kar nekaj napak pri spajkanju in sem celo dvomil, da bo delovalo, ampak zaenkrat je vse OK - spajke so ob robu malce rumenkaste, prevelike in mestoma tudi hrapave, kar vem da je napaka, ampak deluje in to je glavno. Če je lahko to v bodoče problem, boste pa ostali majstori bolj vedeli. Še enkrat hvala vsem za pomoč.

Aja pa še s tem sem si pomagal pri odločitvi o temperaturi: http://www.niccomp.com/help/capsubguide...
Kjer kaže, da ni tako velike panike.

negotiator ::

Ok, super. Si preveril, da si prav obrnil vse kondiče?
All easy problems have already been solved.

Duhec ::

Škoda, da nisi bil pozoren pri naročilu in vzel 105°C, niso brez veze originali teh temp.
Očitno si gledal samo kapaciteto in voltažo. Ali pa so zašuštrali pri pošiljki.
Tisti link očitno nisi dobro razumel glede temp. Piše, da kond. z višjo temp lahko zamenjaš na mesto kjer je kond. z nižjo temp, ne pa obratno kot si naredil ti !
Saj delovalo bo, mogoče celo dolgo. TV pač nima venta za hlajenje in je prepuščeno zgolj vzgonu zraka.

RudeBw ::

@negotiator: polariteto sem že pazil, da so prav, drugače TV verjetno ne bi deloval.
@Duhec: Hvala za opozorilo, sicer pa trenutno deluje in to odlično. Če bosta pa hitro crknila, bom pa nova dva nabavu. Ta dva z 85°C sem namestil samo zato, ker nisem hotel bit brez TV-ja naslednjih verjetno 4-5 dni. Zdaj pa kar bo pa bo, samo da mi kaj ostalega zarai tega ne bo prekurlo.

...:TOMI:... ::

Če boš imel naslednjič imel težavo s TV najprej preveri mrzle spoje-hladen lot, ki si naredil sedaj ob menjavi. Preblem ni samo prenizka temperatura spajkala, pač pa tudi previsoka.

Če ti bodo tudi kondenzatorji šli čez nekaj časa, kupi malo bolj kvalitetne, ker razlike ni velike v ceni.
Tomi

RudeBw ::

In kje dobim kvalitetnejše. Nabavil sem tele:
http://www.ic-elect.si/b2c/820-uf/elco-...
in te z 85°C - sem pač napačne naročil:
http://www.ic-elect.si/b2c/470-uf/elco-...

...:TOMI:... ::

Saj so v redu, samo ni treba vzeti ravno najcenejših, vedno je bolje vzeti par centov dražje. Firme, ki sestavljajo elektroniko vedno vzamejo najcenejše komponente, ne tistih, ki so nekaj centov dražje, zato pride do okvar. Pa tudi zaradi (namenoma) slabega dizajna vezja.
Tomi

RudeBw ::

V bistvu sploh nisem gledal cene, ker so itak skoraj zastonj, sem pa gledal, da so enakih vrednosti. No pri onih 85°C sem pa falil ... bomo pa videli, kako se bo v bodoče obneslo. Zaenkrat dela vse, kot je treba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava kondiča na plati

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171404 (855) 737
»

Led v racunalniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252291 (1764) Primorec
»

"toplotno stikalo" ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
249407 (7915) fpbs
»

Kje v Ljubljani (ali Kranju) kupiti kondenzatorje?

Oddelek: Loža
102203 (2030) RejZoR
»

Napihnjeni kondenzatorji v napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
82540 (2381) trek@s

Več podobnih tem