» »

Motorola precej blizu prepovedi prodaje Oken in XBoxa v Nemčiji

1
2
3

Grumf ::

poweroff je izjavil:

No ja, v ZDA je Microsoft ravno popušil en velik razpis za za 90.000 pisarniških licenc... Na Portugalskem pa je Open Source Business Association naredila lepo študijo o tem, kako se Linux namerno izrinja iz trga.


No in tu leži catch. Dejstvo je, da tisti pri koritu skrbijo, da do korita ne pride nihce drug.
V živalskem svetu ali pa globalni ekonomiji.

Ampak Open Source/Linux movement to uporablja kot argument, da je njihov software dober, kar je
pa logična zmota.

Izrinjanje Linuxa iz trga ne dokazuje nič drugega kot da se Linux izrinja iz trga. Kakor tudi da
je, predvidevam Open Office?, dobil 90.000 pisarniških licenc ne dokazuje, da je Open Office dober.
Dokazuje samo, da je dobil 90.000 pisarniških licenc.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

swar ::

Kok bo M$ v prihodnosti še tepen...
Milo za žajfo...

poweroff ::

Grumf je izjavil:

Ampak Open Source/Linux movement to uporablja kot argument, da je njihov software dober, kar je pa logična zmota.

Ne.

To ni nikakršen argument, da je OSS kvaliteten. Da je kvaliteten je dejstvo. To je samo razlaga, zakaj se ne uveljavi na trgu - in uveljavitev na trgu ter kvaliteta sta dve različni zadevi.
sudo poweroff

Grumf ::

poweroff je izjavil:

To ni nikakršen argument, da je OSS kvaliteten. Da je kvaliteten je dejstvo. To je samo razlaga, zakaj se ne uveljavi na trgu - in uveljavitev na trgu ter kvaliteta sta dve različni zadevi.


No in tu se ne strinjamo. Verske dogme niso zame. Kaj je ze nek irelevantnez na prejsnji strani nekaj govoril o Apple fanboyih itd?

(slava Matthai-u za nakatere stvari, ki jih ne naredil ampak na nekaterih področjih ga pa lomi)
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

poweroff ::

Hja, logika ti šepa. Eno je kvaliteta, drugo je uveljavitev na trgu. Okapi je v eni temi lepo povedal zgodbo o Pioneerjevih plazemskih televizorjih. Zelo kvaliteten izdelek, ki pa je žal propadel.

Če je nekaj uveljavljeno na trgu je sicer lahko kvalitetno, ni pa to nujno. Če nekaj ni uveljavljeno na trgu pa to še ne pomeni, da ni kvalitetno.

Zlasti to velja v monopolnih ali oligopolnih situacijah.

Skratka, ne/uveljavitev na trgu nič ne pove o kvaliteti OSS. In za to trditvijo stojim.
sudo poweroff

BigWhale ::

Grumf je izjavil:

Daj daj, ne frazari. Ko so se te zadeve dogajale, sem dejansko že izgubil devištvo (in se nisem zanimal
za to iz čiste nuje kvalitetnih plenic).

To da je Microsoft bundlal IE ni bil problem,


Zgleda, da te ze rahla demenca daje. Preberi no tista dva linka, ki ti ju je Dedal nalimal.

Grumf je izjavil:

Kakor tudi danes cel open source community ni sposoben spacati skupaj alternative officu, ki bi dejansko delovala.

O katerih nedelujocih resitvah pa govoris? Jaz namrec uporabljam tako resitev, ki deluje.

BigWhale ::

poweroff je izjavil:

Hja, logika ti šepa. Eno je kvaliteta, drugo je uveljavitev na trgu. Okapi je v eni temi lepo povedal zgodbo o Pioneerjevih plazemskih televizorjih. Zelo kvaliteten izdelek, ki pa je žal propadel.

Če je nekaj uveljavljeno na trgu je sicer lahko kvalitetno, ni pa to nujno. Če nekaj ni uveljavljeno na trgu pa to še ne pomeni, da ni kvalitetno.

Zlasti to velja v monopolnih ali oligopolnih situacijah.

Skratka, ne/uveljavitev na trgu nič ne pove o kvaliteti OSS. In za to trditvijo stojim.


In tudi ni prvic, da se je to zgodilo. Beta vs. VHS. Slednji je bil slabsi a je z Beto kar pometel. Tudi v pop glasbi se to pogosto dogaja. Kvantiteta in trzni delez o kvaliteti ne povesta prav dosti. Povesta samo koliksen je trzni delez. :)

Grumf ::

BigWhale je izjavil:

Zgleda, da te ze rahla demenca daje. Preberi no tista dva linka, ki ti ju je Dedal nalimal.


Ne razumes, pravni problem je bil kar je Dedal "nalimal". Dejanski problem je pa bil, da vsa konkurenca ni ponujala nicesar
kar bi opravicilo njeno uporabo zato so se posluzili pravne poti.

Grumf je izjavil:

O katerih nedelujocih resitvah pa govoris? Jaz namrec uporabljam tako resitev, ki deluje.


