» »

najbolj tih vent

najbolj tih vent

Tody ::

HAY!
Mam AMD ATHLON XP 2000 in bi rabu en uiber tih vent k ta k ga mam notr (mislim da je vulkan 7) nekako piska in nasploh dela čudne zvoke in bi rad nekaj kar bo zelo tiho in seveda ohajevalo moj proc trenutno ogret na 50 stopinj.
Money is no object :D
  • spremenil: Predator ()

morphling1 ::

Kdaj bo folk dojel, da je večina kvalitetnih ventov z krogličnimi ležaji približno enaki tiha, se pravi če gre za Delto, YS Tech, Papst, Panaflo, Sunon, Jamicom, pa še kaka firma, ki se ukvarja samo z venti na zelo visokem nivoju. Vse kar je moraš gledat vrtljaje manj kot jih je tišji so. Tako da najbolj tihi vent bo tist, ki se ne vrti :) Vse te fime imajo zelo dobro bazo podatkov o svojem proizvodnjem programu z vsemi podatki edino na kar moram opozoriti je meritev glasnosti, to večina folka vzame zelo na površno, primerljivi so samo rezultati znotraj ene znamke ker so merjeni v enakih pogojih, med samimi firmami pa lahko gledaš podatek o glasnosti samo zelo zelo okvirno, saj je ta meritev zelo odvisna načina merjenja se pravi oddaljenosti od izvora zvoka, koti itd. Vseeno pa izmed vseh izstopa Panaflo saj edini uporablja svoj patentiran hydrowave način uležajenja, v bistu gre za drsne ležaje samo da zadeva teče v oljnem filmu, tako kot fluid bearings pri diskih. Ostali pač uporabljajo kvalitetne kroglične ležaje. Problem pa je dobiti te vente. V US ni problem v Evropi pa že je saj jih težko kje najdeš.

Tako da kupi se en kvaliteten kroglično uležajen 92 ali pa 80mm ventilator, s tam okrog 1800 vrtljaji na minuti kjer bo zadeva praktično neslišna, ali pa kupi hitrejše vrtečega in ga priklopiš na fan mate tako da imaš nekaj rezerve recimo, če ob malo bolj vročem dnevu potrebuješ boljše hlajenje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tody ::

kaj je fanmate ? Sorry sem totalni rookie v tem.
aja hvala za odgovor

Vesoljc ::

fanmate je preklopnik med različnimi upori, ki znižajo napetost, katera potuje na ventilator... manjša napetost->manj obratov->manj hrupa->več toplote->več temperature simpl...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

morphling1 ::

Mogoče je bolje da namesto preklopnik rečeš zadevi zvezno spremenljiv upor oz potenciometer skupja z še enostavnim vezjem ter tranzistorčkom in uporom, s katerim kot je rekel Vesoljc poljubno spreminjaš napetost od ~11 (malo že pade ko ga priklopiš), do ~6V tako da lahko vrtljaje znižaš za približno polovico. Dobiš v Mlacomu za 840sit, tako da se skoraj ne splača delat doma, razen če ne rabiš kake močnejše verzije. Fan mate je uporaben do ~ 6 W moči ventilatorja, če priklopiš kaj močnejšega in znižaš vrtljaje ga lahko skuriš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

ti pa povem da neslisnega venta ne bos dubu na CPUju.. ker more porivat zrak skos in tut ce se bo vrtenje ful mal slisal se bo slisal kako sumi zrak k gre skos rebra in to... ce bos dal na tok mal da se pa ne bo slisal zraka.. pol pa cao athlon :)

Buggy ::

Samo je razlika tudi v pretoku zraka, ki ga je ventilator ob doloceni glasnosti in istih vrtljajih sposoben pretociti. Primer iz Mlacomove ponudbe:

