» »

27inch monitor

27inch monitor

««
5 / 15
»»

freesty ::

Ja ampak, ce dobis panel brez light bleeda/mrtvih pixlov/itd je enak. Torej malo gres na sreco. Oz. uzames pixel perfect, katerega preverijo za light bleed in mrtve pixle. Vseeno dosti boljse od 27" FHD TN zaslonov.

kamuee ::

Razlike se kr poznajo, so občutne..

ma to je že stvar okusa. Logično pa je da 27col al pa 30 neboš glih gledal iz 30cm razdalje ampak iz 60cm - 1m kar je logično. isto ko 50 col tv neboš glih gledal iz 1m razdalje ampak iz 3-4m razdalje.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

freesty ::

Jaz za 300€ raje tvegam, da imam rahel light bleed.
Drugace pa kolikor sem prebral tem o tem zaslonu ga vsi samo hvalijo. In se noben drug v podobnem razredu ne more z njim primerjat.

27" 1440p bos gledal na isti razdalji kot 23" 1080p. Zakaj bi potem kupoval taksno resolucijo? Kaj ti ko kupis vecji zaslon se potem presedes pol metra stran od racunalniske mize?

nejcek74 ::

Kvaliteta izdelave se pozna npr pri:
- kvaliteta sestave
- možnosti priključevanja
- ergonomija
- kvaliteta zadnje osvetlitve (backlighitng), od katere je precej odvisna kvaliteta prikaza: enakomernost osvetljenosti-, kontrast, svetilnost, barvni razpon

PrimozR ::

kamuee je izjavil:

Razlike se kr poznajo, so občutne..

ma to je že stvar okusa. Logično pa je da 27col al pa 30 neboš glih gledal iz 30cm razdalje ampak iz 60cm - 1m kar je logično. isto ko 50 col tv neboš glih gledal iz 1m razdalje ampak iz 3-4m razdalje.

GLedaš ga s popolnoma enake razdalje, kot katerkoli drug monitor. Zakaj bi tukaj delal razlike? Pike so na desktop monitorjih vedno približno enako velike, na laptopih pa že nekoliko manjše, ker tukaj pa res gledaš od bližje. Drugače pač ne gre, ko imaš pa monitor na koncu tipkovnice.

keitai ::

Vsa razlika med dejanskimi paneli med korejci ter Dellom/Applom je, da imajo korejci lahko mrtve pixle. To je razlika med A+ (Dell/Apple) in A- (korejci). Backlight bleed lahko dobiš identičen pri Applu ali korejcu. Dejanska razlika je v ohišju, standu ter da korejci nimajo OSD-ja + garancija je vprašljiva (čez let pa pol k crkne, pa prodajalca ne bo več na ebayu - hipotetičen scenarij).

spirit ::

Mrtve pixle maš lahko pri vseh, smo imeli Della mislim da je bil U2311 ko je imel že ko je prišel k nam 1 mrtvo piko, kar seveda ni razlog za uveljavljanje grancije, pri nas na željo stranke odpremo zaslon ga priklpimo in pogledamo. Se je pa našel primer ko je želel da preverimo za mrtve pixle, odpremo zadevo jo preverimo vidi da ni mirtvih pixlov, vzame drugo škatlo in gre na blagajno :D, mal offtopic anekdota;)

PrimozR ::

bluefish ::

Ko smo že debatirali o razmerjih, 21:9 (2560 x 1080) prihaja: http://www.theverge.com/2012/8/30/32794...

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kuglvinkl ::

Men ustreza 8:3. Najbolj.

PrimozR ::

Saj za Excelanje je širok monitor kar OK, ko imaš podatke večinoma vedno v vrsti. Ampak za vse ostalo... Ne vem no :D

Janac ::

kaj ma veze kvaliteta ko gledas v monitor??? Ce se ga dotikas pa ce vidis da se plastika ne prilega dobro si pa res obcutljiv...

PrimozR ::

Od kje zdej to?

Janac ::

ma tam zgoraj so o tem debatirali...

BlaY0 ::

kuglvinkl je izjavil:

Men ustreza 8:3. Najbolj.

Če bi bil ukrivljen bi bilo kul, da imaš vse dele ekrana nekako vsaj približno enako oddaljene od oči.

LordPero ::

kuglvinkl je izjavil:

Načeloma imaš prav. Težava je v sporočanju. Tisti, ki vam je dost 32" 1080p vam je pač dosti. In tu ne bo napredka. Napredek bo z nami, ki želimo 250ppi na 24 colah.