Glede open offica. Notoricno nestabilen, ni se mi dalo doma nalagati ms office, pa sem gor vrgel open office, iz preprostega
razloga, ker za moje potrebe zadošča nekaj čisto minimalnega. Rezultat je bilo izgubljenega 2 strani teksta (v zadnjih dveh
verzijah ms offica sem se žal odvadil word 97 manevra - periodicni mezinec-na-ctr-sredinec-na-s) . Ker gre še osel samo enkrat
na led sem vztrajal. No ko sem tretjic dozivel core dump je bilo tudi zame dovolj. Pa saj je cel OSS poln nekonsistenc v
delovanju itd., npr. wireshark, ki ga sicer obozujem, ampak da je pa kvalitetno spisan pa ne morem reči, kup čudnih rešitev
pri sami uporabi, po domače štorast (shortcuti delajo ali pa tudi ne, refreshanje packet liste na skrajno nesmiselnih koncih,
search dela malo po svoje,...). Firefox... jao. Katastrofa, žal so plugini tako uporabni, da brez njega ne gre (isto kot wireshark),
je pa notorično nestabilen in memory hog. Xi, ki niso več Xi. Se pa človek vsega navadi :)

Ne bi razčlenjeval napisanega, zagotovo mi bo nekdo povedal, da je to feature-not-a-crap in da sem zgrešil os, ker bi moral
uporabljati self compiled,... whatever. Saj ne rečem, microsoftov ekosistem me je razvadil ampak po drugi strani se pa OSS
primerja z njim, torej naj bo PRIMERLJIV.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Bistri007 ::

poweroff je izjavil:

Skratka, ne/uveljavitev na trgu nič ne pove o kvaliteti OSS. In za to trditvijo stojim.

OSS je uveljavljen na področjih, kjer so njegovi uporabniki neposredno programerji ali IT oddelki podjetij. Dober primer je LAMP.

Če pa govorimo o segmentih, kjer ima konkurenčno prednost Apple, tam pa OSS preprosto popuši. Vlaganje veliko truda v piljenje OSS uporabniških vmesnikov in izboljšava uporabniške izkušnje pač ni zanimivo (hobi programerji) ali dobičkonosno (da bi v to vlagala podjetja).
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Grumf ::

Poldi112: Prav prikupen si... naravnost srčkan... A bi ti še enkrat razlagal osnove, ki mislim da spadajo
v osnovnošolsko ali vsaj srednješolsko biologijo? Ma ne da se mi:

Vision span or perceptual span is the angular span (vertically and horizontally), within which the human eye has sharp enough vision to read text. The visual field of the human eye spans approximately 120 degrees of arc. However, most of that arc is peripheral vision. The human eye has much greater resolution in the macula, where there is a higher density of cone cells. The field of view that is observed with sufficient resolution to read text typically spans about 6 degrees of arc, which is wide enough to allow a clear view of about five words in a row when printed text at ordinary size is held about 50 centimeters from the eyes. The brain creates the illusion of having a greater visual span by automatically and unconsciously moving the center of vision into any area of interest in the field of view.

Vision span @ Wikipedia

Če je prekompleksno... tvoj problem.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Grumf ::

Bistri007 je izjavil:

OSS je uveljavljen na področjih, kjer so njegovi uporabniki neposredno programerji ali IT oddelki podjetij. Dober primer je LAMP.


Pa še LAMP je birgla za tiste, ki se jim ne da poglabljati v sam streznik in bi radi Windows style out-of-the-box.

Bistri007 je izjavil:

Če pa govorimo o segmentih, kjer ima konkurenčno prednost Apple, tam pa OSS preprosto popuši. Vlaganje veliko truda v piljenje OSS uporabniških vmesnikov in izboljšava uporabniške izkušnje pač ni zanimivo (hobi programerji) ali dobičkonosno (da bi v to vlagala podjetja).


Mhm.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Poldi112 ::

Sicer sem se vmes ugriznil v jezik, ampak ker sem bil prepozen bova pa šla vseeno - debilno je z enter formatirati text, ki se ti formatira sam glede na širino okna. Sploh ker je tvoje pisanje namenjeno drugim in v praksi to potem izgleda tako:

 IO ročno formatiranje

IO ročno formatiranje



Zdaj ni pa prosim povej, kako se to sklada s tvojimi normami o optimalnem formatiranju texta?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Grumf ::

Ctrl+Wheel down.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

RejZoR ::

34054 je izjavil:

Grumf je izjavil:

Daedalus je izjavil:

@io - Okoli brskalniškega trga je MS fasal sankcije sodišča. So ga nekaj časa Ameri tudi hteli razbiti v vsaj dve firmi in precej je imelo pri tem opraviti bundlanje IE v Winse. Torej, to ni trollanje.

Izobrazi se in izobrazi se.


Daj daj, ne frazari. Ko so se te zadeve dogajale, sem dejansko že izgubil devištvo (in se nisem zanimal
za to iz čiste nuje kvalitetnih plenic).


Torej se vključuj v debate o plenicah in ne o tehnologiji. :) Fanatičnost ki jo kažeš je značilna predvsem za Apple evangeliste, - Apple fanboy-i imajo vsaj kak razlog in dober argument; ampak, s tem ko si se oklical za zagovornika Microsofta in IEja pa si si zadal težko nalogo, sploh glede na to da nisi imel časa slediti tehnološkim novicam, zaradi domnevne izgube devištva(?). :)

Kakorkoli že.

Nepriljubljenost IE pač ni posledica fanatičnosti uporabnikov, ampak prej nesposobnosti Microsofta, prosim te, malo si preberi no.


Ne boš verjel ampak IE pridobiva na priljubljenosti. Roko na srce, tanove verzije niti niso slabe. Sicer manjkajo funkcije, ki jih uporabljam ampak nekomu, ki pa ne rabi istih pa je čist fajn browser. Od IE6 naprej je zadeva kar krepko napredovala v standardih, hitrosti in uporabnosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Grumf ::

RejZoR je izjavil:

Ne boš verjel ampak IE pridobiva na priljubljenosti. Roko na srce, tanove verzije niti niso slabe. Sicer manjkajo funkcije, ki jih uporabljam ampak nekomu, ki pa ne rabi istih pa je čist fajn browser. Od IE6 naprej je zadeva kar krepko napredovala v standardih, hitrosti in uporabnosti.


