» »

IDE kabli

IDE kabli

Barac00da ::

Imam dve precej trapasti vprašanji o teh kablih:
A je vseeno kateri konektor je vključen na plato in kater na master HD (če je srednji na slave HD)
Nekje sem prebral, da ni dobro 80 žilnih kablov rezati, če jih hočeš narediti okrogle, ker pride do nekih motenj. A je tudi kaj narobe če ga smo skupaj zložiš, kot harmoniko.

Hvala in LP

Myth ::

Nekako ni vseeno. Če dobro pogledaš, je tisti del od matične do prvega diska dalši kot tisti nasledni "med diskoma". To je nekako iz "estetskega in uporabnega" videza. Glede teh motenj , jaz, nič ne vem. Pa sem že dosti računalnikov videl z njimi. (seve lastnoročno delo, pač paziš da lepo režeš). In tudi če jih nevem kak zložiš, ni poante. Podatki se še vedno pretakajo. Vedno bolj je namreč pomemben videz (vsaj če si v tej industriji), torej da se kabli ne vidijo (kakor da je nevihta noter) in da čimmanj motijo pretok zraka po ohišju zato tudi tlačijo(mo) skupaj v razne oblike, zatikajo za matično in zadaj za cd-romi in šele nato not vtaknejo v cd-rom/disk.

en LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Dead_Eye ::

ponavadi je na ploščo priklopljen uni konektor ki je najbolj oddaljen od drugih dveh. master na zadnjem, slave pa na srednjem. Kabel pa lahko režeš, zvijaš, kar češ, samo da ne prerežeš/precvikaš žičk...

Za info: okrogli ide kabli, ki stanejo 2x tolko kot navadni so narejeni na istem principu, pač navaden kabel prerezan na 4 žičke skupaj in oblečen....
The one and only

Barac00da ::

OK, hvala vama. Sicer vem, da je oni, najbolj oddaljeni, mišljen za na matično samo če jaz tako priključim je vse nekako čudno zasukano, pa neznam zdaj ravno razložit kako. Zato sem mislo, če bi lahko to zamenjal. Je pa kabel vseeno dosti dolg in ta daljši del bom še skrajšal za vsaj 15 cm.
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

Barac00da ::

No samo recite mi, če bo kaj narobe, če priklopim konektor, ki je mišljen za (master) disk, na matično in obratnno.
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

Barac00da ::

A noben ne ve al kaj ?
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

Good Guy ::

kabl je tko matična> slave>master
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Quikee ::

Vseeno je ce je prvi prikljucen master ali slave... vsaj po mojih izkusnjah. Sem mel prikljucen na tak nacin trdi disk in DVD pekac. Na sredinskem je bil master trdi disk.. na koncu pa slave DVD pekac.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Barac00da ::

Ne zanima me povezava master-slave ampak master-matična.
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

totek24 ::

80 pinski IDE kabel ima tezave, ce je narobe obrnjen. Slabsi zna bit prenos podatkov in zaznava diska se lahko zeloooo podalsa. Tak, da ti kr lepo pravilno priklopi kabel, tak da je moder (ponavadi je tak) konektor lepo na plati. Za ostala dva je pa vseeno, samo da imas pravilno jumperje na enotah nastavlene.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

Barac00da ::

No, to sem hotel zvedet. Hvala ti totek24.
Zzdaj je sam problem, ker sem jaz že taok skrajšal kabel, da med matično in prvim konektorjem za disk samo 5 cm >:D . No, bom probal priklučit tako kot ni prav, pa če nebo vredu pa j**** ga :D
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

neoto ::

A nima 80 pinski IDE kabel med vsako podatkovno linijo še ozemljitev, tako da ne prihaja do medsebojnih motenj na linijah?
Nekako se mi ne zdi čisto vseeno, če so te linije in ozemljitve skupaj, ali pa ne...

Good Guy ::

itak en moreš kabla okro obrnt ker je na matični na konektorju zareza
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

neoto ::

Nisem mislil tega. Kabel je sestavljen tako: masa - podatk. žila - masa - podatk. žila - masa.... Če boš dal dve podatkovni žili skupaj brez vmesne mase, se lahko zgodi, da bo prihajalo do napak.

gofra ::

Še ena na temo rezanja in oblačenja kablov: zakaj hudiča?

Z nežnim prepogibanjem/zlaganjem bo običajen IDE kabel bistveno manj oviral pretok zraka v kišti poleg tega pa se ga da ob dovoljšni (phew, kera beseda) dolžini popolnoma skriti. Sam sem kupil okrogle kable in jih čez tri dni (bebec) vrgel ven. Ploščat IDE = majka :D

Myth ::

Ne, ta tema ni o tem. Njega zanima če lahko da v drugačnem vrstnem redu priklope na matično, disk, cd-rom. Če ga jaz zastopim bi on tisti prikluček kaj pride na matično ravno obrnil, torej tisto vtaknil v cd-rom ali pa disk.

Sam nikoli nisem experimentiral če je to možno. Najbolje da pać preizkusiš in nam poveš če to gre. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

gofra ::

Vem, vem...samo moj komentar se je navezoval zgolj na tematiko tega ;)

Good Guy ::

to potem ne do delovalo!!! ker more biti žila ki je označena z roza,belo barvo na pinu 1 in če obrneš pride ravno obratno
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Barac00da ::

rovtar, tako kot ti zdaj praviš pa itak ne moreš obrniti, ker ima vsaka ide reža zarezo in konektor "izboklino" (whatever), tako da narobe ne moreš obrniti. roza žila bo vedno na isti strani.
Bom probal, pa bom povedal kaj bo :\
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

Barac00da ::

Grem jaz kar takoj probat, pa če več kot pol ure ne bo odgovora boste vedeli, da je nekaj hudo narobe >:D
Zaželite mi sreču, smrk, smrk :'( .........:D
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

pin29 ::

ko sem jz menjal 80 pinski ide kabl na ta način da je bil črn konektor (ponavadi za master) na plati, konektor za plato (moder) pa na disku mi diska ni zaznal, v bistvu tud cdroma ne (ki pa je bil na pravem priključku - slave). Kakih trajnih posledic pa nebi smel bit zarad tega tak de ko priklopiš pravilno spet vse deluje.

Barac00da ::

No pin29, lepo da poveš,ker:
jaz sm hotel to sprobat, sem pa očitno zadnjič slabo skup sestavil konektor in ko sem ga sedaj malo štorasto potegnil ven se mi je razsul(na srečo samo na 3 kose). Potem pa nisem imel pri roki nobenegas primeža, da bi ga lahko spet sestavil skup, tako da sem to naredil šele zdajle, nisem pa šel šeenkarat probavat to kar me je zanimalo, da se mi nebi še enkrat razsul konektor.

BTW: Se mi zdi da sem tole čisto zakompliciral.:D Ah saj ni važno.
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

Barac00da ::

ammm, če bi pa zamenjal konektor za na matično z konektorjem za na disk (in obratno) bi pa verjetno delalo kaj?
A spet kompliciram :D
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361645 (1310) amigo_no1
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261726 (1370) mkonci
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322194 (1599) amigo_no1
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171631 (1396) Pudding
»

Rack bi naj zbil UDMA?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231427 (1166) Sodom

Več podobnih tem