» »

Nakup vrtne kosilnice

Nakup vrtne kosilnice

1
2
»

Mesar ::

Jaz mam na baterijo kosilnico, sama pokosi okoli dreves, res pa je da nima koša - ampak to pol sesalec gor pobere.

Aja sesalec je na vrvici za kosilnico, da sproti gor pobira...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Vikking ::

Avtor teme je napisal 45 stopinj naklona in več, in 1500m2 verjetno vse v strmem terenu. Nehajte mu že ponujat električne in akumulatorske, če imate to doma v bloku, da pokosite plevel v teglcih.

Mesar ::

Meni moja kosi do 60 stopinjske kote...

pa 6 hektarjev
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Janac ::

a lohk slikas?

Mesar ::

Kaj ti naj slikam? Površino? Jutri lahko... zaj je tema
Your turn to burn!

HomeEdition ::

Tomi je izjavil:

Potrebujem mnenja in izkušnje za nakup dobre kosilnice, ki mora biti kos sledečim razmeram:

-terena za košnjo je okoli 1500 m2 in obsega del precej lepo negovane trate in del nekdanje travniške površine
-teren se počasi spušča, na določenih mestih je kot tudi 45 stopinj ali več
-idealno je, da ima kosilnica nastavljivo višino centralno
-obvezno samohodna, z močnim motorjem, ki je kos tudi malo višji travi (zaradi moje odsotnosti je lahko interval med košnjo tudi 14 dni)
-velika kolesa, ki imajo dober oprijem
-zadosti velik koš
-naj bo dosti okretna zaradi prevelikega števila okrasnih grmovnic

Gledal sem sledeči model, pri katerem mi je všeč mulčer način za dele, kjer pobiranje ni esencialno ter velik radij. Ima kdo kakšne izkušnje oz. kaj priporočate za omenjene razmere?


Ole,

sem mel precej podoben problem s tem da imam malo manjšo parcelo okrog - 900 m2, 4 leta nazaj ko sem kupoval sem vzel Hondo HRX 476 HYE, ker ima prisilno mazanje motorja do 45 stopinj, velik koš itd...za ta model sem se odločil, ker takrat še ni bila dobavljiva 537 HYE - ki je malo širša...glede na to da ima kosilnica plastično ohišje je lahka in dokaj okretna, kolesa pa dober oprijem tudi na najstrmejših delih - sam imam na parceli tri terase med njimi pa 2 prehoda, ki sta strma okrog 45-50 stopnij in dolga 4m... Letos bo 4 sezona ko jo laufam in ni na okvirju videt nobene razpoke, 14 dni nazaj ko sem jo potegnil iz garaže je štartala na prvi poteg - Honda! Priporočam. Je pa cena malo višja od Husquarne, za mojo sem namreč odštel cca. 600 E.

LP

HomeEdition ::

Ole,

zdej sm vidu da je Tomi že izbral eno MTD, pa sam en premislek, se mi zdi da ima dokaj švoh motor, samo 3 kW in to pri 53 cm, moja ima pri 4,1 kW in 47 cm, kar dosti dela ko se po 14 dneh vrnem z dopusta....

LP

francek1 ::

To je pač njegova prva; vsak v začetku dela napake ko misli, da bo prihranil...no, na koncu vsi pametni končajo na polprofi stroju.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mat xxl ::

RockyS je izjavil:

Sploh tistega, ki si ga že par x pokosil (prerezal) :D Da se o tem, če maš kake cvetlice ali drevesa ne menimo.

Električna kosilnica je samo za grobove dobra =)

Akumulatorske? Cena? Teža? Vzdržljivost (torej obratovalne ure in obrati)?
Priznam, prvič slišim za akumolatorske.



Da te potolažim, Merkur ima hudo akcijo za vse lastnike el. kosilnic, tudi sam sem že 2 x kabel presekal.... http://www.merkur.si/gradnja/elektroins...