Hvala za informacijo, treba probat.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Poldi112 ::

>Ctrl+Wheel down.

Super, ker en retard ne zna pri sebi nastaviti širine okna na željeno širino naj vsi ostali širimo okna pri sebi, oz. manjšamo text, da njegovi popravki ne bodo tako moteči.

Daj usmili se nas in nam prosim nehaj pomagati s tem sranjem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Grumf je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Zgleda, da te ze rahla demenca daje. Preberi no tista dva linka, ki ti ju je Dedal nalimal.


Ne razumes, pravni problem je bil kar je Dedal "nalimal". Dejanski problem je pa bil, da vsa konkurenca ni ponujala nicesar
kar bi opravicilo njeno uporabo zato so se posluzili pravne poti.


Konkurenca je ponujala kar je pac ponujala. Zakaj tocno pa so se posluzili pravne poti je pa pravzaprav vseeno. MS je takrat dobil po prstih in to povsem upraviceno.

Grumf je izjavil:

Ker gre še osel samo enkrat na led sem vztrajal. No ko sem tretjic dozivel core dump je bilo tudi zame dovolj.


Meni se OOo in sedaj LO ni sesul ze kar nekaj let. Po drugi strani se mi je pa MSO sesul ne tako dolgo nazaj. Hecno.

Grumf je izjavil:

Pa saj je cel OSS poln nekonsistenc v
delovanju itd., npr. wireshark, ki ga sicer obozujem, ampak da je pa kvalitetno spisan pa ne morem reči, kup čudnih rešitev pri sami uporabi, po domače štorast (shortcuti delajo ali pa tudi ne, refreshanje packet liste na skrajno nesmiselnih koncih, search dela malo po svoje,...).


Sedaj govoris o povsem nepovezanih zadevah in o posameznih programih. Kar se tice zaprto kodnih stvari, je situacija POPOLNOMA enaka ali pa celo hujsa. Gres in kupis nek software, ki potem ne deluje tako, kot bi moral. Prvi program, ki se ga spomnim je FRAPS. Program za zajem slike zaslona. Grd, s trapastimi bliznjicami, ki vcasih delujejo ali pa tudi ne in se snemanje zaslona je slabo narejeno.

Grumf je izjavil:

Firefox... jao. Katastrofa, žal so plugini tako uporabni, da brez njega ne gre (isto kot wireshark), je pa notorično nestabilen in memory hog.


Meni Firefox tece po en mesec skupaj brez prekinitve, pa mu ne zmanjkuje rama in tudi nestabilen ni. Nehaj no.

Grumf je izjavil:

Xi, ki niso več Xi. Se pa človek vsega navadi :)

X11 je 25 let stara zadeva. Aleluja, da se mu rok pocasi izteka.

Grumf je izjavil:

microsoftov ekosistem me je razvadil ampak po drugi strani se pa OSS primerja z njim, torej naj bo PRIMERLJIV.


Tebe je doletelo placebo razvajanje, ki se mu rece Windows + Office + Photoshop. Ali pa kaj podobnega. Nekonsistence in nedelujocih programov je na Windows platformi ravno toliko, kot na kaksni drugi platformi. Nevem no, file copy dialogi so sele v Windows 7 postali kolikor toliko uporabni. Dual monitor podpore se vedno ni tasne, kot bi lahko bila. In se bi lahko nasteval.

Seveda, pri nekem izdelku, ki ga izdeluje eno samo podjetje, lahko pricakujes vec konsistentnosti in vecjo integracijo. A kaj, ko potem pride nek Skype (sedaj se bo verjetno kaj spremenilo) in sprogramira svoj Skype povsem mimo vseh priporocil in standardov, ki jih postavlja MS.

Ce vzames v roke Ubuntu, kjer firma, ki stoji za Ubuntujem, konstantno in aktivno dela na integracijii, unifikaciji in tako naprej, bos videl, da stvari niso kaj dosti drugacne od MS/Apple zadev. Je pa res, da ima tudi Canonical omejeno stevilo resourcev in da so tudi oni odvisni od 'upstream-a'.

Fritz ::

Grumf je izjavil:

Fritz je izjavil:

Nabijaš. Predvsem zato, ker je celotna zadeva s patenti postala nesmiselna najkasneje s softverskimi patenti, kjer se patentira poteg miške in klik. In tudi windows mobile ni nastal kar iz ničesar, tako kot Win ali MacOS grafično okolje etc. etc.


Poslusaj, a mi lahko poveš, s čim "nabijam". Oba, ki so jih pokazali, sta majckena podjetnika,
taka, garažna. Nimata dosti denarja imata pa dve ideji. Mimogrede, tega z rocko za cement, so
peljali piratski stranki, ki zagovarja ukinitev patentov. Ne bos verjel (pa jih cenim precej
višje kot večino fotokopircev tule), niso vedeli kaj bi jima rekli, razen da bodo zamislili.
In ko ti pride show tipa Galileo v nemciji na vrata, se trudis izpasti pameten...


Patentni sistem, ki dovoljuje MS-ju takšno trolanje in ki dovoljuje dobesedno patentiranje neumnosti pa tudi stvari, ki se jih ne bi smelo patentirati, kot so DNK genomi, je napačen in ga je treba spremeniti. No, MS je sedaj dobil protiudarec. Potem ko je nekaj let mastno služil na račun širitve Androida, bo sedaj nekaj te iste župce tudi sam popapal. Patentni troll-wars so v bistvu lahko celo koristni, če bodo privedli do reforme patentne zakonodaje.