Enostavno se debilno ne sprašujte, za koji qrac mi rabmo retina monitorje. Enako kot imate vi svoje znižane potrebe imamo mi svoje zvišane.

Ves špetir bomo rešili, če se prej navedenega zavedamo.



Ahaha, epic, power user FTW!! :D:D

(ampak zavedajte se, da med tevi novodobnimi hip(ster) geeki in pravimi geeki je to zadnja in večna razlika, pač šele power user biločesa je geek s tega področja)


Drugače pa zdej že mene mika mal enga 27" korejca nabavit. Pa en monitor tudi.
Poceni stuff oz. v res najslabšem primeru moram potem kupiti HP ZRja (zaenkrat še vedno vztrajam na 24" ZR, takrat si nisem kupil Della, ker skoraj ne rabim wide gamuta & sem prišparal mal booze moneyta), ampak mogoče ne bo treba.
... je pa res, da sem enkrat kupil en poceni rabljen noname monitor (something-VA matrika, 24", 19×12), ki še danes super dela, le ko je v stanju pripravljenosti in utripa standby lučka, se sliši eno tuljavo cvilit :). Ampak če se bi to pojavilo pri tem Catleapu, je ta še vedno prodajabilen in pač naknadno kupim HP/Dell.

Pri monitorjih mi je drugače praktično vseeno, kakšen basel imajo, važno samo da ni TN in da ima na bilo kakšni velikosti ali formatu vsaj 1200 višine. Aja, pa OSD je ql, ampak to imajo tudi nonamerji.


Aja, pa ko ste imeli debato o TVjih oz. (ne)HD video vsebini -saj 4k ali 8k ločljivost bi blo ql imet, ampak osebno bi jaz veliko raje končno videl višji FPS (no, saj HDTV in UHDTV formata to omogočata/predvidevata), ne pa da gledam diapozitive, ko se kdo fajta oz. kaj hitro leti po zaslonu. Ne vem, kaj je folk tolk proti temu, samo iz navade (v mislih imam Hobitovih 48 oz. 60 FPSjev)?

Drugače 120Hz IPS 27" noče noben dat v prodajo, ne?
LordPero

PrimozR ::

24 FPS na TV-ju je nekaj popolnoma drugega, kot 24 FPS-jev, ko igraš igrice. To smo že predebatirali. TV ima v vsakem frejmu motion blur, ki ti močno zgladi sliko.

Ne vem no, 30 FPS meni da tak čuden filing pri posnetkih, vse skupaj je nekako preveč 'živo', morda celo prehitro (čeprav ni). Jackson pravi, da se je 48 FPS treba navaditi, torej je morda tukaj enak efekt...

LordPero ::

Ja, točno to, lepo si napisal -ti zamegli sliko. Če nekaj na hitro leti čez ekran pač ne boš vedel kaj je bilo (in filmarji to velikokrat namenoma tudi uporabijo). In tisti občutek živosti je meni všeč, ker mi predstavlja veliko bolj naravno sliko in manj kot televizijsko. Drugače imaš tudi 60 FPS posnetke na netu.

In ja, pri igrah je drugo (druge potrebe), svoj čas smo za resne seanse zahtevali vsaj 100Hz (raje 120) in čim bližje 200FPS v QIIIA.
Ni pa nič narobe, razen navajenosti ljudi, če bi bilo isto pri filmih. Ker če je argument stil, lahko tudi na 60 FPS narediš efekt 24 FPS, enako kot lahko na barvnem posnetku narediš efekt črno-belega (in poglej koliko ljudi raje gleda barvno TV, črno-belo pa so opustili kljub navajenosti :)).
Razumem pa, da ko se usedeš nekaj pogledat, pričakuješ teh 24FPS in vse občutke, ki sodijo zraven.

... in lol, ne, pri 24 FPS ne igram iger :D (seveda mislim take, kjer se kaj dogaja, recimo FPS).
LordPero

PrimozR ::

Tisto v Q3A je drugo, tam si ciljal 333 FPS (npr.), ker je bil fizikalen pogon vezan na FPSje in si tako skakal dlje, višje, tekel hitreje, itd.

Tudi pri 60 FPS ne vem kako boš videl, kaj je letelo mimo... Razen če boš stisnil pavzo. To pa nekako ni namen filma, kajne?

EDIT: primerjava črno-belo/barvno je enaka SD/HD, ne pa 24/60 FPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

LordPero ::

Zakaj ni enako črno-belo/barvno oz. SD/HD v primerjavi s 24/60 FPS?
Samo zato, ker še noben ni tega spreminjal?