Tomi ::

francek1 je izjavil:

To je pač njegova prva; vsak v začetku dela napake ko misli, da bo prihranil...no, na koncu vsi pametni končajo na polprofi stroju.

Kdo sedaj dela napake in če jaz, konkreten predlog, kaj je boljše.
metrodusa.blogspot.com

mat xxl ::

Kaj pa robotske.... no pustimo tezo, da so igračke, so res za malo kje.., ker sem sam "totalno mnot padu" v Roombe sesalce, jih tudi popravljam ...., gledam malo še za robotskimi kosilnicami. Zanimivo, da so zelo dobro na več tujih forumih ocenjene Gardenine in niti ne zelo drage, pri nas jih pa sploh ne prodajajo .....

Sicer pa električne super samo baterije Li ION je treba znati delati z njimi .....

HomeEdition ::

Tomi je izjavil:

francek1 je izjavil:

To je pač njegova prva; vsak v začetku dela napake ko misli, da bo prihranil...no, na koncu vsi pametni končajo na polprofi stroju.

Kdo sedaj dela napake in če jaz, konkreten predlog, kaj je boljše.


Kot sem napisal, jaz bi na tvojem mestu vzel močnejši motor, sploh če kosiš poredko in bi rad mulčil....Honda - HRX 537 VYE ima 4,8 kW na 53 cm, tista MTD pa 3 kW na 53 cm, moraš razumet da imaš precej veliko in zahtevno površino, če nočeš gor pustit mladosti kup dober stroj...

lp

RockyS ::

Vikking je izjavil:

Avtor teme je napisal 45 stopinj naklona in več, in 1500m2 verjetno vse v strmem terenu. Nehajte mu že ponujat električne in akumulatorske, če imate to doma v bloku, da pokosite plevel v teglcih.


Nehaj bluzit pa smetit in prvo preberi kaj je avtor napisal. Ima XYZ m2 površine od tega je samo par 10m pod 45° kotom, torej "škarpa".

Tomi ::

HomeEdition je izjavil:

Tomi je izjavil:

francek1 je izjavil:

To je pač njegova prva; vsak v začetku dela napake ko misli, da bo prihranil...no, na koncu vsi pametni končajo na polprofi stroju.

Kdo sedaj dela napake in če jaz, konkreten predlog, kaj je boljše.


Kot sem napisal, jaz bi na tvojem mestu vzel močnejši motor, sploh če kosiš poredko in bi rad mulčil....Honda - HRX 537 VYE ima 4,8 kW na 53 cm, tista MTD pa 3 kW na 53 cm, moraš razumet da imaš precej veliko in zahtevno površino, če nočeš gor pustit mladosti kup dober stroj...

lp

Kosi se na cca 10-14 dni in ni take panike, ker sonce precej pokuri travo, je pa cena za Hondo precej velika in nisem prepričan, da sem pripravljen investirati. Če je panika, bo mati potem najela nekoga, ki bo kosil, ko mene ni, in za 600 € lahko to naredi velikokrat.
metrodusa.blogspot.com

Tomi ::

Bi bilo potem kaj takega boljše, ker ima maksimalno 4,4 KW?
metrodusa.blogspot.com

Janac ::

ta je super

barakus ::

Nekaj bi dodal. Ko sem kupoval novo kosilnico, sem se rahlo nategnil, ko sem ugotovil, da počasneje hodi kot naša stara. Ne vem sicer kako preveriš kako hitro kosilnica hodi, ampak meni se zdi to zelo pomembno! Če imaš velike površine je lepo, da kosilnica dobro šiba, ne pa da jo moraš priganjat!