Kaj in kako spremeniti pa ti ne morem odgovoriti iz rokava, saj gre za zapleteno zadevo. Menim pa, da bi morala reforma izpljuniti globalen ali regionalen patentni urad, pri katerem bi bili postopki tako poceni, da bi lahko vsak izumitelj, brez podjetja ali korporacije, patentiral svoj izum in ga potem svobodno tržil naprej. V sedanjem trenutku pa je tako (in to velja tudi za tista dva Nemca), da Kitajec v vsakem primeru pametno zadevo skopira in jo potem lahko npr. kupiš preko eBay-a direktno na dom, četudi gre pri tem za kršenje trenutne patente zakonodaje. Zato bo verjetno v to potrebno potegniti BRICS dežele, ki pa, kolikor vem, ne gledajo s simpatijo na patentni sistem, ki je zastavljen pogodu zahodnim korporacijam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

poweroff ::

Grumf je izjavil:

Glede open offica. Notoricno nestabilen, ni se mi dalo doma nalagati ms office, pa sem gor vrgel open office, iz preprostega razloga, ker za moje potrebe zadošča nekaj čisto minimalnega. Rezultat je bilo izgubljenega 2 strani teksta (v zadnjih dveh verzijah ms offica sem se žal odvadil word 97 manevra - periodicni mezinec-na-ctr-sredinec-na-s) .

To so seveda različni anekdotični primeri, ki ne povedo kaj dosti o realnosti. Recimo še moj anekdotični primer - v OOo sem spisal doktorat in dve knjigi ter kup člankov in dopisov. Zdaj uporabljam LibreOffice.

Se mi ježe zgodilo, da se mi je usul, ampak se dogaja redko in VEDNO mi je znal obnoviti vse spremembe. Uporabljam pa LO (in prej OOo) na Linuxu in Winsih.

Uporabljam tudi Office 2010. Pri nekaterih opravilih je bolj intiutiven, pri nekaterih pa prekleto štorast. Podobno velja za LO. V glavnem pa bi pa lahko shajal z enim ali drugim brez večjih problemov.

Bolj relevantno je tole:
Last year, TDF estimated that the number of users who have tried the open source office suite is approximately 10 million.

Vir.

Grumf je izjavil:

npr. wireshark,
...
Firefox
...
Xi, ki niso več Xi.

Ne vem no, jaz te aplikacije uporabljam vsakodnevno in nimam težav.

Bistri007 je izjavil:

OSS je uveljavljen na področjih, kjer so njegovi uporabniki neposredno programerji ali IT oddelki podjetij. Dober primer je LAMP.

Ne bo povsem držalo. VLC? GIMP?,...
Lep primer je PSPP. Zdaj, ko je SPSS kupil IBM se ljudje ozirajo po alternativah. In ko najdejo alternativo PSPP se po navadi slišijo klici navdušenja.

Bistri007 je izjavil:

Vlaganje veliko truda v piljenje OSS uporabniških vmesnikov in izboljšava uporabniške izkušnje pač ni zanimivo (hobi programerji) ali dobičkonosno (da bi v to vlagala podjetja).

Zanimivo, zakaj pa Canonical to počne?

Grumf je izjavil:

Ctrl+Wheel down.

Mislim, da si se s tem sam izločil iz debate kot kredibilna osebnost. :))
sudo poweroff

BigWhale ::

Grumf je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

OSS je uveljavljen na področjih, kjer so njegovi uporabniki neposredno programerji ali IT oddelki podjetij. Dober primer je LAMP.


Pa še LAMP je birgla za tiste, ki se jim ne da poglabljati v sam streznik in bi radi Windows style out-of-the-box.


Eh? LAMP je kratica, ki opisuje skupek tehnologij/orodij. To, da se je potem zacelo te resitve pakirati skupaj in delati 'lamp pakete' je pa nekaj povsem drugega.

OSS je uveljavljen povsod, samo na desktopu nima prevladujocega trznega deleza. OSS je povsod. Resno. Vsakic, ko uporabis google ga uporabljas, vsakic ko uporabis slo-tech, tvoj router verjetno bazira na neki OSS resitvi, tvoj STB ob televiziji, z malo srece je OSS tudi v tvojem pralnem stroju, stevilo telefonov z resitvami, ki bazirajo na OSS je precejsnje.

Sprijaznite se ze, da je OSS povsod, koga briga za neko prevlado na desktop podrocjih??

Grumf ::

poweroff je izjavil:

Mislim, da si se s tem sam izločil iz debate kot kredibilna osebnost. :))


Oh, srce mi poka... vesel sem, da je tvoj pogled na zivljenje tako zelo preprost. Kapo dol.

BigWhale je izjavil:

Sprijaznite se ze, da je OSS povsod, koga briga za neko prevlado na desktop podrocjih??


Če bi bilo temu res tako (rinjenje OSSja na desktop) potem ne bi imeli o čem debatirati. Bistvo tipicnega
drona je ravno prodajanje OSSa na desktopih. Brez tega bi popadali na tla in žalostno izginili.

BigWhale je izjavil:

X11 je 25 let stara zadeva. Aleluja, da se mu rok pocasi izteka.


Oh seveda, se rade volje strinjam. Problem je samo v tem, da je alternativa VNC, če veš kam ciljam.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Bistri007 ::

poweroff je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

Vlaganje veliko truda v piljenje OSS uporabniških vmesnikov in izboljšava uporabniške izkušnje pač ni zanimivo (hobi programerji) ali dobičkonosno (da bi v to vlagala podjetja).

Zanimivo, zakaj pa Canonical to počne?

Poudarek je na "veliko". Mark Shuttleworth je prodal Thawte za okoli $500m in se lahko malo igra za hobi z izgubarskim Canonicalom.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

BigWhale ::

Bistri007 je izjavil:


Poudarek je na "veliko". Mark Shuttleworth je prodal Thawte za okoli $500m in se lahko malo igra za hobi z izgubarskim Canonicalom.