In ne, itaq da vidiš pri 60 FPS več, ker je več podatkov in oko jih zazna -koliko krat jasno vidim na TVju (pa naj bo to DVD ali IPTV) zamazano potezo na ekranu brez pritiskat pavze. In tega pač nočem, če bejba roundhous kikne koga, nočem da se ji noga spremeni v nekaj ploščatega. Pač nevem, jaz to vidim & se mi zdi nepotrebna omejitev.

Tudi drugače, če bi 24 FPS res bilo dovolj (hočem rečt, ne dovolj dobro oz. da se bi dalo izboljšati), potem tudi ne bi videl/opazil take razlike med 24 FPS in 60 (oz. 59,9) FPS. Tisto kar praviš, da rata slika 'preveč živa'.

Za Quake fiziko pa ja (333), ampak za video info (hitro vrtenje okrog osi z mal višjih FOVom) si pa hotel imeti 100/120Hz ekran. Pač vsa izkušnja je bila bolj ... tekoča :).
LordPero

Kurzweil ::

Ima kdo kakšen predlog glede 27" monitorja (do 500€), ki naj ima:

- vsekako minimalno 1920x1080 resolucijo in HD podporo
- naj ima TV sprejemnik, ker ga bom uporabljal tako za TV, kot monitor
- naj ima po možnosti kvalitetno IPS matriko
- mislim, da mi o prikazovanju barv, vidnem kotu, osveževanju in podobnem ni potrebno

Skratka best price/perforamnce monitor z budgetom do 500€

Vsak dan je v kakšni trgovini kakšna akcija, ki ni oglaševana na netu, zato še posebej vedno rad vprašam, če je kdo zasledil kaj ugodnega, sicer pa hvala za namige, če je kdo pred kratkim kupoval in ima dobro/slabo izkušnjo s kakšnim monitorjem... bom tega tudi vesel.

Lp

Kurzweil ::

Kurzweil je izjavil:

Ima kdo kakšen predlog glede 27" monitorja (do 500€), ki naj ima:

- vsekako minimalno 1920x1080 resolucijo in HD podporo
- naj ima TV sprejemnik, ker ga bom uporabljal tako za TV, kot monitor
- naj ima po možnosti kvalitetno IPS matriko
- mislim, da mi o prikazovanju barv, vidnem kotu, osveževanju in podobnem ni potrebno

Skratka best price/perforamnce monitor z budgetom do 500€

Vsak dan je v kakšni trgovini kakšna akcija, ki ni oglaševana na netu, zato še posebej vedno rad vprašam, če je kdo zasledil kaj ugodnega, sicer pa hvala za namige, če je kdo pred kratkim kupoval in ima dobro/slabo izkušnjo s kakšnim monitorjem... bom tega tudi vesel.

Lp


Če dodam še kar sem jaz dosedaj gledal:

Monitor TV LG DM2752D 3D IPS
Samsung t27b750ew (lt27b750ew/en) monitor

Ima kdo izkušnje s katerim od teh dveh? Ali pa morda še kakšen drug predlog?

Matej_K ::

Monitor TV LG DM2752D 3D IPS

Me zelo zanima tale LGjev monitor. Kako om priključil računalnik na ta monitor. Sam imam samo DVI priključke na grafični. Predvidevam da bo najbolje uporabiti DVI 2 HDMI konverter in tako priključiti?
Je to bolje kot DVI 2 VGA?

Nikjer pa ne najdem en konkreten review na ta monitor. Sam bi ga največ uporabljal za gledanje filmov(3D) in igrice. Ne toliko za TV.
... .. .

Kurzweil ::

Matej_K a ti si se že kar odločil da vzameš tega Monitor TV LG DM2752D 3D IPS ?

Stvar je v tem, da če rabiš TV poleg monitorja je to dejansko edina izbira poleg že prej omenjenega Samsung t27b750ew (lt27b750ew/en) monitorja. Dejansko je naš trg tako gnil, da več v ponudbi ni, če vidiš da nobeden ni odgovoril in tudi jaz nisem našel, bo verjetno res, edino če ima kdo kaj in sem pozabil v tisti trgovini pogledat...

LordPero ::

Hmm, za tako ceno se že začnejo 2560×1440 IPSji (ta pocenski Dell se mi zdi da je ene 550€, model U2713something ...).