VENTILATORJI
Akasa 1208BC – 3LED CrystalClear 80mm (3.468 SIT z DDV)
-
Akasin ventilator je vsekakor nekaj posebnega. Je namreč prozoren, poleg tega pa so v njega vgrajene tri LED diode modre barve. Ob vrtenju tako pričara zares zanimive vizualne učinke. Ventilator se napaja iz napajalnika, medtem ko števec vrtljajev priključimo direktno na matično ploščo. Pri 2600 obratih na minuto ter hrupu 30dB omogoča pretok 58m3 zraka na uro. Poraba 2,4W.
-
Blacknoise Ultra Silent Fan S2 80mm (4.260 SIT z DDV)
-
Pri 2000 obratih na minuto ter hrupu 19dB omogoča pretok 50 m3 zraka na uro. Mere 80x80x25 mm, poraba 1.20W.
-
Blacknoise Ultra Silent Fan S3 80mm (4.380 SIT z DDV)
-
Pri 2600 obratih na minuto ter hrupu 26dB omogoča pretok 65 m3 zraka na uro. Mere 80x80x25 mm, poraba 1.93W.
-
Delta FFB0812SHE 80mm (5.580 SIT z DDV)
-
Delte slovijo kot izjemno kvalitetni in zmogljivi ventilatorji. Že prvi pogled na FFB0812SHE nam pove, da imamo opravka z nadpovprečno zmogljivim sistemskim ventilatorjem. Ventilator namreč ni običajnih mer 80x80x25 ampak kar 80x80x38 mm. Je bistveno globlji kot velika večina ostalih ventilatorjev. Pri 4900 obratih na minuto ter hrupu 48,5dB omogoča pretok 116.4m3 zraka na uro. Poraba 6,96W.
-

Enermax UC-8FAB 80mm z regulacijo (3.360 SIT z DDV)
-
Enermaxov ventilator UC-8FAB mer 80x80x25mm omogoča ročno nastavljanje hitrosti obratov (od 1000 do 3000 rpm) in je vsekakor zelo priporočljiv v visokozmogljivih sistemih, kjer je razmerje med hlajenjem in hrupom pomemben faktor (npr. grafične postaje). Pretok zraka se giblje med 42.5 in 68 m3 pri 21 oziroma 33 dB. Ventilator ima že serijsko vgrajeno zaščitno mrežico, priključimo pa ga lahko na 3-pinski priključek na matični plošči oziroma s pomočjo priloženega konektorja na 4-polni 12V priključek napajalnika. Poraba se giblje med 0.92 in 2.76W (odvisno od obratov).
-
Papst 8412N/2GL 80mm (3.360 SIT z DDV) NOVO!!
-
Pri 1500 obratih na minuto ter hrupu 12dB omogoča pretok 33 m3 zraka na uro. Mere 80x80x25 mm, poraba 0.6W.
-
Papst 8412N/2GML 80mm (3.420 SIT z DDV) NOVO!!
-
Pri 2050 obratih na minuto ter hrupu 19dB omogoča pretok 45 m3 zraka na uro. Mere 80x80x25 mm, poraba 0.9W.
-
Sharkoon 80mm luminous blue (3.120 SIT z DDV)
-
Poleg Akasinega ventilatorja z modrimi diodami, je na voljo tudi Sharkoonov, ki prinaša še nekaj dodatnih bonbončkov. Ima temperaturni senzor, ki prilagaja hitrost vrtenja v mejah od 1600 do 2400 obratov na minuto. Namesto navadnih krogličnih ležajov uporablja posebne keramične, ki še dodatno prispevajo k tihosti ventilatorja. Pri 1600-2400 obratih na minuto ter hrupu 20-32dB omogoča pretok zraka 28.8-50.6m3 zraka na uro.
-
Spire 80mm Silent 2500rpm (1.344 SIT z DDV)
-
Spirov ventilator mer 80x80x25mm omogoča dovolj zmogljiv predvsem pa tih pretok zraka v ohišju. Pri 2500 obratih na minuto ter hrupu 28dB omogoča pretok 49 m3 zraka na uro.
-
ThermalTake A1357 Smart Fan 2 80mm (3.600 SIT z DDV)
-
ThermalTake-ov visokozmogljivi sistemski ventilator se od ostalih ventilatorjev razlikuje predvsem po načinih kontrole nad hitrostjo vrtenja ventilatorja. Na voljo imamo tri različne načine. Uporabimo lahko vgrajeni temparaturni senzor, ki samodejno prilaga hitrost vrtenja in sicer od 1300 obratov na minuto pri 20 stopnijah Celzija pa vse do 4800 obratov na minuto pri 55 stopinjah Celzija (temperaturni senzor lahko vgradimo kamorkoli). V kolikor s tem nadzorom nismo zadovoljni, lahko obrate vrtenja s pomočjo podobnega pretvornika kot pri Zalmanovih hladilnikih nastavljamo sami. Zadnjo, tretjo možnost pa bodo izkoristili le tisti, ki jih hrup popolnoma nič ne moti, saj ne uporabimo nobenega od dveh zgoraj naštetih kontrol vrtenja in pustimo ventilator delovati z maksimalnimi obrati. Ventilator deluje med 1300 in 4800 obrati v minuti ter hrupu 17 oziroma 48 dB in omogoča pretok od 35 pa vse do 128.7 m3 zraka na uro. Mere 80x80x25 mm, poraba med 2.4 in 8.4W.
-