Si mu upas to povedati? Dvomim. Mark je precej preprost clovek in njemu je hobi vrtnarjenje.

In Canonical v primerjavi z drugimi vlaga ogromno v razvoj UXa za Ubuntu/Linux.

para! ::

Fajn bi že blo, če bi se Linux pošteno razmahnil tudi na desktop področju. Vidimo, da niti ni bilo potrebno veliko (v bistvu zgolj en bolj resen player na sceni - Ubuntu), pa ta veliki že pišejo software zanj (hw proizvajalci, pred kratkim najava za Steam). Če se popularnost in prepoznavnost nadaljuje, kmalu dočakamo še orodja ala Adobe, Autodesk in podobno.

Razen, če bo kmalu res vse v browserju, se mi zdi desktop kr pomemben segment.

lp
Death before dishonor!

Grumf ::

para! je izjavil:

Fajn bi že blo, če bi se Linux pošteno razmahnil


Ne, fino bi bilo, če bi linux eno fino kajlo dobil, da se razen distribucije malo nakulirajo in
namesto sklamfanih frankenštajnov zacnejo delati uniformen OS, potem pa se lahko pogovarjamo o
desktop "razmahnitvi". Dokler je stanje takšen kaos kakor je (kar je sicer linuxova prednost,
kaos namreč), nima na desktopu kaj početi, podporo resnih firm bi pa že zdavnaj imel, če ne bi
bila taka štala podpirati verzije brez kakršnegakoli backward compatibilitya in pa z normalnim
APIjem namesto string based utilityev (brez backward compatibilitya, če še nisem omenil).
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Icematxyz ::

Linux na namizju je dobival "kajlo" kar lep čas in so se nekateri sedaj malo "nakulirali" in zadeva je kar lepo stekla. Komercialna ponudba še šepa, ampak se dela tudi na tem.

Torej kvečjemu, če se pritožuješ v tem trenutku nad tem, da nimaš na voljo zadostne količine komercialne ponudbe tukaj še zaenkrat imaš neko osnovo za pritoževanje zavoljo pritoževanja, vse ostalo je pa že bolj stvar preteklosti.

Daedalus ::

Ne, fino bi bilo, če bi linux eno fino kajlo dobil, da se razen distribucije malo nakulirajo in
namesto sklamfanih frankenštajnov zacnejo delati uniformen OS, potem pa se lahko pogovarjamo o
desktop "razmahnitvi". Dokler je stanje takšen kaos kakor je (kar je sicer linuxova prednost,
kaos namreč), nima na desktopu kaj početi, podporo resnih firm bi pa že zdavnaj imel, če ne bi
bila taka štala podpirati verzije brez kakršnegakoli backward compatibilitya in pa z normalnim
APIjem namesto string based utilityev (brez backward compatibilitya, če še nisem omenil).


IBM je recimo čisto mahnjen na kvm. Pa niso edini. Desktop ajde, šepa. Predvsem zato, ker se še išče nekaj smer bolj stabilnega razvoja... samo tudi tam Ubuntu dela čisto lep napredek. Razvijajo lepo lasten ekosistem - desktop, server, dodatne storitve, tehnologijo. Worksforme, na kratko. Mam kaj za povedat čez razvojni cikel, ki je obupno optimističen in zahteva veliko dela, če mu hočeš sledit, sam ajde. Napredek je v teh nekaj letih, kar stvar obstaja, ogromen.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Grumf ::

Icematxyz je izjavil:

Linux na namizju je dobival "kajlo" kar lep čas in so se nekateri sedaj malo "nakulirali" in zadeva je kar lepo stekla. Komercialna ponudba še šepa, ampak se dela tudi na tem.

Torej kvečjemu, če se pritožuješ v tem trenutku nad tem, da nimaš na voljo zadostne količine komercialne ponudbe tukaj še zaenkrat imaš neko osnovo za pritoževanje zavoljo pritoževanja, vse ostalo je pa že bolj stvar preteklosti.


Ja ampak ze celo preteklost droni ponavljajo ena in isto, da je pa zdaj to to... že kaksnih
10 let (prvič ste me "razjezili" z EPP za časa vmware 3, se prav v zivo spomnim...)? Dodaja
se kup nekih novih flik vendar tudi kup nekih novih programov, ki rabijo spet nove flike...
neverending story. Saj ne da linuxu ne privoščim uspeha, ne prenesem pa, da se droni spravljajo
na ferarija s svojimi bicikli z počeno gumo in prepričujejo kako je pa počena guma točno to
kar sem si celo zivljenje zelel...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Icematxyz ::

Uživaj v svojem Ferrariju torej, ampak da te ne bo slučajno prehitelo kolo s počeno gumo. Problem rešen.

Grumf ::

Icematxyz je izjavil:

Uživaj v svojem Ferrariju torej, ampak da te ne bo slučajno prehitelo kolo s počeno gumo. Problem rešen.


Dokler ne boste poštimali lukenj v gumah ne greste na desktope, serverji odpuščajo, ker jih
uporabljajo ITjevci. Bo pa težko, ker se nočete zavedati lukenj niti jih ne priznavate, pa še
nekega koncepta flikanja lukenj nimate, namesto da bi se spravili in napisali še nekaj wizardov
in se spravili na nekaj nemogočega (zaradi same arhitekture distribucij - spackano iz vseh
vetrov) in poenotili config fajle, so tukaj mnogo bolj pomembne zadeve kot npr dodajanje reverzno
redundantnih settingov v config file in rotiranje ikonc. Odlicno.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Icematxyz ::

Sem že napisal višje, zadeve so že dokaj dobro "poštimane", kvečjemu komercialna ponudba še manjka se pravi manjka v smislu, da se še pritoževanje zaradi pritoževanja s tega vidika poslovi in tudi na tem se dela.

poweroff ::

Bistri007 je izjavil:

Poudarek je na "veliko". Mark Shuttleworth je prodal Thawte za okoli $500m in se lahko malo igra za hobi z izgubarskim Canonicalom.