Mogoče še boljše -nedolgo nazaj sem videl oglas skoraj novega Samsunga PLS z isto ločljivostjo (Samsung ima PLS panele, ki so imho malce boljši, a nisem nikoli imel enega ob drugem). Pa še steklo čez ekran mi je ql.

Aja, rabiš še za TV ... nevem, jaz osebno ne bi kupoval 27" s HD ločljivostjo, raje en lep 25×14 panel in zdraven še en samostojni TV tuner, če že nujno rabiš "TV".
Mogoče bi bil še boljši nasvet, da si kupiš en 24" IPS (1920×1200, pod 250€) in eno poceni televizijo (cca 300€ za 32" oz. 40").
LordPero

Viator ::

A mogoče kdo ve, kje si je mogoče ogledati 27" monitorje v živo?
Mislim predvsem modele:
- Dell U2711
- Dell U2713HM
- Samsung S27B970D in
- Samsung S27A850D.

Prečesal sem celo prestolnico, pa jih nisem našel nikjer.

Razen Samsung S27B970D, ki se nahaja v BTC v BigBangu in mi ni bil všeč, ker mi, zaradi odboja, ne odgovarja steklena površina ekrana.

Z ozirom, da niso ravno poceni bi jih rad prej videl in se šele na osnovi videnega odločil.

gruntfürmich ::

jst sem se že odločil; če bo 27' bo asus PB278Q
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LuiIII ::

@gruntfurmich: tudi sam če bo oz. če bosta ker eden je žal premalo. S tem sicer pridobim samo 460kpx napram sedanji rešitvi (3x1920x1200) ampak je nekako boljše razmerje.

gruntfürmich ::

no, pa dell u 2713 hm je v ožjem izboru:)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GrimReaper ::

Je na trgu sploh kakšna alternativa U2711?
Ima ta kakšne pomanjkljivosti, ki bi me lahko motile?
Zdej sem imel 5 let Lenovo L220x - 22" 1920x1200 S-PVA, s katerim sem bil zelo zadovoljen.
Tko da naslednik vsekakor ne sme biti LED, mora imeti vsaj 8-bit panel, in imeti večjo resolucijo. To je pa kolker sem gledal samo U2711, pa celo večji PPI ima.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

PrimozR ::

Vse, kar je 27" pa ima 2560 x 1440 ločljivost. Vse to je isti LG-jev panel.

EDIT: razen Asusovega PB27nekineki, gre za nov tip panela. Anandtech ima dober review.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

GrimReaper ::

Jih je še ene par ja, ampak so vsi LED.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

mchaber ::

Naročil Asus PB287Q pri hoh.de Asus monitorjev v Sloveniji menda ni za pričakovat.
.

gruntfürmich ::

asus monitorje komodt dobiš v sloveniji. ravno se dogovarjam.
koliko pa je poštnine za tak zajeten kos? 30EUR?
ima pa dell novi profi monitor v programu :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

mchaber, poročaj ko dobiš.

mchaber ::

553,80 evrov s poštnino. Trenutno še čakam na dostavo.
.

mchaber ::

Dobil svojga Asusa, vendar imam problem, verjetno zaradi slabega adapterja MiniDP v DVI. Maksimalno mi Mac Air predlaga 1980p resolucijo. Barve pa ja, fantastične :)
.

kamuee ::

ja bog pomagi ko vsi komplicirate s to IPS matriko, glede na to da se z grafiko ukvarjam, vam povem, da so monitorji za 500 eur en navadn jajc. Če hočte met kvalitetno IPS matriko bote mogl kupt 27/30col HP ali DELL za 1000eur+.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

bluefish ::

Eh, Dell/HP jajca za 1000EUR, raje Eizo ali NEC za 2000+. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Isotropic ::

PrimozR je izjavil:

Vse, kar je 27" pa ima 2560 x 1440 ločljivost. Vse to je isti LG-jev panel.

EDIT: razen Asusovega PB27nekineki, gre za nov tip panela. Anandtech ima dober review.

kaj pa catleap?

freesty ::

Catleap ima isti panel kot ostali.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

gruntfürmich ::

kamuee je izjavil:

ja bog pomagi ko vsi komplicirate s to IPS matriko, glede na to da se z grafiko ukvarjam, vam povem, da so monitorji za 500 eur en navadn jajc. Če hočte met kvalitetno IPS matriko bote mogl kupt 27/30col HP ali DELL za 1000eur+.

kaj pa če nam je 27'' za 500€ čisto dovolj in tak za 200€ preslab?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LordPero ::

Za sRGB je pač malce težko upravičit več kot pocensko 8 bit matriko :).

