» »

priklop HDDja!

priklop HDDja!

gavro ::

prijatelj mi je dal svoj 80GB disk ker ga ne rabi vec...disk je ExcelStor J680 ...rad bi imel priklopljenega se ta stari 40GB disk...za 80GB disk pise da je ata100 kabel (a je to un ta sirok ka ga moram kupt?)pa ko ga priklopim ali moram se kaj nastavit v BIOSu?0:)
  • spremenil: gavro ()

Gapi ::

Če bo na istm kablu kot un stari disk glej na jumper da bo prav nastavljen. Prvi disk C: je master drugi D: pa slave. Isto velja če bo vezan vzporeno z CD-ROM-om velja isto pravilo En je master drugi slave. Lahko sta pa oba Cable select če uporabljaš 80 žilni kabl. Ne vem pa če pri 40 žilnem kablu to dela. Nisem probu

gavro ::

povezana sta na istem kablu (80 zilni) vendar neznam nikakor v BIOSu nastimat to master pa slave ker sem NOOB:'(

jan01 ::

Master pa slave se ne nastavlja ročno s jumperji na npr disku in dvdrwju.

jan01 ::

Odveč beseda ne. Pravilno:
Master pa slave se nastavlja ročno s jumperji na npr disku in dvdrwju.

Gapi ::

Sicer če bi pogledu nalepko na disku bi vidu da se tam nastavlja master slave. Kako so eni neučakani pa tlačjo naprave v kište in jih niti ne pogledajo.

gavro ::

lol kje pa da dobim jumper kabl...tega sploh nimam |O

balocom ::

kakšen jumper kabl... ...jumper ali mostiček rabiš, ponavadi je že gor, sm ga prestavi iz cable select/master na slave...
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

gavro ::

a lahko kkšna fotka drgac kr jst o tem nimam pojma sam povezava pa to z kabli...bios bom ze sam verjetn poslihtal

Gapi ::

Lej dej ti raj nes računalnik na servis bo manj škode. Če nisi do zdej pogruntu kako dat disk v kišto in kaj ti mi sploh govorimo. Jumper je kos plastike ki ima not koščk pleha da lahko nardiš stik na določenih konektorjih. Ponavadi je že kak na disku. nataknjen ki določa da je disk master. Ker pa je to tvoj drugi disk mu moraš določit da je slave. Za kable se pa ne sekiraj. Jih zelo teško okol obrneš. Razn če jih z macolo notr tlačiš. Potem ko ti disk prepozna moraš na njemu nardit particijo in jo formatirat šele potem boš videl znak pogona Na Moj računalnik ali My computer po angleško. Kako nardit particijo bova pa mela drugič šolsko uro. Preberi članek Pod Kablovje maš napisano kam moraš kej vtaknt.

gavro ::

no pa je tudi glupi dojel kako se stvari dela...uspelo mi je in zdaj sem car :D:D treba sam se sformaterat pa je ql:D :D :D :D :D :D

Gapi ::

Sej vse gre če se hoče. Sam voljo je treba met pa dobrga inštruktorja. Kar pa jest ravno nism.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zagonom XP, .IDE disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
12634 (554) Duhec
»

trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61291 (1243) Izi
»

Nastavitev jumperjev za trdi disk.. neverjetno...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91412 (1012) Dead_Eye
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171639 (1404) Pudding
»

prklopitev diskov

Oddelek: Strojna oprema
101171 (1072) sash

Več podobnih tem