Kaj so Markovi hobiji se tebi seveda ne sanja. Ravno tako ne kot to, za kaj je sploh ustanovil Canonical in kakšen je njegov odnos do tega podjetja.

Saj nekaj ti je že BigWhale povedal, morda bo povedal še kaj več, če se mu bo ljubilo...
sudo poweroff

Bistri007 ::

poweroff je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

Poudarek je na "veliko". Mark Shuttleworth je prodal Thawte za okoli $500m in se lahko malo igra za hobi z izgubarskim Canonicalom.

Kaj so Markovi hobiji se tebi seveda ne sanja. Ravno tako ne kot to, za kaj je sploh ustanovil Canonical in kakšen je njegov odnos do tega podjetja.

Saj nekaj ti je že BigWhale povedal, morda bo povedal še kaj več, če se mu bo ljubilo...

OK, glavni namen podjetja v kapitalizmu je, da dela dobiček. Ker če dela podjetje izgubo od same ustanovitve naprej, ga lastnik najbrž nima za to, da bi mu ustvarjalo prihodke in večalo premoženje. Pa imenuj to Shuttleworthov "hobi" ali kako drugače. Ponavadi se gredo multimilionarji dobrodelnost, on se gre dobrodelnost v smislu FSF...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

BigWhale ::

Bistri007 je izjavil:

on se gre dobrodelnost v smislu FSF...


Tako kot nimas pojma kaj se gre Shuttleworth, tako tudi nimas pojma kaj se gre FSF. :)

Grumf ::

Icematxyz je izjavil:

kvečjemu komercialna ponudba še manjka se pravi manjka


To je pa tudi rešljivo (oz neresljivo), komercialno ponudbo odbija, da se lahko v naslednji
verziji distribucije tisto nad cemer sloni komercialni program popolnoma spremeni. To prinese
nezaželene stroške pri vzdrževanju novih verzij (been there done that), kar je seveda iz
stališča kapitala čista izguba. Microsoftu je to jasno, zato drzijo backward compatibility na
zelo visokem nivoju. Distribucijam pa še vedno ne potegne. Dobili ste verzije z long term
supportom ampak kaj ko prihajajo ven nove verzije, ki si jih uporabniki nalagajo in s tem
komercialno ponudbo silijo, da jih podpira. Android je to rešil na maksimalno eleganten način
z virtual machinom, česar pa si (morda se motim) klasicna distribucija ne more privoščit. Na
drugi strani imaš BSDje, kjer je konzervativnost del filozofije OSa, so pa server oriented,
nekaj se sicer silijo z pc-bsd ampak verjetno iz te moke ne bo kruha.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Icematxyz ::

Počakajmo še malo in bomo potem kakšno rekli na to temo.

Grumf ::

Icematxyz je izjavil:

Počakajmo še malo in bomo potem kakšno rekli na to temo.


Mislim, da tudi čakanje ne bo ničesar spremenilo, kaos je vgrajen v samo
bistvo OSa. Poenotenje configov (kar bi prispevalo k moznosti izdelave
wizardov/dialogov za preprosto administracijo) bi zahtevalo konsenz med
kupom sicer loosely coupled projektov kar mislim da je mission impossible.
Backward kompatibilnost prav tako. Definiranje APIjev in tradicionalno
konzolno delo je prakticno skregano eno z drugim in spet zahteva sirok
konsenz. Nova verzija Xov, ki bi vrnila smisel v koncep server/client
ne vidim, pa tudi če bi prišla, bi spet minilo nekaj let preden bi jih
adaptirali vsi projetki (in potem lamerji priporočajo VNC). Piko na i pa
naredi GPL. J3ba.

Večino tezav linuxa izhaja iz same filozofije OSa (kernel, ostalo je pa
po potrebi navlečeno iz vseh vetrov) in te se ne bo dalo spremeniti brez
hudih tezav. No lahko pa tudi počakamo, do naslednje teme ko me bo razjezil
kaksen dron in bom spet ropotal :)
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Looooooka ::

para! je izjavil:

Fajn bi že blo, če bi se Linux pošteno razmahnil tudi na desktop področju. Vidimo, da niti ni bilo potrebno veliko (v bistvu zgolj en bolj resen player na sceni - Ubuntu), pa ta veliki že pišejo software zanj (hw proizvajalci, pred kratkim najava za Steam). Če se popularnost in prepoznavnost nadaljuje, kmalu dočakamo še orodja ala Adobe, Autodesk in podobno.

Razen, če bo kmalu res vse v browserju, se mi zdi desktop kr pomemben segment.

lp

Prevec izbire...tko da bojo "kajlo" dobival se kar nekaj casa.

Icematxyz ::

@-io-

Glej bolj sem mislil počakati v smislu, da se v praksi do uporabnika spravi več komercialnih vsebin. Nenazadnje kljub vsem domnevnim nepremostljivim težavam, ki jih opisuješ je praktično celoten FOSS ekosistem trenutno uporabniku na dosegu miške.

SkipEU ::

Daedalus je izjavil:

@io - Okoli brskalniškega trga je MS fasal sankcije sodišča. So ga nekaj časa Ameri tudi hteli razbiti v vsaj dve firmi in precej je imelo pri tem opraviti bundlanje IE v Winse. Torej, to ni trollanje.