In LGjev 25×14 IPS, Samsungov PLS in Philipsov AMVA so pač trenutno smiselni nakupi (dodatnih +1k€ mi pač, razen mogoče problemov s sRGB in input lagom, ne doda dosti -razen seveda prijetnih 160 pik višine).
LordPero

PrimozR ::

Isotropic je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Vse, kar je 27" pa ima 2560 x 1440 ločljivost. Vse to je isti LG-jev panel.

EDIT: razen Asusovega PB27nekineki, gre za nov tip panela. Anandtech ima dober review.

kaj pa catleap?

Isto LG, le da je nižja klasa od Dellov in HP-jev.

kamuee je izjavil:

ja bog pomagi ko vsi komplicirate s to IPS matriko, glede na to da se z grafiko ukvarjam, vam povem, da so monitorji za 500 eur en navadn jajc. Če hočte met kvalitetno IPS matriko bote mogl kupt 27/30col HP ali DELL za 1000eur+.

Ti to govoriš nekoliko bolj sposobnim običajnim uporabnikom, ki z low cost IPS-om zamenjajo TN-a? Srsly? Dej pejt še taksistom razlagat, da za prevažanje folka avto sploh ni vredu, da potrebujejo avtobus. Ki ga mimogrede verjetno voziš, kajne? Ker avto je pač jajc.

LordPero je izjavil:

Za sRGB je pač malce težko upravičit več kot pocensko 8 bit matriko :).

In LGjev 25×14 IPS, Samsungov PLS in Philipsov AMVA so pač trenutno smiselni nakupi (dodatnih +1k€ mi pač, razen mogoče problemov s sRGB in input lagom, ne doda dosti -razen seveda prijetnih 160 pik višine).

Ne gre se za pike, gre se izključno za kakovost panela. Ki je za web browsanje, gaming, filme in podobno v primeru 500 € 27" monitorja več kot dovolj dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

GrimReaper ::

kamuee je izjavil:

ja bog pomagi ko vsi komplicirate s to IPS matriko, glede na to da se z grafiko ukvarjam, vam povem, da so monitorji za 500 eur en navadn jajc. Če hočte met kvalitetno IPS matriko bote mogl kupt 27/30col HP ali DELL za 1000eur+.

In kateri so 27" od Della in HP za 1000+€ ? Ker kolker vem sta trenutno U2711 in U2713 najboljša. Eizo in ostali pa za domačo rabo niso primerni, edino če imaš res precej denarja viška.
Največja slabost IPS-a je črna barva. Ne vem kakšne so slabosti AMVA, ampak kolker sem gledal mojega Philipsa 241P na šihtu sem z njim zelo zadovoljen. V bistvu mi je tud 241B TN boljši kot IPS, ker ma pri gledanju naravnost zelo lepo črno barvo. IPS je že pri gledanju pod najboljšim kotom siv, v kotih pa še bolj svetlo siv. V igrah je to velikokrat zelo moteče, povsod drugje pa tega problema nisem opazil, ker v Windowsih in programih prevladujejo svetle barve.
Ampak ni pa noben monitor pod 900€ boljši od 2560x1440 IPS-a, ker imajo AMVA in TN samo 1920x1080 resolucijo, to bi bil pa korak nazaj še proti prejšnjemu 5 let staremu S-PVA 1920x1200. Pri S-PVA sicer nisem opazil nekih hudih slabosti, ampak me je 1920x1200 resolucija že zelo omejevala. Kakor koli gledaš druge izbire trenutno ni, samo čakaš lahko.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

bluefish ::

E-IPS že mogoče, da ima težave s črno, višji rang pa ne.

GrimReaper ::

H-IPS ni nič boljši od e-IPS, TV z S-IPS pa tud ne.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Za vse nas haterje IPS-a prihaja panel AHVA od AU Optronics:
AUO
27" ter 2560x1440.
Nekje v prvi polovici tega leta bi morali bit monitorji s tem panelom že zunaj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

PrimozR ::

A so kaj znane okvirne cene monitorjev s tem panelom?

Symantec ::

Tukaj imaš 2560×1440 za 600$: http://www.amazon.com/Nixeus-Resolution...
««
5 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor 27" (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5534975 (19328) Argica
»

27" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7021006 (13194) scipascapa
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121508 (16583) Spock83
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7324521 (22064) ST-777

Več podobnih tem