Karen ::

Preveri zajlo za pogon - tisto kjer stisneš ročko pa gre naprej, mogoče ni povsem zategnjena in v bistvu ne stisne pogona do konca, ampak le na pol in potem ne gre tako hitro. Na vrhu pri ročki je ponavadi vijak za povečat razdaljo, tako kot pri bremzi na motorju ali kolesu. Upam da bo uspelo.

barakus ::

Ne ne. Pač je druagčne razmerje zobnikov in je nova bolj počasna. Nesel sem jo na servis, so kao dali večji zobnik, ma ni kaj dosti hitreje...

Mesar ::

Nesi nazaj naj ti dajo če večji zobnik!
Your turn to burn!

barakus ::

Baje ne gre, ni prostora... Sedaj kosim naprej s staro.

al1976 ::

Oj,

Si mesec dni lastim kosilnico, ki jo je priporočil Tomi par postov nazaj. Je odlična tudi za košnjo v zmerni strmini, motor je odličen, tudi pogon je dovolj hiter in močan, kolesa so velika a morda malo preveč plastična.

Ima pa tovarniški bug. Bakreni kontakt za vžig na samem motorju se po prve pol ure dela toliko raztegne, da kosilnice ni možno ponovno zagnati. Malo nerodno če si sredi košnje, "Manual" pa o tem ne ve nič. Zadeva je enostavno rešljiva če veš kje je za nastavit... jaz sem žal moral 45kg peljati na servis 60km daleč :(

A

Janac ::

drugace dobro vziga?

Tomi ::

al1976 je izjavil:

Oj,

Si mesec dni lastim kosilnico, ki jo je priporočil Tomi par postov nazaj. Je odlična tudi za košnjo v zmerni strmini, motor je odličen, tudi pogon je dovolj hiter in močan, kolesa so velika a morda malo preveč plastična.

Ima pa tovarniški bug. Bakreni kontakt za vžig na samem motorju se po prve pol ure dela toliko raztegne, da kosilnice ni možno ponovno zagnati. Malo nerodno če si sredi košnje, "Manual" pa o tem ne ve nič. Zadeva je enostavno rešljiva če veš kje je za nastavit... jaz sem žal moral 45kg peljati na servis 60km daleč :(

A

In rešitev je, da bomo vedeli tudi ostali?
metrodusa.blogspot.com

al1976 ::

sedaj vziga v bp. v prvo skoraj brez pretirane sile.

da bi bilo jasno kaj je naredil serviser bi bilo treba narest kako sliko. pac premikal je bakreno ploscico na kocu zajle za kontak pri motorju toliko casa da je bilo ok. Bom probal narest sliko ce je nujno. so pa fantje na servisu http://www.opara.si/ prijazni in so mi to povedal ze po telefonu samo sem zadevo raje peljal k njim.

Tomi ::

Kupil sem omenjeno kosilnico, MTECH M 5360 SPHWK, ki ima dejansko serijsko napako toplega vžiga. Peljal na servis, kjer so popravili, ker jim je proizvajalec poslal novo zalogo rezervnih delov za serijo 2012, vse v roku garancije. Menjali so mi še olje.

Drugeče kosilnica deluje super, mulčer opravlja svoje delo, pogon je dosti močan, da obvlada teren, tudi koš je zadosti velik, da ga ni potrebno prevečkrat prazniti. Nasplošno, razen seveda serijske napake, sem zelo zadovoljen.
metrodusa.blogspot.com

forplan ::

Malo obujam temo...

Zanimam se za nakup nove bencinske kosilnice

Imam pogoje:
-kvalitetna (velika površina)
-velika xl kolesa
-pogon na vse 4 kolesa
-4 takni motor

Imate/poznate kakšno takšno da mi lahko priporočate?
da se strinjam
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtne kosilnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117983 (2814) ssitcm
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438221 (15599) urosh
»

Katero vrtno kosilnico kupiti

Oddelek: Loža
86526 (4586) ginekk
»

Informacije pred nakupom Vrtne kosilnice ???

Oddelek: Loža
167276 (5926) BigWhale
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7847338 (18576) SkIDiver

Več podobnih tem