Najbolj bedno napadanje podjetja v zgodovini človeštva. Enako kot da bi napadel npr. BMW, ker ti pri nakupu avtomobila že ponudi namontirane gume določenega proizvajalca, ali ker ti v restavraciji na mizi kar postrežejo z določenim priborom, brez da bi ti dali možnost, da si sam izbereš proizvajalca tega pribora.

poweroff ::

Bistri007 je izjavil:

OK, glavni namen podjetja v kapitalizmu je, da dela dobiček. Ker če dela podjetje izgubo od same ustanovitve naprej, ga lastnik najbrž nima za to, da bi mu ustvarjalo prihodke in večalo premoženje. Pa imenuj to Shuttleworthov "hobi" ali kako drugače. Ponavadi se gredo multimilionarji dobrodelnost, on se gre dobrodelnost v smislu FSF...

LOL. Ti si pa iz socializma pobegnil, ne?

Seveda je namen podjetja, da dela dobiček. Ampak v normalnem kapitalizmu je tako, da je na začetku treba vlagati, se pravi na začetku je "izguba" pričakovana. Seveda ne gre za izgubo, pač p aza to, da se vlaga zato, da bodo kasneje nastopili dobički.

Poleg tega si pogooglaj pojem družinsko podjetje, ti bo marsikaj jasno. Pač, nekaterim podjetnikom je cilj razviti dober produkt in pri tem še zaslužiti (izgube nihče ne dela rad). Seveda to ne velja za roparski socialkapitalizem, ki ga poznamo pri nas...

But Mr. Shuttleworth contends that $30 million a year is self-sustaining revenue, just what he needs to finance regular Ubuntu updates. And a free operating system that pays for itself, he says, could change how people view and use the software they touch everyday.

Vir.
sudo poweroff

Poldi112 ::

SkipEU je izjavil:


Najbolj bedno napadanje podjetja v zgodovini človeštva. Enako kot da bi napadel npr. BMW, ker ti pri nakupu avtomobila že ponudi namontirane gume določenega proizvajalca, ali ker ti v restavraciji na mizi kar postrežejo z določenim priborom, brez da bi ti dali možnost, da si sam izbereš proizvajalca tega pribora.


Verjetno še nisi slišal, kako grdo so pri nas napadli Telekom, ko je ASDL pogojeval z nakupom ISDN-ja. Mislim, kaj se gredo, komunajzarji, ubijati tržno gospodarstvo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Grumf ::

Icematxyz je izjavil:

@-io-

Glej bolj sem mislil počakati v smislu, da se v praksi do uporabnika spravi več komercialnih vsebin. Nenazadnje kljub vsem domnevnim nepremostljivim težavam, ki jih opisuješ je praktično celoten FOSS ekosistem trenutno uporabniku na dosegu miške.


Niso nepremostljive tezave, so tehnicno tezko rešljive. Dajo se rešit
vendar bi se moralo veliko ljudi iz vseh vetrov in distribucij usest
in se zmenit namesto da vlečejo vsak v svojo smer. Ampak zgodovina
nas uči, da se tega preprosto niso sposobni. Preveč različnih interesov
in to vleče linux dol. To je "lepota" korporacijskega developmenta.
Vedno je tam zgoraj nekdo, ki lahko udari po mizi in reče, "to bo pa
narejeno tako in tako", tule pa vsi nekaj tolčejo po mizi in od hrupa
niti ne slišijo eden drugega.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Bistri007 ::

poweroff je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

OK, glavni namen podjetja v kapitalizmu je, da dela dobiček. Ker če dela podjetje izgubo od same ustanovitve naprej, ga lastnik najbrž nima za to, da bi mu ustvarjalo prihodke in večalo premoženje. Pa imenuj to Shuttleworthov "hobi" ali kako drugače. Ponavadi se gredo multimilionarji dobrodelnost, on se gre dobrodelnost v smislu FSF...

LOL. Ti si pa iz socializma pobegnil, ne?

Seveda je namen podjetja, da dela dobiček. Ampak v normalnem kapitalizmu je tako, da je na začetku treba vlagati, se pravi na začetku je "izguba" pričakovana. Seveda ne gre za izgubo, pač p aza to, da se vlaga zato, da bodo kasneje nastopili dobički.

Imaš prav, "na začetku". Več kot tri leta star članek glede Ubuntu poslovnega modela pa tudi ni najbolj relevantno čtivo.

Poznam koncept dobe povračila, ampak neto sedanja vrednost projekta mora vseeno biti pozitivna. Pri Ubuntuju pa dvomim, da je NSV pozitivna (tudi po najbolj optimističnem scenariju).
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

poweroff ::

Glej, poznam podjetja, ki poslujejo že 5+ let, in še vedno niso na nuli. Pa kljub temu vsako leto dobijo novo investicijsko injekcijo. V mio. USD.

Tuja podjetja, privat kapital, da ne bo pomote.
sudo poweroff

SkipEU ::

Poldi112 je izjavil:

Verjetno še nisi slišal, kako grdo so pri nas napadli Telekom, ko je ASDL pogojeval z nakupom ISDN-ja. Mislim, kaj se gredo, komunajzarji, ubijati tržno gospodarstvo.


To je problem konkurence. Ne moreš pa napadati podjetja, ker ponujajo paket. A kdo napada avtomobilska podjetja? Mobilna podjetja? Proizvajalce gospodinjskih aparatov?

zee ::

SkipEU je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Verjetno še nisi slišal, kako grdo so pri nas napadli Telekom, ko je ASDL pogojeval z nakupom ISDN-ja. Mislim, kaj se gredo, komunajzarji, ubijati tržno gospodarstvo.


To je problem konkurence. Ne moreš pa napadati podjetja, ker ponujajo paket. A kdo napada avtomobilska podjetja? Mobilna podjetja? Proizvajalce gospodinjskih aparatov?