Dr_M ::

3k+ sit za en pof**an fan??? a ste na glavo padl al ja??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phoebus ::

Jaz sem dal za vent krepko cez 3k (Zallman 6k AlCu). In mi ni zal.

noraguta ::

titan Ball Bearing-e(sam to ni od tistih , ki kljucavnice delajo ;~) mas v megahitu po jurja. bo za sprobat. papsti so predragi. panaflotov pa pomoje pri nas ne bomo vidli.

Dr_M ::

kje si pa vidu AlCu ventilator???
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_Dejan_ ::

morphling a veš šlučajno kako internetno stran kjer se da naročit te ventilatorje(panaflo)?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

morphling1 ::

Direkt tu, pošiljajo tudi v Evropo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_Dejan_ ::

ker pa boljši
L1A
M1A
H1A
Pomoje je 120x120 M1A še najboljši ker za H1A ni nič podatkov o protoku zraka pa zanima me če veš kakšna je formula za izračun CMF v m3/h
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

morphling1 ::

L1A low, 1700 rpm, 68.9cfm, 30db
M1A mid, 2100rpm, 86.5cfm, 35.5db
H1A high, 2500rpm, 103.8cfm, 41.5db
U1A ultra, 2700rpm, 114.7cfm, 45.5db

Jaz mam M1A na fan matu samo zato sem vzel tega da imam možnost enkrat na svete kvatre povečat vrtljaje, drugače bi pa vzel kar L1A ki je že na 12V skoraj neslišen. H in U sta prehuda za moj okus, z dobrim radiatorjem se da vodo zelo dobro shladiti tudi z nizkimi vrtljaji.

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_Dejan_ ::

no sj jst mam zdej TT 120x120 2000rpm pa mi temp. ne pride cez 37C sam se mi čudno zdi da se procesor ko prizgem računalnik v 3-5 min segreje na 33C pol pa če zaženem toast ali prime pride do 36C edin dones ko sem ripal DVD je prišla temp do 37C voltaža pa je 1.9V. Aje to prov da se proc tok hitr segreje?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

morphling1 ::

Jah normalno da se hitro segreje, važno je da se tudi hitro ustali temperatura. Saj imaš vodo a ne. Se pravi ko prižgeš računalnik lepo hladen je voda še mrzla in takrat še dobro hladi potem se pa glede na radiator kar hitro ogreje. Drugače so pa spremembe med idle in load z vodnim hlajenjem dosti manj opazne kot pri zračnem. Hitro gretje vode je pa posledica majhne količine vode (če imaš inline sistem) in se ta kar hitro ogreje na tisto končno delavno temperaturo, ko temperatura vode doseže ob max obremenitvi neko ravnovesno temperatura, kakšna pa je ta temperatura je pa odvisno od radiatorja ter pretoka zraka skozi radiator.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napajalnik - zamenjava ventilatorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
225206 (4408) nightbird
»

ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8842 (701) dwinxp
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292227 (1547) WinsuckeR
»

2x 120mm ventilator na ohišju (katerega)?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472340 (1634) goba
»

Geforce Ti 4200 DVI 64MB TV Inno 3D

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6918 (777) ERGY

Več podobnih tem