Telekom takrat *sploh* ni imel konkurence, ker je potom Mame Drzave™ poskrbel, da je ni bilo. Primerjati avtomobilska podjetja in slovenski Telekom je -kreh- debilno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Icematxyz ::

Niso nepremostljive tezave, so tehnicno tezko rešljive. Dajo se rešit
vendar bi se moralo veliko ljudi iz vseh vetrov in distribucij usest
in se zmenit namesto da vlečejo vsak v svojo smer. Ampak zgodovina
nas uči, da se tega preprosto niso sposobni. Preveč različnih interesov
in to vleče linux dol. To je "lepota" korporacijskega developmenta.
Vedno je tam zgoraj nekdo, ki lahko udari po mizi in reče, "to bo pa
narejeno tako in tako", tule pa vsi nekaj tolčejo po mizi in od hrupa
niti ne slišijo eden drugega.


V bistvu niti ne, tudi "Corporate Linux" interesi in ostali različni interesi so Linux "potegnili navzgor". Nenazadnje s "Consumer end-user" vidika Android, Instagram, Skype supervozlišča, Apps Directory ... so ideje, oziroma interesi, katere Linux & Co. z minimalnim vložkom in v kratkem času spravi na tržišče ... Različni interesi niso ovira, oziroma da rečem drugače, če dobiš idejo, oziroma, ker se vsi to pač gredo in je to popularno, da bi se morda splačalo izdelati uporabniški vmesnik sestavljen s kvadratov in ga integrirati s marketom se lahko osredotočiš in preizkusiš v tem na način, da se ukvarjaš s razvojem in dodelavo same ideje/storitve za vse ostalo pa uporabiš/poskrbi Linux & Co. Se pravi zadevi se s tega vidika ne izključujeta.

Grumf ::

Icematxyz je izjavil:

V bistvu niti ne, tudi "Corporate Linux" interesi in ostali različni interesi so Linux "potegnili navzgor". Nenazadnje s "Consumer end-user" vidika Android, Instagram, Skype supervozlišča, Apps Directory ... so ideje, oziroma interesi, katere Linux & Co. z minimalnim vložkom in v kratkem času spravi na tržišče ... Različni interesi niso ovira, oziroma da rečem drugače, če dobiš idejo, oziroma, ker se vsi to pač gredo in je to popularno, da bi se morda splačalo izdelati uporabniški vmesnik sestavljen s kvadratov in ga integrirati s marketom se lahko osredotočiš in preizkusiš v tem na način, da se ukvarjaš s razvojem in dodelavo same ideje/storitve za vse ostalo pa uporabiš/poskrbi Linux & Co. Se pravi zadevi se s tega vidika ne izključujeta.


Morda nisem bil dovolj nazoren. Android, google je zagrabil kernel in naredil
okrog njego OS... eno podjetje, ne nekaj zanesenjakov, ki vrzejo v mešalnik za
kotejle 200 aplikacij od še večjega števila developerjev, dobro premešajo, potem
nekako sflikajo, da zadeva vsaj za silo koeksistira in releasajo. Ni se jim treba
zajeb* ali morda eni developerji vidijo rešitev za uporabnika na en način, drugi
na drug, tretji na...,... , specializacij za določeno distribucijo se pa tako ali
tako ne morejo iti, ker bi jim potem neka druga distribucija živce žrla. In tako
vlečejo vsak na svojo stran. Corporate linuxi, so se spravili na svojo roko poenotit
delovanje OSa vendar je še vedno, takoj ko rabiš nekaj kar ni direktno implementirano
s strani distribucije, je pa podprto s strani nekega programa izven "hiše", zagazis
v globoko blato, kjer je konsistence zelo malo. Google je salamonsko rešil vso
zadevo z enotnim OSom in kapo dol pred njimi. Za povrh je rešil še backward
compatibility, da je vse developerje vtaknil v javin sandbox kjer on sam skrbi za
backward compatibilnost sandboxa, developerji pa preprosto ne morejo narediti štale.
Za zraven, so s svojim layerjem abstrakcij za podporo hardwara še hardwaraše prisilili,
da ne pacajo po OSu, samem ker bodo sicer imeli tezavo z merganjem na nove verzije,
kjer pa spet pride v igro najboljša možna prisila, stroški za development novih verzij
zrastejo. Genialno. Če mene vprašaš, je nekdo prekleto dobro analiziral linux sceno
in našel vse "community driven" mine, ki lezijo v močvirju in jih eliminiral. In
Android raste... Kako bi se pa kaj takega dalo narediti za linux server/workstation
model, e heba, distribucije si ravno z delčki-iz-vseh-vetrov znižujejo stroške lastnega
developmenta vendar tonejo vedno globlje v zmedo. Nekatere so se uspele izkopati iz
tega (RedHat, Suse, Ubuntu pogojno) vendar zgolj površinsko. Spodaj je pa še vedno enaka zmeda.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Tilen ::

Icematxyz je izjavil:

@-io-

Glej bolj sem mislil počakati v smislu, da se v praksi do uporabnika spravi več komercialnih vsebin. Nenazadnje kljub vsem domnevnim nepremostljivim težavam, ki jih opisuješ je praktično celoten FOSS ekosistem trenutno uporabniku na dosegu miške.


Pa ga še vedno uporablja le 1%. Go figure.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft dosegel pomembno zmago proti Googlovi Motoroli

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
74091 (3156) damjanll
»

EU preiskuje Motorolo zaradi suma zlorabe prevladujočega položaja

Oddelek: Novice / Ostale najave
156145 (5141) Bananovec
»

Microsoft zaradi tožbe seli evropski distribucijski center

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
156706 (5510) Icematxyz
»

Podpora h-264 se vrača v Chrome (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5413109 (11633) Icematxyz

Več podobnih tem